\\Autori

VAValdis Aleksandrovs

24.jun 2014
Senie balti zalkti uzskatījuši par svētības nesēju, kā arī saules sargātāju. Vēl vairāk – pats būdams vieds, viņš sargājis arī lielo dārgumu papardes ziedu, ko atvēlējis iegūt tikai sirdsšķīstiem un drosmīgiem ļaudīm.
 
12.jun 2014
Rīgas lidostā šodien nolaidīsies pasaulē lielākā lidmašīna "An-225", ar kuru plānots uz Centrālāfrikas Republiku (CĀR) nogādāt Latvijas karavīru militāro ekipējumu, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.
 
27.jun 2013
Uz Jāņiem mēdz pušķot gan sētu, gan lopus – lai aizsargātu pret nelabvēļiem, lai auglību vairotu. Un vienas no pušķojamajām, protams, ir govis – no viņām izsenis bijusi atkarīga ļaužu izdzīvošana. Jāņu nakts ir mistikas piepildīts laiks. Kas zina – varbūt sensenos laikos tieši Jāņu naktī mūszemē parādījušās zilās govis.
 
6.feb 2012
Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas valstī tika ievesti dažnedažādi mums maz zināmi suņi un kaķi. Viens no tādiem bija senangļu aitusuns jeb bobteils – liela auguma garmatains hipijs, kurš uz pasauli vērīgi nolūkojas caur matu sprogām. Diemžēl bobteili Latvijā, šķiet, tā īsti neiedzīvojās un vēl aizvien ir retums.
 
21.dec 2011
Garspalvainie kolliji kā šķirne piedzīvojuši gan uzplaukuma, gan rudenīga vītuma laikus. Par savu popularitāti kolliji lielā mērā var pateikties filmām un arī TV seriālam par Lesiju.
 
31.okt 2011
Briti lepojas ar saviem nacionālajiem dārgumiem. Par šādiem dārgumiem uzskata arī dzīvniekus, un nacionālā kaķu šķirne – britu īsspalvainais kaķis – ir viens no lepnuma iemesliem jau kopš 19. gadsimta otrās puses.
 
20.okt 2011
Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs šodien sāk savu 100. sezonu. Zoodārza valdes priekšsēdētājs Rolands Greiziņš un viņa sieva Maruta ir īsteni vācu aitusuņu (un suņu vispār!) fani. Viņu prieks un acuraugs ir gandrīz deviņus gadus vecais vācu aitusuns Monakeits Nikolass Favorīts jeb Niko.
 
4.okt 2011
Ja gribas mājās kādu spārnainu saulstariņu, iespējams, ir vērts padomāt par papagaiļa iegādi. Un, ja nav iespēju turēt lielu putnu, bet pavisam mazu negribas, laba izvēle ir korella – vidēji liels papagailis, kurš ir diezgan vienkārši kopjams, taču gana interesants, lai ielīksmotu saimnieku.
 
27.sep 2011
Kavaliera karaļa Čārlza spanieli Latvijā nav populāra šķirne. Nereti viņus uzskata par maziem kokerspanielīšiem, taču šīs šķirnes ir pavisam atšķirīgas. Kavalieri atšķiras pat no radniecīgajiem karaļa Čārlza spanieliem.
 
26.aug 2011
Ar krāšņu, īpatnēju apmatojumu apveltītos kontinenta pundurspanielus mēdz mīļi dēvēt par sunīšiem vāverēm un arī par tauriņiem. Viņiem var būt vai nu stāvošas, vai arī nokarenas ausis. Nokarenaušus sauc par falēniem (Phalene), bet stāvaušus – par papiloniem (Papillon), kas, tulkojot no franču valodas, nozīmē «tauriņš».
 
19.aug 2011
Čaučau Rietumu pasaulē nekad nav bijuši īpaši populāri suņi. Tomēr čavas ir personības, kam uzmanību vērts pievērst ne tikai tad, kad mīļo lācīti sastopam uz ielas, bet arī tad, ja domājam par suņa iegādi.
 
20.jūl 2011
Krustpils novada Antūžu ciema Dainas iekļauj mazs, bet jauks dārziņš. Māju saimnieki Vilija un Gatis Lazdiņi dārzu sākuši iekopt 1989. gada rudenī, kā saka – plikā vietā.
 
5.jūl 2011
Par bobteiliem mēdz saukt suņus un kaķus ar īsu, gluži vai ļipveidīgu asti. Kuriļu bobteiliem aste ir gluži astveidīga, tikai paīsa. Turklāt šīs šķirnes kaķim aste varētu kalpot kā personas dokuments – divas vienādi izliektas astes neatrast!
 
23.jun 2011
Vasaras saulgriežu idillē iederas zilas debesis, upe vai ezers un zaļa pļava, kurā ganās zirgi. Taču – mūsdienās zirgi gandrīz kļuvuši par retumu, kaut gan vēl pagājušā gadsimta vidū zirgi naski strādāja tīrumos un vilka ratus.
 
15.jun 2011
Franču buldogs ir suns priekam. Tā rakstīts FCI standartā nr.101. Iepazīstot šos suņus, tieši šāds formulējums šķiet trāpīgākais.
 
16.mai 2011
Aži­o­tā­ža, kas vir­mo­ja ap mei­te­nes iz tau­tas Kei­tas Midl­to­nes un Vel­sas prin­ča Vil­ja­ma kā­zām, no­ri­mu­si, un nu var pie­vēr­sties bri­tu ka­raļ­na­ma sta­bi­la­jām vēr­tī­bām.
 
21.apr 2011
Ja reiz Lieldienas, tad noteikti arī olas! Pasaulē lielākās un arī izturīgākās olas dēj strausi. Olu kaujās gan nez vai kāds piekristu ielaisties ar strausolaini, taču uz svētkiem kopā sabraukušai kuplai ģimenei omlete no šādas olas varbūt noderētu.
 
1.apr 2011
Suņi jaukteņi esot veselīgāki un saprātīgāki par tīršķirnes dzīvniekiem. Zināmā mērā tā ir patiesība, jo sevišķi, ja ir runa par mazskaitlīgu šķirņu pārstāvjiem, kam «asinis no malas» atsvaidzina «vārīšanos savā sulā».
 
22.mar 2011
Šveicieši lepojas arī ar saviem leģendārajiem glābējsuņiem sanbernāriem, kas apveltīti ar labu ožu– spēj saost cilvēkus pat zem divus metrus biezas sniega kārtas, turklāt pat piecu kilometru attālumā.
 
11.mar 2011
Kaut kas vidējs starp sanbernāru un Kaukāza aitusuni... Hm... Lai gan, pavirši pārbraucot šķirņu raksturojumam, tā varētu šķist, Bernes ganusuņi tomēr ir atšķirīgi, apveltīti tādām īpašībām, kādu citām šķirnēm nav.
 
25.feb 2011
Pasaulē ir vairākas rotaļsunīšu šķirnes – miniatūri dzīvnieki, kam pielikts angļu apzīmējums toy – rotaļlieta. Taču, lai gan daža laba modes dāma patiešām šādu mīlulīti uzskata par spēļmantiņu, mazulīši patiesībā ir spilgtas personības ar spēcīgu raksturu.
 
15.feb 2011
Ņenci ir neliela tauta, kas mitinās pie Barenca jūras. Viņi paši sevi dēvējuši par sāmidiem vai sāmodiem, krievi nicīgi iesaukuši par samojediem (burtiski tulkojot – pašēdājiem), un šis nosaukums iegājies.