\\Autori

Antra Gabre

17.apr
Rīgas domes pagaidu administrācijas lēmums par atlaižu atcelšanu biļetēm Rīgas sabiedriskajā transportā Covid-19 izraisītās ārkārtas situācijas laikā nebūt neattiecas tikai uz pensionāriem, skolēniem, studentiem un invalīdiem, kā tiek uzsvērts, skaidrojot pilsētas sabiedriskā transporta izmantošanu. Dārgāk jāmaksā tikpat kā visiem, un Rīdzinieka karte rīdziniekus vienlīdzīgākus nepadara.
 
15.apr
Ir vai nav krīze valsts, darbavietas vai ģimenes maciņā, bet bērnu uzturēšanai ir vajadzīgi līdzekļi. Uzturlīdzekļu garantiju fonda (UGF) administrācija nav paredzējusi īpašas atlaides tiem vecākiem, kuriem uzlikts par pienākumu maksāt naudu savu bērnu uzturēšanai. Jāmaksā! Tā dēvēto alimentu nemaksātāju kopējais parāds valstij pārsniedz vismaz trīs simtus miljonu eiro.
 
14.apr
Ezoteriķi uzskata, ka iepriekšējās dzīves atstāj nospiedumu cilvēka pašreizējā mūžā. Numeroloģija piedāvā iespēju noskaidrot, kāda ir bijusi cilvēka darbošanās iepriekšējā dzīvē un kādu kļūdu vai panākumu karmu viņš sastrādājis, lai šajā dzīvē vai nu mocītos, vai līksmotu. Ciparu skaidrojums ļauj uzzināt, vai ir jāatstrādā karmiski parādi un cik saprātīgi esam bijuši, (ne)mācoties no savām kļūdām.
 
14.apr
NEBŪS. Rīgas domes Satiksmes departaments plāno likvidēt taksometru pieturvietas mikrorajonos. Līdzšinējās taksometru stāvvietās būs atļauts novietot iedzīvotāju automašīnas. Šādi pašvaldība plāno atslogot daudzdzīvokļu māju iekšpagalmus no tur novietotajām automašīnām. Taksometru pieturvietas tiks saglabātas tikai dažviet pilsētā.
 
14.apr
Ekonomikas ministrija (EM) ir izsludinājusi konkursu par pētījumu, kurā tiktu noskaidrota padomju laikā celto 467.a sērijas daudzdzīvokļu ēku stiprība un stabilitāte. Pētījuma autoram būs jāveic vismaz 10 šīs sērijas ēku konstrukciju padziļināta tehniskā stāvokļa izpēte.
 
14.apr
Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācija 9. aprīlī apstiprināja pašvaldības budžetu 2020. gadam. Rīga ir vienīgā Latvijas pašvaldība, kas nav spējusi apstiprināt šā gada budžetu līdz pat aprīlim. Budžeta ieņēmumi plānoti 935 266 630 eiro, izdevumi – 1 040 571 696 eiro, visvairāk līdzekļu paredzot izglītības nozarei.
 
14.apr
Vēl nedaudz, un Sarkandaugavas dzelzceļa pārbrauktuve Tilta ielā nemocīs šoferus un pasažierus sastrēgumos. Rīgas domes pagaidu administrācija atbalstījusi aizņēmuma izmantošanu Skultes pārvada būvniecībai Sarkandaugavā. Plānotais aizņēmuma apjoms – līdz 20,99 miljoniem eiro uz 20 gadu termiņu. Būvdarbus paredzēts uzsākt tuvākajā laikā.
 
9.apr
Dailes teātra ēka tiks siltināta, lai samazinātu elektroenerģijas un apkures izmaksas. VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) šos darbus bija iecerējusi uzsākt pagājušā gada rudenī, tomēr iepirkuma konkursa termiņš tika pagarināts, pēc tam bija sūdzības izskatīšana, un darbi uzsākti tagad.
 
8.apr
Ņujorkā, Bronksas zoodārzā tīģerim konstatēta saslimšana ar Covid-19. Tiek pieļauts, ka kaķveidīgo inficējis zoodārza darbinieks. Latvijā Covid-19 slimniekiem ir mājdzīvnieki, vismaz daļai – noteikti. Vai mājdzīvnieks var inficēties no cilvēka un pārnest jauno koronavīrusa infekciju citam lolojumdzīvniekam, piemēram, pastaigas laikā?
 
7.apr
Valsts vides dienests (VVD) atgādina, ka ārkārtējās situācijas laikā atkritumu apsaimniekošanas operatoriem jāsniedz atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumi saskaņā ar noslēgto līgumu. Nekādas atkāpes no līguma vai attiecīgajiem Ministru kabineta noteikumiem nav paredzētas.
 
7.apr
Informācija par Covid-19 gāžas aumaļām, tomēr cilvēkus joprojām interesē ikdienišķi jautājumi. Ikdienišķi tādā nozīmē, ka cilvēks grib būt pasargāts vidē, kurā viņš ikdienā uzturas. Arī kāpņu telpā. Arī daudzdzīvokļu mājas pagalmā.
 
7.apr
Koronavīrusa infekcijas Covid-19 reģistrēto slimnieku skaits Latvijā ir vismaz 533. Viņi izmanto sejas maskas, cimdus, mitrās salvetes, papīra dvieļus. Kā to visu pareizi utilizēt?
 
5.apr
Kāda avīzes lasītāja vērsās redakcijā, lai izstāstītu savu nelāgo pieredzi, veicot pirkumu, un vēloties informēt citus, kam var gadīties līdzīga situācija.
 
4.apr
Arī ārkārtas situācijas apstākļos ir nepieciešams deklarēt dzīvesvietu, kā to izdarīt?
 
3.apr
Par to, kādas ir vīrusa Covid-19 epidēmijas patiesās sekas Latvijā, mēs vēl tikai uzzināsim. Publiski tiek stāstīts, kādu atbalstu valdība sniedz un sniegs uzņēmumiem, nozarēm, atsevišķiem iedzīvotājiem. Tie ir tikai abstrakti skaitļi. Neatkarīgā jautāja cilvēkiem, kā viņi uz savas ādas izjūt sekas, kas jau iestājušās? Ko viņi dara, kā jūtas, par ko pārdzīvo?
 
2.apr
Rīgas domes pagaidu administrācija 27. martā veica izmaiņas pašvaldības saistošajos noteikumos, kas paredz uz ārkārtējās situācijas laiku atcelt atlaides sabiedriskajā transportā vairākām pasažieru grupām. Grozījumi, kas tikuši parakstīti tikai 30. martā, vēl vakar no rīta nebija publicēti Latvijas Vēstnesī, kas ir nepieciešams, lai tie stātos spēkā. Normālos apstākļos. Taču atlaides vairs nebija spēkā kopš 27. marta, kad dokuments vēl nebija parakstīts.
 
1.apr
Juris Radzevičs (Gods kalpot Rīgai) ir atstādināts no Rīgas pilsētas izpilddirektora amata.  Pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics viņam pārmet bezatbildīgu darbu ārkārtējās situācijas laikā. Citiem vārdiem sakot, viņš pieļāvis, ka uzņēmums Rīgas satiksme samazina sabiedriskā transporta reisu skaitu.
 
31.mar
Pirms apmēram 10 dienām preses konferencē Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Edmunds Valantis sacīja, ka netiek paredzēta valsts pretimnākšana iedzīvotājiem, kuriem var rasties grūtības nomaksāt komunālo pakalpojumu rēķinus. Par laimi, pašvaldības, komunālie uzņēmumi un ikdienā nepieciešamo pakalpojumu sniedzēji ir atsaucīgāki. Soda naudu un nokavējuma naudu pašvaldības un to kapitālsabiedrības, kā arī citi komunālo pakalpojumu uzņēmumi ir apņēmušies neiekasēt.
 
30.mar
Kāds aptieku tīkla Euroaptieka darbinieks ar rūgtumu var konstatēt, ka savu kovidu nedzird un neredz. Viņš nav bijis ārzemēs un kontaktējies ar vīrusa Covid-19 saslimušu personu, tomēr ir inficējies. Tāpēc tika slēgta gan aptieka, gan viss lielveikals, kurā zāļu tirdzniecības vieta atrodas.
 
28.mar
Pavisam svaiga informācija: prokuratūra cēlusi apsūdzību kādam vīrietim par vārnu šaušanu, un paredzēts, ka viņam varētu piemērot nosacītu cietumsodu. Apsūdzētais 2016. gada 6. augustā ar pneimatisko ieroci bez pamatota iemesla šāva daudzdzīvokļu namu pagalmā kokā sēdošo vārnu virzienā. Viena no vārnām ievainota nokrita uz zemes un nomira. Prokurore vienojusies ar apsūdzēto par sodu, proti, viens gads nosacītas brīvības atņemšanas ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem. Lieta nodota tiesai vienošanās apstiprināšanai.
 
25.mar
Latvijā ar vīrusu Covid-19 saslimušo skaits palielinās, nevis sarūk. Situācija pagaidām neprasa armijas iesaisti, Neatkarīgā noskaidroja Krīzes vadības padomes sekretariātā.
 
24.mar
Sestdien satiku kaimiņu. Ļoti triviālā, tomēr nepieciešamā vietā – pie atkritumu konteineriem. Viņš man no divu metru attāluma pakliedza: «Zināji, ka tavā mājā ir seši kovidi?» Nodomāju: «O, tiešām seši?! Bet man nav ne izslavēto griķu, ne šņabja dezinfekcijai.»