\\Autori

Ilze Šteinfelde

Vakar, 15:42
Pagatavo un nobaudi!
 
11.feb
Akcīzes nodokļa kāpums nākotnē skars gan alus, gan arī bezalkoholisko dzērienu nozari. Šo izmaiņu dēļ, iespējams, daļa cukuroto dzērienu maksās dārgāk nekā alus.
 
8.feb
Receptes gardiem ēdieniem, ko pagatavot nedēļas nogalē.
 
7.feb
Solidarizējoties ar tiem iedzīvotājiem, kuru algas šogad un pāris turpmākajos gados netiks palielinātas prasītajā apmērā, Saeimas deputāti uz laiku iesaldēja savas algas. Tomēr tas neattiecas uz kompensācijām, ko tautas kalpiem maksā par transportu un mitekļa īri. Tās šogad ir paaugstinātas, un nu jau maksimālais kompensāciju apmērs vienam deputātam šai vajadzībai pārsniedz 1000 eiro mēnesī.
 
5.feb
Līdzīgi kā citiem telekomunikācijas uzņēmumiem, arī Tele2 aizvadītais gads bijis veiksmīgs – uzņēmums ir audzējis apgrozījumu, rentabilitāti, peļņu un investīcijas.
 
5.feb
Ražošanas apjomi Latvijas rūpniecībā 2019. gada decembrī bija zemāki nekā pirms gada, un salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi tie saruka par 3,2 procentiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Tādējādi, rūpniecībai uzrādot lielāko izlaides kritumu mēneša ietvaros kopš 2014. gada sākuma un sarūkot visu rūpniecības nozaru izlaidei, Finanšu ministrija secina, ka decembris nozarē nav bijis veiksmīgs.
 
5.feb
"Neatkarīgā" apkopojusi, ko apskatīt Tukumā.
 
4.feb
Pēdējo 20 gadu laikā visiem pārtikas produktiem Latvijā cenas ir gandrīz dubultojušās, atsevišķos gados pārtika sadārdzinājusies par vairāk nekā 10 procentiem. Savukārt pasaulē kopš 2000. gada pārtikas cenas vidēji aug par 2,6 procentiem gadā, liecina Latvijas Tirgotāju asociācijas aprēķini.
 
3.feb
Telekomunikāciju nozares lielākajiem uzņēmumiem pagājušais gads bijis veiksmīgs. SIA Tet un SIA Latvijas mobilais telefons paziņotie pagājušā gada finanšu rezultāti liecina pat apgrozījuma pieaugumu, ievērojamu peļņu un veiksmīgi uzsāktiem jauniem biznesa virzieniem.
 
2.feb
Cepumu pildījumam var izmantot ikvienu krēmu, kāds vien garšo. Lai līdzsvarotu sviesta cepumu saldumu, šoreiz izvēlējos žāvēto plūmju un kondensētā piena krēmu.
 
31.jan
Saeima konceptuāli atbalstījusi ieceri līdz ar administratīvi teritoriālo reformu (ATR) samazināt pašvaldību deputātu skaitu līdz 750 domniekiem līdzšinējo 1614 vietā. Pašreiz Latvijā ir 119 pašvaldību, taču plānots, ka ATR rezultātā pašvaldību skaits samazināsies līdz 39 vietvarām.
 
31.jan
Pasta sūtījumu apmaiņas regulējums starp Latviju un Lielbritāniju pēc 2020. gada 31. janvāra, kad sākas Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) pārejas periods, paliek nemainīgs – pasta sūtījumu tarifos un procedūrās saglabājas līdz šim spēkā esošā kārtība.
 
29.jan
Pasažieru skaita pieaugums gan prāmju, gan arī avio satiksmē liecina, ka Latvijas iedzīvotāji un viesi arvien vairāk izvēlas tādus transporta veidus, kas nodrošina ātru, ērtu un patīkamu ceļošanu.
 
28.jan
Nedaudz vairāk nekā pusei iedzīvotāju ir bijušas grūtības veikt regulāros maksājumus finanšu trūkuma dēļ, liecina Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) veiktais pētījums. Ļoti bieži ar šo problēmu saskaras pieci procenti aptaujāto, paretam – 33 procenti.
 
28.jan
Šā gada otrajā pusē Rīgas pievārtē, Ādažos, durvis vērs Laimas jaunā ražotne. Orkla Latvija šī projekta īstenošanā un Laimas zīmola turpmākā attīstībā investējusi 20 miljonus eiro.
 
28.jan
Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES, visticamāk, notiks sakārtotā veidā un kādu laiku būs spēkā pašreizējie tirdzniecības un preču kustības noteikumi. Tajā pašā laikā daļa Lielbritānijā bāzētu internetveikalu jau tagad vairs nepieņem pasūtījumus sūtīšanai uz ES valstīm, tajā skaitā uz Latviju.
 
26.jan
Kārums tavam galdam!
 
25.jan
Britu izcelsmes šefpavāra, restorānu īpašnieka Džeimija Olivera vārds ar ēdiena gatavošanu apsēstajiem nav svešs. Ideja pusizceptus kartupeļus saspiest un apslacīt ar etiķa maisījumu, lai panāktu to kraukšķīgumu, pieder viņam. Viņš iesaka izmēģināt kartupeļu apslacīšanai arī etiķa, salvijas un apelsīna miziņu sviesta maisījumu.
 
24.jan
IEDVESMOJOŠS PROJEKTS. Neatkarīgās reģionālais pielikums iznāk vienu vai divas reizes mēnesī.
 
24.jan
«Šis nav tipisks noziegums Latvijā,» par traģisko gadījumu janvāra sākumā, kad biroju ēkā Kandavas ielā Rīgā viens vīrietis nošāva otru un pēc tam nošāvās arī pats, izteicās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs. Tiešām, šis gadījums nelīdzinās ne 90. gadu reketieru uzbrukumiem, ne arī maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavībai. Iespējams, šajā gadījumā tā bija atmaksa par lielas naudas izkrāpšanu.
 
23.jan
Valdības deklarācija paredz izvērtēt iespējas ieviest samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi svaigai gaļai, zivīm, olām un piena produktiem. Kopš 2018. gada Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem jau tiek piemērota samazinātā PVN likme 5 procentu apmērā, un, iespējams, šogad tiks samazināta PVN likme arī sabiedriskajā ēdināšanā.
 
22.jan
Eiropas Savienības bioloģiskās lauksaimniecības logo (zaļo lapiņu) Latvijā atpazīst tikai 28 procenti, Igaunijā – 47 procenti, bet Lietuvā – 51 procents iedzīvotāju. Tajā pašā laikā vairums iedzīvotāju Baltijas valstīs vēlētos uzturā biežāk lietot bioloģisko pārtiku, bet nezina, kā to atpazīt, vai arī maldās savā izvēlē, mītus pieņemot par patiesību.