Kāpēc pārāk ilga gulēšana var būt bīstama veselībai?

© pexels

Saskaņā ar "Johns Hopkins Medicine" slimnīcu Amerikā, pārāk ilga gulēšana rada vairāku nopietnu slimību attīstības risku, raksta "Independent".

Šīs slimības ir otrā tipa diabēts, sirds slimības, aptaukošanās, depresija, galvassāpes un pat augstāks mirstības risks no medicīniskas problēmas.

Miega eksperts, profesors Rojs Reijmens gan atzīmē, ka pētniekiem joprojām ir grūti noteikt vai pārmērīgs miegs izraisa šīs slimības vai arī šīs kaites ir iemesls pārāk ilgai gulēšanai.

Pētījumi arī atklāj, ka pastāv saikne starp pārmērīgu miegu un nelabvēlīgiem veselības stāvokļa rādītājiem.

"Journal of Clinical Sleep Medicine" norāda,ka pieaugušam cilvēkam (vecuma grupā no 18 līdz 60 gadiem) ir diennaktī jāguļ septiņas līdz deviņas stundas. Esot tikai nedaudz cilvēki, kuriem pietiek arī ar piecām stundām miega, lai tas neietekmētu viņu veselību, apgalvo Reijmens.

Dzīvesstils

Karstums apdraud cilvēku dzīvības visā pasaulē. Karstums ietekmē teju visas valstis. Saskaņā ar Eiropas Savienības klimata dienesta "Copernicus" datiem, katrs no pēdējiem 13 mēnešiem ir bijis karstākais novērojumu vēsturē. Vidējā gaisa temperatūra iepriekšējos 12 mēnešos arī bija vismaz par pusotru grādu augstāka nekā 1850.-1900. gada vidējā pirmsindustriālā laikmeta temperatūra, vēsta UNIAN.

Svarīgākais