\\Autori

ZSZenta Sokolova

3.nov
ASV arvien lielāku popularitāti gūst vēlme izpētīt, kāda ir dzīve, iztiekot bez alkohola vai ierobežojot tā patēriņu, raksta She Knows.
 
2.nov
Vīrieši, kuri smēķē vai ir smēķējuši agrāk, var mazināt plaušu vēža risku, ja viņi ir fiziski aktīvi, ziņo Reuters.
 
2.nov
Kad ap sirdi ir ļoti bēdīgi, iztēlojies savas skumjas kā atsevišķu personu un īpašības, kādas tai piemīt, – tad kļūs vieglāk, iesaka Today.
 
31.okt
Ja vasarā esi labi atpūties, rūpējies par saprātīgu kustību daudzumu, ceļojis, baudījis dabu un ar prieku darbojies dārzā, tad neatkarīgi no gadu skaita tev vajadzētu būt maksimāli labā formā un arī viens no pēdējiem sezonas darbiem dārzā, rudens lapu grābšana, sokas viegli, nejūtot diskomfortu locītavās. Ja tas tomēr jūtams, pēdējais laiks kaut ko darīt locītavu veselības labā.
 
26.okt
Jauna zobu suka nepieciešama ik pēc 3–4 mēnešiem, lai gan vairāk nekā 40% cilvēku neatceras to laikus nomainīt, un tas var kaitēt mutes veselībai.
 
25.okt
Ķirbjiem allaž tiek daļa no rudens krāsu košuma – dažādu toņu dzelteni, oranži, brūngani vai lāsumaini kā rudens lapas tie ieņem arvien redzamāku vietu Rīgas Centrāltirgus stendos. Kamēr dārzkopji steidz iepazīties ar jaunumiem ķirbju izstādē, citi dodas uz tirgu rudenīgai maltītei piemērotāko ķirbju meklējumos.
 
23.okt
Nebrīnieties, ja rudenī gribas «samazināt apgriezienus» – tas nav nekas slikts, jo pat visenerģiskākā cilvēka dzīvē reizēm nepieciešams miera, pārdomu un nesteidzīgas izvērtēšanas laiks, saka psihologi. Bet nevajag arī ilgi skumt par to, ka priekšā gara, auksta ziema. Lai tumšajos vakaros mūs silda pavards, sveču liesmiņas un sirsnīgas sarunas ar tuviem cilvēkiem – tiem, kuri pieņem tevi tādu, kāds esi un kā jūties visērtāk – pledā ievīstījies, ar siltām čībām kājās un varbūt ar četrkājaino draugu pie sāniem. Arī glāze laba vīna šādā reizē pieder pie lietas, un, protams, prieku visiem sagādā nesteidzīga gardas maltītes baudīšana.
 
23.okt
Laika apstākļi paši par sevi neizraisa slimības, bet tie darbojas kā provocējošs faktors. Vēls rudens un tam sekojošā ziema nereti ir grūts periods tiem, kuri cieš no sirds un asinsvadu problēmām, tādēļ īpaši jāievēro vairāki veselīga dzīvesveida noteikumi, lai varētu labi justies neatkarīgi no gadalaika.
 
23.okt
Veģetāriešiem un vegāniem ir lielāks insulta risks, bet mazāks sirds slimību risks nekā gaļēdājiem, liecina publikācija akadēmiskajā medicīnas žurnālā BMJ, informē Medical Daily.
 
19.okt
Uz šo jautājumu nav nemaz tik vienkārši atbildēt, lai gan autoritatīvas medicīniskas organizācijas un eksperti bieži iesaka ēst sarkano gaļu mazāk, secina Associated Press.
 
19.okt
Ņujorka kļūs par pirmo teritoriju pasaulē, kur sieviešu higiēnas preču ražotājiem uz savas produkcijas iepakojuma būs obligāti jānorāda, kādas vielas šie izstrādājumi satur, informē Today.
 
19.okt
Nemaz nav vajadzīgs augstas intensitātes fiziskais treniņš, lai uzlabotos miega kvalitāte, jo pietiek ar ilgāku pastaigu, īpaši sievietēm, vēsta Medical Daily.
 
17.okt
Pateicoties mūsdienu mazkustīgajam dzīvesveidam, locītavu problēmas kļūst «jaunākas». Locītavas mīl kustības, bet nemīl pārslodzi. Tas nozīmē, ka jāiemācās tās pareizi nodarbināt un vienlaikus arī jāsaudzē.
 
16.okt
Sasniedzot skaisto dzīves posmu, kuru nosacīti dēvē par pusmūžu, cilvēks arvien biežāk dzird mediķu ieteikumus pievērsties veselīgam dzīvesveidam, lai nākotnē pēc iespējas izvairītos no sirds un asinsvadu slimībām, diabēta, muguras problēmām un citām izplatītām kaitēm, kuru tuvošanos viņš pagaidām varbūt nemaz nejūt.
 
2.okt
Par to, ka vasara pagājusi, joprojām ir mazliet skumji, kādam – pat ļoti skumji, un viņš varbūt plāno braucienu uz siltajām zemēm. Ja vasara ir pavadīta pilnvērtīgi un harmoniski, arī rudenim nevajadzētu radīt īpašas problēmas, bet, ja bail, ka rudens nesīs saaukstēšanos, der pievērst lielāku uzmanību organisma pretestības spēju stiprināšanai.
 
26.sep
Divdaivu ginks jeb Ginkgo biloba Austrumu tautām simbolizē pretstatu vienību, pastāvību, cerību, mīlestību un ilgu mūžu. Tas ir viens no visvairāk pētītajiem kokiem pasaulē, un arī ārstniecībā divdaivu ginka produkti tiek izmantoti jau kopš seniem laikiem.
 
25.sep
Pirms vairāk nekā 35 gadiem Pasaules Veselības organizācija oficiāli atzina selēnu par vienu no svarīgākajām cilvēka uztura sastāvdaļām. Pierādīts, ka bez šī mikroelementa būtībā nenotiek neviens dzīvībai svarīgs process mūsu organismā. Selēns ir gandrīz visu fermentu un hormonu sastāvdaļa.
 
22.sep
Radīts jauns biomikroskops, ar kura palīdzību, izpētot pacienta acis, nākotnē būs iespējams diagnosticēt otrā tipa cukura diabētu, pirms vēl parādījušās slimības pazīmes, informē Medical Daily.
 
21.sep
Gluži kā otra āda solās būt inovatīva, triko līdzīga veļa, kurā iestrādātas labās baktērijas. Nonākot saskarē ar sviedriem, šīs probiotiskās baktērijas aktivizēsies, mazinās ķermeņa aromātu un veicinās labāku imūnsistēmas darbu.
 
19.sep
Vecāki var justies laimīgi un savā ziņā arī atviegloti, ja pēc pirmajām mācību gada dienām bērns joprojām saka: man skolā patīk! Tas ļauj cerēt, ka viņš bez īpašām problēmām iekļausies skolas dzīvē un gūs labas sekmes mācībās. Taču ir kāds vēl svarīgāks aspekts, kuru nedrīkst ignorēt: bērnam joprojām jāpaliek veselam un dzīvespriecīgam. Tas vienādā mērā attiecas gan uz pašiem mazākajiem, kuri apmeklē bērnudārzu, gan uz tiem, kuri jau devušies skolas gaitās.
 
19.sep
Nemaz nevajag lielus likteņa triecienus, lai justu nemitīgu spriedzi. Pilnīgi pietiek ar sīkām ķibelēm, kas krājas cita pie citas.
 
18.sep
Sēdošs darbs tiek uzskatīts par mūsu laikmeta nelaimi. Tas nāk par sliktu mugurai, locītavām, kāju vēnām un faktiski visam ķermenim, jo daba to tomēr radījusi kustībai. Taču problēmu slogu var mazināt, ja darba vietu padara maksimāli ērtu.