Pirmdiena, 22.aprīlis

redeem Armanda, Armands

arrow_right_alt Latvijā

Rezervēto ceļojumu skaits Lieldienu brīvdienām ir pieaudzis par apmēram 20%

© Dāvis Ūlands/F64

Rezervēto ceļojumu skaits Lieldienu brīvdienām šogad salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir pieaudzis par apmēram 20%, aģentūrai LETA atzina aptaujātajos nozares uzņēmumos.

SIA "Tez Tour" pārstāvji aģentūrai LETA norādīja, ka rezervēto ceļojumu skaits Lieldienu brīvdienām šogad ir pieaudzis par 20% salīdzinājumā ar pagājušā gada Lieldienām.

Tostarp "Tez Tour" klienti lielākoties Lieldienu brīvdienas izvēlējušies pavadīt Ēģiptes kūrortpilsētās Hurghadā un Šarm eš Šeihā, kā arī plāno doties uz Tenerifi un Dubaiju.

"Ir prieks redzēt, ka cilvēku kāre pēc atpūtas ārpus Latvijas nav apsīkusi, lai gan iepriekš tika prognozēts, ka kara un energoresursu izmaksu rezultātā cilvēku maksātspēja samazināsies," atzīmēja kompānijas vadītājs Latvijā Konstantīns Paļgovs.

Arī tūroperatora SIA "Join Up Baltic" vadītāja Sabina Saikovskaja aģentūrai LETA norādīja, ka rezervēto ceļojumu skaits Lieldienu brīvdienām salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir pieaudzis par aptuveni 20%, tostarp visbiezāk iedzīvotāji izvēlējušies doties uz Ēģipti.

"Redzam, ka pieprasījums pēc siltajiem galamērķiem saglabājas augsts un cilvēki īpaši vēlas baudīt tieši vasarīgu atpūtu," atzīmēja Saikovskaja.

Savukārt SIA "Novatours" Pārdošanas nodaļas vadītāja Liāna Pudule-Indāne aģentūrai LETA pauda, ka Lieldienu periodā ik gadu ir vērojams lielāks pieprasījums pēc ārvalstu ceļojumiem nekā ikdienā.

Viņa arī norādīja, ka šis gads ir sācies ar aktīvāku ceļojumu pārdošanu uz visiem kompānijas piedāvātajiem galamērķiem salīdzinājumā ar pagājušo gadu. "Periods ap Lieldienām jau ir diezgan izpārdots," atzīmēja Pudule-Indāne.

"Tez Tour" 2021.gadā strādāja ar 20,106 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir trīs reizes vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas zaudējumi pieauga par 21,9% un bija 1,106 miljoni eiro.

Kompānija "Tez Tour" reģistrēta 2002.gada martā, un tās pamatkapitāls ir 2828 eiro, liecina informācija "Firmas.lv". "Tez Tour" vienīgais īpašnieks ir Spānijas "Germesinvest". No Latvijas "Tez Tour" nodrošina lidojumus uz Itālijas, Austrijas, Spānijas, Andoras, Turcijas, Grieķijas, Ēģiptes, Kipras, Bulgārijas, Apvienoto Arābu Emirātu, Taizemes, Maldīvijas, Kubas, Dominikānas un citu valstu kūrortiem.

"Join Up Baltic" reģistrēta 2021.gada oktobrī, liecina informācija "Firmas.lv". Uzņēmuma pamatkapitāls ir 50 000 eiro, bet tās vienīgais īpašnieks ir Ukrainas kompānija "Join Up!", savukārt patiesie labuma guvēji ir Ukrainas pilsoņi Oleksands Alba un Jurijs Alba. Tūroperators piedāvā ceļojumus uz Grieķiju, Ēģipti, Turciju un Tanzāniju ar lidojumiem no Rīgas, Viļņas un Tallinas.

Savukārt "Novatours" reģistrēta 2000.gada decembrī, un tās pamatkapitāls ir 176 435 eiro. "Novatours" vienīgais īpašnieks ir Lietuvas "Novaturas". 2021.gadā "Novatours" strādāja ar 18,918 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir trīs reizes vairāk nekā 2020.gadā, vienlaikus kompānijas zaudējumi samazinājās 2,8 reizes un bija 175 080 eiro. Kompānija piedāvā ceļojumus uz vairāk nekā 25 galamērķiem, tostarp Ēģipti, Turciju, Grieķiju un citām valstīm.