\\Autori

Antra Gabre

6:30
Šodien Rīgas domes deputātiem ir jālemj par opozīcijas ierosināto priekšlikumu – atstādināt pašreizējo Rīgas domes priekšsēdētāju Daini Turlo no amata. Viņš vakar žurnālistiem izstāstīja, ko ir izdarījis, lai Rīgas dome turpinātu darbu arī bez ārkārtas vēlēšanām. Tikmēr domē turpinās tirgošanās, kurš ar kuru un kurš pret kuru, jo balsu vairākuma nav ne līdzšinējai koalīcijai, ne opozīcijai.
 
18.jun
Vai neliela auguma suni drīkst sabiedriskajā transportā pārvadāt, turot klēpī?
 
18.jun
Rīgas pašvaldības aģentūra Rīgas gaisma informē, ka šogad plānots nomainīt nātrija gaismekļus Skolas, Baznīcas un Tērbatas ielās uz energoefektīvākām gaismu izstarojošām diodēm, kā arī uzstādīt apgaismojuma līmeņa regulēšanas ierīces.
 
18.jun
Ja dzīvojamās telpas, kaut tā būtu vasarnīca, nav pieslēgtas centralizētajai kanalizācijai, šo īpašumu pašvaldība iereģistrēs un turpmāk pārbaudīs. Ja kāds īpašnieks Rīgā cer izsprukt sveikā, tas neizdosies. Pašvaldībai vai tās sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzējam līdz 2019. gada 1. janvārim jāuzsāk un līdz 2021. gada 31. decembrim jāpabeidz individuālo kanalizācijas sistēmu reģistra izveide. Rīgā tas tiek darīts.
 
14.jun
1941. gada 14. jūnijā notika padomju varas organizētā pirmā civiliedzīvotāju masu deportācija Latvijas teritorijā. 15 procenti jeb 3751 bērns vecumā līdz 16 gadiem kopā ar ģimeni tika aizvests no Latvijas. No katriem 10 izsūtītajiem Latvijas iedzīvotājiem apmēram četri nomira ieslodzījuma vietās vai nometinājumā. Pavisam nomira 6081 cilvēks, tas ir, 39,43 procenti no 14. jūnijā deportēto kopējā skaita. No Latvijas tika izrautas aptuveni 5000 ģimenes jeb vairāk nekā 15 400 cilvēku. Tiem, kuri atgriezās, bija sabojāta veselība, traumēta psihe.
 
12.jun
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) pirmo reizi šajā gadā izsludinājis oranžo un dzelteno brīdinājumu par karstumu šonedēļ – no otrdienas līdz ceturtdienai. Vakar tika solīts teju Āfrikas laikapstākļu cienīgs karstums, bet Rīgā nolija lietus (varēja līt ilgāk, diemžēl nekā) un veselībai bīstamā svelme tā arī neiestājās. LVĢMC skaidro, ka pērkona negaisu prognozes esot sarežģītas un vairākas dienas uz priekšu puslīdz precīzi prognozēt nevarot.
 
11.jun
Latvijā nozīmīgākie apkures veidi ir centrālapkure un krāsns apkure. Pašlaik ir iecere dzīvokļos un mājās ar krāšņu un kamīnu apkuri to nomainīt uz videi draudzīgāku. Laika nav daudz – līdz 2027. gadam. Pagaidām nav skaidrs, kā tas notiks, ko darīt un kāds būs pašvaldību materiālais vai cita veida ieguldījums individuālās apkures sistēmas uzlabošanā.
 
10.jun
Vai mūs­die­nās, kad iz­man­to ve­ļas ma­šī­nas, tie­šām ir sva­rī­gi ie­vē­rot la­bā­kās die­nas ve­ļas maz­gā­ša­nai un ķī­mis­ka­jai tī­rī­ša­nai? Un kas tie­ši ar drē­bēm no­tiek ta­jās «īs­ta­jās die­nās»? Vai tie­šām as­tro­lo­gu no­rā­dī­ta­jās die­nās arī mā­jas ģe­ne­rāl­tī­rī­ša­na būs liet­de­rī­gā­ka un pu­tek­ļi tik ātr­i ne­krā­sies?
 
10.jun
Divdesmit četri Rīgas domes opozīcijas deputāti ir parakstījuši pieprasījumu par ārkārtas domes sēdes sasaukšanu. Tās mērķis ir atbrīvot pašreizējo Rīgas mēru Daini Turlo no amata.
 
7.jun
Linda Kurmis stāsta tik trāpīgi, ka gribas pamēģināt, pacensties iebakstīt zemē ananasa cepurīti. Tikai ne pavasarī, tad neieaugšot. Ananass audzēšanai jāpērk rudens pusē. Zinu jau, ka pat kaktusus spēju nobeigt, bet Linda prot iedvesmot – nekad nav par vēlu mēģināt, šis tas zemē liekams pavasarī, šis tas – rudenī. Lai zied un zeļ, cerams, arī man izaugs ananasa stāds! Vēl viņa tā mīksti un sulīgi prot pateikt «sūds», un saproti, ka vārds vietā.
 
6.jun
Kādu enerģiju nes māja, kurā tu dzīvo? Pa pusei nopietni, pa pusei nenopietni šajā testā.
 
6.jun
Latvijas Nacionālais teātris ir pelnījis mūsdienīgu teātra zāli, nevis pielāgotu kostīmu noliktavu vai ogļu pagrabu, kā tas bijis un ir līdz šim. Rīgas domes Īpašuma departaments ir izsludinājis metu konkursu par Latvijas Nacionālā teātra piebūvi Simtgades alejā. Teātra jauno piebūvi varētu sākt būvēt ap 2022. gadu, kad būs beidzies līgums ar pašreizējo tenisa kortu apsaimniekotāju.
 
6.jun
Pirmdienas, 3. jūnija, vakarā kādā Āgenskalna ēkā pagrabstāvā iegāzās krāsns, kuras svaru nebija izturējusi pirmā stāva grīda. Iedzīvotāji zvanīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD). Tobrīd ēkas iemītnieki nezināja, vai koka nams Strazdu ielā 8 nesagrūs.
 
5.jun
Donavā 30. maijā neliels tūristu kuģītis pēc sadursmes nogrima septiņu sekunžu laikā. Ja pasažieriem būtu uzvilktas glābšanas vestes, izdzīvojušo skaits varēja būt lielāks, nevis tikai septiņi. Iespējams, izglābtos visi. Latvijā izklaides vai upju kuģīšiem ir jābūt nodrošinātiem ar glābšanas aprīkojumu, un tāds ir. Tomēr brauciena laikā netiek prasīts obligāti uzvilkt glābšanas vestes, izņemot bērnus līdz 12 gadu vecumam.
 
5.jun
Centrālā statistikas pārvalde (CSP) no 2016. gada rudens līdz 2017. gada pavasarim veica iedzīvotāju aptauju par dzīves kvalitāti Latvijas lielākajās pilsētās. Rīga šajā apsekojumā nebija iekļauta, jo tur līdzīgu aptauju veica socioloģisko pētījumu uzņēmums 2015. gadā.
 
4.jun
Āgenskalna apkaimes biedrība ir viena no aktīvākajām Rīgā, kaut dibināta tikai pagājušajā gadā. Biedrība kopā ar iedzīvotājiem un Pārdaugavas radošo centru ir izveidojusi pastaigu ceļvedi Āgenskalna vietzīmes, informē biedrības valdes priekšsēdētājs Roberts Kārkliņš.
 
4.jun
Līdz 17. jūnijam tiek rīkota publiskā apspriešana par 48 koku ciršanu Mežciemā. Rīgas pašvaldība mudina mežciemiešus aktīvi izteikt viedokli, un jau pašlaik ir skaidrs, ka cilvēki ir pret koku iznīdēšanu.
 
4.jun
Tieši tā – savu dzīvokli vai māju un arī kaimiņa mājvietu. Daudzās valstīs darbojas kustība kaimiņu sardze vai kaimiņu patruļa. Vienkāršākā veidolā arī daudzviet Latvijā droši vien kaimiņi pieskata viens otra vai cits cita īpašumu ilgākas vai īslaicīgas prombūtnes laikā. Jo īpaši vasarā, atvaļinājumu un dārziņkopšanas laikā, tas ir būtiski.
 
2.jun
Desmit gadus neizmantotā ēka Rīgā, Aspazijas bulvārī 7, tiks atjaunota līdz nākamā gada beigām, šobrīd pat tiek apsteigts grafiks. Tā kļūs par centralizēto prokuratūru ēku, kurā strādās 10 prokuratūras struktūrvienības.
 
30.mai
Astroloģijā katrai planētai ir savas «ietekmes sfēras», un arhitektūru un būvniecību ietekmē Saturns. Tā stāvokļi ir jāņem vērā, uzsākot mājas būvniecību.
 
28.mai
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija liecina, ka pērn ar leģionāru slimību saslima 37 cilvēki, astoņi no viņiem nomira. Lielākais saslimušo skaits ir vecuma grupā 60 un vairāk gadu. Vasara daudziem ir laiks, kad uz ilgāku laiku var doties atpūsties vai, kā to nereti dara pilsētnieki, beidzot atstāt dzīvi uz akmeņiem un pārcelties uz vasarnīcu. Pēc ilgākas prombūtnes atgriežoties mājoklī, var gadīties sasirgt ar legionelozi jeb leģionāru slimību.
 
28.mai
Pastāvīgo iedzīvotāju skaits pēc tautībām Rīgas apkaimēs 2018. gadā.