\\Autori

LLLauma Lapsa

12.apr
Latviešu klausītāju sirdis ar savu balsi un ģitārspēli ir iekarojis mūziķis Masaki Nakagava no Japānas, kurš šobrīd mīt Uzlecošās saules zemē un sapņo atgriezties Latvijā uz visiem laikiem.
 
11.apr
Arnis Cimdars – starptautiska līmeņa eksperts vēlēšanu administrēšanā, šobrīd ir Eiropas Komisijas konsultants un pašmāju Vēlēšanu ekspertu biedrības prezidents. Kad marta nogalē sarunājāmies ar Arni Cimdaru, viņa pienākumi galvenokārt bija saistīti ar Vēlēšanu ekspertu biedrību, gatavojoties tās gada kopsapulcei. Viņš nacionālo vēlēšanu vadīšanu pielīdzina liela, komplicēta projekta vadīšanai, tādēļ savu nākotnes pārbaudījumu saskata nozīmīgu projektu sagatavošanā un rīkošanā.
 
10.apr
Mēdz teikt, ka vislabākās sarunas raisās virtuvē, gatavojot un baudot ēdienu. Uzrunājām cilvēkus, kas ar ēst gatavošanas mākslu ir vairāk nekā tikai uz tu, un aicinājām dalīties ar virtuves stāstiem gan par kurioziem, gan unikāliem eksperimentiem, gan arī par pavāra darba aizkulisēm.
 
31.mar
Māksliniece Anete Vanaga ir radījusi vienu no pirmajām krāsojamajām grāmatām pieaugušajiem Latvijā – «Colour Away». Viņa ir radoša, daudzpusīga, atvērta un aktīva, apceļojusi ne vienu vien pasaules valsti, bet lepojas ar to, ka ir latviete. Anete rada krāšņas gleznas, nodarbojas ar ķermeņa apgleznošanas mākslu, vada meistarklases, kā arī 13 gadus strādājusi par stjuarti. Cilvēks orķestris ir vārdu savienojums, kas perfekti raksturo jaunās un talantīgās sievietes personību.
 
31.mar
Virtuozo porcelāna keramiķu tandēma Ingunas Skujas un Melisas Breidenas mājās gadiem ilgi mitinās aristokrātiskie un retie angļu seteri. Īpašā Valentīnas dienas dāvana Melisai – 13 gadus vecā Ulla, gluži tāpat kā Inguna, ir dzimusi oktobrī. Savukārt Rūdis ir pusotru gadu jauns jauneklis. Šis ir aizkustinošs stāsts par mīlestību – kā suns mīl cilvēku un cilvēks suni. Un vēl šis ir stāsts par cilvēcību.
 
29.mar
Drosmīgais modelis un stila eksperts Jaroslavs Barišņikovs, ļoti spilgta un daudzpusīga personība Latvijas šovbiznesā, sarunā ar žurnālu »Vakara Ziņas« atklāj, kā šobrīd dzīvo. Apķērīgais un izdarīgais jaunietis stāsta, ka skarbais pandēmijas laiks ir mazinājis radošumu, tomēr viņš aicina saglabāt optimismu un nepadoties.
 
25.mar
Šarmantais un harismātiskais mūziķis Normunds Rutulis savā jubilejas gadā iepazīstina ar jaunāko veikumu «Nedomā lūzt». No skatuves mākslinieka var mācīties darba sparu un dzīvesprieku. Nesen sadarbībā ar dziedātāju un pianisti Katrīnu Gupalo tika publicēta Raimonda Paula skaņdarba «Par pēdējo lapu» jaunākā versija šī tandēma izpildījumā.
 
23.mar
Aktrises Kristīnes Belickas mājās mitinās divi runči – Misters Suri un Persiks, kā arī pitbulterjera suņu meitene Tigi. Interesanti sagadījies, ka visai raibajai trijotnei tieši jūlijā ir šūpuļsvētki. Tigi šogad svinēs četru gadu jubileju, bet abiem runčiem būs divi gadiņi. Kristīne ir patiess dzīvnieku draugs, viņai līdzās vienmēr bijuši mājas mīluļi.
 
13.mar
Dziesmu autors, komponists, dziedātājs un mākslinieks Imants Daksis turpina izpausties aktīvi un radoši. Daudzo muzikālo skaņdarbu autora darba sparu noteikti var apbrīnot, un, kaut gan pandēmija ir radījusi aizķeršanos arī viņa dzīvē, tomēr mūziķis teic, ka neredz visu tikai un vienīgi melnās krāsās.
 
7.mar
8. marts ir diena, kas veltīta visām sievietēm. Šos svētkus atzīmē vairākās pasaules valstīs, kurās daiļā dzimuma pārstāves tiek sveiktas ar sirsnīgiem novēlējumiem un ziediem. Aptaujājām vairākas sievietes par to, kāda ir viņu attieksme pret Starptautisko sieviešu dienu jeb 8. martu.
 
6.mar
Leons Zviedris ir pirmais, vienīgais un, viss var būt, pēdējais skatuves mākslinieks, kura mājas mīlulis 20 gadus bija eksotiskais tīģerpitons Bu-Bu. Lai gan krāšņā čūska jau ir citos medību laukos, viņas dzīvesstāsts ir aktuāls līdz šai dienai. Šobrīd Leona mājās mitinās trīskāju kaķenīte Lauma, kura piedzīvojusi īstu Ziemassvētku brīnumu.
 
5.mar
Martā pirmizrādi piedzīvos oriģinālseriāls «Nebaidies ne no kā» Andreja Ēķa režijā. Latvijā veidotais seriāls par narkobiznesa aizkulisēm ir balstīts uz patiesiem notikumiem un Rolanda Priverta grāmatas «Nebaidies ne no kā» motīviem. Sarunā ar žurnālu »Vakara Ziņas« Rolands Priverts dalās pārdomās par milzīgo ažiotāžu, ko izraisījusi viņa autobiogrāfiskā grāmata, kurā ir aprakstīta skarbā izdzīvošanas skola cietumā, savukārt narkobiznesa aizkulises mijas ar filozofiskām pārdomām par pārcilvēcisku spēku pārvarēt grūtības un gara attīstību skaudros apstākļos.
 
1.mar
Sirsnīgās, ņiprās un asprātīgās latgalietes Dzidras Bruzgules vārds plašāk ir izskanējis saistībā ar kaņepju skandālu Dekšāres pagastā. Presē viņu mēdz dēvēt par kaņepju baronesi, bet, sazinoties ar Dzidras kundzi, kļūst saprotams, kāpēc no aktīvās seniores var iedvesmoties un mācīties neizsīkstošu dzīvesprieku un drosmi.
 
26.feb
Baldones novadā, mājās «Tāles», čakli rosās uzņēmīgā un ņiprā saimniece Maija Grunte-Bērzupe, kura nebīstas smaga lauku darba. Ciemojāmies pie Maijas un uzklausījām stāstu par mīlestību pret dzīvniekiem, kuri katrs ir liela personība. Maija uzsver, ka dzīvnieks nekad nemelos un nenodarīs pāri.
 
25.feb
Dzejnieces Magones Šutovienes gaitām skatītāji var just un sekot līdzi, skatoties televīzijas «STV Pirmā!» šova «Slavenības. Bez filtra» epizodes. Realitātes šovu zvaigzne, kas savu atbalstītāju sirdis ir iekarojusi ar vienkāršību, dabiskumu un nesamākslotību, sarunā ar žurnālu »Vakara Ziņas« stāsta par lietām, kas raksturo viņas personību.
 
21.feb
Covid-19 pandēmijas dēļ aizvien biežāk cilvēki pavada laiku dabas takās un mežos. Lielāka rosība ir novērojama arī celtniecībā un remontdarbos, bet kā ir ar dārza darbiem? Žurnāls »Vakara Ziņas« uzklausīja trīs dažādus viedokļus un pieredzes.
 
19.feb
TV personība Aija Selga-Brikmane un grupas «Dziļi violets» mūziķis Nauris Brikmanis ir sapņotāji, kuri spēj savus mērķus realizēt ļoti ātri. Pavisam nesen žurnālā »Vakara Ziņas« rakstījām par Brikmaņu 13. dzīvesvietu, bet jau šobrīd apņēmīgā ģimene ir entuziasma pilna būvēt savu sapņu mājokli.
 
17.feb
Šogad 20. janvārī Latvijas Televīzijā bija redzams koncertuzvedums «1991. gada barikāžu sajūtu rekonstrukcija». Par godu barikāžu 30. gadadienas atcerei uz skatuves kāpa leģendārā Latvijas rokgrupa «Pērkons». Sarunā ar žurnālu »Vakara Ziņas« komponists un grupas līderis Juris Kulakovs salīdzina, ka gan 1991. gadā, gan 2021. gada janvārī nācies koncertēt ekstrēmos apstākļos.
 
16.feb
Modele, skaistumkaraliene un restorāna «Felicita» īpašniece Viktorija Brovuna pērn decembra sākumā brīdināja par krāpniekiem interneta vidē. Par to »Vakara Ziņas« jau rakstīja. Pēc diviem mēnešiem viņa feisbukā ievietoja informāciju par šīs lietas atrisinājumu.
 
14.feb
Iemīļotā TV personība Kristīne Garklāva ir dabas mīļotāja un dzīvnieku draugs. Pozitīvās un iedvesmojošās Kristīnes ģimenē mīt septiņi dzīvnieki: divi kaķi dzīvo Rīgā, bet trīs kaķi un divi suņi – dzimtas lauku mājās. Iknedēļas tradīcija ir sestdienās un svētdienas apciemot gan vecākus, gan laukos mītošos četrkājainos draugus. Diemžēl pandēmijas dēļ ir jāsamierinās ne tikai ar ilgošanos pēc cilvēkiem, bet arī pēc dzīvniekiem.
 
14.feb
14. februāris, kad tiek atzīmēta Svētā Valentīna diena, šogad ārkārtas situācijas dēļ būs krietni citādāks nekā iepriekš. Vai pandēmijas apstākļos joprojām ir iespējams saglabāt gada romantiskāko svētku noskaņu? To jautājām sabiedrībā pazīstamām dāmām.
 
12.feb
Žurnāla »Vakara Ziņas« redakcija no uzticama avota uzklausīja šausmu filmas cienīga sižeta stāstu par kāda vīrieša skaudro pieredzi slimnīcā «Mount Carmel Hospital», kas atrodas Maltas centrālajā reģionā Atardā. Redakcijā ir zināmi vīrieša personas dati, bet drošības apsvērumu un sensitīvas informācijas dēļ saglabājam viņa anonimitāti.