Ēdieni

13.mar 2012
Varbūt arī jums uz palodzes šobrīd sazēlis kāds sīpols. Dažādu diedzētu sēkliņu un dīgstu ēšana uz pavasara pusi nākusi modē, jo ļoti gribas svaiguma, vitamīnu, enerģijas.
photo_camera
12.mar 2012
Mākslinieks Ilgvars Zalāns, piedaloties ar mākslu saistītos starptautiskos projektos un līdz ar to daudz ceļojot pa pasauli, iepazinis dažādu valstu virtuvi. Iemācījies to izzināt, pielāgoties un atrast lietas, kas sajūsmina.
6.mar 2012
Aģentūras Magic FIB radošais direktors Aivars Līpenītis atzīst, ka dienas laikā cenšas ievērot visas ēdienreizes un ēst veselīgi.
3.mar 2012
Uzskata, ka īstu picu var nogaršot tikai Neapolē, ko dēvē par picas dzimteni. Īstās picas ir plānas, trauslas un tās iesaka cept malkas krāsnī.
2.mar 2012
Virtulis ir apveltīts ar lielu kārdinātāja talantu. It kā nekas īpašs, bez tā var lieliski iztikt un pat vajag iztikt, jo vienā tādā eļļainā mīklas gabalā ir sasodīti daudz kaloriju, bet vitamīnu nu nemaz.
28.feb 2012
Medījumu gaļa ir īpaša ar savu aromātu un garšu. Tā ir liesa, taču no pagatavošanas ir atkarīga gan šāda ēdiena garša, gan tas, lai medījumu gaļa saglabātu savas specifiskās īpašības.
22.feb 2012
Kakao pupiņas dēvē par dzīvo kakao, jo to apstrādes tehnoloģija, uzglabāšaana un transportēšana koncentrējas uz dabisko īpašību saglabāšanu.
17.feb 2012
Svaigas vīģes mūsu veikalos nav bieži sastopamas, taču žāvētu gan netrūkst, un diezgan daudziem cilvēkiem tīk ar tām panašķēties.
10.feb 2012
Safrāns ir pasaulē visdārgākā garšviela, kurai raksturīgs savdabīgs, rūgtens aromāts un izteikta garša. Tās ir dienvidzemju krokusa ziedu drīksnas vai stiebriņi.
8.feb 2012
Kad sals kniebj vaigos, doma par siltu, pikantu un sātīgu ēdienu šķiet pievilcīgāka nekā jebkad. Arī daudzu tradicionālu un netradicionālu uztura sistēmu lietpratēji atbalsta nostādni, ka ziemā ēdienam jābūt siltākam, biezākam un bagātam ar asām, sildošām garšvielām.
3.feb 2012
Ja mājās ir sakaltusi maize, tad to noteikti nevajag izmest. Neapēstās šķēlītes un garoziņas ar laiku sakrājas. Tās var izmantot, sacepot ar olu brokastīs, pagatavojot rupjmaizes kārtojumu, maizes zupu vai arī rīvmaizi.
2.feb 2012
«Man dzīve vairāk sākas dienas otrajā pusē. Tāpēc varu gulēt tik ilgi, cik vēlos, un man tas patīk. Esmu pūcīte, tāpēc agras brokastis nav vajadzīgas – ēst tad negribas,» stāsta Radio 101 dīdžejs Egons Reiters.
2.feb 2012
Biežāk, nekā gribētos, jaunais gads atnāk ar nevēlamu svara pieaugumu. Pavisam nesen jauno – Pūķa – gadu pēc Mēness kalendāra sagaidīja arī Ķīnā. Tradicionālā ķīniešu svētku maltīte nebeidzas ne ar pārēšanos, ne ar liekiem kilogramiem.
27.jan 2012
Rapšu eļļu ieteicams iekļaut ēdienkartē gan universālā lietojuma, gan uzturvērtības dēļ. To var izmantot cepšanai, kā arī salātu pagatavošanai, mērcēm un pat kūkām.
25.jan 2012
No 27.janvāra līdz 19.februārim, izstāžu zālē Arsenāls Radošajā darbnīcā būs skatāma Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja un Latvijas mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes nodaļas sadarbības projekts - izstāde „Maize. Identitāte?”, kas tapusi , ar A/S „Hanzas Maiznīcas” atbalstu.
17.jan 2012
Paruna vēsta, ka labai kafijai jābūt karstai kā ellei, melnai kā velnam un saldai kā mīlai. Viena no senākajām turku kafijas receptēm patiešām bijusi tāda: ņem 5 karotes smalki maltas kafijas, 5 karotes cukura, 5 mazas tasītes auksta ūdens; kafijas biezumus katliņā samaisa ar cukuru, pārlej ar aukstu ūdeni, uzvāra trīs reizes, pēc katras uzvārīšanās uz brītiņu noņemot katlu no uguns.
9.jan 2012
Ja jūsu apņemšanās ir jaunajā gadā padarīt savus ēšanas paradumus kaut nedaudz veselīgākus, tad viens no plāna punktiem, ko var īstenot bez īpašām grūtībām, ir skābpiena produktu regulāra lietošana.
6.jan 2012
Pēc dalītā uztura principiem pārtikas produktus iedala trīs grupās – produkti, kas satur ogļhidrātus, produkti, kas satur olbaltumvielas, un neitrālie produkti.
28.dec 2011
Senāk, Ziemassvētkus gaidot, valriekstus uzmanīgi pārdalīja uz pusēm, izņēma ēdamo daļu, bet pusītes salīmēja kopā, vidū iestiprinot diega cilpu, tad riekstus pārklāja ar zelta krāsu un karināja svētku eglītē.
23.dec 2011
Sliktais – vismaz tas, ko esam sev nodarījuši paši, aizmirstas diezgan ātri. Tāpēc, kad atkal tuvojas svētki ar bagātīgi klātiem galdiem, itin viegli ir atsaukt atmiņā kārdinošo ēdienu garšu un smaržu, bet atvairīta tiek doma par smagumu vēderā, slikto pēcsvētku pašsajūtu un apņemšanos nekad vairs neielaisties gastronomiskās pārmērības.