\\Autori

Antra Gabre

31.mar
Pirms apmēram 10 dienām preses konferencē Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Edmunds Valantis sacīja, ka netiek paredzēta valsts pretimnākšana iedzīvotājiem, kuriem var rasties grūtības nomaksāt komunālo pakalpojumu rēķinus. Par laimi, pašvaldības, komunālie uzņēmumi un ikdienā nepieciešamo pakalpojumu sniedzēji ir atsaucīgāki. Soda naudu un nokavējuma naudu pašvaldības un to kapitālsabiedrības, kā arī citi komunālo pakalpojumu uzņēmumi ir apņēmušies neiekasēt.
 
30.mar
Kāds aptieku tīkla Euroaptieka darbinieks ar rūgtumu var konstatēt, ka savu kovidu nedzird un neredz. Viņš nav bijis ārzemēs un kontaktējies ar vīrusa Covid-19 saslimušu personu, tomēr ir inficējies. Tāpēc tika slēgta gan aptieka, gan viss lielveikals, kurā zāļu tirdzniecības vieta atrodas.
 
28.mar
Pavisam svaiga informācija: prokuratūra cēlusi apsūdzību kādam vīrietim par vārnu šaušanu, un paredzēts, ka viņam varētu piemērot nosacītu cietumsodu. Apsūdzētais 2016. gada 6. augustā ar pneimatisko ieroci bez pamatota iemesla šāva daudzdzīvokļu namu pagalmā kokā sēdošo vārnu virzienā. Viena no vārnām ievainota nokrita uz zemes un nomira. Prokurore vienojusies ar apsūdzēto par sodu, proti, viens gads nosacītas brīvības atņemšanas ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem. Lieta nodota tiesai vienošanās apstiprināšanai.
 
25.mar
Latvijā ar vīrusu Covid-19 saslimušo skaits palielinās, nevis sarūk. Situācija pagaidām neprasa armijas iesaisti, Neatkarīgā noskaidroja Krīzes vadības padomes sekretariātā.
 
24.mar
Sestdien satiku kaimiņu. Ļoti triviālā, tomēr nepieciešamā vietā – pie atkritumu konteineriem. Viņš man no divu metru attāluma pakliedza: «Zināji, ka tavā mājā ir seši kovidi?» Nodomāju: «O, tiešām seši?! Bet man nav ne izslavēto griķu, ne šņabja dezinfekcijai.»
 
24.mar
Ārkārtas apstākļos ir sarosījušies nelietīgi cilvēki, kuri uzdodas par sociālajiem darbiniekiem. Par to vakar brīdināja Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte. Viltus sociālie darbinieki atklāti Daugavpilī.
 
24.mar
Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers iesniedzis Vidzemes rajona tiesā prasības pieteikumu izbeigt reliģiskās organizācijas Pirmā evaņģēliskā Jēzus draudze darbību. Vai draudzes locekļi savu darbošanos neturpinās pagrīdē, ja līdz šim viņi ir bijuši pakļauti draudzes vadītāja stingrai kontrolei, tostarp pakļauti emocionāli un materiāli? Kas notiks ar draudzes, bet drīzāk – sektas locekļu bijušajiem īpašumiem, ko, pēc stāstītā, cilvēki bijuši spiesti nodot kopējā kasē? Vai viņi turpinās dzīvot kopmājās?
 
23.mar
Valsts asinsdonoru centrs (VADC) aicina ziedot asinis, jo donoru skaits ir strauji samazinājies, bet tam ir nepieciešams nodrošināt nepieciešamo asins krājumu un slimnīcu pieprasījumu pēc asins komponentiem. Latvijā ir vairāk cilvēku ar A un 0 asinsgrupu, tāpēc pēc šo asinsgrupu asinīm ir lielāks pieprasījums. Ievērojot vairākus nosacījumus, asinis var nodot arī apstākļos, kad daudzi vairs nevar būt pārliecināti par to, ka nav inficējušies ar vīrusu Covid-19.
 
22.mar
Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) aicina liedagā redzamos ronēnus likt mierā un tiem netuvoties. Baltijas jūrā uz saliņām dzimušie pelēko roņu mazuļi marta vidū jau ir paaugušies un nereti dodas jūrā vieni paši, līdz ar to baltie un pūkainie ronēni jau ir sastopami arī Latvijas piekrastē.
 
17.mar
Rīga ir vienīgā pašvaldība, kas nav apstiprinājusi savu 2020. gada budžetu. Nu vairs nav ne domes priekšsēdētāja, vietnieku un pašvaldības deputātu. Viņi pašlikvidējās no politiskā darba Rīgas pašvaldībā, tā arī nepieņemot tik svarīgo dokumentu. Tagadējā Rīgas domes vadība jeb pagaidu administrācija cieši nesola, ka budžets tiks pieņemts līdz jaunām pašvaldības vēlēšanām šā gada jūnijā.
 
17.mar
Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju koronavīrusa Covid-19 dēļ, atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumi pārtraukuši klientu apkalpošanu klātienē.
 
17.mar
Kopumā simts reisu, ap pieci tūkstoši pasažieru. Visi ielido Rīgā, izmantojot pēdējo iespēju, kad ir atļauti pasažieru reisi. Situācija mainās ik pa stundai, jo zināms, ka vairākas lidsabiedrības lūgušas ielidot Rīgas lidostā vēl pēc pusnakts.
 
16.mar
Ārkārtas situācijas laikā, kas Latvijā pagaidām noteikta līdz 14. aprīlim, neatkarīgi no apmeklētāju skaita ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami pasākumi, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi. Valdība lēma arī ierobežot neorganizētu pulcēšanos kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās līdz vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus. Un ko darīt, ja tiek rīkotas bēres, uz kurām sabrauc vismaz 50 cilvēku? Nāvi un dzimšanu atlikt nevar, kāzas gan. Un arī bēres (ja izmanto kremāciju), bet vismaz tās pašlaik ierobežotas netiek. Bet, ja epidemioloģiskā situācija valstī mainīsies, ļoti iespējams, ka laulību ceremonijā varēs piedalīties tikai četri cilvēki – jaunais pāris un divi liecinieki.
 
13.mar
Tāpat vien aizbraukt uzmest aci tuvējo kaimiņvalstu muižām un pilīm var, ja sanāk piestāt uz mirkli garāmbraucot. Tomēr Lietuvā muižu un piļu saimnieki savus īpašumus ir sakārtojuši un iekārtojuši tūristiem interesantus, tāpēc ar mirklīgu apstāšanos par tiem papriecāties nevarēs. Aukštaitijā vien ir aplūkojamas vairākas izcilas muižas un pilis.
 
12.mar
Kaut arī jaunos atkritumu apsaimniekošanas līgumus var noslēgt līdz 19. maijam, iedzīvotāji tiek lūgti to nedarīt pēdējā brīdī. Visoptimālākais termiņš līgumu noslēgšanai būtu 30. aprīlis, jo atkritumu apsaimniekotājiem vēl jāizstrādā maršruti, jānoskaidro nepieciešamais konteineru skaits un tilpums, un tas prasa laiku.
 
11.mar
Vakar internetā biļetes uz Jaunā Rīgas teātra (JRT) izrādēm aprīlī tika izķertas dažās minūtēs. Ne tikai JRT, bet arī citi teātri neatceļ izrādes. Koncertu un citu izklaides pasākumu rīkotāji neierobežo biļešu tirdzniecību koronavīrusa Covid-19 dēļ. Rīgas domē saka – pašlaik nav pazīmju, ka, bažījoties par inficēšanos ar Covid-19, vajadzētu liegt rīkot 16. marta gājienu.
 
11.mar
Rīgas bērnudārzi līdz maijam aicina apmeklēt atvērto durvju dienas ne tikai vecākus, kuru bērni jau apmeklē dārziņus, bet arī potenciālo audzēkņu mammas, tētus un vecvecākus. Savukārt tiem vecākiem, kuru septiņgadnieki pošas uz skolu, der ielāgot, ka turpmāk būs nedaudz īsāks periods, kad varēs nodot iesniegumu.
 
10.mar
No šī gada 20. maija Rīgā būs jauna atkritumu apsaimniekošanas kārtība, kas atrisina un sakārto atkritumu apsaimniekošanas sistēmu galvaspilsētā. Jaunā kārtība paredz sadalīt Rīgu četrās atkritumu apsaimniekošanas zonās. Iedzīvotāji un juridiskās personas no 10. marta līdz 20. maijam ir aicināti pārslēgt līgumus ar atkritumu apsaimniekotājiem. Tomēr, lai pakalpojuma sniegšana būtu kvalitatīva, aicinām to darīt laikus, noteikti – līdz 1. maijam.
 
10.mar
Kā viņa tiek pieteikta, TV šovu zvaigzne Magone un viņas dzīvesbiedrs Zans Šutovs savu jaundzimušo meitiņu gribētu saukt divos vārdos – Magnolija Latvija. Vai tā drīkst?
 
10.mar
Visiem – gan privātpersonām, gan juridiskām personām – Rīgā ir jānoslēdz jauni līgumi par atkritumu apsaimniekošanu. Arī tad, ja atkritumu apsaimniekotājs nemainās, līgums jānoslēdz no jauna. Tas ir būtiskākais, kas pašlaik jāzina par jauno atkritumu apsaimniekošanas kārtību Rīgā.
 
8.mar
Kā­da no­zī­me dzīvē ir nau­dai? Tā paredzēta tērēšanai? Glabāšanai zeķē? Vērtīgiem ieguldījumiem? Lai to no­skaid­ro­tu, ap­rē­ķi­nā­sim dzim­ša­nas die­nas skait­li.
 
8.mar
Jau ceturto gadu Rīgā 8. martā notiks Sieviešu solidaritātes gājiens. Šogad tā mērķis ir aicināt uz rīcību, proti, neklusēt par vardarbību, vai tā būtu seksuāla, emocionāla, fiziska, vai vardarbība skolā un darbavietā, tas, ko dēvē par mobingu un bosingu.