Miegs

7.aug 2017
Kā tu gu­li, tāds tu esi. Nav ne­maz jā­būt sap­ņu tul­kam, lai va­rē­tu spriest par cil­vē­ka per­so­nī­bu un ve­se­lī­bu pēc vi­ņa gu­lē­ša­nas pa­ra­du­miem, –da­žā­dos pē­tī­ju­mos se­ci­nā­ju­ši ame­ri­kā­ņu zi­nāt­nie­ki.
18.jūl 2017
Amerikāņu ārsts Endrū Veils izgudrojis 478 metodi, kas palīdz cilvēkam iemigt, neizmantojot ne medikamentus, ne citus paņēmienus.
6.jun 2017
Izraidīt mīļdzīvnieku no savas guļamistabas ir prātīga doma, gādājot par gulētāju naktsmieru un veselību. Kaķis diennaktī guļ aptuveni 15 stundu, un viņa miega fāzes nesakrīt ar cilvēka miega fāzēm. Nereti kaķiem tieši naktī uznāk aktivitātes periodi, kad viņi skraida un lēkā pa mēbelēm. Pat ja kaķis guļ, tas miegā var krākt vai skrāpēties, bet pamodies bieži vien pieprasa cilvēku uzmanību un traucē viņiem gulēt. Atsevišķu klīniku veiktā statistika rāda, ka vairāk nekā 20% pacientu miega problēmās vainojama guļvietas dalīšana ar savu mīluli.
30.apr 2017
Reizēm cilvēki atzīst, ka viņu mīļākā brīvā laika nodarbošanās ir gulēšana, tomēr lielākajā vairumā gadījumu šo nodarbi nevar apvienot ar sportiskām aktivitātēm. savukārt kāda sporta zāle Lielbritānijā piedāvā saviem apmeklētājiem profesionālas gulēšanas nodarbības, vēsta ārvalstu mediji.
8.apr 2017
Gandrīz 60% Latvijas iedzīvotāju savu miega kvalitāti vērtē kā vidēju līdz sliktu, secināts pētījumu kompānijas "SolidData" aptaujā.
17.mar 2017
Vai zinājāt, ka arī uzturam ir sava, lai arī ne galvenā, loma laba miega veicināšanā? Skaidrs, ka pirms gulētiešanas nevajag pieēsties, bet arī likties uz auss izsalkušam nav labi. Un izrādās, ka nozīme ir arī produktu izvēlei, jo ir ēdieni, kuri sekmē labāku miegu.
28.feb 2017
Izrādās, ka bieži kritizētais paradums – došanās gulēt ar zeķēm kājās patiesībā var veicināt labāku iemigšanu, atzinis Amerikas Nacionālais miega fonds.
29.jan 2017
Nepietiekams nakts miegs ir 68% sieviešu un 52% vīriešu, liecina "Benu aptieku" veiktā aptauja.
19.jan 2017
Kādā dzīves posmā ar miega traucējumiem ir saskārušies daudzi no mums. Kā tipiskus miega traucējumu upurus mēdzam iztēloties seniorus vai stresa pārņemtus darbspējas vecuma cilvēkus, taču no miega traucējumiem cieš arī paši mazākie – mūsu bērni. Kā rīkoties?
19.jan 2017
Ja kāds pēkšņi sāk sliktāk gulēt, lai arī nav acīmredzama stresa un citu faktoru, kas ietekmē miega kvalitāti, ir vērts vispirms pašam izvērtēt: kādos apstākļos tad īsti es guļu, kas man traucē? Ja, atklājot un novēršot šos faktorus, miegs uzlabojas – viss kārtībā. Ja tomēr miegs nav tik labs, varbūt cilvēkam ir miega traucējumi, kas prasa kompetentu medicīnisku palīdzību.
15.jan 2017
Gandrīz divas trešdaļas jeb 60% Latvijas iedzīvotāju naktī miegam atvēl mazāk nekā septiņas stundas, liecina "BENU Aptieka" īstenotā aptauja par miega kvalitāti.
15.dec 2016
Pilnvērtīgs miegs nenoliedzami ir viena no labas veselības atslēgām, kas uzlabo mūsu pašsajūtu un izskatu kā īstermiņā, tā ilgtermiņā. Taču, ko darīt, ja reizēm nākas saskarties ar grūtībām aizmigt? Kādus ieteikumus ņemt vērā? Piedāvājam iepazīties ar padomiem veselīgam miegam, ko iesaka miega ārste – psihiatre Ija Cimdiņa.
30.nov 2016
Miegs, kā zināms, ietekmē veselību, dzīves kvalitāti un tās ilgumu. Taču diemžēl ir daudzi faktori, kas liedz pilnvērtīgi atpūsties un labi izgulēties. Viens no tiem ir stress, kas neļauj nervu sistēmai pilnībā atslābināties un bieži vien rada bezmiegu. Kas jāievēro, lai miegs būtu ciešs? Desmit ieteikumi, kas ļaus uzlabot veselību un mierīgi, saldi gulēt līdz rītam.
15.nov 2016
Pilnvērtīgs miegs nenoliedzami ir viena no labas veselības atslēgām, kas uzlabo mūsu pašsajūtu un izskatu kā īstermiņā, tā ilgtermiņā. Taču, ko darīt, ja reizēm nākas saskarties ar grūtībām aizmigt? Kādus ieteikumus ņemt vērā? Piedāvājam iepazīties ar 10 padomiem veselīgam miegam, ko iesaka miega ārste - psihiatre Ija Cimdiņa. Sāc ieviest tos savā ikdienā jau tagad!
20.okt 2016
Spānijā ir izveidots jauns TV kanāls "Napflix", kurā tiek raidītas filmas, kas palīdzēs labāk aizmigt siestas laikā, vēsta ārvalstu mediji.
16.mar 2016
Labs miegs ir sasniedzams sapnis – tāds ir 2016. gada 18. martā atzīmējamās Pasaules Miega dienas sauklis. Šis sapnis piepildās tikai trešdaļai pasaules iedzīvotāju.
9.mar 2016
Pacientiem, kuri sūdzas par grūtībām iemigt, dakteri parasti iesaka izvērtēt dzīvesveidu – iespējams, jūs lietojat pārāk daudz kofeīna, pārāk maz kustaties, vēlu vakaros daudz strādājat vai pavadāt laiku pie televizora ekrāna. Ja tomēr ar izmaiņām dzīvesveidā nepietiek, atgūt veselīgu naktsmieru var palīdzēt augu valsts preparāti.
1.okt 2015
Gara lidojuma laikā ne vienmēr varam noturēties nomodā, bet gulēšanu bieži vien neērtu padara šaurās sēdvietas. Eiropas aviobūves uzņēmums Airbus piedāvā risinājumu – izbūvēt lidmašīnās mazas, gulēšanai paredzētas kabīnītes.
26.aug 2015
Sūdzēties par miegainību mūsdienās, šķiet, ir pat pieņemami, jo tas taču it kā nozīmē, ka cilvēks ir ļoti nodarbināts, tik noslogots, ka viņam nepietiek laika izgulēties. Taču tas nav tik viennozīmīgi – miegainība var būt arī ļoti nopietna medicīniska problēma.
19.aug 2015
Kāpēc vienam pietiek ar sešām, septiņām stundām nakts miega, bet cits var gulēt 10–12 stundas un tik un tā vēl ir grūti pamosties? Kāpēc tik ļoti nāk miegs? Vai miega var būt par daudz?