Cukurs

10.jūl
“Jau pašā sākumā svarīgi ir saprast, ka cukurs ir piemērots nelielos daudzumos. Turklāt tas ir jāmāca bērniem kopš mazotnes, jo pārmērīgs cukura patēriņš var radīt nopietnas veselības problēmas. Taču no tām var izvairīties, ja sekosiet savam uzturam līdzi,” secina healthline.com.
4.jūl
No otrdienas, 2.jūlija, atjaunotas brīvās tirdzniecības līguma (DCFTA) ievedmuitas tarifu kvotas olu un cukura importam Eiropas Savienībā (ES), paziņojusi Eiropas Komisija.
2.jūl
“Savā profesionālajā darbībā redzu negatīvu tendenci, un mazkustīgums ir tikai daļa no problēmas. Problēmas izraisa cukurs, kuru mēs lietojam faktiski pēdējos 100 gadus, taču pirms tam neesam to lietojuši tūkstošiem gadu. Agrāk bija medus un cukuru kaut kādās viesībās izsaiņoja no drāniņas un kādu graudiņu kā tādu garumu kaut kur uzbēra,” skaidro plastikas ķirurgs Zaržeckis.
12.jun
Cukuru pazīstam, kā pārtikas produktu, kas ir salda, balta un kristāliska viela, ko izmanto ikdienā kā saldinātāju. Cukuru galvenokārt ražo no cukurniedrēm un cukurbietēm.
10.jun
“Diabēts ir saistīts ar cukuru, kas pazīstams arī kā ogļhidrāti, taču diabēta pārvaldībā ir vairāk nekā tikai izvairīšanās no cukura. Savukārt ogļhidrāti ir cilvēka uztura galvenā sastāvdaļa un ir nepieciešami veselībai. Visi ogļhidrāti, ko mēs ēdam, mūsu organismā tiek pārveidoti par glikozi, jo glikoze ir vienīgais ogļhidrāts, ko mūsu ķermenis var izmantot enerģijas iegūšanai,” raksta extension.usu.edu.
7.jun
“Šobrīd pievienotais cukurs ir kļuvis par karstu tēmu veselības aprūpes speciālistiem un plašsaziņas līdzekļiem,” raksta extension.usu.edu.
24.mar
Mūsu apetīte ir atkarīga no glikozes līmeņa svārstībām, ja stabilizēsim ogļhidrātu metabolismu, apetīte kļūs vadāma. Jo stabilāks glikozes līmenis asinīs, jo vairāk mēs kontrolējam savu apetīti.
19.okt 2023
Cukuru var izmantot ne tikai ēdienu un dzērienu saldināšanai, bet arī pavisam praktiskos darbos. Uzziniet, kur izmantot cukuru ārpus virtuves!
25.aug 2023
Pirms kāda brīža neskaitāmos virsrakstos parādījās ziņa, ka aspartāms izraisa vēzi. Lai gan Pasaules Veselības Organizācija (PVO) tik tiešām nesen pārskatīja aspartāma lietošanas drošību, jaunākajā ziņojumā tomēr tik skaidri šī saistība ar aspartāma lietošanu un onkoloģisko slimību risku netiek minēta. Kas vispār ir aspartāms, kur tas atrodams un vai tiešām tā lietošana izraisīs vēzi?
4.aug 2023
Pārmērīgs cukura patēriņš var izraisīt virkni dažādu veselības problēmu. Uzziniet, kāpēc pēc ēdienreizēm rodas nepārvarama vēlme apēst kaut ko saldu!
26.mai 2023
Pasaules Veselības organizācija (PVO) nākusi klajā ar ziņojumu, kur aicināts atteikties no cukura aizstājēju lietošanas, arī kā līdzekli tievēšanai. Šīs vielas nedod nekādu efektu un ir kaitīgas veselībai.
9.mai 2023
Regulāri lietojot uzturā pārtiku un dzērienus, kuru sastāvā ir daudz cukura, kā arī nesekojot līdzi glikozes līmenim asinīs, varam nepamanīt, ka cukura līmenis asinīs ir kļuvis paaugstināts, kas var izraisīt dažādas veselības problēmas, kā, piemēram, nervu un asinsvadu sistēmas bojājumus. Smagākajos gadījumos paaugstināts cukura līmenis asinīs var izraisīt saslimšanu ar 2. tipa cukura diabētu. Lai izvairītos no šādām veselības problēmām, ir ieteicams ikdienā samazināt neveselīgu, cukurotu ēdienu un dzērienu lietošanu uzturā. Kā ikdienā savā ēdienkartē aizstāt cukuru un kā varam nomākt vēlmi pēc kā salda, skaidro farmaceite Zane Melberga.  
26.mar 2023
Ne diena nepaiet bez saldumiem? Jo pretējā gadījumā nav spēka un nav garastāvokļa? Protams, neliels daudzums cukura nevar neatgriezeniski ietekmēt organismu, bet, ja ik dienu pārtiekat no pārcukurotiem produktiem, palēninās organisma spēja atjaunoties un paātrinās novecošanās process.
21.mar 2023
Šķiet, ka nu jau visi kaut reizi ir dzirdējuši, ka cukura lietošana ir jāierobežo un ka pārmērīga cukura lietošana ietekmē gan svaru, gan ādas stāvokli, pasliktina imunitāti, pašsajūtu un palielina dažādu slimību risku. Cukura un citu vienkāršo ogļhidrātu lietošana veicina straujas glikozes svārstības, kas ne tikai ietekmē veselību, bet arī enerģijas līmeni un apetīti.
14.jan 2023
Vai zinājāt, ka cukuru var izmantot ne tikai kulinārijā, bet arī dažādu sadzīvisku problēmu risināšanā?
2.dec 2022
Limbažos "Maxima"veikalos pusstundas laikā tika izpirkts viss lētais cukurs.
14.nov 2022
Nav noslēpums, ka leišmalē dzīvojošie bieži iepērkas Lietuvas veikalos - apsvērums vienkāršs: tur ir lētāk. Tiek pirkta degviela, gāzes baloni, pārtika un ne tikai.
22.jūl 2022
Ja vēlaties zaudēt svaru, dietologi iesaka izvairīties no pārmērīga cukura patēriņa. Dažāda veida saldinātāji var veicināt ne tikai svara pieaugumu, bet arī citas veselības problēmas. Eksperti nosauc, kurš saldinātājs ir viskaitīgākais vidukļa apkārtmēram, vēstīts portālā "Eat This, Not That".
21.jūl 2022
Antinea Doloresa Cukurs-Risoto pirms vairākiem gadiem atgriezusies Latvijā, kur dzīvoja bērnībā, pirms aizbraukšanas uz Brazīliju. Viņas atmiņās atdzīvojas Baltā muiža Iļģuciemā, kur Cukuru ģimene kādu laiku dzīvoja, Bukaišu māja «Lidoņi», ko slavenais konstruktors, lidotājs un žurnālists Herberts Cukurs pēc lidojuma uz Gambiju pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados saņēma kā balvu...
26.mai 2022
Indija noteikusi ierobežojumus cukura eksportam, lai nodrošinātu piegādes iekšzemē un samazinātu inflāciju.