Tūrisms

5.jūl
Tie, kas ir bijuši Spānijā, zinās, ka tur ļoti uzmanīgi jāpavērtē, vai vietējie iedzīvotāji tiešām jāuzrunā kā spāņi. Jo kataloņi, dzirdot, ka viņi dēvēti par spāņiem, apvainosies, galīcieši – sapīks, andalūzieši norādīs, ka tā nu īsti nav, bet baski – būs personiski aizskarti.
 
30.jun
Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju pret ceļojuma plānošanu izturas atbildīgi, jau iepriekš rūpīgi plāno maršrutu, rezervē naktsmītnes, tostarp iegādājas apdrošināšanas polisi. Un ne velti - kā liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati, pagājušajā gadā ceļotājiem atlīdzībās izmaksāti kopumā teju 800 000 eiro. Gan kompāniju piedāvātās apdrošināšanas polises, gan negaidītas situācijas, kurās nokļūst ceļotāji, ir dažādas, tāpēc BALTA apkopojusi svarīgākos jautājumus, ko katram vērts noskaidrot pirms apdrošināšanas polises iegādes un ceļojuma uzsākšanas.
 
29.jun
Izvēloties lētākus lidojumus vai dodoties uz tālākām zemēm, ceļotājiem nepieciešams veikt lidojumus ar pārsēšanos. Tāpat kā uz jebkuru tiešo reisu, arī ar savienojumu lidojumiem spēkā esoša ir regula (EK) 261/400, kas paredz, ka par lidojuma kavēšanos ilgāk par trīs stundām, atcelšanu vai virspārdošanu, pasažieriem pienākas kompensācija līdz pat 600 EUR apmērā. Lidojumu kompensāciju pieprasījumu uzņēmums Skycop vērš ceļotāju uzmanību kompensācijas pieprasīšanas noteikumiem pārsēšanās gadījumā.
 
28.jun
Rundāles pils ir viens no populārākajiem tūrisma objektiem Latvijā. Un jau vairākus gadus arī tā vēsturiskais baroka laika dārzs ir viens no skaistākajiem ne tikai Latvijā. Tieši pirms 35 gadiem, apmēram gadus desmit pēc Rundāles pils atjaunošanas sākuma, tur iestādīja pirmās liepiņas, bet uz vērienīgāku tā atjaunošanu bija jāgaida vēl 15 gadus.
 
23.jun
Latvijā 20% aptaujāto atpūtnieku mainītu galamērķi, ja tajā nebūtu pieejams internets, liecina mobilā sakaru operatora "Bite Latvija" aptauja par iedzīvotāju interneta lietošanas tendencēm.
 
21.jun
Vai nebūtu jauki vienā buru kuģī ar holandiešiem, vāciešiem, angļiem vai zviedriem kopā ar sāļo jūras vēju iestūrēt Rīgas ostā? Vai arī izbraukt ar precēm piekrautās laivās viduslaiku ceļu pa Daugavu? Doties zirgu pajūgā no Rīgas uz Rēveli un Tērbatu, pa ceļam iestiprinoties ceļmalas krogos?
 
18.jun
Jūs tikko rezervējāt ceļojumu, par kuru vienmēr esat sapņojis. Esat izplānojis savumaršrutu, pasūtījis nomas auto un Jums ir pilnībā viss, kas nepieciešams, lai maksimāliizbaudītu šīs brīvdienas. Bet vai esat aizdomājies par dzeršanas-braukšanas likumiem valstīs, kuras plānojatapmeklēt un to, cik lielā mērā alkohola koncentrācija asinīs var pārkāpt noteikto ierobežojumu?
 
18.jun
Ceļojumā bieži vien rodas sajūta, ka viss ir iespējams, un tūrisma operatora “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts izceļ astoņas vietas Eiropas pilsētās, kurās cilvēki tic dažādu vēlmju piepildījumam.
 
18.jun
Kopš jūnija pašā Latvijas austrumu pierobežā Krāslavas novada Kombuļu pagastā reģiona viesiem ir iespēja doties gida vadītā kajaku braucienā pa Sauleskalna ezeru sistēmu - Lost in Latgale. Autentisks ekotūrisma piedzīvojums, kura laikā iepazīt apkārtnes dabu, kultūrvēsturi un piedzīvot īstus džungļus zilo ezeru zemē.
 
18.jun
Ceļojums automašīnā ļauj brīvi plānot laiku un maršrutu, neraizēties par bagāžas izmēru un pakavēties ilgāk tur, kur sevišķi iepaticies. Atvaļinājuma braucieni nereti var būt pat vairākus tūkstošus kilometru gari, tādēļ SIA “Domenikss” Vieglo automašīnu servisa vadītājs Ainars Straume atgādina par ko pirms ceļojuma ir svarīgi pārliecināties, pārbaudot auto tehnisko stāvokli, un kā sagatavoties, lai līdzi būtu viss nepieciešamais patstāvīgai nelielu problēmu novēršanai.
 
18.jun
Nokļūt kosmosā un apskatīt Visumu savām acīm, tas ir daudzu cilvēku sapnis. Ieraudzīt Zemi visā savā krāšņumā un varbūt pat pietuvoties kādai zvaigznei vai planētai. Iespējams, ka tieši starp mums atrodas kāds, kurš nākotnē iepazīs kosmosa telpu. Tieši tāpēc zinātnes centrs AHHAA, kas atrodas tepat mūsu kaimiņos Igaunijā, Tartu, ir atklājis jaunu izstādi Ahhaa, skrējiens kosmosā!, kas stāsta par cilvēces lielāko vēlmi – vairāk ceļot un tālāk izzināt kosmosa plašumus.
 
18.jun
Līvu laukumā svinīgi atklāta Čehijas Republikas Nacionālā muzeja izstāde "Čehijas pilis Rīgas sirdī".
 
16.jun
Latviešu populārā grupa "Prāta vētra" sociālāja tīklā Instagram dalījusies ar atjautīgu, bet noteikti noderīgu padomu.
 
14.jun
Austroungārijas karaliene Elizabete (Sisī), Edinburgas hercogs Filips Mauntbatens, Lielbritānijas karalienes Elizabetes II vīrs, britu rakstnieki Lorenss un Džeralds Dareli... Kura vieta Eiropā saistās ar šo cilvēku dzīvi un darbiem? Pieņemu, ka daži uzminēs – tā ir Grieķijai piederošā Korfu sala. Zaļākā no Grieķijas salām, kas skaisto skatu kolekcionāriem sagādās īstenu saldēdienu.
 
14.jun
Pirms mēneša kultūras pilī Ziemeļblāzma notika katram ceļotājam noderīgas grāmatas atvēršana: Aivara Jakoviča, Rīgas meži un izdevniecības Jumava jaunākais radošais veikums: Rīgas ekotūrisma un dabas vērtību ceļveža No Daugavas līdz Gaujai 1. daļa, kur aprakstītas dabas un kultūrvēsturiskās vērtības Jaunciema apkārtnē.
 
12.jun
Vasara ir atvaļinājumu laiks, kad daudzi iedzīvotāji labprāt izmanto iespējas atpūsties “pie dabas krūts” tepat Latvijā, piemēram, lauku mājās, pie jūras, kempingos, pārgājienos u.tml. Mūsdienās tehnoloģijas ir būtiski palīgi ikvienam atpūtniekam, tāpēc mobilo sakaru operators BITE noskaidroja, kādas tehnoloģijas savos atpūtas braucienos vienmēr ņem līdzi sabiedrībā zināmi cilvēki - bloga “Viens+Viens” autore Laura Grēviņa, TV raidījumu vadītājs un meža pavārs Renārs Purmalis, kā arī fotogrāfe Linda Lauva.
 
11.jun
Latvijā 60% aptaujāto iedzīvotāju visbiežāk ceļojumos dodas kopā ar partneri, pastāstīja risku apdrošinātāja "Gjensidige" Latvijas filiāles pārstāvji.
 
10.jun
Kaspersky pētnieki, kas novēro ļaunprātīgu surogātpasta izplatītāju un pikšķerētāju darbību, maijā ir konstatējuši daudz operāciju, kurās cenšas izmantot ļaužu vēlmi izdevīgi iepirkties.
 
7.jun
Baznīcu nakts ir samērā jauna tradīcija ne tikai Latvijā, kur tā tiek rīkota tikai sesto reizi. Grūti izskaidrot, kāpēc uz muzejiem un baznīcām cilvēki labprāt gatavi doties vēlās pievakarēs un nakts laikā, jo, piemēram, Muzeju naktī, Baznīcu naktī un mūsdienu kultūras forumā Baltā nakts dažādi objekti ir ļaužu pārplūdināti.
 
5.jun
Žākļu dižakmens (Žākļu velnakmens, Vizlas Lielais akmens, Vizlas dižakmens) atrodas Vizlas dabas takā Vidagā, Virešu pagasta Apes novadā. Augstums 3,4 m, garums 6 m, platums 3,7 m, tā apkārtmērs 15 m. Velnakmens vārdu tas ieguvis no teikas, kura stāsta par pašu nelabo, kas akmenī esot iebēdzis, slēpdamies no Pērkona dusmām.