\\Autori

Antra Gabre

22.sep
Trīs Rīgas domes priekšsēdētāju – Nila Ušakova, Daiņa Turlā un Oļega Burova – portreti pagaidām nav tapuši. Visi trīs eksmēri saka – pašlaik svarīgāki darbi darāmi, un gaida uzaicinājumu no Rīgas pilsētas izpilddirektora vai izpilddirektores. Kamēr jaunais Rīgas domes sasaukums nebūs sācis pilnvērtīgi strādāt, un, visticamāk, vēl ilgi pēc tam Rīgas bijušo vadītāju portretu izgatavošana diez vai būs aktuālākais jautājums.
 
11.sep
Kad tagad raksta par Uldi Leiškalnu, bieži norāda – bijušais operas solists, kurš dzied uz ielas. Dzied gan. Viņu nevar nepamanīt – gan iespaidīgā auguma, gan lieliskās balss dēļ. Vēl viņš labprāt aprunājas un sarunājas. Ārēji šķiet neievainojams, bet dokumentālā filma «Katram savi tarakāni» atklāj porcelāna trauslumu, tomēr līdz galam saplīst viņš sev neļauj pats. Ulda draugs kopš jaunības ir Mūzikas akadēmijas docents Ansis Sauka. Viņš uzsver: «Uldis nekad panikā nav kritis, vienmēr atradis izejas.»
 
4.sep
Pagaidām Bruknas kopienas un priestera Andreja Mediņa lieta ir nedaudz pieklususi. Policija dara savu darbu. Žurnālisti meklē Bruknas kopienā mitušos, lai noskaidrotu, kāda tur bijusi dzīve. Katoļu baznīca aicina sagaidīt atbildīgo institūciju slēdzienu un pēc tam vērtēt, ko Mediņš savā darbā varētu uzlabot. »Vakara Ziņas« tikmēr noskaidroja, ka Andreja Mediņa uzvārds «afgāņu» kartotēkā nav atrodams.
 
28.aug
Vairākas reizes pateicis, lai viņu sit krustā, nošauj un apsūdz, biedrības «Kalna svētību kopiena» vadītājs priesteris Andrejs Mediņš emocionāli izklāstīja savu versiju par izskanējušajiem pārmetumiem Bruknas kopienas virzienā. Bet kas notiek Bruknā?
 
28.aug
Biežāk Bruknas, nevis biedrības “Kalna svētību kopiena” vārds ticis locīts saistībā ar kopienas vadītāju priesteri Andreju Mediņu un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) konstatētajiem pārkāpumiem pret nepilngadīgajiem. A. Mediņš nepiekrīt vairumam inspekcijas fiksēto pārkāpumu, tomēr abu pārbaužu protokolus ir parakstījis. Pat ļoti iespējams, ka neplānotas pārbaudes Bruknas kopienā notiks vēl, bet pašlaik resorisko pārbaudi veic Valsts policija.
 
27.aug
Budisti uzskata, ka dvēsele pārdzimst un katra jauna iemiesošanās ļauj uzlabot, salabot, mainīt karmu. Vienlaikus tā ir karmiska pārbaude jeb tests, kura laikā cilvēks iepazīst savas vājās vietas. Karma sagādā pārbaudījumus, kas saistīti ar personību, veselību, attiecībām un nodarbošanos.
 
21.aug
Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca informē, ka Rīgas arhidiecēzē ordinēti divi mācītāji. Viens no viņiem ir Tālis Freimanis. Tas pats bēdīgi slavenais «Bankas Baltija» prezidents. Tas pats notiesātais un tiesvedības laikā jau sodu izcietušais eksbaņķieris, kurš tika atbrīvots tiesas zālē. Tas pats cilvēks, kuram tiesāšanās laikā veselība sašķobījusies, bet pēc tam tiktāl uzlabojusies, ka viņš izgāja sabiedrībā spirgts kā svēta avota ūdens.
 
18.aug
Reizēm kaitina visa tā sasaiste sievietes=raganas. Ja ir vēlme pasmieties vai ironizēt gan par sevi, gan stereotipiem un novazātiem salīdzinājumiem, tad šis tests ir tieši laikā.
 
18.aug
«Ghetto Games» dibinātājs Raimonds Elbakjans šobrīd ir iesaistījies jaunā izaicinājumā, savus spēkus un idejas viņš iegulda Gruzijā lielākajā nekustamo īpašumu projektā Kaukāza reģionā «Tbilisi Hills Golf & Residences». Vairāk par pagrieziena punktu karjerā un to, kas viņu vieno ar pusmiljona eiro kukuļošanas lietā iesaistīto Igaunijas bagātnieku Oļegu Osinovski un viņa draudzeni Anastasiju Udalovu, Raimonds Elbakjans atklāj sarunā ar žurnālu »Vakara Ziņas«.
 
13.aug
Latvijas Republikas vienaudzim ‒ komponistam un dziesminiekam Eduardam Rozenštrauham ‒ šogad 13. augustā ‒ 102. dzimšanas diena. Viņš nomira zīmīgā datumā – 8. martā, 1992. gadā. Pirms diviem gadiem tika plaši atzīmēta dziesminieka 100. jubileja, un viņa dzīve beidzot iemūžināta arī dokumentālajā filmā «Zilais lakatiņš».
 
9.aug
Mēs pieļaujam kļūdas, ko nožēlojam, ar kurām samierināmies, kuras labojam un par kurām nebeidzam pārdzīvot. Tā notiek un notiks, jo neviens, pat pāvests, nav nevainojams.
 
2.aug
Dzim­ša­nas da­tums at­klāj cil­vē­ka rak­stu­ra ie­zī­mes – gan vi­ņa spē­cī­gās īpa­šī­bas, gan tās, ku­ras ne­pie­cie­šams no­tu­šēt vai pie­slā­pēt. Lūk, kā­di mēs esam.
 
30.jūl
Pašā vasaras vidū tirdzniecības centra «Stockmann» suņu dzirdinātavas sirsnīgajā atklāšanas pasākumā žurnāls »Vakara Ziņas« satika zvaigznes un viņu četrkājainos mīluļus. Aptaujājām klātesošos, lai uzzinātu, ar ko ir jārēķinās suņa saimniekam un kādas blēņas viņu mīluļi mēdz sastrādāt. Savus mīluļus viņi dēvē kā cilvēkus – viņš, viņa, nevis tas un tā ‒ suņi ir līdzvērtīgi ģimenes locekļi.
 
23.jūl
Konkursā forumā «Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā» par gada sievieti arhitektūrā 2019. gadā tika atzīta Zaiga Gaile. Tieši pagājušajā gadā viņa saķērās ar Jaunā Rīgas teātra būvniekiem, preses konferencē izsakot asus pārmetumus lielo būvnieku mafijai.
 
14.jūl
Aptuveni divarpus mēnešus pēc nāves, sestdien, 4. jūlijā, Lestenes Brāļu kapos notika atvadīšanās no mūžībā aizgājušā politiķa, publicista un vēsturnieka Visvalža Lāča. Viņš aizsaules ceļā devās 18. aprīlī.
 
11.jūl
Atliek cilvēkam paziņot, ka viņš iesaistīsies politikā, un viedoklis ir uzreiz daudziem. Kārtējo reizi var pārfrāzēt populāro teicienu: pasaki, ka tu ej politikā, un es pateikšu, kas tu esi. Tie, kuri spēj analizēt un sintezēt, varēja izteikt pieļāvumu, ka «Balzambāra» ilggadējais saimnieks un 2019. gada pasaules kokteiļu čempionāta uzvarētājs Andris Reizenbergs varētu kandidēt Rīgas domes vēlēšanās, jau 28. jūnijā, kad viņš aizplīvuroti paziņoja par izlolotā «Balzambāra» pamešanu.
 
10.jūl
Egils Levits par Latvijas Valsts prezidentu kļuva 2019. gada 8. jūlijā. Šajā amatā viņš aizvadījis vienu gadu, un tautas viedoklis dažādās aptaujās nav bijis viennozīmīgs. Daļa saka – prezidenta darbošanos esot pamanījuši, citi apgalvo, ka neko iezīmīgu nav manījuši. Nenoliedzami, ievērību izpelnījušies Levita vārdu darinājumi, piemēram, valstsgriba, un pēc publiski izskanējušās kritikas viņš izvairās no sarežģītām vārdkopām.
 
21.jun
Mēdz sacīt, ka cilvēkam ir veca vai jauna dvēsele. Ka vecums nenozīmē gudrību un viedumu. Ka izskats neatbilst vecumam un pretēji. Tas viss neattiecas uz plastiskajām operācijām un «jaunības» injekcijām. Tas ir par ko citu – par to pieredzi, kas mums dota piedzimstot un ko nākas iegūt mūža garumā.
 
19.jun
Bitenieki bitītes uzrunā kā cilvēkus – viņas, nevis tās. Biškopība kā vaļasprieks Latvijā kļūst arvien izplatītāka. Urbānā biškopība vairs nav nezināma un biedējoša, drīzāk – moderna aizraušanās. Šogad uz Rīgas Latviešu biedrības nama jumta un balkoniem izvietoto stropu bišu saimes sākušas sacensību par gardākā medus un lielākās medus ražas titulu. Sacensībā piedalās Latvijas Biškopības biedrības, Latvijas Dabas fonda un Rīgas Latviešu biedrības bišu stropu skrejas. Trīs bišu stropi nonākuši arī uz Rīgas rātsnama 3. stāva āra terases. Rīga ir viena no viszaļākajām Eiropas galvaspilsētām, tāpēc bites šeit var justies gandrīz kā paradīzē.
 
18.jun
Esam pieraduši irgoties par dīvainajiem likumiem citās valstīs, bet arī Latvijas Civillikumā joprojām pastāv tāds jēdziens kā pūrs, un tas attiecas tikai uz sievieti. Vieglprātīgi pūru solīt nav ieteicams, jo solījums būs jāpilda, bet, lai pūru drīkstētu pieprasīt, jāsaņem pūra solītāja piekrišana laulībām. Nepatiks sievastēvam topošais znots, pūru viņš gan piesolīs, bet precēt meitu neļaus.
 
17.jun
Homoseksuālu cilvēku skaits ir 8 – 10 procenti no populācijas. Vai zinājāt, ka 1992. gadā atjaunotās neatkarīgās Latvijas likumdošana dekriminalizēja homoseksuālās attiecības, precīzāk, Kriminālkodeksā tika atcelts sods par pederastiju, un šie grozījumi stājās spēkā 1992. gada 1. martā? Kā par brīnumu, tas neizraisīja diskusijas. Līdz tam sods par homoseksuālām attiecībām bija līdz pieciem gadiem cietumā.
 
16.jun
Katastrofu, pandēmiju vai kara gadījumā Latvijas iedzīvotājiem vajadzētu būt gataviem paķert somu ar pirmās nepieciešamības lietām un doties izdzīvot. Aizsardzības ministrija sadarbībā ar citām institūcijām ir izstrādājusi bukletu «Kā rīkoties krīzes gadījumā». Pārskatot katram cilvēkam ieteikto lietu sarakstu, bija pat jāiesaucas: ko tikai neuzzini, ja laikus nenomirsti! Hei, ir nopērkami pat ūdensnecaurlaidīgi blociņi par itin pieņemamu cenu!