Pastāv uzskats, ka tase karsta kakao vai karstas šokolādes pirms gulētiešanas ir lielisks dienas noslēguma dzēriens, tomēr izrādās, ka šo silto dzērienu pirms miega drīkst lietot nebūt ne visi, raksta “unian”.
Kakao dēvē par Dievu un Mīlestības dzērienu. Vēsturiskais šā unikālā auga nosaukums ir Theobroma Cacao, kas tulkojumā no grieķu valodas nozīmē “Cacao, Food of the Gods” jeb Dievu ēdiens. Kakao koks aug Amazones mūžamežos un kakao nāk no Peru, Brazīlijas un Kolumbijas.
Saldējums ir lielākais vasaras kārums - ne tikai gards, bet arī atsvaidzinošs! Nolēmām pamēģināt, vai tiešām iespējams pagatavot garšīgu un veselīgu saldējumu tikai no divām sastāvdaļām.
Starp tējām, kafiju un karstvīnu Ziemassvētku laikā lieliski iederas arī karstais dzēriens, kas pagatavots no kakao. Taču te stāsts nav par kakao, kas apliets ar karstu ūdeni vai pienu.
Kakao dzēriens, kas mazina izsalkuma sajūtu, tas veicina laimes hormona veidošanos. Kakao uz ūdens dzer tie cilvēki, kuri vēlas zaudēt svaru. Bet, ja ir veselības problēmas, tad karstajam dzērienam var būt negatīva ietekme. Eksperti atklāj, kam nevajadzētu dzert kakao, raksta "rsute.ru".
Lai gan gada nogales lielākie svētki jau aiz muguras, tas neliedz saglabāt svētku sajūtu kaut vai garšas ziņā. Ziemas vakaros palutinās un ļaus sasildīties gards kakao.
Kakao īpaši piestāv Ziemassvētku laikam, taču šajā gadījumā mēs nerunājam par saldinātajiem kakao, ko tik kāri ar mazajiem zefīriem dzer saldummīļi. Lai patiesi palīdzētu savam organismam, jāizmanto dabīgais kako pulveris, kas garšas ziņā būs daudz rūgtāks.
Kad aiz loga termometra stabiņš slīd arvien zemāk, tā vien gribas rokās satvert ko siltu. Šādiem ziemīgiem vakariem lieti noderēs paša gatavots kakao. Šis kakao ir ne tikai viegli un ātri radāms, bet arī palīdzēs noskaņoties svētkiem. Pacienā arī citus!
Ja cilvēkam ļoti garšo kāds produkts, viņš atrod tam arvien jaunas labas īpašības, par kurām stāsta tik aizrautīgi, ka gribas noticēt. Savi fani ir daudziem produktiem, un kakao nav izņēmums.
Kotdivuāras prezidenta pēcvēlēšanu vardarbības laikā šonedēļ dzīvību zaudējuši 173 cilvēki, paziņojusi ANO. Kotdivuāras līdzšinējais prezidents Lorāns Gbagbo atsakās atzīt savu sakāvi, lai arī daudzas ārvalstis ir aicinājušas viņu atzīt sakāvi.