Lauma Lapsa / Autori

8.jun 2021
Leģendārais un neatkārtojamais Peksis, īstajā vārdā Andris Aleksejevs, ir Rīgas atpazīstamākais panks. Interesanti ir tas, ka viņu gluži kā ikonu pazīst un atceras vairākas paaudzes. Ir viegli viņu iztēloties kopā ar citiem rokmūzikas vai metālmūzikas mīļotājiem, bet Peksi atpazīst arī tie, kas nav regulārie «Melnās piektdienas» viesi.
7.jun 2021
Silta vasara ir īstais laiks, kad svinēt tik romantiskus svētkus kā kāzas. Nav zināms, kad kāzas varēs svinēt tikpat kuplā pulkā kā pirms pandēmijas, tomēr skaistas atmiņas saistībā ar šo īpašo dienu gan neviens nevar atņemt. Lūdzām vairākiem pāriem atcerēties, kāda bija viņu kāzu diena, un jautājām, vai viņi atzīmē arī kāzu gadadienas.
5.jun 2021
Leģendārā estrādes zvaigzne Žoržs Siksna ir daudzu paaudžu iemīļots mūziķis, kura zīmīgais vārds un uzvārds komentārus neprasa. Viņš atklāj, ka šobrīd galvenokārt laiks tiek pavadīts kopā ar ģimeni un mājās, šad tad padarbojoties studijā. Sarunā ar »Vakara Ziņām« viņš izstāsta savus novērojumus un pārdomas par sarežģīto pandēmijas laiku, kā arī runā par ikdienu.
23.mai 2021
Dziedātāja un dziesmu autore Elizabete Gaile aprīļa vidū laida klajā jaunu singlu «Rozā debesis». «Dziesmas stāsts ir par ilūziju pasauli – rozā debesīm, kurās pati esmu atradusies. Kad, šķiet, lēnām iemīlos otrā cilvēkā, redzu un saprotu, ka šīs attiecības nav uz ilgu laiku, bet gan skaistas, īslaicīgas sajūtas. Pirms man rodas apziņa, ka tomēr no šī visa jātiek prom, vēl nedaudz gribas uzkavēties un klausīties tajā, kas, visticamāk, nemaz nepiepildīsies.»
18.mai 2021
Atraktīvā mūziķa un aktiera Kristapa Rasima ģimenē šī gada pavasarī ienāca apķērīgais un aktīvais suņuks, vārdā Francis, kas vizuāli izskatās kā vācu aitu suns, bet ir redzamas arī labradora iezīmes. Jaukais ģimenes mīlulis ir adoptēts patversmē. Kristaps uzver, ka jebkurš mājas mīlulis ir unikāls neatkarīgi no tā, vai izvēlētais kustonītis ir izstāžu suns ar dižiem ciltsrakstiem vai piemīlīgs jauktasiņu princis.
13.mai 2021
Bioloģijas zinātņu doktors un bijušais Ministru prezidents Indulis Emsis vada attālinātas lekcijas studentiem un izbauda idillisku lauku dzīvi Salacgrīvas pusē.
11.mai 2021
Gunāram Dukštem pieder Latvijas rekordi gaisa balonu lidojumos augstumā, tālumā un ilgumā. Viņš ir apbalvots ar Starptautiskās aviācijas sporta federācijas Sudraba žetonu, piedalījies daudzās visaugstākā ranga starptautiskajās gaisa balonu sacensībās. Lidojis ar balonu daudzās pasaules valstīs, bet Alpos ieguvis ekstremālu augstkalnu lidojumu pieredzi. Viņš ir arī Britu gaisa kuģu un balonu kluba biedrs. Pēc veiksmīga lidojuma virs ģeogrāfiskā Ziemeļpola Gunārs ieguvis godpilno titulu «Polārais aeronauts». Iespaidīgi rezultāti ir sasniegti arī orientēšanās sportā, viņš ir vairākkārtējs Latvijas čempions, daudzu starptautisku sacensību laureāts, kā arī izcīnījis PSRS čempiona titulu.
7.mai 2021
Ekspremjerministrs un fiziķis Einars Repše Latvijas Bankas prezidenta amatu ieņēma no 1991. līdz 2001. gadam. 1992. gada 7. maijā Latvijas Banka laida apgrozībā Latvijas rubļus, tautā sauktus par repšikiem, bet, solīdāk runājot, tika ieviesta Latvijas nacionālā valūta - Latvijas rublis. 1993. gadā to nomainīja lats. Einara Repšes drosmīgā ideja par Latvijas rubļa ieviešanu rezultējās ar Latvijas nacionālās valūtas panākumiem. Atmiņās par to laiku viņš dalās ar “Vakara Ziņām”.
7.mai 2021
Vēdiskais filozofs un krišnaīts Uģis Kuģis un viņa mīļotā sieviete Linda šobrīd piedalās televīzijas «STV Pirmā!» realitātes šovā «Mīla burbulī», ļaujot iepazīt viņu ģimenes modeli, ko daudzi uzskata par neparastu. Uz to Linda atbild, ka abu dzīvesveids, lai gan ārēji var likties pilnīgi pretējs ierastajam, patiesībā ir diezgan klasisks. Gluži tāpat kā citi, viņi ietur maltītes, svin svētkus, klausās mūziku un laiž pasaulē bērnus. Vēdiskās tradīcijas tiek adaptētas Latvijas videi. Viņa uzsver, ka lielākā vai mazākā mērā ikviens no mums citam uzspiež pārliecību un savu būtību. Kā piemēru var minēt alkoholisko dzērienu reklāmas – netiek vaicāts cilvēku viedoklis par to, vai tām jābūt redzamām publiskā telpā.
5.mai 2021
Atraktīvais, vienmēr pozitīvais un smaidīgais optimists, televīzijas «RīgaTV24» raidījuma «La Dolce Vita. Ar Roberto» vadītājs un skatuves mākslinieks Roberto Meloni ir lielisks piemērs, kā nenokārt degunu un raudzīties nākotnē ar prieku. Šī gada pavasarī viņš ir sagatavojis jaunu pārsteigumu – savu ceturto recepšu grāmatu «Pa bērnībās garšām ar Roberto», kas ir īpašs un sirsnīgs veltījums māmiņām Mātes dienā. Starp 10 lietām, kas raksturo Roberto, viņš kā vissvarīgāko nosauc savu mammu, kurai ir bezgala pateicīgs par beznosacījuma mīlestību, gādību un labo audzināšanu.
4.mai 2021
Dinamiskā Lelde Dembovska ir enerģijas un optimisma spridzeklis. Viņa nebaidās izvirzīt lielus mērķus. Šobrīd viņa ir metusies jaunā izaicinājumā – autosportā.
30.apr 2021
Televīzijas Rīga TV24 raidījuma cikla «Teorija & prakse» vadītāja Anita Daukšte ir patiess dzīvnieku draugs. Viņai patīk visi dzīvnieki, tomēr mājās priekšroka tiek dota sunim. Šobrīd Anitas ģimenē dzīvo piecus mēnešus vecais Teodors. Suņuks ienāca ģimenē Otrajos Ziemassvētkos. Teodors ir pekinieša un špica krustojums, kas Amerikā ir aprakstīta kā šķirne «Peek-a-pom».
27.apr 2021
Gandrīz ikviens vēlas dzīvot labāk, pārticīgāk, veiksmīgāk, un par to, kā piesaistīt laimi un naudu, teikts arī ne vienā vien ticējumā. Aptaujājām vairākus atpazīstamus cilvēkus, lai uzzinātu, kādus ticējumus par augiem viņi ir dzirdējuši un vai tiem tic.
23.apr 2021
Mūziķis Artūrs Duboks savu vārdu mūzikas pasaulē neizdzēšami ir ierakstījis ar skanīgo un enerģisko deju grupu «A-Eiropa», kuras hitus un dziesmu vārdus no galvas zināja ļoti plaša publika. «Tuvumā tālumā», «Baltās rozes», «Jūrmala», «Meitenes Rīgā», «Никогда» ir vieni no daudzajiem skaņdarbiem, kas iekarojuši gan latviešu, gan krievu publikas sirdis. Artūrs saka: svarīgākais komponents veiksmīgas dziesmas izveidē ir melodija.
22.apr 2021
Masaki draudzene Arta Voicehovska atzīst: lai gan Latvija un Japāna atrodas ļoti tālu viena no otras, starp abām valda siltas attiecības. Mazpilsēta Rūjiena ļoti aktīvi iesaistās Japānas un Latvijas draudzības veicināšanā. Skolēni no Rūjienas vidusskolas braukuši apmaiņas braucienos uz Higašikavu, kur izveidota japāņu un latviešu sadraudzības biedrība.
12.apr 2021
Latviešu klausītāju sirdis ar savu balsi un ģitārspēli ir iekarojis mūziķis Masaki Nakagava no Japānas, kurš šobrīd mīt Uzlecošās saules zemē un sapņo atgriezties Latvijā uz visiem laikiem.
11.apr 2021
Arnis Cimdars – starptautiska līmeņa eksperts vēlēšanu administrēšanā, šobrīd ir Eiropas Komisijas konsultants un pašmāju Vēlēšanu ekspertu biedrības prezidents. Kad marta nogalē sarunājāmies ar Arni Cimdaru, viņa pienākumi galvenokārt bija saistīti ar Vēlēšanu ekspertu biedrību, gatavojoties tās gada kopsapulcei. Viņš nacionālo vēlēšanu vadīšanu pielīdzina liela, komplicēta projekta vadīšanai, tādēļ savu nākotnes pārbaudījumu saskata nozīmīgu projektu sagatavošanā un rīkošanā.
10.apr 2021
Mēdz teikt, ka vislabākās sarunas raisās virtuvē, gatavojot un baudot ēdienu. Uzrunājām cilvēkus, kas ar ēst gatavošanas mākslu ir vairāk nekā tikai uz tu, un aicinājām dalīties ar virtuves stāstiem gan par kurioziem, gan unikāliem eksperimentiem, gan arī par pavāra darba aizkulisēm.
31.mar 2021
Māksliniece Anete Vanaga ir radījusi vienu no pirmajām krāsojamajām grāmatām pieaugušajiem Latvijā – «Colour Away». Viņa ir radoša, daudzpusīga, atvērta un aktīva, apceļojusi ne vienu vien pasaules valsti, bet lepojas ar to, ka ir latviete. Anete rada krāšņas gleznas, nodarbojas ar ķermeņa apgleznošanas mākslu, vada meistarklases, kā arī 13 gadus strādājusi par stjuarti. Cilvēks orķestris ir vārdu savienojums, kas perfekti raksturo jaunās un talantīgās sievietes personību.
31.mar 2021
Virtuozo porcelāna keramiķu tandēma Ingunas Skujas un Melisas Breidenas mājās gadiem ilgi mitinās aristokrātiskie un retie angļu seteri. Īpašā Valentīnas dienas dāvana Melisai – 13 gadus vecā Ulla, gluži tāpat kā Inguna, ir dzimusi oktobrī. Savukārt Rūdis ir pusotru gadu jauns jauneklis. Šis ir aizkustinošs stāsts par mīlestību – kā suns mīl cilvēku un cilvēks suni. Un vēl šis ir stāsts par cilvēcību.
29.mar 2021
Drosmīgais modelis un stila eksperts Jaroslavs Barišņikovs, ļoti spilgta un daudzpusīga personība Latvijas šovbiznesā, sarunā ar žurnālu »Vakara Ziņas« atklāj, kā šobrīd dzīvo. Apķērīgais un izdarīgais jaunietis stāsta, ka skarbais pandēmijas laiks ir mazinājis radošumu, tomēr viņš aicina saglabāt optimismu un nepadoties.
25.mar 2021
Šarmantais un harismātiskais mūziķis Normunds Rutulis savā jubilejas gadā iepazīstina ar jaunāko veikumu «Nedomā lūzt». No skatuves mākslinieka var mācīties darba sparu un dzīvesprieku. Nesen sadarbībā ar dziedātāju un pianisti Katrīnu Gupalo tika publicēta Raimonda Paula skaņdarba «Par pēdējo lapu» jaunākā versija šī tandēma izpildījumā.