Miegs

17.jun 2020
Daudzi no mums mēdz izlaist vakariņas un doties gulēt ar nedaudz "rūcošu" vēderu. Taču ir daudzas nelabvēlīgas blaknes no šādas rīcības, kas ietekmē mūsu fizisko un emocionālo veselību. "Bright Side" nosauc 4 iemeslus, kāpēc nedrīkstam iet gulēt izsalkuši.
9.jun 2020
Miegs ir svarīgs ne tikai veselībai, bet arī mūsu omai nākamajā dienā. Dažreiz vakariņās apēstais var būt iemesls tam vai naktī gulēsim rāmi un mierīgi, vai mūsu miegs būs saraustīts.
28.mai 2020
Aptuveni trešā daļa cilvēka dzīves tiek pavadīta miegā - procesā, kas ir būtisks imunitātes, kā arī fiziskās un garīgās labsajūtas priekšnoteikums. Tomēr jaunākie BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultāti atklāj, ka 89% Latvijas iedzīvotāju mēdz saskarties ar bezmiegu vai miega traucējumiem (bieži - 16%, dažkārt - 36%, reti - 37%), kamēr ar šādu problēmu nesaskaras tikai 10% aptaujāto. Tāpat pētījumā secināts, ka visbiežāk iedzīvotāji vidēji naktī miegā pavada septiņas stundas (42%). Piecas stundas vai mazāk naktī miegā pavada 5%, sešas stundas - 18%, astoņas stundas - 30%, deviņas stundas vai vairāk - 5%, bet konkrētu atbildi nespēja sniegt 1% aptaujāto.
24.mai 2020
Domas par ilgstošu atrašanos pašizolācijā, satraucošas ziņas par vīrusa izplatīšanos un bažas par nākotni paaugstinājušas mūsu stresa līmeni, bieži vien ietekmējot arī veselīgu miega režīmu. Kā stāsta kognitīvi biheiviorālā (KBT) psihoterapeite Marina Brice, svarīgs solis, lai sāktu uzlabot savas dzīves kvalitāti, ir pilnvērtīga izgulēšanās. Par miega kvalitātes uzraudzīšanu rūpējas arī tehnoloģiju ražotāji, aprīkojot jaunākos viedpalīgus ar dažādām veselības monitorēšanas funkcijām, lai palīdzētu ikvienam šajā emocionāli grūtajā periodā.
24.mai 2020
Miegs ir svarīgs ne tikai veselībai, bet arī mūsu omai nākamajā dienā. Dažreiz vakariņās apēstais var būt iemesls tam vai naktī gulēsim rāmi un mierīgi, vai mūsu miegs būs saraustīts.
2.mai 2020
Labs miegs ir ļoti svarīgs ne tikai mūsu fiziskajai, bet aŗi mentālajai pašsajūtai. Pieaugot stresam, tas uzreiz ietekmē mūsu miegu, tāpēc "Brightside" apkopojis dzērienus, kas palīdzēs pārvarēt bezmiegu un ļaus pilnvērtīgi izgulēties.
16.apr 2020
Ārkārtējā situācija mūsu valstī un pasaulē kopumā daudziem rada satraukumu un arī nepieciešamību mainīt ikdienas paradumus. Tas var būtiski ietekmēt pašsajūtu un veselību.
14.apr 2020
Latvijā 22% aptaujāto iedzīvotāju paaugstināta stresa dēļ, kas radies ārkārtējās situācijas laikā, ir saskārušies ar miega problēmām, liecina "Benu aptiekas" jaunākie "Stresa termometra" pētījuma rezultāti.
12.apr 2020
Šobrīd apkārtējā situācija ikvienam rada satraukumu un arī nepieciešamību mainīt ikdienas paradumus, kas var būtiski ietekmēt pašsajūtu un veselību. Satraukums un stress ir viens no nekvalitatīva miega cēloņiem, kā rezultātā tiek traucēti organisma atjaunošanās procesi - neatjaunojas muskuļu un ādas šūnas, neatpūšas centrālā nervu sistēma. Nākamajā dienā cilvēks jūtas slikti, kļūst nervozs, viegli aizkaitināms un samazinās darba spējas. Jo ilgāk miegs ir nekvalitatīvs, jo lielāka ietekme uz veselību un pašsajūtu. Vairāk par nepilnvērtīga miega iemesliem un kā to uzlabot, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa.
23.feb 2020
Latvijā parasti darba diena sākas jau pulksten 8.00 vai 9.00, taču Oksfordas zinātnieks pamatojis, kāpēc darba dienai nevajadzētu sākties ātrāk par pulksten 10.00, raksta portāls "Brightside".
23.feb 2020
Miega inerce ir stāvoklis, kad cilvēks no rīta nepamostas možs un kādu laiku nespēj atmiegoties. Ko darīt, lai to pārvarētu, stāsta Popsugar.
22.feb 2020
Vispārpieņemts ir fakts, ka cilvēkiem jāguļ aptuveni 7 līdz 8 stundas. Taču izrādās, ka arī mūsu horoskopa zīme nosaka, cik tad stundas ieteicams gulēt, raksta "The Sun".
10.feb 2020
Miegs ir absolūti nepieciešams, lai atgūtu fiziskos un garīgos spēkus. Tie, kuri naktsmieram veltītās stundas uzskata par zemē nosviestām, maksā par šiem maldiem ar savu veselību.
11.jan 2020
Vēsajam un tumšajam gadalaikam ir gan pozitīva, gan negatīva ietekme uz miegu un tā kvalitāti, secina BestLife.
23.nov 2019
Kaut arī rudenī un ziemā daudzi no mums ikdienā kļūst miegaini un vairāk laika grib pavadīt guļot, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) docents un Stomatoloģijas institūta Miega laboratorijas vadītājs Juris Svaža uzskata, ka "tumšajam laikam nevajadzētu ietekmēt nepieciešamību pēc miega, jo septiņas līdz septiņas ar pusi stundas miegam vairumam no mums ir pietiekamas".
21.nov 2019
Gandrīz puse jeb 48% Latvijas iedzīvotāju diennaktī pietiekami daudz guļ, bet katrs trešais jeb 28% cieš no miega traucējumiem.
19.okt 2019
Nemaz nav vajadzīgs augstas intensitātes fiziskais treniņš, lai uzlabotos miega kvalitāte, jo pietiek ar ilgāku pastaigu, īpaši sievietēm, vēsta Medical Daily.
31.jūl 2019
Nepietiekama izgulēšanās var radīt bīstamas sekas ne tikai pašam, bet arī citiem. Gan ārsti, gan pētnieki sabiedrībai regulāri atgādina argumentus, kādēļ katram cilvēkam ir pilnvērtīgi jāizguļas; ir pierādīta miega trūkuma saistība gan ar dažādām slimībām, gan ar traumatismu.
29.jūl 2019
Miegs ir būtiska mūsu dzīves sastāvdaļa, bet jauns pētījums atklājis, ka sievietes guļ par trīs stundām mazāk, nekā vīrieši.
7.apr 2019
Katrs septītais jeb 15% Latvijas iedzīvotāju miegā krāc, liecina jaunākais "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss".