Tūrisms

5.okt
Kad ierastās rudens atpūtas vietas jau apnikušas un gribas izmēģināt ko jaunu, jāmeklē jaunas, neierastas vietas, kur rudeni izbaudīt agrāk kā citur. Alūksne šogad piedāvā ne tikai izbaudīt rudeni agrāk kā citur, bet arī citādāk.
 
4.okt
Šā gada "Baltijas zīmolu topā" Jūrmalas pilsēta saņēmusi apbalvojumu kā mīlētākā pilsēta Lietuvā, apsteidzot Rīgu, Tallinu un Klaipēdu. Baltijas mērogā Jūrmala ir trešā mīlētākā pilsēta, bet Latvijā - astotā mīlētākā pilsēta Baltijas pilsētu vidū.
 
4.okt
Latvijā populārs ir izteiciens – pāri dīķim, ar to domājot Baltijas jūras otru krastu. Kad Portugālē stāvi uz augstas klints okeāna krastā, tad runāt par dīķi nenāk ne prātā. Tīri instinktīvi tu apjaut stihijas vareno spēku.
 
2.okt
Lai dotos ceļojumā un reizē būtu vienatnē, nav jākļūst par ekstrēmu stopotāju, bet var pamēģināt ceļot ar līdz šim nezināmu cilvēku grupu, pieredzē dalās tūrisma operatora "INTERLUX Travel" Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts. Turklāt ceļojums vienatnē var būt arī sava veida terapija.
 
30.sep
Ieteikumi ārvalstu tūristiem - kas jāzina, pirms viņi dodas uz Latviju!
 
27.sep
Tūrisma maršruts Baltu ceļš ved pa senajām sēļu, zemgaļu un kuršu pēdām. Šajā ceļā katrai no ciltīm atvēlēts savs loks. Viena no vietām, kur var izsekot seno kuršu pēdām, ir Talsi un to apkārtne. Tās aizvedīs gan uz Talsu novada muzeju un pilskalnu, gan pie amatniekiem, gan latviskās dzīvesziņas mantojuma kopējiem un tālāknesējiem. Teiciens: kas meklē, tas atrod – šajā vietā noteikti ir spēkā.
 
26.sep
Divas Latvijas kultūrvēsturiskas vietas – Kuldīgas vecpilsēta un Grobiņas arheoloģiskais ansamblis – iespējams, tiks iekļautas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā jau tuvāko gadu laikā. Šāds ieraksts to vizītkartēs abām dotu lielāku atpazīstamību pasaules mērogā un ļautu piesaistīt vairāk tūristu. Kā rāda pieredze, apmeklētāju skaits šādās zīmolotās vietās pieaug pat par 30 procentiem.
 
25.sep
Šīs nedēļas nogalē, no 27. līdz 29. septembrim, notiek Industriālā mantojuma dienas, kurās iespējams iepazīt unikālus objektus Latvijā un Igaunijā.
 
24.sep
Par pasaules vecāko tūrisma kompāniju uzskatītās Thomas Cook bankrots draud ar haosu visā nozarē un licis Apvienotajai Karalistei izsludināt lielāko pilsoņu repatriāciju miera laikos – tuvāko divu nedēļu laikā mājās jāatgādā aptuveni 155 000 kompānijas klientu, un aplēses liecina, ka šī operācija Matterhorn valdībai varētu izmaksāt 100 miljonus sterliņu mārciņu. Aptuveni 450 000 ārvalstu klientu, kuri ārzemju ceļojumos devušies ar Thomas Cook starpniecību, jāsazinās vai nu ar kompānijas filiālēm, kur iegādāti ceļojumi, vai apdrošinātājiem, un domājams, ka arī viņi netiks pamesti likteņa varā.
 
22.sep
Rīgas tūrisma attīstības birojs (RTAB) starptautiskas Rīgas atpazīstamības veicināšanai bieži vien uz pilsētu aicinājis ārzemju blogerus, vlogerus un influencerus, apmaksājot viņu nakšņošanu un restorānu apmeklējumus, intervijā pastāstīja Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) vadītājs Guntars Grīnvalds.
 
20.sep
Ja par Maču Pikču (Machu Picchu – spāņu valodā) – Inku impērijas cietoksni – esam lasījuši vēstures grāmatās un dažam kopš bērnības tas ir kas mistiski pievilcīgs, tad pati Peru un Amazones džungļi šķiet tik tāli un nesasniedzami, ka skaidrs – ja uz turieni dodies, tad tā, visticamāk, būs vienīgā reize mūžā. Man tā pienāca tieši šogad. Neteikšu, ka ar sajūsmu uztvēru domu par garo pārlidojumu, un iedomāties nevarēju, ka mana vieglprātīgā attieksme pret līdzi ņemamo apģērbu traucēs līdz pat asarām. Ja dodaties uz Peru, ziniet – tas nav Turcijas vai Spānijas kūrorts. Viss patiešām nopietni jāsaplāno un jāuzklausa kāds, kurš zina, ko runā, – kāds, kurš tur bijis, vai tūrisma konsultants.
 
19.sep
Lielbritānijas nacionālās aviokompānijas "British Airways" piloti trešdien atcēluši 27.septembrī ieplānoto streiku, paziņojusi Lielbritānijas Lidsabiedrību pilotu asociācija (BALPA).
 
18.sep
No 2021. gada Rīgā plānots ieviest tūrisma nodevu, lai gūtu finansējumu Rīgas kā tūrisma galamērķa attīstībai un pilsētas popularizēšanai. To paredz trešdien, 18.septembrī, Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejā akceptētais saistošo noteikumu projekts.
 
17.sep
Par godu Latvijas simtgadei pilsēta kļuvusi par vienu vides objektu bagātāka. Ventspils piejūras kāpu zonā turpmāk ventspilniekus priecēs Latvijas kontūras zīme ar soliņiem un piekļūšanas celiņu līdz platformai, kuru forma un izvietojums attēlo Latvijas simtgadei izstrādāto bezgalības zīmi.
 
13.sep
Savas valsts vēstures zināšanas ir vajadzīgas, lai justu saikni ar savu zemi un tautu. Lai būtu piederīgs tai. Jaunais tūrisma maršruts Baltu ceļš ļauj ielūkoties tālākā pagātnē un iepazīt seno cilšu kultūrvēsturisko mantojumu. Zemgaļu, kuršu un sēļu «loki» ved gan pa Latvijas, gan Lietuvas teritoriju un aptver aptuveni 110 tūrisma objektus vairāk nekā 2000 kilometru garumā.
 
12.sep
Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" šovasar maršrutā starp Rīgu un Liepāju pārvadājusi vairāk nekā 4700 pasažieru, kas ir par 56% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, informē "airBaltic" pārstāvji.
 
11.sep
Šīs nedēļas nogalē, 14. un 15. septembrī, notiks Gaujas Nacionālā parka ceļotāju dienas, kur apmeklētāji tiks aicināti piedalīties pārgājienos, ļauties piedzīvojumiem, degustācijām un aktivitātēm dabā.
 
9.sep
Vienkāršotais Krievijas vīzu izsniegšanas režīms pašlaik attiecas uz iebraukšanu Kaļiņingradas apgabalā, bet no 1. oktobra – arī Sanktpēterburgā un Ļeņingradas apgabalā. Uz Kaļiņingradu ar elektronisku vīzu var ceļot Latvijas pilsoņi (nepilsoņiem vīza nav nepieciešama), un jādomā, ka uz viņiem, tāpat kā pārējiem Baltijas valstu pilsoņiem, attieksies arī vienkāršāka iebraukšana Krievijas ziemeļu galvaspilsētā Sanktpēterburgā un Ļeņingradas apgabalā.
 
7.sep
Spānija jau gadsimtu garumā piesaista ceļotājus ar savām elpu aizraujošajām ainavām, apbrīnojamo arhitektūru, bagāto vēsturi un saistošo kultūru. Lai arī kurā Spānijas vietā jūs atrastos, katrā nostūrī kūsā iedvesma. Tā ir vieta, kurā varat atklāt savu īsto aizraušanos un izdzīvot mirkļus, pēc kuriem vienmēr esat ilgojies.
 
7.sep
Dodoties ceļojumos ārpus mūsu valsts robežām, Latvijas iedzīvotāji automašīnu visbiežāk īrē Itālijā, Spānijā un Portugālē, bet populārākās pilsētas auto īrei ir Milāna, Bari, Barselona, Alikante un Lisabona - to noskaidrojis uzņēmums Discover Car Hire, kas salīdzina auto īres piedāvājumus visā pasaulē. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, pērn Latvijas iedzīvotāji par ceļojumiem Latvijā un ārpus tās robežām kopā iztērēja 897,7 miljonus eiro.