Miegs

27.feb 2019
Dzīves ritmam kļūstot arvien drudžainākam, cilvēki cenšas ietaupīt laiku uz miega rēķina un gulēšanu uzlūko pat par lieku greznību. Arvien vairāk kļūst to, kuri apzināti plāno sev īsāku naktsmieru, mēģinot patvaļīgi regulēt lietas, kas ir dabas kompetencē.
21.feb 2019
Ja cilvēks naktī guļ mazāk par septiņām stundām, tas, iespējams, var novest pie neatgriezeniska DNS bojājuma un palielināt vēža risku, vēsta Daily Mail.
22.jan 2019
Nespēks, nogurums, grūtības koncentrēties, kašķīgs garastāvoklis – viena negulēta nakts var sabojāt visu nākamo dienu. Ar miega traucējumiem sastopas daudzi, un visbiežāk izplatītā problēma ir krākšana, kas traucē gan paša krācēja, gan blakus gulētāja pilnvērtīgai atpūtai. Taču gana apgrūtinošs ir arī bezmiegs vai trausls un nemierīgs miegs ar trauksmainiem sapņiem. Kā sev palīdzēt un kad jāmeklē speciālistu palīdzība, stāsta miega eksperts, SIA "Miega slimību centrs" vadītājs Artis Svaža un "Euroaptieka" farmaceite Ieva Zvagule.
18.jan 2019
Mičiganas universitātes pētnieki atklājuši, ka nepārtraukts miegs, kas ilgst vairāk par deviņām stundām, var novest pie traģiskām sekām.
16.jan 2019
Gan nepietiekams, gan pārāk ilgs miegs spēj par 25 procentiem palielināt kritienu risku, informē Medical Daily.
2.jan 2019
Sliktas miega kvalitātes saistība ar lieko svaru zināma jau sen, bet tikai pirms neilga laika atklāts, ka arī apgaismojums guļamtelpā būtiski ietekmē gulētāja insulīna līmeni un vielmaiņu, informē BestLife.
19.dec 2018
Miegu bieži vien uztveram kā pašsaprotamu procesu un tikai tad, kad saskaramies ar tā problēmām, saprotam, cik veselīgs miegs ir svarīga un neatņemama mūsu dzīves kvalitātes un vispārējas veselības sastāvdaļa. Diemžēl ikviens no mums kaut reizi ir saskāries ar bezmiegu vai citiem miega traucējumiem. Vai šādās situācijās varam palīdzēt sev paši? Kādos gadījumos ir jālieto medikamenti? Kas ietekmē mūsu miega kvalitāti? Par šiem un citiem svarīgiem ar miegu saistītiem jautājumiem konsultē BENU Aptiekas piesaistīta eksperte, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas neiroloģe Santa Ašmane un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
22.nov 2018
Laiks, kuru bērni pavada, raugoties dažādos ekrānos, ietekmē viņu miega ilgumu mazāk, nekā pieņemts domāt, atsaucoties uz Oksfordas universitātes Interneta institūta datiem, norāda The Telegraph.
20.nov 2018
Jebkurš ir saskāries ar bezmiega pilnu nakti, kad galva kūp, domājot par dažādām šī brīža problēmām vai neizdarītiem darbiem ikdienas steigas dēļ. Taču otrs iemesls, kādēļ nav iespējams savlaicīgi doties pie miega, saistīts ar ēšanas paradumiem. Ja vēlies naktī labi izgulēties, ļoti ieteicams ir neēst un nedzert neko, kas satur daudz tauku, proteīnu, cukura, kā arī nedzert kafiju pāris stundas pirms gulētiešanas. Fitandnutrition.com apkopojis 30 produktus, no kuriem pirms miega vajadzētu izvairīties.
29.okt 2018
Cilvēka organisms spēj mainīt miega un nomoda ciklu, taču ātrums, kādā tas notiek, mums katram ir atšķirīgs. Ķermeņa pielāgošanās laika maiņai visbiežāk ilgst no dažām dienām līdz divām nedēļām, skaidro Miega medicīnas speciālists un neirologs Ainārs Vecvagars.
18.okt 2018
Kā tu guli – tāds tu esi. Nav nemaz jābūt sapņu tulkam, lai varētu spriest par cilvēka personību un veselību pēc viņa gulēšanas paradumiem – tā dažādos pētījumos secinājuši amerikāņu zinātnieki.
3.okt 2018
Arī miegā organisms turpina izmantot uzņemtās kalorijas. Grūti ir precīzi aprēķināt, cik daudz kaloriju tiek sadedzināts miegā, jo jāņem vērā gan miega fāzes, gan konkrētā cilvēka aktivitāte dienā, gan ģenētiski faktori.
28.jun 2018
Viss, kas jādara, lai izdotos iemigt, ir... censties par katru cenu palikt nomodā, vēsta Pure Wow. Šāds paņēmiens var likties dīvains, bet atcerieties situācijas, kad palikt nomodā bija ļoti nepieciešams, piemēram, gatavojoties eksāmenam vai kādam atbildīgam pasākumam, un tad miegs mācās virsū, acis pašas krita ciet. Kas jādara?
20.jun 2018
60 % Latvijas iedzīvotāju nevelta miegam pietiekami ilgu laiku, bet katrs sestais (17 %) ir piedzīvojis bezmiegu vai miega traucējumus, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”.
20.apr 2018
Ja cilvēks pamostas naktī un nevar atkārtoti iemigt 20 minūšu laikā, viņš var piecelties un, neieslēdzot gaismu, pastaigāt pa tumšo un kluso mājokli un tad atgriezties gultā, iesaka Today.
28.feb 2018
Runāšana miegā ir viena no dīvainākajām, mulsinošākajām un reizēm arī amizantākajām parādībām, kas joprojām tiek pētīta un nav izskaidrota līdz galam.
17.feb 2018
Aktuāla problēma kā sieviešu, tā vīriešu vidū ir krākšana un tās radītās negatīvās sekas. Traucēts nakts miers un labsajūta nav vienīgais nepatīkamais krākšanas radītais blakus efekts. Ilgstoša kaites neārstēšana paaugstina arī sirds saslimšanas risku. Sertificēta farmaceite Laila Zālīte iesaka 5 vienkāršus dabīgos risinājumus un dzīvesveida maiņas “knifus”, kas var palīdzēt apturēt krākšanu.
4.feb 2018
Mūsdienu aktīvajā dzīves ritmā cilvēki patērē daudz enerģijas un lielākā daļa savu ikdienu pavada ļoti aktīvi, tāpēc aizvien aktuālāks kļūst jautājums par enerģijas atjaunošanu un veselīgu dzīvesveidu, kura neatņemama sastāvdaļa ir veselīgs un pilnvērtīgs miegs.
12.nov 2017
Miegs, kā zināms, ietekmē veselību, dzīves kvalitāti un tās ilgumu. Taču diemžēl ir daudzi faktori, kas liedz pilnvērtīgi atpūsties un labi izgulēties. Viens no tiem ir stress, kas neļauj nervu sistēmai pilnībā atslābināties un bieži vien rada bezmiegu. Kas jāievēro, lai miegs būtu ciešs? Desmit ieteikumi, kas ļaus uzlabot veselību un mierīgi, saldi gulēt līdz rītam.
27.okt 2017
Aptuveni trešdaļu dzīves mēs pavadām guļot. Tomēr nereti cilvēki miega nozīmi neņem vērā, un, taupot laiku uz miega rēķina, izšķiež savu veselību, nodarot tai būtisku kaitējumu. Neizgulēšanās bojā arī dzīves kvalitāti un izskatu, un pat viena bezmiega nakts var būtiski pasliktināt pašsajūtu un atspoguļoties sejas izskatā. Tuvojoties 29.oktobrim - pārejai uz ziemas laiku - un aukstajiem gada mēnešiem, kad par izgulēšanos domājam aizvien vairāk, Rīgas Stradiņa universitātes docents un ārsts homeopāts Dr.med. Normunds Limba sniedz ieteikumus, kas palīdzēs ne tikai kārtīgi izgulēties, bet arī justies lieliski.