\\Autori

Antra Gabre

23.nov
Rīgas rajona tiesa Siguldā novembra sākumā lēmusi par labu bijušajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam – valsts galvenajai bankai ir jāizmaksā savam eksšefam vairāk nekā 151 000 eiro. Savukārt ap Valsts prezidenta Egila Levita atalgojumu sākušās interesantas perturbācijas.
 
21.nov
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns piedalās katoļu baznīcas informatīvajā kampaņa «Tiecības». Vai viņš šajā kampaņā piedalās kā ministrs, lai bruģētu ceļu 2022. gada Saeimas vēlēšanām, vai kā vienkāršs Latvijas pilsonis? «YouTube» kanālā Bordāns ir pieteikts kā tieslietu ministrs, kurš stāsta «par ticības nozīmi darbā un privātajā dzīvē». Ja tā, tad jājautā, vai nerodas interešu konflikts, jo valsts un reliģisko organizāciju attiecības kārto un pārrauga Tieslietu ministrija, un tieslietu ministrs, ja tā var teikt, ir reliģisko organizāciju laicīgais priekšnieks.
 
19.nov
Ar ēdienu blogeri Piparu (Roju Puķi) tiekos kafejnīcā, un pēc mūsu sarunas kāda netālu sēdošā sieviete apjautājas, ar kādu labdarību jaunietis nodarbojas. Viņa neticīgi skatās, kad saku, ka puisim ir tikai 15 gadu. Jā, viņš savu blogu sāka rakstīt deviņu gadu vecumā, un šogad klajā nāks Pipara recepšu grāmata.
 
1.nov
Kāpēc cilvēka dzīvē tik svarīgs ir darbs? Tāpēc, ka mēs tur pavadām daudz laika, tas dod finansiālo pamatu, darbs aizrauj, gadās – arī kaitina, nepatīk, kļūst mokošs. Darbs ir nozīmīga pieauguša cilvēka dzīves daļa. Ja gadās «ietrāpīt» īstajā profesijā, amatā un darbavietā, tad šis dzīves aspekts sagādā pozitīvas emocijas un sajūtas. Ja ne, tad vai nu jāmokās un jāpielāgojas, vai arī jāapgūst cits arods.
 
29.okt
Vai minūtes laikā var uzzināt, vai esat uz pareizā profesionālā ceļa? Šis tests dod acumirklīgu ieskatu, un katra paša ziņā ir konstatēt, vai iegūtā atbilde saskan ar pašreizējo darbību, vai tā, iespējams, atspoguļo ieceres, šaubas, vai arī ir pavisam aplama. Izvērstāka analīze ir ilgāka, sarežģītāka un komplicētāka.
 
14.okt
Sieviešu izaugsmes un iedvesmas forums «Līdere» šoruden notika trešo reizi. Mēs dzīvojam gan ar lieliem mērķiem un grūti aizsniedzamiem ideāliem, gan ikdienas dzīvi, un nereti tieši ikdienā neredzam iedvesmu. Bet tā tur ir.
 
11.okt
Sieviešu izaugsmes un iedvesmas forums «Līdere» šoruden notika trešo reizi. Mēs dzīvojam gan ar lieliem mērķiem un grūti aizsniedzamiem ideāliem, gan ikdienas dzīvi, un nereti tieši ikdienā neredzam iedvesmu. Bet tā tur ir.
 
28.sep
Kamēr policija turpina izmeklēt, kas un kādēļ noslepkavoja advokātu Pāvelu Rebenoku, sestdien, 26. septembrī, piederīgie, draugi, kolēģi un visi pārējie, kuri to vēlējās, atvadījās no aizgājēja. Vispirms apmēram stundu garā ceremonijā Rīgas Kristus Piedzimšanas pareizticīgo katedrālē, pēc tam pusstundu ilgā bēru ceremonijā Pokrova kapos.
 
28.sep
Aktieris Mihails Jefremovs ir pazīstams arī Latvijā, viesojies šeit ar savām autorprogrammām. Šovasar aktieris izraisīja avāriju Maskavas centrā un bojā gāja citas automašīnas vadītājs – viņa vienaudzis Sergejs Zaharovs. Uzreiz pēc nāvējošā ceļu satiksmes incidenta uzfilmētajā video Jefremovs izskatījās baisi – nevis satriekts, bet absolūti neadekvāts. Piedzēries? Narkotikas salietojies? Tādā kontekstā Krievijas numerologi analizējuši viena skaitļa lomu aktiera dzīvē. Kāda? Turpiniet lasīt!
 
26.sep
Skatuves mākslinieki mēdz izvēlēties pseidonīmus vai skatuves vārdus – pārsvarā viegli iegaumējamus, skanīgus, zīmīgus vārdus, atmiņā paliekošas burtu kombinācijas. Daži savus pseidonīmus ir centušies strauji nokratīt, piemēram, Marta Kukarane kādā raidījumā atzina, ka viņai ļoti nepaticis realitātes šovā «Fabrika» piespiedu kārtā izvēlētais skatuves vārds Vanilla.
 
22.sep
Trīs Rīgas domes priekšsēdētāju – Nila Ušakova, Daiņa Turlā un Oļega Burova – portreti pagaidām nav tapuši. Visi trīs eksmēri saka – pašlaik svarīgāki darbi darāmi, un gaida uzaicinājumu no Rīgas pilsētas izpilddirektora vai izpilddirektores. Kamēr jaunais Rīgas domes sasaukums nebūs sācis pilnvērtīgi strādāt, un, visticamāk, vēl ilgi pēc tam Rīgas bijušo vadītāju portretu izgatavošana diez vai būs aktuālākais jautājums.
 
11.sep
Kad tagad raksta par Uldi Leiškalnu, bieži norāda – bijušais operas solists, kurš dzied uz ielas. Dzied gan. Viņu nevar nepamanīt – gan iespaidīgā auguma, gan lieliskās balss dēļ. Vēl viņš labprāt aprunājas un sarunājas. Ārēji šķiet neievainojams, bet dokumentālā filma «Katram savi tarakāni» atklāj porcelāna trauslumu, tomēr līdz galam saplīst viņš sev neļauj pats. Ulda draugs kopš jaunības ir Mūzikas akadēmijas docents Ansis Sauka. Viņš uzsver: «Uldis nekad panikā nav kritis, vienmēr atradis izejas.»
 
4.sep
Pagaidām Bruknas kopienas un priestera Andreja Mediņa lieta ir nedaudz pieklususi. Policija dara savu darbu. Žurnālisti meklē Bruknas kopienā mitušos, lai noskaidrotu, kāda tur bijusi dzīve. Katoļu baznīca aicina sagaidīt atbildīgo institūciju slēdzienu un pēc tam vērtēt, ko Mediņš savā darbā varētu uzlabot. »Vakara Ziņas« tikmēr noskaidroja, ka Andreja Mediņa uzvārds «afgāņu» kartotēkā nav atrodams.
 
28.aug
Vairākas reizes pateicis, lai viņu sit krustā, nošauj un apsūdz, biedrības «Kalna svētību kopiena» vadītājs priesteris Andrejs Mediņš emocionāli izklāstīja savu versiju par izskanējušajiem pārmetumiem Bruknas kopienas virzienā. Bet kas notiek Bruknā?
 
28.aug
Biežāk Bruknas, nevis biedrības “Kalna svētību kopiena” vārds ticis locīts saistībā ar kopienas vadītāju priesteri Andreju Mediņu un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) konstatētajiem pārkāpumiem pret nepilngadīgajiem. A. Mediņš nepiekrīt vairumam inspekcijas fiksēto pārkāpumu, tomēr abu pārbaužu protokolus ir parakstījis. Pat ļoti iespējams, ka neplānotas pārbaudes Bruknas kopienā notiks vēl, bet pašlaik resorisko pārbaudi veic Valsts policija.
 
27.aug
Budisti uzskata, ka dvēsele pārdzimst un katra jauna iemiesošanās ļauj uzlabot, salabot, mainīt karmu. Vienlaikus tā ir karmiska pārbaude jeb tests, kura laikā cilvēks iepazīst savas vājās vietas. Karma sagādā pārbaudījumus, kas saistīti ar personību, veselību, attiecībām un nodarbošanos.
 
21.aug
Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca informē, ka Rīgas arhidiecēzē ordinēti divi mācītāji. Viens no viņiem ir Tālis Freimanis. Tas pats bēdīgi slavenais «Bankas Baltija» prezidents. Tas pats notiesātais un tiesvedības laikā jau sodu izcietušais eksbaņķieris, kurš tika atbrīvots tiesas zālē. Tas pats cilvēks, kuram tiesāšanās laikā veselība sašķobījusies, bet pēc tam tiktāl uzlabojusies, ka viņš izgāja sabiedrībā spirgts kā svēta avota ūdens.
 
18.aug
Reizēm kaitina visa tā sasaiste sievietes=raganas. Ja ir vēlme pasmieties vai ironizēt gan par sevi, gan stereotipiem un novazātiem salīdzinājumiem, tad šis tests ir tieši laikā.
 
18.aug
«Ghetto Games» dibinātājs Raimonds Elbakjans šobrīd ir iesaistījies jaunā izaicinājumā, savus spēkus un idejas viņš iegulda Gruzijā lielākajā nekustamo īpašumu projektā Kaukāza reģionā «Tbilisi Hills Golf & Residences». Vairāk par pagrieziena punktu karjerā un to, kas viņu vieno ar pusmiljona eiro kukuļošanas lietā iesaistīto Igaunijas bagātnieku Oļegu Osinovski un viņa draudzeni Anastasiju Udalovu, Raimonds Elbakjans atklāj sarunā ar žurnālu »Vakara Ziņas«.
 
13.aug
Latvijas Republikas vienaudzim ‒ komponistam un dziesminiekam Eduardam Rozenštrauham ‒ šogad 13. augustā ‒ 102. dzimšanas diena. Viņš nomira zīmīgā datumā – 8. martā, 1992. gadā. Pirms diviem gadiem tika plaši atzīmēta dziesminieka 100. jubileja, un viņa dzīve beidzot iemūžināta arī dokumentālajā filmā «Zilais lakatiņš».
 
9.aug
Mēs pieļaujam kļūdas, ko nožēlojam, ar kurām samierināmies, kuras labojam un par kurām nebeidzam pārdzīvot. Tā notiek un notiks, jo neviens, pat pāvests, nav nevainojams.