Rūpējoties par mājokļa ilgmūžību un vizuālo pievilcību, katra saimnieka pienākums ir gādāt arī par jumta kvalitātes nezūdamību. Viens no veidiem, kā to darīt, ir ik pavasari apsekot jumtu un laikus novērst ziemas laikā gadījušos bojājumus.
Nav noslēpums, ka Rīga ne vienā vien tūrisma ceļvedī ir daiļrunīgi nodēvēta par jūgendstila metropoli. Tieši pateicoties tam, jau vairākus gadus tūristus un vietējos iedzīvotājus priecē Jūgendstila muzejs, kas izvietots arhitekta Konstantīna Pēkšēna dzīvoklī.
Jelgavnieku Dinas un Andra Skripu ģimenes mājvietā raidījuma Māju sajūta komanda veidoja jaunu dizainu vecāko dēlu – Roberta (18 gadi) un Oskara (16 gadi) kopīgajā istabā.
Latvisko tradīciju pazinēju Ivetas un Vidvuda Medeņu ģimenes godu jeb viesistabu Māju sajūtu pārvērtībām pieteica dēls Ernests (26 gadi), kurš apmēram pirms gada uzsācis patstāvīgās dzīves gaitas – izveidojis ģimeni un kopā ar sievu Elīnu audzina trīs mēnešus veco dēliņu, kam dots līvu vārds Aido.
Carnikaviešu Rasmas un viņas dzīvesbiedra Andra Iesalnieku guļamistaba daudzdzīvokļu ēkā, kas vienlaikus kalpo kā viesistaba, nebija remontēta vairāk nekā desmit gadus.
Ko, Lieldienām tuvojoties, dara zaķi? Dēj olas, tad tās rūpīgi noslēpj un slepus vēro, vai mazie un lielie pavasara svētku svinētāji tās visas atradīs.
Saulkrastos dzīvojošās ģimenes – Sigitas Kliederes, viņas dzīvesbiedra Ivara Toras un meitu Santas un Kristiānas – mājvietā, kas uzcelta padomju gados, ik palaikam notiek remontdarbi.
Vannas istaba laika gaitā ir kļuvusi par vienu no svarīgākajām telpām mājoklī, kurā cilvēki ne tikai sakopj savu ķermeni, bet arī vienkopus pulcējas, rītos gatavojoties uz darbu vai vakarā pošoties miegam.
Šodien žurnālā iepazīstinām ar jelgavnieces, vizuālās mākslas skolotājas Agneses Feldmanes ģimeni, kuras mājoklī sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu Māju sajūta brīnišķīgas interjera pārvērtības piedzīvojusi virtuve.
Ideju iesaka māksliniece, dizaina aksesuāru salondarbnīcas Burleska saimniece Agnese Vaļiniece.Putnu dzīvi vērot no attāluma vienmēr ir interesanti un aizraujoši: vieni atlaižas, citi aizlaižas, vēl citi cītīgi knābā maizes drupačas vai noskaidro attiecības ar kaimiņiem...
Kad apmēram pirms septiņiem gadiem Inta Vilčinska no Saldus ar 13 gadu veco meitu Noru pārcēlās uz jaunu mājvietu – standarta trīsistabu dzīvokli –, uzsākti arī vērienīgi remontdarbi, kas tiek veikti joprojām.
Sarkanas rozes, šokolādes sirsniņas, pūkaini spilveni, plīša lācīši, sveces, romantiska mūzika divvientulībā – tas viss pieder pie Valentīndienas noskaņas radīšanas. Gluži tāpat kā šampanietis, ko kopā ar savu Valentīnu baudīt no īpašām, pašu rokām apgleznotām glāzēm.
Dziedātāja Ineta Rudzīte kopā ar ģimeni – vīru Māri, meitām Margaritu Annu (10 gadi) un Elzu Mariju (5 gadi) – apmēram deviņus gadus par savu dzīvesvietu izvēlējušies personisko māju netālu no Rīgas, kura esot tik liela, cik četru cilvēku ģimenei ir nepieciešama.
Pirms vairāk nekā pusotra gada Lauma un Dzintars Cālīši iegādājās divstāvu māju, kuras celtniecība nebija pabeigta, pārceļoties no Siguldas uz Turkalni.
Ekoskaistumkopšanas salons Verdant Eco SPA darbojas, ņemot vērā trīs pamatprincipus – skaistums, daba un veselība. Tāpēc arī tā interjers veidots atbilstoši zaļajai filozofijai, kurā galvenais akcents ir īsts koks – bērzs.
Elegances un industrijas krustojums – tā par mazo un mājīgo restorānu Rīgā, Ģertrūdes ielas posmā starp Brīvības un Barona ielām, norādīts Umami aprakstā. Tā saimnieks Elmārs Tannis vēlējās radīt mazu pilsētas restorānu, ko raksturo vienkāršās krāsās un līnijās ieturēts interjers un izcils ēdiens.
Ikvienai telpai, arī šķietami prozaiskai un funkcionālai, mūsu mājoklī ir sava gaisotne un, var pat sacīt, sava dvēsele. Nereti taču cilvēkiem ir izjūta, ka mājoklis dzīvo līdzi savu iemītnieku priekiem un bēdām, atbalsta un uzticīgi sargā.