\\Autori

Ilze Šteinfelde

19:17
Katram no mums ir kāds iecienītākais olu pagatavošanas veids. Cilvēki gatavi olas ēst gan vārītas, gan ceptas, gan jēlas. Taču neatkarīgi no tā, kā olas izmantojam, no tām vienmēr kaut kas paliek pāri – čaumalas. Turklāt izrādās, ka arī tām var būt vairāki pielietojumi. Tāpēc tā vietā, lai čaumalas izmestu, AS Balticovo un iesaka izmēģināt kādu no šīm idejām.
 
21.mar
Pirmajās 18 dienās, kopš iedzīvotāji var iesniegt gada ienākumu deklarāciju par 2018. gadu, Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir pieņēmis un akceptējis teju pusmiljonu deklarāciju. Aptuveni 90 procentiem valsts veiks lielāku vai mazāku atmaksu gan par pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), gan par iesniegtajiem attaisnotiem izdevumiem. Tomēr 48 tūkstošiem iesniedzēju šobrīd ir izveidojies nodokļu parāds, kura kopējā summa jau tuvojas 5 miljoniem eiro.
 
20.mar
Pirmais reformas gads liecina, ka uzņēmuma ienākuma nodoklī iekasēts par 122 miljoniem eiro jeb 28 procentiem mazāk nekā 2017. gadā, tajā pašā laikā nav piedzīvots ne būtisks uzņēmumu skaita pieaugums, ne investīciju palielinājums. Finanšu ministrija (FM) savukārt uzsver, ka reformas lietderīgumu ir par ātru vērtēt.
 
18.mar
Latvija kā viena no pirmajām valstīm saņēmusi oficiālo licenci Expo 2020 Dubaijā organizēšanā, tādējādi iegūstot rīkotāju akceptu dalības nodrošināšanai. Latvijas paviljonam ir jābūt gatavam līdz 2020. gada oktobrim, kad izstāde sāks darboties. Expo 2020 solās būt ne tikai vērienīgākā, bet Latvijai arī dārgākā izstāde. Latvijas valsts izstādes vajadzībām tērēs 4,2 miljonus eiro.
 
15.mar
Pašlaik Latvijas veikalos patērētājiem ir pieejamas vistu olas no dažādām valstīm, piemēram, Latvijas, Polijas, Lietuvas, Ukrainas un citām. Lielākā daļa pircēju domā, ka iegādājas Latvijā iegūtas olas, jo uzskata tas par kvalitatīvākām nekā, piemēram, no Polijas vai Ukrainas ievestās. Tomēr realitātē tikai retais pircējs patiešām pievērš uzmanību ražotājvalstij.
 
13.mar
Latvijas vērtīgākie uzņēmumi krīzē kopumā zaudēja aptuveni 54 procentus savas vērtības. Lielākajai daļai uzņēmumu līdz šim izdevies sasniegt un pat ievērojami apsteigt pirmskrīzes līmeni, taču atsevišķi uzņēmumi joprojām cīnās ar krīzes sekām, 12 gadu laikā zaudējot līdz 30 procentiem savas vērtības, liecina Neatkarīgās pētījums.
 
11.mar
Pēc Neatkarīgajā un pēc tam arī citos medijos izskanējušās informācijas par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) konkursā uzvarējušo SIA Alpha Baltic Media – uzņēmumu, kura īpašnieks, valdes loceklis un patiesais labuma guvējs ir saistīts ar uzņēmumu virkni, kas, pēc Latvijas Reklāmas aģentūras rīcībā esošās informācijas, ir parādā valstij un uzņēmējiem vairāk nekā pusmiljonu eiro, VID atteicās no līguma slēgšanas ar šo uzņēmumu. SIA Alpha Baltic Media vadītājs Lauris Špillers noraida izskanējušos apgalvojumus par nodokļu parādiem, uzverot, ka tas ir konkurentu organizēts uzbrukums.
 
11.mar
Gada ienākumu deklarācijas šogad, visticamāk, iesniegs rekordliels iedzīvotāju skaits. Jau pirmajās piecās dienās to izdarīja vairāk nekā 270 tūkstoši. Daļai iedzīvotāju gada ienākumu deklarāciju iesniegšana atnesa nepatīkamu pārsteigumu – nodokļu parādu. Tāds bija izveidojies pat daļai nestrādājošu pensionāru.
 
8.mar
Zviedrijas princeses kūkas recepte pirmo reizi parādījusies 1848. gada pāvārgrāmatā, ko izdeva Dženija Akerstrone – Vesterjētlandes hercoga prinča Kārļa trīs meitu skolotāja.
 
8.mar
Valsts ieņēmumu dienests atteicies no līguma slēgšanas ar SIA Alpha Baltic Media, kuras īpašnieks, valdes loceklis un patiesais labuma guvējs Lauris Špillers ir saistīts ar uzņēmumu virkni, kas, pēc Latvijas Reklāmas aģentūras rīcībā esošās informācijas, ir parādā valstij un uzņēmējiem vairāk nekā pusmiljonu eiro. Atteikuma iemesls gan nav parādu ēna, kas apvij šī uzņēmēja vārdu, bet gan atteikšanās no šī iepirkuma vispār, jo tas vairs neesot aktuāli.
 
8.mar
Daudzām amatpersonām šogad ir itin trekns algas pielikums, piemēram, ministru alga uz papīra šogad ir 4330 eiro – par aptuveni 310 eiro lielāka nekā pērn. Nākamgad viņus gaida vēl par 365 eiro lielāka alga, kad atalgojums jau būs sasniedzis 4699 eiro mēnesī. Algas pieaugums gan šogad, gan nākamgad būs visām amatpersonām, kuru algas tiek aprēķinātas atkarībā no vidējās algas izmaiņām valstī.
 
6.mar
Mobilo tehnoloģiju pasaules līmeņa kongresā Mobile World Congress, kas risinājās Barselonā Spānijā, varēja aplūkot modernākās tehnoloģijas un jaunāko telefonu modeļus – atlokāmus un salokāmus, apveltītus ar izcilām fotokamerām, trieciendrošus un ūdensizturīgus. Samsung Europe produktu portfeļa un tirdzniecības stratēģijas direktoram Markam Notonam jautāju, kā telefoni izskatīsies nākotnē.
 
6.mar
Mobilo sakaru operators, sākot ar 1. aprīli, piedāvās jaunus tarifu plānus interneta lietotājiem. Ieguvēji no izmaiņām būs globālā tīmekļa biežie lietotāji, savukārt tie, kuriem no svara ir katrs eiro un kuri internetu telefonā lieto maz, būs spiesti maksāt vairāk, neko pretī neiegūstot.
 
5.mar
Valsts ieņēmumu dienests (VID) nolēmis šogad izglītot iedzīvotājus par nodokļu reformu un šo darbu par 23 tūkstošiem eiro (bez PVN) uzticējis komersantam, kura uzņēmumiem ir vairāk nekā pusmiljons eiro nodokļu parāds un kuri ir palikuši parādā vairākus tūkstošus eiro citiem uzņēmumiem.
 
4.mar
Pirmajās dienās iesniedzot gada ienākumu deklarācijas, teju 10 000 Latvijas iedzīvotāju secināja, ka palikuši valstij parādā lielākas vai mazākas summas, liecina Finanšu ministrijas rīcībā esošā informācija.
 
4.mar
Valsts atradīs iespēju un nežēlos līdzekļus, lai no iedzīvotājiem piedzītu nodokļu parādu, savukārt gadījumos, kad ir izveidojusies nodokļu pārmaksa un iedzīvotājam būtu iespēja to saņemt atpakaļ, valsts konkrēto iedzīvotāju par to neinformē. Līdz ar to iespējama situācija, ka daļa iedzīvotāju gadiem nav saņēmuši no valsts atpakaļ pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, bet šogad, izveidojoties nodokļu parādam, valsts nekavēsies to piedzīt. Ar iespējamu nodokļu parādu par 2018. gadu jārēķinās vismaz 60 tūkstošiem, ja ne vairāk iedzīvotājiem.
 
1.mar
Sākot ar šodienu, alus, vīns, degvīns, konjaks un citi alkoholiskie dzērieni maksās dārgāk. Alus un vīna pudeles cena kāps par pāris centiem, stiprāka alkohola – par aptuveni 40 centiem uz pudeli. Sadārdzinājumu ir izraisījis akcīzes nodokļa kāpums.
 
27.feb
Mobilo tehnoloģiju kongress (Mobile Word Congress – MWC) ir vieta, kur reizi gadā tiekas mobilās pasaules smagsvari, lai parādītu pasaulei savu jaunāko veikumu – modernākos telefonus, jaunākās tehnoloģijas un dalītos nākotnes vīzijās. Šī gada kongresa lielākā intriga – lokāmi mobilie telefoni un 5G.
 
22.feb
Nedaudz vairāk nekā pēc diviem mēnešiem zemes īpašnieki no saviem piespiedu nomniekiem – daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem – zemes nomā varēs prasīt tik, cik vēlēsies, ja vien Saeima steidzami neradīs alternatīvu risinājumu zemes piespiedu nomai. Šobrīd un vēl līdz 1. maijam piespiedu nomā nevar prasīt vairāk par četriem procentiem no zemes kadastrālās vērtības, kas tāpat daļā gadījumu ir pietiekami liela summa.
 
21.feb
Latvijas iedzīvotāju turīgākā daļa, tas ir, tādi, kuriem bankas rēķinā ir vismaz 100 000 eiro naudas vai vērtspapīru veidā vai arī 5000 eiro ikmēneša ienākumi uz rokas, savu turību aizvadītā gada laikā lielākoties spējuši palielināt, pateicoties veiksmīgai uzņēmējdarbībai, kā arī ieguldījumiem akcijās vai vērtspapīros un nekustamajā īpašumā.
 
20.feb
Latvijas vadošais mazumtirgotājs SIA Maxima Latvija nupat kā atklāja savu jauno septiņu gadu stratēģiju, kurā galvenā loma ir klientiem un darbiniekiem. Viņu vajadzībām un novērtējumam tiks pakārtota visas uzņēmumu grupas izaugsme, izcilības standarti un investīcijas, kas Latvijā šogad varētu sasniegt līdz pat 50 miljoniem eiro.
 
20.feb
Telekomunikāciju uzņēmumi Latvijā pagaidām ir neziņā, cik maksās telefona zvani uz Lielbritāniju vai viesabonēšanas pakalpojumu izmantošana šajā valstī pēc Brexit. SIA Latvijas mobilais telefons (LMT) sola vismaz šogad nekādas izmaiņas tarifos neieviest, ja vien, protams, to neizdarīs viesabonēšanas partneri, Bite savukārt uzsākusi sarunas ar lielākajiem Lielbritānijas mobilo sakaru operatoriem par turpmāko sadarbību.