5 rituāli labākam miegam

© unsplash.com

Drēgna ziema, daudz darba un dienas laikā nāk miegs, līdz atvaļinājumam vēl tālu, bet vakarā moka bezmiegs – vai pazīstamas sajūtas? Par laimi šo apstākļu ķēdē vismaz vienu mēs noteikti varam kontrolēt un uzlabot patstāvīgi – tas ir miegs. Kvalitatīvi guļot un atpūšoties, varam uzlabot savu labsajūtu, tāpēc ārste psihiatre Natālija Bērziņa skaidro, ko tieši nozīmē “kvalitatīvs miegs”, savukārt zīmols “Dzintars” dalās padomos, kā mājas apstākļos realizēt relaksējošu rituālu, kas būtiski uzlabos ikviena naktsmieru.

“Miega laikā tiek regulēti metabolisma un endokrīnie procesi, ātrāk dzīst brūces, tiek izstrādāts sāta hormons un strukturētas atmiņas, notiek emociju pārstrāde un organisma atpūta. Miegs ir noteikts fizioloģisks cilvēka organisma stāvoklis, kurā organisms funkcionē citādāk. Vidējais miega ilgums veselam pieaugušajam ir no 7 līdz 9 stundām. Nekvalitatīvu miegu, veicina pārliekus kofeīnu saturošo dzērienu lietošana dienas otrajā pusē, alkohola lietošana vakarā, kas pretī cilvēku ticējumiem īstenībā sabojā miega fāzes. Vakarā svarīgi izvēlēties siltāku un mazāk spilgtu apgaismojumu, vēdināt guļamistabu pirms miega, pievērsties uz relaksāciju un atslābumu orientētām nodarbībām un praksei,” skaidro ārste.

Kā viena no piemērotākajām relaksācijas metodēm ir došanās vannā, ko katrs var ieviest savā ikdienā kā patīkamu un atslābinošu rituālu.

Savukārt katra rituāla veikšanai ir nepieciešami īstie produkti, kur liela nozīme ir arī to sastāvam. Lai pēc tā būtu patīkamas sajūtas, ieteicams izmantot līdzekļus, kuru sastāvā ir baldriāns un melatonīns. Tie var palīdzēt mazināt stresu un saspringumu, kā arī atslābināt prātu pēc garas dienas un ātrāk iemigt.

unsplash.com

1. Piepildi vannu ar burbuļiem

Zinātniski pierādīts, ka vannas rituālu iekļaušana savā iknedēļas skaistumkopšanas rutīnā, ievērojami uzlabo mentālo veselību - samazina stresu un uzlabo miega kvalitāti, kā arī uzlabo asinsriti un mitrina ādu. Vannas ūdenim jābūt patīkami siltā temperatūrā, taču ne pārāk karstam, lai nesausinātu ķermeņa ādu.

unsplash.com

2. Radi patīkamu atmosfēru

To var panākt ar aromātiskās sveces iedegšanu. Tā var būt no sojas vaska, kas papildināts ar baldriānu un citām aromātiskajām sastāvdaļām, kas telpai piešķirs patīkamu un relaksējošu smaržu. Turklāt, sveču liesmas ne tikai nomierina, bet arī palīdz ražot serotonīnu, kas pazīstams kā labo emociju hormons.

unsplash.com

3. Nomierinoša tēja no Latvijas dabas

Tēju ieteicams dzert pirms vannošanās rituāla. Lai iegūtu miera sajūtu, ieteicams lietot tēju, kuras sastāvā ir dabas veltes tieši no Latvijas pļavām un laukiem - vīgrieze, kaķumētra, mārsils, melisa, kliņģerīte, virši un baldriāns.

unsplash.com

4. Attīri ķermeņa ādu

Tuvojoties rituāla noslēgumam, ieteicams noskrubēt visu ķermeņa ādu, lai attīrītu to no atmirušajām ādas daļiņām. Tādā veidā pēc tam uzklātais ķermeņa krēms varēs ātrāk iesūkties ādā, un rezultātā tā būs maiga un gluda. Ja skrubja sastāvā būs ne tikai ēteriskās eļļas, bet arī baldriāna ekstrakts, tas sniegs papildu nomierinošo efektu.

unsplash.com

5. Rituāla noslēgums

Īsi pirms došanās pie naktsmiera, ķermeņa āda jāpalutina ar ķermeņa krēmu, kura sastāvā ir melatonīns, jau bieži pieminētais baldriāns, vērmeles un apiņi, kas ne tikai mitrina un nomierina ķermeni, bet arī prātu. Ļauj krēmam iesūkties ādā, ietērpies savās iecienītākajās nakts drānās un baudi mierīgu un netraucētu miegu.

Dzīvo gudri!

Lai gan veikalos nopērkamie ādas kopšanas līdzekļi bieži satur gurķu ekstraktus, gurķu masku izveidošana mājās var būt maciņam draudzīgs veids, kā palutināt ādu. Šī būs pavisam vienkārša recepte, kā pagatavot sejas masku.