Bīstamais vīruss

11:30
Par īstu sensāciju sociālajos tīklos kļuvis latviešu slavenību uzņemts video, kurā tiek atgādināts, cik svarīgi ir regulāri mazgāt rokas.
 
11:28
Igaunijā pagājušajā diennaktī ar jauno koronavīrusu inficēto cilvēku skaits sasniedzis 1108, bet nāves gadījumu skaits ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pieaudzis  līdz 19.
 
11:22
Pašizolācija noteikta septiņiem robežsargiem, kuri veica imigrācijas kontroli Bulgārijas pilsoņiem, no kuriem viens saslimis ar Covid-19,  noskaidroja Valsts robežsardzē.
 
11:13
Ņujorkā Bronksas zoodārza tīģerim veiktā Covid-19 testa rezultāts ir pozitīvs, svētdien pavēstīja federālās amatpersonas un zoodārza pārstāvji. 
 
10:51
Lai gan ik dienas tiek publicēti reģionāli, nacionāli un globāli dati par cilvēku skaitu, kuri inficējušies un miruši no Covid-19, daudz grūtāk ir apkopot datus par patieso cilvēku skaitu, kuriem izdevies izveseļoties, vēsta CNN.
 
10:31
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir sagatavojusi valsts atbalsta programmu elektroniskajiem TV un radio vietējā satura un pārraižu nepārtrauktības nodrošināšanai Covid-19 krīzes apstākļos, informēja padomē.
 
10:30
Lai veicinātu attālināto mācību pieejamību, kvalitatīva satura apgūšanu un sniegtu lielāku atbalstu vecākiem, īpaši sākumskolas posmā, izveidots jauns izglītojošs TV kanāls Tava klase. Valdība tam atvēlējusi 365 208 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.
 
10:28
Lielbritānija vēlas iedzīvotājiem ieviest "imunitātes pases", tādā veidā cerot, ka valsts ātrāk varēs atgriezties pie ierastās dzīves, kāda tā bija pirms koronavīrusa pandēmijas, raksta "The Guardian".
 
10:00
Latvijā no Igaunijas iebraukuši 18 Bulgārijas valstspiederīgie, no kuriem vienam konstatēta saslimšana ar Covid-19 un tā rezultātā ārzemnieku uzturēšanās vietai Mežotnes internātvidusskolas telpās noteikta karantīna. Pēdējā diennaktī noteikti vien deviņi jauni saslimšanas gadījumi ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, kamēr kopumā līdz šim zināms par 542 inficētām personām, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
9:55
Kopš ārkārtas stāvokļa izsludināšanas valstī Latvijas iedzīvotāju interese par notiekošo saistībā ar Covid-19 ir strauji augusi, bet vienlaikus reklāmas ieņēmumi, kas ir mediju galvenais ienākumu avots, strauji krīt, tāpēc nesaņemot atbalstu, lielu daļu mediju no slēgšanas šķir viens solis, kas nozīmē, ka bez uzticamas informācijas paliks būtiska sabiedrības daļa, teikts Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) aicinājumā valdībai, uzņēmējiem un sabiedrībai.
 
9:40
Lietuvā ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 mirušo skaits pieaudzis līdz 14, bet inficēto skaits - līdz 843.
 
9:15
Covid-19 dēļ bankas nedrīkst pārcenot kredītus, pirmdien intervijā Latvijas Radio pauda Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.
 
9:10
Nedēļas nogalē netika konstatēti tādi "kliedzoši" ārkārtējās situācijas ierobežojumu pārkāpumi, kuru dēļ vajadzētu piemērot maksimāli bargus sodus, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" sacīja Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins.
 
9:05
Esošā mēroga sociālās distancēšanās ierobežojumi "nes savus augļus" un redzam, ka saslimstība samazinās, tāpēc pašreiz no epidemioloģiskā viedokļa nav indikāciju, ka šie pasākumi būtu pastiprināmi, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
 
8:15
Desmit procenti inficēšanās gadījumu ar Covid-19 konstatēti veselības aprūpes iestādēs, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati. Arvien vairāk jaunu inficēšanās gadījumu epidemiologi konstatē mediķu vidū, kuri inficējušies no pacientiem un no saviem kolēģiem. Vēl viena riska grupa ir patversmju klienti, kuri vēl pirms Covid-19 pozitīvām analīzēm nonākuši slimnīcā. «Tas nozīmē, ka arvien lielāka nozīme jāpievērš drošības pasākumiem, ārstējot pacientus ar elpceļu saslimšanas simptomiem, kā arī pacientus no riska grupām,» saka Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.
 
8:10
Cīņā ar koronavīrusu Amerikas Savienotajās Valstīs šī būs ļoti smaga nedēļa, brīdinājis ASV galvenais ārsts Džeroms Adamss.
 
7:45
Lielbriitānijas premjerministrs Boriss Džonsons, kuram marta beigās konstatēta jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19,  svētdien hospitalizēts, paziņojis britu premjera birojs.
 
6:00
Kopš Latvijā izsludināta ārkārtas situācija, Rīgas centrāltirgū pārdevēju un pircēju palicis mazāk. Tāpat strauji kritusies mobilā aktivitāte Rīgas lidostā un visos lielākajos galvaspilsētas tirdzniecības centros, kā arī Latvijas Universitātē, Rīgas Tehniskajā universitātē, Dailes teātrī un citās centrālajās vietās. Savukārt būtiski pieaugusi cilvēku aktivitāte Pierīgas un citu pilsētu dzīvojamajos rajonos, piemēram, Langstiņos, Mārupē, Carnikavā, Mellužos, Lapmežciemā, Ogrē, Siguldā, Jūrmalā, liecina mobilo sakaru aktivitātes pētījums.
 
2:00
Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienības Vegasas "Golden Knights" īpašnieks Bils Folijs piektdien ziedojis vienu miljonu ASV dolāru (aptuveni 925 000 eiro), lai palīdzētu cīņā ar Covid-19 vīrusu, vēsta NHL.
 
Vakar, 22:30
Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena aicinājusi uz milzīgām investīcijām Eiropas Savienības (ES) budžetā, norādot, ka "nepieciešams Māršala plāns Eiropai", lai palīdzētu blokam atgūties no jaunā koronavīrusa izraisītās krīzes.