\\Autori

Antra Gabre

6:00
Nākamajā ceturtdienā, 30. janvārī, Zemgales rajona tiesa Jelgavā turpinās skatīt tā dēvēto Svētes sektas jeb Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes krimināllietu. Tiesnese Iveta Kniploka pieņēma lēmumu turpmāk šo lietu skatīt slēgtās sēdēs un publiski informāciju sniegs tik, cik uzskata par lietderīgu. Tāpēc turpmāk sabiedrība ar žurnālistu starpniecību vairs neuzzinās par lietā apsūdzēto sektas locekļu darbībām, motivāciju, pārliecību, šaubām un, iespējams, nožēlu vai vainas apziņu. Bet vai tiesās arī sektas līderi?
 
Vakar, 22:00
Vai pa­rei­zāk rī­ko­jas tie, ku­ri sa­ka – mēs ēdam, lai dzī­vo­tu? Bet būs arī tā­di, kas ap­gal­vos – es dzī­vo­ju, lai ēs­tu, jo tā ir bau­da. Lai ko arī teik­tu, ik­viens no mums ēd. Ir gard­ēži, un ir ēdie­nos ne­iz­vē­lī­gie. Ir tie, ku­ri bez bro­kas­tīm no mā­jas ne­iz­kust, un ir tā­di, kas ēd ti­kai va­ka­ri­ņas.
 
Vakar, 6:30
No 2017. gada 1. jūlija līdz pagājušā gada 31. decembrim 524 cilvēkiem Latvijā ir nomainīts personas kods – to ir izdarījuši vai nu viņi paši, vai arī vecāki saviem mazgadīgajiem bērniem. Interesanti, ka līdz pagājušā gada beigām personas kodu kopumā ir mainījuši 262 vīrieši un tikpat daudz sieviešu, tāpēc nav iemesla apgalvot, ka galvenokārt sievietes vēlas slēpt savu vecumu. Deviņi cilvēki to izdarījuši vecumā 80+. Divarpus gadu laikā personas kods mainīts itin visās vecuma grupās, arī zīdaiņiem.
 
21.jan
GADA DZĪVNIEKS. Filipīnu mākoņžurka otro reizi kļuvusi par Rīgas zooloģiskā dārza zvaigzni. Grauzēja pirmā parādīšanās publikai notika 2009. gadā, un toreiz aplūkot zoodārza visjaunāko iemītnieku tika aicināti cilvēki ar uzvārdu Mākoņžurka. Viņiem ieejas biļete maksātu uz pusi lētāk.
 
21.jan
Vēl ne visi, bet daļa rīdzinieku ir saņēmuši rēķinus par komunālajiem maksājumiem un ir neizpratnē. Decembris bija silts, tomēr maksa par apkuri nav tik maza, kā varētu gaidīt.
 
21.jan
Valsts kontrole secinājusi, ka kopš denacionalizācijas efektīva pieeja mājokļu drošībai valstī faktiski neeksistē. Liela daļa Latvijas dzīvojamā fonda degradējas pat līdz grausta stāvoklim.
 
20.jan
Kas ir veselīgs uzturs vai kādi ir tā noslēpumi? Nē, noslēpumu nav. Un arī universālas diētas nav. Samērā daudz pētīta ir Vidusjūras diēta, bet to varētu izcelt citu vidū tikai tad, ja vienlīdz apjomīgi būtu pētītas arī citas. Pat vienam un tam pašam cilvēkam savulaik izstrādātais diētas plāns pēc dažiem gadiem vai mēnešiem nebūs derīgs.
 
20.jan
Rīgas domes deputātiem izdevies no amatiem atstādināt abus vicemērus, bet šonedēļ pašvaldības tautas kalpiem jālemj par pašreizējā Rīgas domes priekšsēdētāja palikšanu amatā. Rīgas mērs Oļegs Burovs (Gods kalpot Rīgai; GKR) ir atkārtoti pateicis, ka pats no amata neatkāpsies. Pašlaik deputātu aktuālākajai nodarbei jābūt Rīgas budžeta izskatīšanai un pieņemšanai, un vārdos tiek solīts, ka koalīcija budžeta izskatīšanā piedalīsies, apzinoties sekas, kādas var radīt vilcināšanās.
 
17.jan
Jaunā Rīgas teātra ēka būs modernākā, kāda vien Latvijā varētu būt, bet pagaidām būvniecība nenotiek – dažādu iemeslu dēļ, kas beidzās ar līguma laušanu starp VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) un būvnieku, nu jau bijušo, – būvkompāniju ReRe būve 1. Tā kā darbi iekavējās, pagājušā gada nogalē tika pārdalīti septiņi miljoni eiro, kas bija paredzēti Jaunā Rīgas teātra ēkas rekonstrukcijai. Teātra trupai tiek solīts, ka tā jaunajā ēkā varēs atgriezties 2022. gada vasarā.
 
16.jan
Rīgas domes Budžeta komisija ir izskatījusi pilsētas 2020. gada budžeta projektu, bet verdiktu teiks pašvaldības Finanšu un administrācijas lietu komiteja un Rīgas domes deputāti. Budžeta projekts iepriecē jaunos vecākus, dabas aizstāvjus un seniorus, jo ir sociāli orientēts.
 
15.jan
At­bild ser­ti­fi­cēts as­tro­logs Alek­sandrs So­ko­lovs:
 
14.jan
Lai­kam jau mēs tie­šām esam tas, KO ēdam. To­ties la­bā zi­ņa ir tā, ka va­ram iz­vē­lē­ties un ie­mā­cī­ties, KĀ ēst. Sa­ru­na ar die­to­lo­ģi Lo­li­tu Ne­ima­ni ir ne ti­kai par pa­rei­zu ēša­nu, bet arī par ci­tā­dā­ku do­mā­ša­nu un paradumu maiņu.
 
14.jan
Aptuveni pusotru gadu pēc tam, kad 2018. gada maijā Rīgas domes un Satiksmes departamenta vadība tikās ar Sarkandaugavas iedzīvotājiem, viņi sagaidījuši jaunu informāciju – 2019. gada decembrī Rīgas domes Satiksmes departaments noslēdza līgumu ar apvienību OTC par satiksmes pārvada būvniecību pāri dzelzceļa sliežu ceļiem Rīga–Skulte ar pievadceļiem.
 
14.jan
Latvijas Televīzijas laika ziņu redaktors Toms Bricis pagaidām īstu, baltu, aukstu un sniegputeņa sadzītām kupenām pārpilnu ziemu nesola. Ja Rīgas kanāla bebrs prastu runāt, viņš, ziemai vēl nesākoties, būtu pateicis to pašu – šogad ziema būs pavasarīga.
 
14.jan
Partija Saskaņa un deputātu bloks Rīgai! joprojām grib saglabāt vietas Rīgas domes koalīcijā, bet nevēlas strādāt Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova (Gods kalpot Rīgai) pakļautībā. Viņi labprāt gāztu O. Burovu, savukārt Rīgas pašvaldības opozīcijas deputāti tikpat labprāt atbrīvotos no abiem vicemēriem – Annas Vladovas (Saskaņa) un Druvja Kleina (Rīgai!).
 
13.jan
Pašvaldību ministrs Juris Pūce grib atlaist tieši un konkrēti Rīgas domi, bet pie vienām sāpēm daļa parlamenta deputātu piedāvāja izmaiņas vēl divos likumos, un tās paredz citu kārtību pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumā. Izmaiņas attiektos uz jebkuru, ne tikai Latvijas lielāko pašvaldību. Pagaidām parlamenta deputāti shēmo ar datumiem un nesteidzina Rīgas domes atlaišanu, jo vēlas iztaustīt sabiedrības nostāju. Sak, varbūt nav vērts to Rīgas domi aiztikt.
 
13.jan
Juglā gadiem ilgi cilvēki siltā ēdiena izdales vietā vienreiz dienā saņēma siltu ēdienu. Tas ir bijis visvairāk apmeklētais ēdināšanas punkts, ko finansē Rīgas dome. Drīz to slēgs. Tāpat kā vēl piecus.
 
8.jan
Ir 2019. gada 9. novembris. Sanktpēterburga Krievijā. Moikas upes krastmala. Taksometra šoferis pamana, ka upē kuļas padzīvojis vīrietis. Viņu izvelk no ūdens un nodod mediķu aprūpē. Vienlaikus ar vīrieti izvelk arī mugursomu. Tajā atrodas cilvēka rokas un pistole.
 
7.jan
Jau kopš pagājušā gada vasaras sākuma SIA Bonava Latvija cenšas pierādīt Imantas iedzīvotājiem, ka dzīvojamās mājas būvniecības dēļ viņu dzīves kvalitāte nekļūs sliktāka. Tomēr, lai varētu uzcelt ēku, ir jānocērt koki. Iedzīvotāji bija pret koku zaudēšanu. Vēl līdz 11. janvārim pie Rīgas domes priekšsēdētāja var apstrīdēt Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijas vairākuma pieņemto lēmumu par koku ciršanu Rīgā, Dumbrāja ielā 29. Rīgas pašvaldībā informē, ka to var apstrīdēt ikviens, jo koku ciršana ir uzskatāma par kaitējumu videi.
 
7.jan
Kopš šā gada pirmās dienas katrā mājoklī ir jābūt vismaz vienam dūmu detektoram, bet privātmājās – arī ugunsdzēšamajam aparātam. Tiem, kuru mājokļi ir apdrošināti, nevajadzētu ignorēt šīs prasības, jo apdrošināšanas kompānijas vērtēs, vai ugunsnelaimi varēja novērst, ja mājoklī būtu bijis detektors vai ugunsdzēšamais aparāts.
 
3.jan
(Fragments no žurnāla «Praktiskā Astroloģija» speciālizlaiduma «Prognozes un Horoskopi», kas patlaban nopērkams visās preses tirdzniecības vietās.)
 
3.jan
Briti pēdējos pirmsbreksita Ziemassvētkus dēvēja par Brexmas, savienojot vārdus brexit un christmas. Breksits būs. Apvienotā Karaliste pametīs Eiropas Savienību 2020. gada 31. janvārī. Taču pirmssvētku izpārdošanās apgrozījās miljoniem mārciņu un nekas neliecināja, ka Lielbritānijas iedzīvotāji taupa naudu, baiļojoties par nākotni. Tikmēr Latvijas Ārlietu ministrija turpina atgādināt Karalistē dzīvojošajiem Latvijas valstspiederīgajiem par sekām pēc breksita, ja viņi nebūs nokārtojuši nepieciešamos dokumentus.