LifeHacks.lv / Autori

8:45
Alkoholiķis ir cilvēks, kurš lieto alkoholiskos dzērienus pārmērīgā daudzumā, nespēj to kontrolēt un pats saviem spēkiem nespēj atteikties no grādīgo dzērienu malkošanas. Nav definēts viens alkoholisma cēlonis, kuru varētu attiecināt uz visiem, kas slīgst atkarībā. Alkohola atkarību var veicināt dažādi faktori. Šoreiz aplūkosim piecus faktorus, kuri var veicināt atkarību no alkohola!
Vakar, 8:45
Līdz Lieldienām palikušas vairs tikai astoņas dienas, tāpēc laiks sākt domāt, kādā krāsā šogad krāsosim olas. Populārākā metode, protams, ir krāsot olas sīpolu mizās. Citi izvēlas par labu veikalos nopērkamajām krāsām, lai iegūtu krāsainas olas, taču ir arī daudzi citi veidi, kā iegūt krāšņas olas, izmantojot dabīgas sastāvdaļas.
11.apr
Mainoties gadalaikiem, mainās ne tikai laikapstākļi, bet arī mūsu pašsajūta. Daudzi, iestājoties pavasarim, piedzīvo nogurumu un enerģijas trūkumu. Lai šajā pavasarī uzlabotu savu pašsajūtu, svarīgi ir ne tikai ieturēt veselīgas maltītes un būt aktīviem, bet arī uzlādēt organismu ar vitamīniem un minerālvielām, lai justos labi un būtu enerģijas pilni baudīt patīkamo laiku!
10.apr
"Gada farmaceites 2024" Irinas Korčaginas 10 padomi labai veselībai. 
9.apr
Iestājoties pavasarim, daudzi cilvēki piedzīvo spēku izsīkumu un enerģijas trūkumu. Šādu stāvokli mēdzam dēvēt par pavasara nogurumu. Zinātnieki joprojām nav atraduši vienu izskaidrojumu, kāpēc, mainoties gadalaikiem, piedzīvojam pēkšņu spēku izsīkumu, taču tas varētu būt saistīts gan ar ārējām, gan iekšējām izmaiņām. 
8.apr
Lai gan gāzu izdalīšanās un atraugas ir dabiski veidi, kā ķermenis var atbrīvoties no liekā gaisa, kas nokļuvis zarnās, pārmērīga gāzu veidošanās var būt neērta vai pat sāpīga. Ir ēdieni un dzērieni, kas var pastiprināt gāzu veidošanos un vēdera uzpūšanos. 
7.apr
Stiliste Kristīne Plota nosauc piecas aktuālas modes tendences šim pavasarim. 
6.apr
Augļu sulas sniedz veselībai virkni pozitīvu ieguvumu. Taču svarīgi ir sulas, tāpat kā citus dzērienus un ēdienus, lietot ar mēru. Augļu sulas satur daudz cukura. Lai arī sula nesatur "parasto" balto cukuru, tā satur augļu cukuru jeb fruktozi un arī tas ir jāuzņem ar mēru! Tāpēc ikdienā nevajadzētu dzert litriem sulas!
5.apr
Ziedojot asinis, katrs donors tikai pusstundas laikā var palīdzēt trīs cilvēkiem. Asinis ir neaizstājamas, tāpēc pacientu liktenis ir tiešā veidā atkarīgs no donoru atsaucības. Valsts asinsdonoru centra (VADC) dati liecina, ka vien nepilni 4% Latvijas iedzīvotāju ir pastāvīgie donori - visbiežāk no ziedošanas attur neziņa un bailes par procesu. Kādi ir visbiežāk sastopamie mīti par asins ziedošanu?
4.apr
Svaiga elpa, veselas smaganas un baktēriju iznīcināšana - tās ir tikai dažas priekšrocības, kuras sniedz regulāra mutes skalojamā līdzekļa lietošana. Zobārsti iesaka lietot mutes skalojamo līdzekli, taču, ja tas tiek lietots nepareizi, var rasties pretējs efekts. Zobārsts Taruns Nagpals nosauc piecas izplatītākās kļūdas, lietojot mutes skalojamo līdzekli!
3.apr
Svara zaudēšana, īpaši pirms vasaras sezonas, ir aktuāls temats daudziem. Lai zaudētu svaru un iegūtu ideālo ķermeni vasaras sezonai, daudzi cilvēki ir gatavi sevi "spīdzināt", ievērojot dažādas drastiskas diētas. Tomēr ne vienmēr, kas sākotnēji var šķist labi patiešām tā var būt. Dietologi nosauc četras drastiskas diētas, kuras nevajadzētu ievērot un skaidro, kā tās var ietekmēt veselību!
2.apr
Novecošanās ir dabisks process no kura neviens nav pasargāts. Kļūstot vecākiem, mūsu āda zaudē elastību, parādās krunciņas. Lai ilgāk saglabātu ādu tvirtu, varam lietot dažādus kosmētiskos līdzekļus un veikt dažādas procedūras. Ādas novecošanos var palēnināt, taču ne apturēt. Eksperti nosauc septiņas lietas, kas veicina ātrāku ādas novecošanos!
1.apr
Uzturvielu trūkums var ietekmēt matu veselību un tie var sākt pastiprināti izkrist. Eksperti iesaka, paralēli lietojot dažādus matu kopšanas līdzekļus un vitamīnus, kas palīdz novērst matu izkrišanu, ieteicams pārskatīt arī savu ēdienkarti. Ieviešot uzturā dažādus pārtikas produktus, piemēram, olas, zaļumus un treknas zivis, varat panākt to, ka mati sāk ātrāk augt!
31.mar
Augļi ir veselīgi un tos ir jāēd, jo tie organismu nodrošina vērtīgām uzturvielām un šķiedrvielām. Augļos ir arī maz kaloriju, nātrija un tauku. Bet tai pat laikā daži augļi satur lielu cukura daudzumu, kas nav nemaz tik labi. Kuri ir cukura bagātākie augļi?
30.mar
Izmēģini jaunas garšas! Kanāls “National Geographic” dalās ar sešām tradicionālām receptēm no Senegālas, Lielbritānijas, Kalimantānas, Korejas, Itālijas un Vācijas!
29.mar
Gardi un saldi - tieši šādi izdosies šie medus cepumi! Tos pagatavot var pavisam ātri. Jums būs nepieciešamas nieka 20 minūtes!
28.mar
Pirms ceļojumiem uz tālām vietām pasaulē, kā arī uz tuvākiem galamērķiem Eiropā, neizbēgama lieta ir čemodāna krāmēšana. Ko likt čemodānā, dodoties ceļojumā, bet ko labāk atstāt mājās iesaka  “INTERLUX Travel”.
27.mar
Pavasaris ir lielisks brīdis, lai atsvaidzinātu savu skaistumkopšanas rutīnu un iekļautu savā ikdienā jaunus rituālus. Šis ir īstais laiks nomainīt barojošos ziemas krēmus pret vieglām, mitrinošām formulām, pievērst uzmanību ādas un matu mirdzumam un pārskatīt savu skaistumkopšanas plauktiņu. Jana Duļevska kopā ar "Maxima" sagatavojusi vērtīgus ieteikumus, kā atsvaidzināt savu skaistumu pavasarī.
26.mar
Mūsdienās arvien vairāk cilvēku pievērš uzmanību tam, cik daudz cukura viņi lieto. Pārmērīgs tā patēriņš var veicināt liekā svara attīstību, zobu emaljas bojājumus un citas veselības problēmas. Tāpēc pēdējos gados aizvien populārāki kļūst cukura aizvietotāji. Bet vai tie ir droši bērniem? Kādu saldvielu labāk izmantot? Ieteikumos ar dalās sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina.
25.mar
Skūpstīšanās ar kādu, kuru mīlat, ne tikai liek jums un jūsu partnerim justies labi un stiprina jūsu savienību, bet izrādās, ka var veicināt labu veselību. Piemēram, jums var nebūt noskaņojuma skūpstīt savu mīļoto brīžos, kad jums sāp galva, taču tieši tas var palīdzēt jums no sāpem atbrīvoties! Kādus veselības ieguvumus vēl sniedz skūpstīšanās?
24.mar
Lai gan dienas pamazām kļūst arvien garākas un gaišākas, pavasaris ir laiks, kad daudzi piedzīvo izteiktu enerģijas trūkumu un nogurumu. Arī imunitāte pēc garās ziemas šķiet novājināta, un saslimšanas – gan lielākas, gan mazākas – nereti seko cita citai. Kā pavasarī atjaunot organisma spēkus un stiprināt imunitāti, skaidro farmaceite Alīna Fleišmane.
23.mar
Ikvienai sievietei, kura ir saskārusies ar pirms menstruāciju sejas ādas problēmām, ir labi zināms, ka hormonu izmaiņas var tiešā veidā iespaidot sejas ādu. Taču hormonālā ietekme uz ādas veselību ir ilgstoša un mainās visā dzīves laikā. Hormonālās svārstības var izraisīt dažādas ādas pārmaiņas gan menstruālā cikla laikā, gan grūtniecības periodā, gan arī menopauzē. Savlaicīgi uzzinot, ar kādām izmaiņām āda var saskarties, tām būs vieglāk sagatavoties un nepieciešamības gadījumā arī ārstēt – to uzsver farmaceite Zane Melberga un “MDF” ginekoloģe, USG speciāliste Dr. Irina Storožakova.