Ceturtdiena, 8.decembris

redeem Gunārs, Gunis, Vladimirs

arrow_right_alt Izklaide \ Tūrisms

Tūrisma operatori: Cilvēki vēlas Ziemassvētos un Jaunā gada laikā ceļot, tomēr ir piesardzīgi, jo palielinajušies ikdienas tēriņi

© Gints Ivuškāns/F64

Patlaban ceļotāji no Latvijas izrāda interesi par ceļojumiem Ziemassvētku un Jaunā gada laikā, tomēr interese ir piesardzīga, aģentūrai LETA pauda aptaujātie tūroperatori.

Kā aģentūrai LETA skaidroja "Tez Tour Latvija" vadītājs Konstantīns Paļgovs, šogad par ceļojumiem Ziemassvētku un Jaunā gada periodā interese ir.

Jaunākie pārdošanas rezultāti liecina, ka uz Ēģipti Ziemassvētku un Jaunā gada laikā ar "Tez Tour" ceļos aptuveni 900 tūristi, aptuveni 200 cilvēki dosies uz Kanāriju salām, vēl aptuveni 100 cilvēki atpūtīsies Apvienotajos Arābu Emirātos.

Vienlaikus Paļgovs uzsvēra, ka šī brīža dati var pieaugt, ņemot vērā, ka pārdošana vēl turpinās.

Viņš arī stāstīja, ka tūrisma kompānija patlaban slēdz līgumus ar aviokompānijām, lai jebkurā neparedzētā situācijā varētu Latvijas tūristus nogādāt mājās no jebkuras vietas pasaulē, ja rodas tāda nepieciešamība.

Tūroperatora "Novatours" pārdošanas nodaļas vadītāja Sanda Roze aģentūrai LETA apstiprināja, ka iedzīvotājiem vēlme ceļot svētku laikā ir, taču, salīdzinot ar pirmspandēmijas laiku, interese ir piesardzīga.

"Interesējas, bet nogaida. Tāpēc prognozējam, ka decembris būs aktīvāks - piedāvājumi tiks izpirkti vēlāk, bet mūsu lidmašīnas tiks piepildītas," sacīja Roze, piebilstot, ka ceļotāju nesteidzību biļešu iegādē, visticamāk, sekmē neziņa par energoresursu izmaksām un ikdienas tēriņu palielināšanās.

Bet tūroperatora "Join Up Baltic" vadītāja Sabina Saikovskaja aģentūrai LETA pauda, ka pieprasījums pēc ceļojumiem Ziemassvētku un Jaunā gada svētku laikā ievērojami pieaug. Turklāt par ceļojumiem decembra pēdējās divās nedēļās interese ir līdzvērtīgi augsta visās Baltijas valstīs.

Taujāta par ceļojumu tendencēm, Saikovskaja sacīja, ka arvien vairāk ceļotāju izvēlas pavadīt Ziemassvētkus un sagaidīt Jauno gadu Ēģiptē.

Kompānijā novērots, ka Igaunijā ceļotāji brīvdienu ceļojumus plāno savlaicīgāk, savukārt Latvijā un Lietuvā ceļotāji nogaida un lēmumu pieņem pēdējā brīdī. Saikovskaja gan atzīmē, ka ceļojumus svētku brīvdienām labāk izvēlēties laikus, iepazīstoties ne tikai ar viesnīcu piedāvājumu, bet arī ar svētku programmām.

Izvēlies labāko abonēšanas
piedāvājumu tieši tavām vēlmēm