\\Autori

Antra Gabre

Vakar, 7:30
Pašvaldības uzņēmums Rīgas satiksme bez maksas pārvadā 47 procentus no pasažieriem un tikai 14 procentus – par pilnu maksu. Nākamajā gadā nekas nemainīsies – visi pasažieri, kuri brauc sabiedriskajā transportā bez maksas vai ar atlaidēm, varēs turpināt braukt tieši tādā pašā veidā.
 
5.dec
Skaņu terapijai ir vairāki virzieni, bet gonga terapija tiek pieskaitīta pie vibroakustiskās masāžas. Uz organismu tā iedarbojas divējādi – kā akustika un vibrācija. Liekas, kas gan var būt, tā ir tikai skaņa.
 
5.dec
Barga ziema nav gaidāma, bet ilga gan, prognozē fenologs Vilis Bukšs. Tā būs līdzīga jau aizvadītajai ziemai, un ap Ziemassvētkiem varētu uzsnigt sniegs, kas noturētos līdz jaunajam, 2020. gadam.
 
4.dec
Cik būtiski un cilvēku tiesības ierobežojoši ir nosacījumi, ka reliģiskas draudzes locekļiem nav ļauts apmeklēt ārstu, lietot internetu, skatīties televizoru, viņi nedrīkst fotografēties, zīmēt portretus un dzīvas būtnes, iezīmēt acis savos zīmējumos, viņiem ir jāprecas ar draudzes vecajo izvēlētiem tuviem radiniekiem? Cik atbilstoša cilvēktiesībām ir piespiedu vai brīvprātīga atteikšanās no īpašuma un cilvēku atstāšana bez naudas? Cik šaura ir līnija starp reliģijas jeb ticības brīvību un katrā reliģiskajā organizācijā pastāvošajām normām, kā tiek īstenota šī ticības brīvība, un krimināli sodāmu rīcību? Un kāpēc no draudzes izrāvušies cilvēki agrāk nestāstīja par nejēdzībām, kurās paši bija cietuši?
 
3.dec
Šā gada novembrī, kad tika atlaista SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) valde, viens no tās locekļiem – Ivo Lecis – izplatīja paziņojumu, kurā teikts, ka RNP valde jau no šā gada jūnija iebildusi pret a/s Rīgas siltums (RS) ieceri piemērot soda naudu 0,2% apmērā par katru kavētā maksājuma dienu, nepārsniedzot 10% no neapmaksātā rēķina kopsummas, par nesaņemtajiem maksājumiem no RNP klientiem. Uzņēmums soda procentus vēloties iekasēt no visiem RNP klientiem, apgalvoja I. Lecis. Summa, ko šobrīd papildus samaksai par piegādātajiem pakalpojumiem it kā gribot saņemt RS, ir vairāk nekā 1,2 miljoni eiro gadā. I. Lecis biedēja, ka iecerēts soda procentus iekasēt tieši no tiem klientiem, kuri apzinīgi ik mēnesi apmaksā sagatavotos rēķinus, tādējādi 60% Rīgas iedzīvotāju būtu papildu maksājums – neesoši soda procenti.
 
3.dec
Uz īsu brīdi neizpratni un ažiotāžu izraisījusī kārtība ūdens patēriņa rādījumus Rīgā iesniegt galvenokārt elektroniski nu ir nomainīta atpakaļ. Vairs nav reizi trīs mēnešos jāiet uz kādu no SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) klientu centriem pēc īpašajām veidlapām. Tiesa, šāda kārtība neattieksies uz visiem RNP klientiem, bet tikai uz tiem 8500 cilvēkiem, kuri eksperimentālajā periodā nav izmantojuši citu rādījumu iesniegšanas veidu – elektronisko vai ar īsziņu. Viņi, sākot ar decembri, ūdens patēriņa rādījumu veidlapu saņems kopā ar rēķinu.
 
1.dec
Šķiet, pat domādams neizdomāsi, kādus noziegumus izdara cilvēks. Nē, šoreiz tas nav stāsts par maniakiem, bet gan par personām, kuras savas muļķības vai citu iemeslu dēļ ir pastrādājušas visai stulbus un skaidrā prātā neizprotamus noziegumus un likumpārkāpumus. Diemžēl ne vienmēr par šo noziedzīgo nodarījumu sekām gribas smieties.
 
1.dec
Kurā vietā prioritāšu skalā ir veselība? Vārdos daudziem tā būs pirmajā vietā, bet darbos – ne tik tuvu prioritāšu trijniekam. Kad saaukstējamies, kāds dzer pulverīti, cits – augu tēju. Kad gribam ne tikai ārstēties, bet būt cik vien iespējams veseli, meklējam, kā to panākt. Ne vienmēr tie ir tikai tradicionālās jeb Rietumu medicīnas līdzekļi – iedzersi tabletīti, un visas kaites metīs līkumu. Reizēm tieši tad, kad nonāc aci pret aci ar slimību, ir stimuls paskatīties plašāk, izmēģināt ko citu, jo nereti zaudēt vairs nav ko. Ir tikai cerība, ka varēs izķepuroties.
 
29.nov
Stress ir nejauks sabiedrotais, kas rada vienas vienīgas problēmas. Tāpēc jogas pasniedzēja un ājurvēdas masiere Ingrīda Miteniece māca iedziļināties sevī un palīdzēt sev, apgūstot pareizu elpošanu. Tas ļauj dzīvot mierīgāk, harmoniskāk un apzinātāk.
 
29.nov
Tatarstānas vēstures lieciniece ir ne tikai tās galvaspilsēta Kazaņa, bet arī Bolgara vai Bulgāra un noteikti – Svijažska. Neredzēt Bolgaru – Zelta ordas galvaspilsētu, neapmeklēt upes vidū uzbūvēto pērli Svijažsku nozīmē nepiedzīvot šo valsti. Pirmā no šīm skaistākajām Tatarstānas vietām atrodas 180–190 kilometru no Kazaņas, otrā – aptuveni 30 kilometru attālumā.
 
28.nov
Prestižāko Latvijas kapsētu reitings oficiāli nepastāv, bet ir kapsētas, kurās dzīvie raujas tikt apbedīti vai mirušā tuvinieki nelaiķi apbedīt.
 
26.nov
Turpinām iepazīstināt ar Rīgas iedzīvotāju aptauju, kas notika no 29. jūlija līdz 20. augustam. Iegūtā informācija ir palīdzējusi jaunās Rīgas attīstības programmas 2021.–2027. gadam potenciālo prioritāšu definēšanā.
 
26.nov
Ūdens patēriņa starpības samazināšanā mudina iesaistīties dzīvokļu īpašniekus. Ministru kabinets ir apstiprinājis Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotos grozījumus kārtībā, kādā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu mājā norēķinās par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu. Grozījumos ieviesti būtiski jauninājumi, precizējumi un svītrotas dažas līdz šim pastāvošas prasības.
 
26.nov
Piespiedu laulības, psiholoģiska ietekmēšana, izolācija no ārpasaules, īpašumu zaudēšana, aizliegums strādāt un apmeklēt ārstu – daļa no tā, ko nācies piedzīvot Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes locekļiem. Par to vakar tiesas zālē un ārpus tās stāstīja draudzi pametušie un no tās aizbēgušie cilvēki. Daži no viņiem vārda burtiskā nozīmē ir aizmukuši nakts melnumā. Uz pāris dienām no draudzes izrāvās arī Līva – jaunā sieviete, kura šogad nomira dzemdībās, nesaņemot kvalificētu palīdzību. Skābekļa trūkums nobeidza arī viņas bērnu.
 
22.nov
Taro kāršu nozīme ir ļoti plaša, un to var attiecināt ne tikai uz dažādiem intīmās tuvības psiholoģiskajiem un fiziskajiem aspektiem, bet arī īpaši pievērst uzmanību vienai no spēcīgākajām dziņām daudzu cilvēku dzīvē – seksam. Kā iespējams skaidrot seksuālākās taro kārtis? Ieskatam dažu Vecā arkāna un Jauno arkānu kāršu raksturojums salikumos. Izliekam un tulkojam atbilstoši savai vai kāda cita cilvēka situācijai.
 
21.nov
25. novembrī Zemgales rajona tiesā Jelgavā paredzēts turpināt skatīt krimināllietu par divu cilvēku – mātes un bērna – nāvi mājdzemdībās. Šogad 15. maijā pēc apmēram diennakti ilgām dzemdībām bez medicīniskās palīdzības nomira 21 gadu veca sieviete un viņas bērns. Dzemdības pieņēma vīrs, tēvs un reliģiskās draudzes garīgā līdera sieva. Visiem trim izvirzīta apsūdzība pēc diviem Krimināllikuma pantiem.
 
21.nov
Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova rīcība, no amata atceļot SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) valdi, jo tā ir zaudējusi uzticību, un amatā atjaunojot Rīgas Centrāltirgus (RCT) valdi, izraisīja sagaidāmu pretreakciju.
 
19.nov
Lai arī Latvijā mirušo kopskaits jau sen pārsniedz pašreiz dzīvi esošo skaitu, apbedīšanas nozare aizvien nav sakārtota. Ko saka Centrālā statistikas pārvalde? Pagājušajā gadā mirušo skaits bija 28 800 cilvēku. Mirstības rādītāji nesamazinās, jo pieaug iedzīvotāju skaits vecumā 70 un vairāk gadi – 2019. gada sākumā tie bija 278 000 (14,5% no iedzīvotāju kopskaita), bet 2011. gada sākumā – 275 000 (13,2%).
 
15.nov
Kad gatavojos lidot uz Kazaņu, dzirdēju sakām – skaista pilsēta. Nezinu, vai visi teicēji beidzamajos gados bija redzējuši Kazaņu dzīvajā ēterā, bet viņiem ir taisnība. Gados senāki ļaudis atcerējās Kazaņas universitāti – tās slava padomju laikos bija tāda, ka reklāmu nevajadzēja. Kazaņa ir ļoti mainījusies, un, zināmā mērā pateicoties tūristiem, pilsētā tiek saglabāts senais tautiskais kolorīts. Tā ir pilsēta, kurā kulta celtņu eklektika ir redzama vienuviet – baltais Kremlis, mošejas ar slaidiem minaretiem, pareizticīgo dievnamu apzeltītie kupoli. Ir jauni augstceltņu mikrorajoni un veci raibi krāsoti koka namiņi.
 
12.nov
Kalēju kvartālā tiks atjaunotas piecas ēkas, un nomaļajā Vecpilsētas un Kalēju ielas sadurē celtajās vēsturiskajās mājās 2022. gadā būs ne tikai bankas darba telpas, bet arī Naudas muzejs, tirdzniecības galerija, tiks rīkotas izstādes un koncerti. Pagaidām spāru svētki nosvinēti tikai divām ēkām.
 
12.nov
Rīdzinieku sagādātie atkritumi vēl netiek apsaimniekoti saskaņā ar jaunajiem, oktobra beigās pieņemtajiem Rīgas domes saistošajiem noteikumiem. Tie jāsaskaņo Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.
 
11.nov
Kāpēc es atkal tā rīkojos? Ko es gribu? Kā iemācīties pieņemt pārmaiņas un ko darīt, ja pārmaiņas neapmierina? Kāda jēga ir manai dzīvei? Nevar būt, ka domājošs cilvēks vismaz dažas reizes dzīvē nebūtu uzsācis dialogu ar sevi, lai noskaidrotu ja ne tieši tādus jautājumus, tad vismaz līdzīgā manierē tērpinājis pats sevi. Par dzīves lielajiem jautājumiem – sarunā ar neirolingvistiskās programmēšanas un personīgās meistarības treneri, kouču Indru MELBĀRDI.