Bīstamais vīruss

20:42
"TV3 Ziņas" vēsta, ka pagājušonedēļ Covid-19 infekcija Latvijā paņēma divus vienas ģimenes locekļus - tēvu un meitu. Šīs ģimenes tuvinieki tagad cenšas noskaidrot, vai ārstu rīcība šajos gadījumos bija pietiekami augstā līmenī.
 
17:45
Centienos apturēt Covid-19 izplatību Čehijā tiks ierobežota cilvēku pārvietošanās, kā arī slēgta liela daļa veikalu un apturēta pakalpojumu sniegšana, pavēstīja amatpersonas.
 
16:45
Latvijas Radio kora dalībnieki līdz oktobra beigām būs karantīnā, jo kora dalībniekiem ir konstatēta saslimšana ar Covid-19, informēja "Latvijas Radio koris" pārstāve Indra Vilipsone.
 
14:00
Lai ierobežotu vīrusa Covid-19 izplatību, no šodienas, 2020. gada 21. oktobra, gan autovadītājiem, kuri veic pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili, tai skaitā taksometru, gan pasažieriem brauciena laikā jālieto mutes un deguna aizsegs
 
12:57
Latvijas slimnīcās aizvadītajā diennaktī ievietoti septiņi jauni pacienti ar Covid-19, bet desmit sasirgušie no tām izrakstīti, liecina Nacionālā veselības dienesta dati.
 
12:55
Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 44 cilvēkiem,  trešdien paziņojis Veselības departaments.
 
12:15
Sakarā ar Covid-19 inficēšanās gadījumu palielināšanos, arī pieprasījums veikt testus ir lielāks. Tieši rindu dēļ cilvēki, kas izjūt simptomus, netiek pie testa veikšanas pat nedēļu, tādā veidā apdraudot apkārtējos.
 
11:56
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 311 cilvēkiem, kā arī reģistrēti divi jauni nāves gadījumi ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19, trešdien paziņojusi Veselības ministrija.
 
11:07
Uz reliģisku organizāciju rīkotajiem dievkalpojumiem pulcēšanās ierobežojumi neattiecas, jo "dievkalpojumi nav uzskatāmi par privātu vai publisku pasākumu", ziņo Tieslietu ministrijas (TM) nozaru politikas departamenta direktore Olga Zeile.
 
7:30
Ar šodienu stājas spēkā vairāki jauni epidemiloģiskie grozījumi, kuri ir izstrādāti Ministru kabineta noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".
 
Vakar, 22:39
Nedēļas laikā saslimstības ar Covid-19 pieaugums Latvijā ir 14%, savukārt Eiropā kopumā vidēji 42%, liecina Eiropas slimību kontroles un profilakses centra dati, par kuriem šovakar preses konferencē informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
 
Vakar, 21:47
Pasaulē veiktie pētījumi liecina, ka maskas kopā ar citiem pasākumiem palīdz ierobežot vīrusa izplatību, šovakar pēc valdības sēdes preses konferencē pauda Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
 
Vakar, 21:03
Mutes un deguna aizsegu varēs nelietot persona, kas ir pārslimojusi Covid-19, kā arī pie konkrētiem nosacījumiem apmeklētāji tādos pasākumos, kuros ir fiksētas vai personalizētas sēdvietas, vienlaikus sejas maska turpmāk būt jāvelk arī taksometru pasažieriem un vadītājiem, paredz valdībā atbalstītie grozījumi noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".
 
Vakar, 20:21
Ministru kabinets (MK) otrdien atbalstīja Tieslietu ministrijas (TM) izstrādāto likumprojektu, kas paredz ieviest sodus par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās, kur to lietošanu prasa normatīvie akti.
 
Vakar, 19:46
No aizvadītajā diennaktī kopumā 115 atklātajiem jaunajiem Covid-19 inficētajiem vairāk nekā puse - 63 - ir reģistrēti Rīgā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
Vakar, 19:16
Lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatīšanos, Vācijas dienvidos reģionā, kas robežojas ar Austriju, aptuveni 106 000 iedzīvotāju dots rīkojums uzturēties mājās un atstāt tās tikai absolūtas nepieciešamības gadījumā.
 
Vakar, 18:07
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta inficēšanās ar Covid-19, 16.oktobrī braucis vilcienā Rīga-Zilupe, informēja SPKC pārstāve Ilze Arāja.
 
Vakar, 17:44
No visām Latvijas pašvaldībām visaugstākā saslimstība ar Covid-19 patlaban ir Vecpiebalgas, Dundagas un Krāslavas novadā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) jaunākie dati.
 
Vakar, 16:15
Ņemot vērā virkni faktoru un apstākli, ka Covid-19 siekalu testu izmantošanai laboratorijām ir pašām jāizstrādā sava kārtība, patlaban Latvijā nebūtu iespējams pilnībā pāriet uz šādu testēšanas veidu, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē pavēstīja Latvijas Covid-19 laboratoriju tīkla koordinators Sergejs Ņikišins.
 
Vakar, 15:30
Lai mazinātu riskus sabiedrības veselībai Covd-19 apstākļos, tirdzniecības vietām būtu jāpieņem nepopulārs lēmums neielaist pircējus bez sejas maskām, uzskata Jaunās konservatīvās partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Krišjānis Feldmans.