Tūrisms

10.jūl
Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2018. gads avionozarei līdz šim nav bijis ne tuvu tik veiksmīgs. Šogad palielinājušās gan degvielas cenas, gan pieaudzis streiku skaits, kas Eiropas lidsabiedrībām rada aizvien lielākas problēmas. Eiropas Aeronavigācijas drošības organizācijas "Eurocontrol" izpilddirektors Ēmons Brenans (Eamonn Brennan) informē, ka lielais streiku skaits ir būtiski ietekmējis arī lidojumu precizitāti. 
 
8.jūl
Pērnava, ko dēvē arī par Igaunijas vasaras galvaspilsētu, ir lielisks galamērķis laiskām SPA brīvdienām un gardēžiem. Tev nav jāmeklē tālas kūrorta pilsētas. Tikai 2-3 dienas Pērnavā un Tu atgriezīsies mājās, pozitīvi uzlādējies.
 
7.jūl
Tallinā allaž ir, ko redzēt, pat, ja Igaunijas galvaspilsētā ieskrien uz vienu dienu. Tā tiešām ir ātra ieskriešana un izskriešana, ja līdz Tallinai un atpakaļ uz Rīgu ir paredzēts vienas dienas brauciens. Šoreiz mērķis bija izbaudīt multimediālo izstādi Monet2Klimt – Kloda Monē, Vinsenta van Goga un Gustava Klimta kustīgās gleznas.
 
1.jūl
Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju (75%) izvēlas aktīvu atpūtu, turklāt, uzskati par atpūtu sakrīt dažādās vecuma grupās un dažādos valsts reģionos - tā liecina sporta zīmola 4F veiktā aptauja. Tā, piemēram, Rīgas un Rīgas rajona iedzīvotāju vidū 72% ir aktīvās atpūtas atbalstītāji, tikpat daudz ir arī Zemgalē (72%), savukārt Latgalē un Kurzemē - 76%. Vidzeme iemanto sportiskākā reģiona titulu, kurā aktīvajai atpūtai dod priekšroku 85% respondentu. Izrādās, ka paši sportiskākie Latvijas iedzīvotāji ir vecumā no 30 līdz 39 gadiem. Tiem, kas šajā vasarā plāno izbaudīt ne tikai riteņbraukšanas priekus, bet doties arī aizraujošā pārgājienā uz skaistākajiem Latvijas nostūriem, Edgars Žagariņš, kas Somijā apguvis pārgājiena organizāciju studijas un ir “Abi divi pārgājieni” idejas autors, iesaka, kurp doties un kas jāņem vērā pirms došanās pārgājienā.
 
30.jun
Lidmašīnai gatavojoties nosēsties Ninbo lidostā, skats pa logu ir neaizmirstams. Lidojot virs miglas vālos tītām kalnu galotnēm, ir sajūta kā atrodoties Pandorā no filmas Avatars. Tas liek aizmirst 13 gaisā pavadītas stundas (3 lidojumos) un negulētu diennakti, kas pavadīta ceļā.
 
29.jun
Apmeklētājiem pieejams jauns tūrisma objekts - skatu tornis Pils salā, informē www.jelgavasvestnesis.lv
 
24.jun
Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti iesaistīties īpašā projektā, kura mērķis ir apzināt un popularizēt neparastas vietas un cilvēkus, tādējādi veicinot Latvijas apceļošanu un izzināšanu. Latvijai ir potenciāls nākotnē ierindoties starp TOP galamērķiem Instagram, un katrs Latvijas iedzīvotājs var palīdzēt to īstenot.
 
24.jun
Viena no vasaras krāšņākajām šķautnēm ir svētki, kas to pilda. Gredzenu mīšana ar savu otro pusīti ir viens no skaistākajiem un neaizmirstamākajiem dzīves mirkļiem - izsapņots un mīlestības pildīts, un daudzi izvēlas to svinēt tieši vasarā. Kad mīlestības svētki ir nosvinēti ģimenes un draugu lokā, nepieciešams arī mirklis jaunajai ģimenei skaistā un neaizmirstamā vientulībā.
 
23.jun
Suitu zeme, protams, vilina. Tur nokļūstot, var šķist, ka, pašam nezinot, esi iekāpis laika mašīnā. Pie lielpilsētas burzmas pieradušos var apskurbināt tur esošais miers un lēnīgums. Savdabības un īpatnības faniem var būt sajūta, ka ir nokļuvuši leiputrijā. Jo tur ja ne viss, tad ļoti daudz kas ir citāds. Iebrauc, noliec mašīnu un dodies suitu izpētē uz visu dienu...
 
20.jun
Mazāk nekā puse jeb 43% Latvijas iedzīvotāju neveic nekādus profilaktiskus pasākumus pasākumus, gatavojoties ceļojumam uz eksotiskajām valstīm vai jaunattīstības valstīm, kas var būt augsta riska galamērķi veselībai, liecina "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss" 2018.gada rezultāti.
 
19.jun
18 pasaules valstu vidū Latvijas iedzīvotāji šīs vasaras brīvdienu tēriņiem plāno atvēlēt 25% jeb ceturto daļu savu ikmēneša ienākumu. Salīdzinoši igauņi ir iecerējuši tērēt 36,5%, liecina jaunākās Ferratum barometra aptaujas rezultāti.
 
18.jun
Streiku un novecojušā aprīkojuma dēļ Francijas gaisa satiksmes kontrolieri ir atbildīgi par 33% kavējumu Eiropas gaisa satiksmē, vēsta laikraksts "Le Parisien", atsaucoties uz senāta finanšu komitejas ziņojumu.
 
18.jun
Sāremā kopš aizvadītās nedēļas nogales atvērta apmeklētājiem 52 metrus augstā Serves bāka, no kurienes pāri Irbes šaurumam tālumā saskatāms Latvijas krasts.
 
16.jun
Ja sanāk kaut kur pabūt tikai uz pāris vakariem, nav īpaši vērts iespringt uz konkrētās vietas apgūšanu no kultūrvēsturiskā aspekta, taču noķert attiecīgās pilsētas šarmu un ieelpot vienā ritmā ar tās iedzīvotājiem ir iespējams arī tik nelielā laika posmā. Šajā gadījumā īsi paciemojoties Minhenē.
 
13.jun
Gulbenes elektrovilcieniņš piedāvā iespēju nepilnu stundu garā izbraucienā pa pilsētu iepazīt tās vēsturiskos centrus.
 
11.jun
Vasara ir laiks, kad ne tikai varam apmeklēt dažādus izklaidējošus pasākumus tepat uz vietas, bet arī doties tuvākos un tālākos braucienos, lai baudītu kultūru, dabas tuvumu vai jautru ballīti. Igaunija ir veiksmīgs galamērķis gan atpūtai ģimenēm ar bērniem, gan draugu kompānijām, kas meklē piedzīvojumus un jaunus iespaidus.
 
10.jun
Aktīvās atpūtas sezonai uzņemot apgriezienus, Latvijas slavenības kā savu pārvietošanās līdzekli un brīvdienu sabiedroto izvēlas velosipēdu. Lelde un Aivis Ceriņi, Ints Teterovskis, Roberto Meloni, Samanta Tīna, Mārtiņš Sirmais un Andris Kivičs kopā ar velo nomu Sixt atklāj iemīļotākos velo maršrutus un neaizmirstamākos piedzīvojumus uz divriteņa.
 
10.jun
Ir virkne neapstrīdamu un lielisku iemeslu ceļot – dabas pārsteidzošais krāšņums, pilnvērtīgāka atpūta, jauni iedvesmojoši iespaidi un vēl daudzi citi. Pieredze, no kuras varam mācīties un ar kuru varam pilnveidot savu ikdienu pēc atgriešanās, ir neatņemama mūsu dzīves bagātība. Kulinārais baudījums ir viena no tām vērtībām, kuru varam ne tikai iedzīvināt savā ikdienā pēc atgriešanās no atpūtas brauciena, bet varam arī tajā dalīties ar draugiem, radiem un pat nodot mantojumā nākamajām paaudzēm.
 
10.jun
Arvien biežāk sociālajos tīklos lasāmas atsauksmes par kaimiņvalsts galvaspilsētā atklāto, un teju visi atzīst – Viļņas apmeklējums pārspējis cerēto. Mākslinieku kvartāls, izcili ēdieni, ko atzinīgi novērtē Latvijas kulinārijas blogeri, draudzīga atmosfēra, velotūres un citas izklaides iespējas tur pieejamas vienuviet. Turklāt tas viss izbaudāms tikai dažu stundu brauciena attālumā.