\\Autori

Ilze Šteinfelde

6:15
SIA “Forevers” 19 darbiniekiem konstatētais Covid-19 uzņēmuma darbību nav paralizējis. Uzņēmums turpina ražot gaļas produktus, tiesa, nedaudz ierobežotākā apjomā, turklāt veicot paaugstinātus piesardzības pasākumus. Epidemiologi uzver, ka “Forevers” produkcija ir droša, pat neskatoties uz faktu, ka Covid-19 izraisošais vīruss uz virsmas spēj izdzīvot vairākas dienas.
 
22.sep
Lai gan “Lidl Latvija” sācis darbinieku meklēšanu saviem 14 veikaliem Latvijā, uzņēmums neatklāj, kad gaidāma to atvēršana. Veikala darbiniekiem algā tiek solīts maksāt no 5,40 līdz 6 eiro stundā. Tātad par 8 stundu darba dienu alga varētu svārstīties no 821 eiro līdz 1104 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas atkarībā no veikala atrašanās vietas un darba dienu skaita mēnesī.
 
19.sep
Pirms 37 gadiem laikraksts "New York Times" publicēja plūmju kūkas recepti, kas ātri kļuva populāra. Tik populāra, ka lasītāji vēlākajos gados to sāka izmantot šī laikraksta redaktoru šantāžai. Šīs receptes popularitāte, iespējams, slēpjas tās pagatavošanā. Kūkai nepieciešamie produkti ir nopērkami parastos pārtikas veikalos, un arī tās cepšana neprasa nekādas īpašas konditora prasmes. Tagad, plūmju laikā, ir īstais brīdis izmēģināt šo recepti.
 
19.sep
Iebraucot Latvijā, pašizolācija nav jāievēro, vienīgi iebraucot no Kipras, Lihtenšteinas, Somijas, Vatikāna, Japānas, Ruandas, Uragvajas, Dienvidkorejas, Austrālijas, Jaunzēlandes un Taizemes. Visu pārējo pasauli Latvija ir iekļāvusi sev bīstamo valstu sarakstā, tas ir, tādu valstu sarakstā, kurās Covid-19 izplatība pēdējās divās nedēļās ir sasniegusi bīstamus apmērus. Vakar Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) šajā sarakstā iekļāva arī Lietuvu, pirms nedēļas – Igauniju.
 
17.sep
Liepājas pirmsākumi meklējami 13. gadsimtā, kad starp ezeru un jūru, vietā, kur tecēja Līvas upe, izveidojās Līvas ciems. Pirmo reizi rakstos Līvas ciema vārds ierakstīts 1253. gada 4. aprīlī. Šobrīd Liepāja ir moderna pilsēta, kurā godā pagātni un domā par nākotni.
 
17.sep
Valkā, Rūjienā un Salacgrīvā un pat pie IKEA veikala Rīgā mašīnas ar Igaunijas numuriem šobrīd ir redzamas reti. Apsīkusi arī tirdzniecība pierobežas alkohola veikalos. Savukārt Latvijas iedzīvotāji, kuri septembrī bija ieplānojuši apceļot Igauniju, šobrīd maina plānus un vai nu ceļošanu atliek uz vēlāku laiku, vai arī izvēlas citu ceļojuma galamērķi.
 
17.sep
Līdzīgi kā Lietuvā un Igaunijā, arī Latvijā tiks ieviesta nodeva par telefona numura lietošanu, liecina šodien valsts sekretāru sanāksmē pieteiktais likumprojekts “Noteikumi par numerācijas lietošanas tiesību ikgadējo valsts nodevu”.
 
16.sep
Dzīvnieku patversmē “Ulubele” aizvadītajā nedēļā bija novērojam liela rosība, jo, pateicoties organizatoriem «4finance Labie darbi» un SMScredit.lv, kārtējo gadu norisinājās rudens talka, kurā, kā ierasts, bija ieradies ievērojams skaits brīvprātīgo palīgu.
 
15.sep
Bankrotējušajā Latvijas kosmētikas un parfimērijas uzņēmumā “Dzintars” ražošana varētu atsākties jau oktobrī. Vismaz tā sola jaunais “Dzintara” īpašnieks – Igaunijas miljonārs Oļegs Osinovskis.
 
14.sep
Izmēģini kabaču keksiņu recepti jaunam garšu piedzīvojumam.
 
12.sep
Iebraucot no Igaunijas Latvijā, sākot ar šo dienu, ir jāievēro 14 dienu pašizolācija, tas ir, nedrīkst doties uz darbu vai skolu, apmeklēt publiskus pasākumus, uzņemt ciemiņus. Izņēmums ir vienīgi Igaunijas pierobežā dzīvojošie vai bērinieki – šādos gadījumos pašizolācijas prasības nav tik stingras.
 
11.sep
Patlaban likumā noteikts, ka samazinātā PVN likme (5% apmērā) Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem tiek piemērota tikai līdz šā gada beigām. Līdz ar to no nākamā gada svaigie augļi, ogas un dārzeņi būs jāapliek ar PVN standartlikmi – 21%. Neatkarīgā jau rakstīja: ja Saeima negrozīs likumu, tad, sākot ar 2021. gada 1. janvāri, šie produkti veikalos maksās dārgāk. Izskatās, ka 40 Saeimas deputāti tieši to arī vēlas.
 
11.sep
Maksātnespējīgās akciju sabiedrības “Dzintars” aktīvus, tas ir, ēkas Mālu ielā 30, ražošanas iekārtas, transporta vienības, mēbeles, biroja tehniku un 87 preču zīmes par 5,5 miljoniem eiro nopircis SIA “Ritrem” – mikrouzņēmums ar 2845 eiro lielu pamatkapitālu. Savukārt šis uzņēmums pieder AS “Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca”, kuras patiesā labuma guvējs ir Oļegs Osinovskis – Igaunijas miljonārs, kas kopā ar bijušo VAS “Latvija dzelzceļš” valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni par kukuļošanu Latvijā sēdies uz apsūdzēto sola.
 
10.sep
Igaunijas parlaments 4. maijā pieņēma likumu, kas atļauj Igaunijā pārdot atsevišķus jaunos tabakas izstrādājumus. Pirms tam Igaunijā to tirdzniecība bija aizliegta. Viens no argumentiem, kāpēc Igaunijas parlaments izšķīrās par labu šādai rīcībai, bija fakts, ka aizliegums nav efektīvs, jo Igaunijas patērētājs šos produktus lietoja tāpat, turklāt iegādājās tos Latvijā. Tajā pašā laikā Latvija pēc Veselības ministrijas rosinājuma gatavojas aizliegt jauno tabakas produktu tirdzniecību. Visticamāk, arī Latvijā aizliegums nedos cerēto efektu, jo šos produktus var iegādāties tiešsaistē no ārvalstīm.
 
9.sep
Ievārījums no plūmēm? No plūmēm un brūklenēm? Nē! No tomātiem!
 
9.sep
Baltijas lielākajā pārtikas izstādē "Riga Food 2020" piedalās 450 uzņēmumi no 25 valstīm, demonstrējot un ļaujot pagaršot jaunākos produktus. Burciņmaize, latviešu dželato vafeļu glāzītē, sīpolu standziņas, cidoniju čipsi… tie ir tikai daži no Latvijas ražotāju jaunajiem produktiem, ko varēs apskatīt, pagaršot un iegādāties. Pirmo reizi "Riga Food" vēsturē būs Japānas nacionālais kopstends, kurā varēs iepazīt un nobaudīt dažādus tēju veidus.
 
8.sep
“Tā ir divkosība, konsekvences trūkums lēmumos, ticības zudums Covid-19 rādītājiem,” tā Neatkarīgās lasītāji izteicās par Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) lēmumu, Covid-19 bīstamo valstu sarakstā neiekļaut Lietuvu un Igauniju, lai gan Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ESPKC) dati liecināja par pretējo. Tas gan nenozīmē, ka kritizētāji alktu, lai pēc šo kaimiņvalstu apmeklējuma būtu jāievēro pašizolācija. Iedzīvotāji ir sašutuši, ka valsts iestādes manipulē ar datiem, lai iegūtu vēlamo rezultātu, pat ja tas tika darīts ekonomisku apsvērumu dēļ.
 
5.sep
Atgriežoties no ceļojumiem pa Eiropas valstīm, 14 dienu pašizolācija nav jāievēro, iebraucot no Lietuvas, Igaunijas, Somijas vai Kipras. Iebraucot Latvijā no visām pārējām Eiropas valstīm, šī prasība ir obligāta. Slimību profilakses un kontroles centrs Covid-19 bīstamo valstu sarakstu vakar veidoja, atkāpjoties no iepriekšējās prakses. Iespējams, lai nodrošinātu, ka Lietuva un Igaunija šonedēļ nebūtu jāiekļauj dzeltenajā sarakstā.
 
4.sep
Dārzeņu kombināciju var variēt, vai atteikties, piemēram, no persikiem, ja tie nav pa rokai. Arī sāli, cukuru, etiķi um piparus labāk likt pēc garšas
 
4.sep
Finanšu ministrijas iecere ar nākamo gadu samazināt darbaspēka nodokļu slogu, kas daļai strādājošo ļautu uz rokas saņemt no pāris līdz pāris desmitiem eiro uz rokas vairāk, neattiecas uz autoratlīdzību saņēmējiem, kas, pēc FM aplēsēm, Latvijā ir aptuveni 39 tūkstoši. Tieši otrādi autoratlīdzību saņēmēju atalgojumu ir plānots padarīt daudz pieticīgāku.
 
3.sep
Saskaņā ar pašreiz spēkā esošo likumdošanu, ar nākamā gada 1. janvāri Latvijai raksturīgie augļi, ogas un dārzeņi veikalos kļūst dārgāki, jo ar šo brīdi vairs nebūs spēkā norma par pievienotās vērtības nodokļa samazinājumu Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem.
 
2.sep
Uzreiz pēc Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām politiķu dienas kārtībā atgriezies jautājums par nodokļu reformēšanu un pārdali. Lai palīdzētu rast līdzekļus mediķu un pedagogu algu jautājuma risināšanai, Finanšu ministrija piedāvā palielināt valsts budžeta ieņēmumus uz pašvaldību rēķina.