\\Autori

Ilze Šteinfelde

6:00
Pēc bērnu inficēšanās Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēs sociālos tīklus un saziņas kanālus pāršalca baumas par Latvijā nonākušiem inficētiem arbūziem un citrusaugļiem. Lai gan tās tiešām bija baumas no sērijas manai vīramātei teica, cilvēki, izvēloties veikalā pirkumus, arbūzus un citrusaugļus iepirkumu grozos šonedēļ liek retāk.
 
Vakar, 6:30
Diferencētā neapliekamā minimuma palielināšana līdz 300 eiro, ko šobrīd sola valdība, daudz lielāku rocību strādājošiem gan nenesīs. Pēc Finanšu ministrijas (FM) aprēķiniem, šīs izmaiņas no valsts prasīs aptuveni 32 miljonus eiro. Taču maciņos to jutīs tikai neliela daļa – lielākoties par nelielu algu strādājošie bez apgādājamajiem.
 
15.sep
Padomju laikos šī kūciņas bija teju katras kafejnīcas piedāvājumā - ne pārāk salda, šokolādīga, rotāta ar krēma kruzuļiem. Nav zināms, kam pieder ideja biskvīta, cepumu atgriezumus vai sausu maizi aizdarīt ar krēmu, un padarīt to par gardu kūciņu, taču noteikti tas bija skarbo laiku diktēts risinājums, kad ne no kā vajadzēja radīt kaut ko.
 
14.sep
Gan virtuļus, gan bambolini tradicionāli vāra karstā eļļā. Taču tos var arī cept cepeškrāsnī (190 grādos aptuveni 10 minūtes, ja tie ir vidēja izmēra) un, tikko izņemtus no cepeškrāsns, apsmērēt ar izkausētu sviestu, tad izvārtīt cukurā. Arī šādi sagatvoti, tie būs gardi, taču tie nebūs virtuļi ar tam raksturīgo garšu. Bambolini parasti tiek pildīti ar vaniļas krēmu, taču tie labi garšo, arī pildīti ar ievārījumu.
 
13.sep
Kūka pieaugušajiem. Ja ir plāns ar to cienāt bērnus, tad ruma vietā plūmju mērcēšanai var izmantot plūmju sulu vai pat vienkārši karstu ūdeni
 
13.sep
Skaistā vietā starp Ogres upi un ģimeņu iecienītu izklaides parku Avārijas brigāde Ogres novadā nākamā gada beigās, iespējams, mitināsies 3,7 miljoni vistu. Savukārt vēl pēc sešiem gadiem – jau astoņi miljoni putnu, kas dienā izdēs sešus miljonus olu, apēdīs 960 tonnas barības un radīs arī 720 tonnas mēslu dienā. Šī ir viena no iespējamām vietām, kuru sava kompleksa izbūvei ir nolūkojusi Ovostar Union grupā ietilpstošā SIA Gallusman.
 
12.sep
Neieņemtā pievienotā vērtības nodokļa (PVN) dēļ valsts budžetam pēdējos piecos gados secen gājuši aptuveni 1,7 miljardi eiro. Tomēr Valsts ieņēmumu dienests ir optimistiski noskaņots – PVN plaisa strauji samazinās, un šāda tendence būs arī nākamajos gados.
 
9.sep
Čeku loterijas laimētājus pirmais paziņo TV3 kanāla raidījums SuperBingo. Pēc tam tie ir atrodami arī čeku loterijas vietnē. Taču izloze īstenībā notiek trīs dienas agrāk – iepriekšējās ceturtdienas naktī, vienu minūti pirms pusnakts, un bez Valsts ieņēmumu dienesta vai Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas klātbūtnes.
 
9.sep
Autoratlīdzības saņēmējiem nodokļu reforma solīja būtiskus labumus, proti, padarīt tos sociāli aizsargātākus, nodrošinot vecuma pensiju un veselības pakalpojumu pieejamību. Realitātē autoratlīdzības saņēmējiem ir jāmaksā lielāki nodokļi nekā pirms reformas, savukārt par slimošanu minimālo algu saņemošos soda īpaši bargi – ar septiņkārtīgu nodokli.
 
5.sep
Riga Food ir nozīmīgs pārtikas industrijas attīstību veicinošs pasākums, kur ik gadu tiekas profesionāļi no visas pasaules, lai sekmētu savu biznesu un iepazītos ar nozares aktualitātēm, kā arī piedalītos biznesa pasākumos un profesionāļu konkursos. Izstādes piedāvājumā – gan vērienīga nozares uzņēmumu un organizāciju ekspozīcija, gan plašs konkursu, šovu, semināru un citu atraktīvu un interesantu pasākumu klāsts.
 
5.sep
Nākamajā pirmdienā visas bankas Latvijā, izņemot Citadeli, pārtrauks kodu karšu izmantošanu. Tas nozīmē, ka banku klienti, kuriem nebūs citu autorizācijas rīku, netiks pie savas internetbankas vai citām vietnēm, kuras prasa autentifikāciju ar internetbanku. Šobrīd kodu kartes kā vienīgo autorizācijas līdzekli joprojām izmanto teju 90 tūkstoši Swedbank, SEB un Luminor klientu. Lai varētu turpināt darboties attālināto maksājumu vidē, viņiem nāksies izmantot kādu no modernākiem, bet reizē arī ieguldījumus prasošiem rīkiem.
 
3.sep
Graudaugu raža Latvijā šogad vērtējama kā ļoti laba – Vidzemē nokulti kvieši pat līdz sešām tonnām no hektāra, savukārt Kurzemē agro kartupeļu ražība sasniegusi pat 50 tonnu no hektāra, liecina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) augkopības speciālistu veiktā oficiālā ražas prognozēšana.
 
3.sep
Bijušās robotu rūpnīcas vietā būvētā Rimi lielveikala Aleja atvēršana iekavēsies par aptuveni pusgadu, tāpat arī Zolitūdē uzbūvētais un jau ekspluatācijā nodotais Lidl veikals pircējiem nebūs pieejams vēl vairākus mēnešus.
 
2.sep
Nepērc veikalā, pagatavo pats!
 
2.sep
Pirmo skolas dienu Latvijā nevar nepamanīt – jau no agra rīta pilsētu ielās un uz lauku ceļiem redzami saposti bērni ar ziediem rokās. Šodien skolas durvis pirmklasnieka statusā ver aptuveni 20 tūkstoši skolēnu visā Latvijā.
 
1.sep
Ievārījums no plūmēm? No plūmēm un brūklenēm? Nē! No tomātiem!
 
29.aug
Lai gan to sauc par mākoņmaizi, pēc izskata tā atgādina pankūciņas, bet pēc garšas - omleti. To var izmantot gan kā picas pamatni, gan maizes vietā, kombinējot ar sieru, svaigiem dārzeņiem utt.
 
29.aug
Vēlme kaut ko laimēt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) organizētajā čeku loterijā ir liela – jūlijā tika reģistrēti 1,7 miljoni maksājumu apliecinošu dokumentu, bet augusta izlozei līdz šim brīdim iesniegti – 1,1 miljons čeku, kvīšu un biļešu. Tomēr, neskatoties uz lielo interesi, daļa balvu, kas tika vinnētas jūlija čeku izlozē, joprojām nav izņemtas.
 
29.aug
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) administratīvi teritoriālās reformas ietvaros rīkotā diskusija par nākotnes pašvaldībām pašreizējo vietvaru nepārliecināja. Tāpat pašvaldības pārstāvji šaubās, vai reformas veidotāji tiešām ņems vērā ekspertu pētījumus.
 
29.aug
Starptautiskajā lidostā Rīga taksometru nolīgšanai varēs izmantot iepriekš apmaksātu vaučeru, kas ceļotājus pasargās no apšmaukšanas, taksometru vadītājiem prasot no viņiem neadekvāti augstu samaksu par pārvadāšanas pakalpojumiem. Vaučeru sistēmai lidostā Rīga jāsāk darboties 15. septembrī.
 
28.aug
Izmēģini deserta recepti!
 
28.aug
Valdību un sociālo partneru veidojošā Nacionālajā trīspusējās sadarbības padomē (NTSP) nav vienprātības par nākamā gada valsts budžeta veidošanu. No vienas puses, darba devēji prasa stabilu un paredzamu nodokļu politiku, no otras puses, darba ņēmēji uzstāj uz solītajām reformām.