Labas ziņas no Britu Karaļnama

© Depositphotos

Lielbritānijas karalis Čārlzs III jaunnedēļ atsāks pildīt publiskos pienākumus pēc teju trīs mēnešu pārtraukuma, kad monarhs pamatā fokusējās uz vēža ārstniecības kursu, piektdien pavēstīja Bakingemas pils.

Paziņojumā teikts, ka ārsti ir apmierināti ar to, kā noris onkoloģiskās saslimšanas ārstēšana, un ir noskaņoti optimistiski attiecībā uz viņa izveseļošanās perspektīvām.

Kā norāda britu raidsabiedrības BBC korespondenti, runa pagaidām nav par atgriešanos pie visu monarha pienākumu pildīšanas pilnā apjomā un piedalīšanos visos pasākumos.

Čārlzs otrdien apmeklēs vēža ārstniecības centru, un tas būs pirmais no vairākiem publiskiem pasākumiem, kuros viņš plāno piedalīties nākamo nedēļu laikā.

Jūnijā Čārlzs valsts vizītē uzņems Japānas imperatoru un imperatori.

Arī pēc tam, kad 5.februārī tika publiski paziņots par monarha diagnozi, viņš turpināja pildīt valsts pienākumus, arī izskatīt valdības dokumentus, kā arī tikās ar premjerministru Riši Sunaku.

Pasaulē

Eiropas un Ukrainas mediji šonedēļ raksta par Vladimira Putina preses sekretāra Dmitrija Peskova paziņojumu, kurā viņš pavēstīja: tā kā ASV plāno Vācijā izvietot spārnotās raķetes “Tomahawk”, tas nozīmē, ka Krievija var lemt apdraudēt Eiropas valstis ar savu raķešu potenciālu.

Svarīgākais