Valdis Aleksandrovs / Autori

9.feb 2011
Saskaņā ar Austrumu kalendāru sācies jauns gads. Ķīnieši to dēvē par Kaķa, bet japāņi par Truša vai Zaķa gadu. Šo tautu piederīgie līksmojas, bet visā pārējā pasaulē ļaudis strīdas, kurš nosaukums ir īstenāks, kā arī par to, kurš ir japāņu "oriģinālais" garausis, bet kurš ir tulkojuma kļūda.
14.jan 2011
Medību suņi bīgli var lepoties ne tikai ar senu šķirnes vēsturi. Viņi vēl aizvien ir vieni no populārākajiem mednieku palīgiem, tajā pašā laikā spējot kļūt arī par uzticamiem un mīļiem nemednieku draugiem.
11.dec 2010
Krievijā PSRS laikos radītas vairākas suņu šķirnes, taču... Lai gan suņiem patiesībā nav ne vainas, Rietumu pasaules kinoloģiskās organizācijas uz krievu radījumiem dažkārt skatās šķībi un gan objektīvu, gan iedomātu iemeslu dēļ šķirni neatzīst. Rietumu pasaulē oficiāli neatzīti ir arī krievu spanieli.
27.nov 2010
Par seskiem nereti tiek nodēvēti nekaunīgi smakas palaidēji vai pati palaistā smaka. Patiešām – savvaļas seski, pateicoties saviem smirddziedzeriem, spēcīgi ož, tādējādi atbaidot potenciālos uzbrucējus.
6.nov 2010
Vienulaik par PSRS reiz tik populārajiem Austrumeiropas aitusuņiem brīvestību atguvušie ļaudis negribēja ne dzirdēt. Arī pašā Krievijā, kur šķirne (lai gan lielākās pasaules suņinieku organizācijas FCI vēl aizvien neatzīta) sūrā darbā radīta. Nu, šķiet, arī Latvijā milzīgā auguma "krievu vilki" pamazām atgūst popularitāti.
9.okt 2010
Pāris pēdējo desmitu gadu laikā kaildzīvnieku pulks un popularitāte aizvien pieaug – populārāki kļūst kailie kaķi, selekcionētas kailās jūrascūciņas, žurciņas, peles. Bet šā stāsta varoņi Ķīnas cekulainie suņi var lepoties ar senu vēsturi!
27.sep 2010
Šķiet, afrikāņi ir pat kašķīgāki par latviešiem – vēl gluži nesen Āfrikā valstis dalījās un auga kā sēnes pēc lietus, un arī mūsdienās tur ik pa laikam uzliesmo pa kariņam. Rodēzijas ridžbeku gan par kašķīgu dēvēt nevar – tas ir drosmīgs un spēcīgs, taču ar agresivitāti nesirgstošs suns.
2.sep 2010
Pasaulē ir vairāk nekā desmit špicu šķirņu, un šādi suņi kā iedzimtie sastopami gandrīz visas Eirāzijas un arī Amerikas ziemeļos. Cilvēki selekcionējuši gan lielākus, gan pavisam mazus špiciņus, kažoka krāsu ir neskaitāmi daudz.
14.aug 2010
Kad pa ielu savā nedaudz gāzelīgajā gaitā aizsoļo šarpejs, ļaudis mēdz atskatīties. Ar pamatīgi krokoto ādu un impozanto purnu šie suņi piesaista skatienu kā magnēts. Patīk vai nepatīk šāds dzīvnieks, ir cits jautājums. Taču, iespējams, šarpeju magnētisma iemesls ir viņu lepnā pašapziņa.
17.jūl 2010
Takši ir vieni no senākajiem medību suņiem, kuriem mūsdienās aizvien vairāk tiek atvēlēta vien mājas mīluļa loma, taču savu pamatuzdevumu viņi neaizmirst – tas ģenētiski ieprogrammējas vismaz vairākas paaudzes uz priekšu.
photo_camera
3.jūl 2010
Ir jauki turēt mājās būrītī kādu papagailīti vai kanārijputniņu. Taču... tādu nepalaidīsi laukā palidot un nepapriecāsies par viņa lidojumu uz zilā debesu fona. Tas tomēr ir un paliks būrīša (dzīvokļa) putns. Cita lieta – balodis. Vislabāk – vairāki baloži!
30.jun 2010
Amerikāņu buldogiem ir maz līdzību ar pasaulē daudz zināmākajiem angļu krākuļotājiem un šņākuļotājiem. Tomēr šiem draudīga izskata spēkoņiem un tusnīgajiem angļu džentlmeņiem ir kopīgas saknes...
12.jun 2010
Visā pasaulē zināms mazais franču leitnants, kurš, pateicoties savām spējām, kļuva par varenu imperatoru. Napoleons Bonaparts. Taču gandrīz nekas nav zināms par maza auguma kaķi, kurš nosaukts šā imperatora vārdā.
1.jun 2010
Pasaulē ir daudzi un dažādi terjeri – gan lieli, gan mazi, gan īsteni medību suņi, gan dekoratīvi mīļumiņi. Vesthailendas baltie terjeri jeb vestiji ir nedz lieli, nedz mazi un neapšaubāmi ir īsti skaistuļi un cilvēku siržu lauzēji.
19.mai 2010
Latvijā pamazītēm mazie zirdziņi kļūst populāri – arī kā ģimenes mīluļi. Par ponijiem mēdz saukt mazus zirdziņus. Saskaņā ar klasifikāciju par ponijiem uzskatāmi zirgi, kuru augstums skaustā nepārsniedz 147–148 centimetrus.
10.apr 2010
Angļi šicū dēvē par krizantēmu suni – Chrysanthemum Dog. Šāds apzīmējums, domājams, radies, jo apmatojums uz šo sunīšu ģīmja aug dažādos virzienos – kā krizantēmu ziedlapiņas. Savulaik par krizantēmu sunīšiem šicū dēvēti arī Ķīnas imperatora galmā, taču ķīniešu valodā šķirnes nosaukums Shih Tzu nozīmē "lauvu suns".
4.apr 2010
Tie, kas līdz ausīm iemīlējušies šajā ļukausainajā pūkainītī, apgalvo, ka mīļāka un mīlīgāka radībiņa esot grūti iedomājama. Citi tomēr atzīmē arī to, ka auntrusis ir īsta personība ar savu raksturu, bet raksturi, kā zināms, mēdz būt dažādi...
20.mar 2010
Laikas ir vieni no populārākajiem medību suņiem Latvijā. Un pelnīti. Tie ir gandrīz universāli suņi, kas piemēroti dažādiem mūsu valstī praktizētajiem medību veidiem (apmācāmi arī pienest nomedītos ūdensputnus). Austrumsibīrijas un karēļu somu laiku pie mums un arī citur pasaulē nav daudz.
6.mar 2010
Pasaulē ir maz suņu, kuri spēj aci pret aci cīnīties ar vilku vai pat veselu vilku baru un par kuru uzvaru nerodas nekādas šaubas. Viens no tādiem ir Vidusāzijas aitusuns jeb alabajs.
20.feb 2010
Lielbritānija slavena ar daudzām suņu šķirnēm, taču briti līdzējuši izveidot arī vairākas kaķu šķirnes.
30.jan 2010
Ja no modes dāmas azotes pēkšņi atskan spalgs rējiens un pabāžas hipijiski mataina galvele, skaidrs, ka šo sievieti nav pakļāvuši nedz toiterjeri, nedz kādi citi mazmatu mazulīši. Viņu sava valdzinājuma gūstā ņēmis Jorkšīras terjers!
16.jan 2010
Pret suņiem, kuri savulaik radīti kā gladiatori cīņai savā starpā vai pret citiem dzīvniekiem, ļaudis vēl aizvien izturas piesardzīgi.