bezmiegs

3.nov
Cīnoties ar miega traucējumiem, jauns vīrietis uzturā lietojis sarkanās mušmires uzlējumu. Ieklausīšanās tautas medicīnas daudzinātāju padomos gan rezultējusies ar smagi iedragātu veselību un nonākšanu slimnīcā, vēsta "Bez Tabu".
17.jun
Somnologi iesaka novērot sevi, lai aprēķinātu, cik daudz laika nepieciešams normālam miegam, informē Tengri Life, atsaucoties uz DoctorPiter.
27.mar
Cilvēkiem, kuri regulāri nodarbojas ar fiziskiem vingrinājumiem, ir par 42% mazāka iespēja sastapties ar grūtībām aizmigt nekā tiem, kuri nav aktīvi. Tie kas regulāri vingro, krietni retāk ziņo par jebkādiem bezmiega simptomiem.
24.sep 2022
Tējas ir ļoti gardas un veselīgas. Tās var uzlabot ne tikai veselību, bet arī sniegt enerģiju! Uzziniet, kuras tējas nav ieteicams dzert īsi pirms gulētiešanas, lai nepiedzīvotu miega problēmas!
2.jūl 2022
Dietalogs Kims Javics atklāj vērtīgu padomu visiem, kuri vēlas uzlabot savu miega kvalitāti, vēstīts portālā "Eat This, Not That."
11.apr 2022
Kofeīnu saturošu dzērienu, alkohola lietošana var veicināt bezmiegu. Izrādās, ka tie nav vienīgi produkti, kuri var nelabvēlīgi ietekmēt miega kvalitāti.
6.mar 2022
Aizmigšana un nepilnvērtīgs miegs ir problēma daudziem. Veselības portāls "healthline" nosaucis 8 dabiskus līdzekļus, kas var palīdzēt, ar tiem domājot līdzekļus, kas nav speciāli jāizraksta ārstiem.
24.jun 2021
Miega trūkums ir liela problēma mūsdienu cilvēku dzīvēs, kas būtiski ietekmē veselības stāvokli, raksta "Medicina 2.0".
2.mai 2021
Daudzi no mums mūsdienās saskaras ar bezmiega problēmu, kura iemesls var būt pārstrādāšanās vai pārmērīgs stress. Zinātnieki identificējuši vēl vienu miega traucējumu cēloni, proti, kalcija un D3 vitamīna trūkumu, raksta "Cursorinfo".
5.mar 2021
Daudzi no mums mēdz pēkšņi pamosties nakts vidū, kad nemanot prātu pārņem ikdienas problēmas, ka neļauj atkal aizmigt. Miega eskperti dalījušies ar 8 padomiem, kas palīdzēs "atslēgties" smadzenēm un iegūt tik ļoti nepieciešamo miegu, raksta CNN.
21.okt 2020
Nepietiekams miegs var radīt garastāvokļa izmaiņas, atmiņas, domāšanas, uzmanības un koncentrēšanās traucējumus un pat novirzes normālā hormonālā apritē. Nevajadzētu pieļaut, ka miega traucējumi kļūst ilgstoši un būtiski apdraud dzīves kvalitāti. Par bezmiega ēnu iedomājamies arī, pavirzot pulksteņa rādītājus par stundu atpakaļ un pārejot uz ziemas laiku. Kā saprast, ka bezmiega ir par daudz un ko ar to iesākt?
22.feb 2019
Puse Latvijas iedzīvotāju cieš no hroniska miega trūkuma, kamēr Lietuvā no miega trūkuma cieš 30% iedzīvotāju, bet Igaunijā - 40%, liecina pētījumu aģentūras "Norstat" pēc IKEA pasūtījuma veiktā aptauja.
22.jan 2019
Nespēks, nogurums, grūtības koncentrēties, kašķīgs garastāvoklis – viena negulēta nakts var sabojāt visu nākamo dienu. Ar miega traucējumiem sastopas daudzi, un visbiežāk izplatītā problēma ir krākšana, kas traucē gan paša krācēja, gan blakus gulētāja pilnvērtīgai atpūtai. Taču gana apgrūtinošs ir arī bezmiegs vai trausls un nemierīgs miegs ar trauksmainiem sapņiem. Kā sev palīdzēt un kad jāmeklē speciālistu palīdzība, stāsta miega eksperts, SIA "Miega slimību centrs" vadītājs Artis Svaža un "Euroaptieka" farmaceite Ieva Zvagule.
19.dec 2018
Miegu bieži vien uztveram kā pašsaprotamu procesu un tikai tad, kad saskaramies ar tā problēmām, saprotam, cik veselīgs miegs ir svarīga un neatņemama mūsu dzīves kvalitātes un vispārējas veselības sastāvdaļa. Diemžēl ikviens no mums kaut reizi ir saskāries ar bezmiegu vai citiem miega traucējumiem. Vai šādās situācijās varam palīdzēt sev paši? Kādos gadījumos ir jālieto medikamenti? Kas ietekmē mūsu miega kvalitāti? Par šiem un citiem svarīgiem ar miegu saistītiem jautājumiem konsultē BENU Aptiekas piesaistīta eksperte, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas neiroloģe Santa Ašmane un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
26.jun 2018
Veselības indekss atklāj satraucošus datus par iedzīvotāju psihoemocionālo veselību – liela daļa Latvijas iedzīvotāju nevelta pietiekami ilgu laiku miegam, kas ir viens no priekšnoteikumiem labi veselībai.
28.jūl 2017
Daudzus no mums kādā dzīves posmā skāruši miega traucējumi, kuru dēļ nomodā nācies aizvadīt ne vienu vien nakts stundu. Diemžēl nepilnvērtīgs miegs postoši ietekmē gan pašsajūtu, gan visu organismu kopumā, tāpēc miega traucējumu gadījumā svarīgi jau laikus vērsties pēc palīdzības pie kvalificētiem speciālistiem. Par to, kādus ieteikumus ņemt vērā, lai cīnītos ar bezmiegu, kā arī par citiem jautājumiem saistībā ar miega nozīmi cilvēka dzīvē konsultē psihiatrs Elmārs Tērauds.
28.feb 2017
Izrādās, ka bieži kritizētais paradums – došanās gulēt ar zeķēm kājās patiesībā var veicināt labāku iemigšanu, atzinis Amerikas Nacionālais miega fonds.
12.dec 2016
Varētu likties, ka kāda nomodā pavadīta nakts nekādu kaitējumu organismam nenodara - tik vien kā dos miegainību nākamajai dienai. Diemžēl realitātē hronisks bezmiegs un citi miega traucējumi ir bieži sastopama kaite, kura, atstāta novārtā, var radīt nopietnus veselības traucējumus. Vairāk par to stāsta psihiatre, psihoterapeite, kā arī BENU veselības un skaistuma akadēmijas lektore Sandra Pūce.
27.okt 2016
Daudzus no mums kādā dzīves posmā skāruši miega traucējumi, kuru dēļ nomodā nācies aizvadīt ne vienu vien nakts stundu. Diemžēl nepilnvērtīgs miegs postoši ietekmē gan pašsajūtu, gan visu organismu kopumā, tāpēc miega traucējumu gadījumā svarīgi jau laikus vērsties pēc palīdzības pie kvalificētiem speciālistiem. Par to, kādus ieteikumus ņemt vērā, lai cīnītos ar bezmiegu, kā arī par citiem jautājumiem saistībā ar miega nozīmi cilvēka dzīvē konsultē psihiatrs Elmārs Tērauds.
18.aug 2015
Vakaros, pēc garas un nogurdinošas darbadienas vai tieši pretēji- pēc notikumiem bagātas un spilgtas dienas, nereti, noliekot galvu uz spilvena, tik viegli aizmigt neizdodas, jo prātā virmo miljoniem domu un problēmu, kuras vajadzētu atrisināt.