Pazīstami? Atklāj, kāpēc mēdzam pamosties nakts vidū un nervozēt

© pexels.com

Psihologs un pētnieks Gregs Marejs sīkāk izpētījis, kāpēc mēdzam celties nakts vidū un izjust trauksmi, atsaucoties uz "HullLive", raksta "Mirror".

Psihologs pauž, ka pulksten trijos četros no rīta cilvēka nervu sistēma sasniedz pagrieziena punktu. Ķermeņa temperatūra paaugstinās, melatonīns (miega hormons) sasniedz maksimumu un pazeminās, kortizols (stresa hormons) paaugstinās. Pamošanās iemesls ir tas, ka organisms gatavojas stāties pretī jaunai dienai.

"Mēs pamostamies daudzas reizes nakts laikā un bieži to nepamanām. Visbiežāk šāds nemierīgs miegs parādās otrā nakts pusē," saka psihologs.

Ja tiek piedzīvots saspringts periods, palielinās iespējamība mosties nakts vidū. Apkārt nav kairinātāju un cilvēks ir viens ar problēmu, kas šķiet neatrisināma, un persona par to aktīvi domā.

Psihologs šādos gadījumos iesaka koncentrēties uz savu elpošanu. Ja tas nedarbojas, nedaudz jāpalasa un pēc 15 minūtēm jācenšas atkal iemigt.

Dzīvesstils

Drēgnajā rudenī un aukstajā ziemā daudzi dzer siltas tējas, lai ne tikai sasildītos, bet arī uzlabotu veselību. Eksperti atklāj, kurš tējas veids ir visveselīgākais un var sniegt vislielāko labumu veselībai, raksta "USA Today".