Bīstamais vīruss

0:04
Pēc inficēšanās ar jauno koronavīrusu otrdien miris Kolumbijas aizsardzības ministrs Karloss Truhiljo Olmess, tviterī paziņojis Kolumbijas prezidents Ivans Duke.
 
Vakar, 21:21
Kopš pandēmijas sākuma Covid-19 upuru skaits Lielbritānijā pārsniedzis 100 000, liecina otrdien publicētie oficiālās statistikas dati.
 
Vakar, 21:09
Pēc LTV sižeta par maksas rezidentūras ēnas pusi, kurā Rīgas Stradiņa universitātes maksas rezidente Olga Jakovļeva stāstīja par slimošanu ar Covid-19 un palikšanu bez slimības pabalsta, topošā ārste no universitātes saņēmusi ziņas, ka pret viņu ierosināta disciplinārlieta par neattaisnotu studiju kavēšanu, kas var draudēt pat ar izslēgšanu no universitātes. Rezidentes advokāte uzsver, ka studijas kavētas slimības dēļ, un uzskata, ka šādi universitāte vēršas pret topošo ārsti, kas cēlusi trauksmi, vēsta "Panorāma".
 
Vakar, 21:02
Valmierā Covid-19 izplatības dēļ darbu pārtraukušas deviņas grupas piecās pirmsskolas izglītības iestādēs, informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece.
 
Vakar, 19:03
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta COVID-19 infekcija, 23.janvārī braucis ar autobusu Baltinava - Viļaka - Balvi- Gulbene- Rīga (AS Nordeka reisa nr. 7912), plkst. 3:18 no pieturas Litene līdz Rīgas autoostai.
 
Vakar, 18:32
Otrdien, 26.janvārī, valdības sēdē apstiprināja Labklājības ministrijas (LM) iesniegto Rīcības plānu Covid-19 izplatības ierobežošanai ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās (SAC), kas tapis sadarbībā ar Veselības ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Latvijas Pašvaldību savienību, vienlaikus lemjot par informatīvā ziņojuma par plāna izpildes progresu iesniegšanu Ministru kabinetam š.g. 9.februārī.
 
Vakar, 18:09
Patlaban jau vairāk nekā nedēļu tiek pieredzēts lēns, bet stabils saslimstības ar Covid-19 sarukums, medijiem pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.
 
Vakar, 15:28
Aizvadītajās divās nedēļās pozitīvo Covid-19 testu īpatsvars no kopējā testēto skaita sarucis no 8,5% līdz 7,6%, liecina šodien valdības un Krīzes padomes kopsēdei iesniegtā Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) prezentācija par epidemioloģisko situāciju valstī, balstoties uz 24.janvāra datiem.
 
Vakar, 13:17
Arvien turpina samazināties Covid-19 pacientu īpatsvars, kurus Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) pēc izsaukumiem nogādā slimnīcās, liecina valdības un Krīzes padomes kopsēdē iesniegtā prezentācija.
 
Vakar, 13:00
Visvairāk brīvo gultu Covid-19 pacientiem jeb vēl 95 brīvas gultas ir Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcā (RAKUS), kamēr Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca (PSKUS) ir uzņēmusi 32 pacientus vairāk nekā paredzēts, liecina valdības un Krīzes padomes kopsēdē iesniegtā prezentācija.
 
Vakar, 12:27
Pagājušajā nedēļā nedaudz sarucis veikto Covid-19 testu skaits, taču Latvija ir viena no aktīvākajām testētājām Eiropas Savienībā (ES), teikts šodien paredzētajai Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes sēdei sagatavotajā prezentācijā.
 
Vakar, 11:40
Pirmdien Igaunijā atklāti 357 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, liecina pieejamie statistikas dati.
 
Vakar, 11:31
Pēdējās diennakts laikā veikti 12 552 Covid-19 izmeklējumi. Reģistrēti 693 jauni inficēšanās gadījumi, informē Slimību profilakses un kontroles centrs.
 
Vakar, 11:17
Pašizolācijai iedzīvotāji var pieteikties 15 Rīgas viesnīcās un deviņās tūristu mītnēs ārpus galvaspilsētas, skaidroja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA).
 
Vakar, 11:10
Aizvadītajā diennaktī Lietuvā atklāti 686 jauni Covid-19 gadījumi, liecina pieejamie statistikas dati.
 
Vakar, 10:03
Latvijai noteikti vajadzētu ieviest Eiropas Savienības (ES) rekomendāciju maksimāli ierobežot cilvēku ceļošanu, ja vien tas nav nepieciešams darba vai citas ļoti neatliekamas vajadzības gadījumā, intervijā Latvijas Radio uzsvēra ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
 
Vakar, 9:23
Pagājušajā nedēļā Latvijā nav atklāts neviens Lielbritānijas paveida Covid-19 infekcijas gadījums, informēja Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Zinātniskās padomes priekšsēdētājs Jānis Kloviņš.
 
25.jan
Pēc Vācijas lēmuma cīņā ar pandēmiju klasificēt Čehiju kā augsta riska valsti, pirmdien uz abu valstu robežas iestrēgušas aptuveni 400 automašīnas. Kopš svētdienas cilvēkiem no augsta riska valstīm, ierodoties Vācijā, jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, kas veikts aizvadīto 48 stundu laikā. Rezultātā robežas šķērsošanas punktā pie Folmovas izveidojusies automašīnu rinda trīs kilometru garumā. Automašīnu rinda vairāku kilometru garumā izveidojusies arī pie mobilā Covid-19 testēšanas punkta Čehijas pusē. Cilvēkiem nākas gaidīt vairākas stundas, lai veiktu Covid-19 testu.
 
25.jan
No aizvadītajā dienā atklātajiem kopumā 223 Covid-19 gadījumiem gandrīz puse ir reģistrēta Rīgā, bet ievērojams skaits saslimušo fiksēts arī Jelgavā un Olaines novadā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
25.jan
Eiropas Komisija (EK) ieteikusi Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm pastiprināt robežkontroli un pieprasīt ieceļotājiem no trešajām valstīm uzrādīt apliecinājumu par negatīvu koronavīrusa testu, kas nebūtu vecāks par 72 stundām.