Bīstamais vīruss

Vakar, 14:51
Izplatoties informācijai par kornavīrusu, būtiski pieaudzis pieprasījums pēc sejas aizsargmaskām, kā rezultātā patlaban "Mēness aptieku" krājumos tās ir izsīkušas, pavēstīja uzņēmuma pārstāve Līga Ribkinska.
 
Vakar, 14:11
Ķīnā valdošā koronavīrusa dēļ pagaidām ir liela nezina par to, cik lielā sastāvā lielvalsts tiks pārstāvēta jūlija beigās gaidāmajā Tokijas Olimpiādē.
 
Vakar, 11:02
Dienvidkorejas ceturtās lielākās pilsētas Tegu mērs ceturtdien jaunā koronavīrusa dēļ aicinājis 2,5 miljonus pilsētas iedzīvotāju palikt iekštelpās.
 
Vakar, 10:21
Šī gada februārī Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas par nepatiesu ar drošības apdraudējumu saistītu ziņu apzinātu izplatīšanu interneta vietnē, kā rezultātā nepamatoti tika traucēts cilvēku miers un valsts un pašvaldību iestāžu darbs, aizturēja 2001. gadā dzimušu jaunieti. Izmeklēšanas laikā interneta vietnes darbība tika apturēta.
 
Vakar, 10:02
Jaunā koronavīrusa "Covid-19" upuru skaits Ķīnā ir pieaudzis līdz 2118 pēc tam, kad pēdējo 24 stundu laikā ar šo vīrusu nomira 114 cilvēki, ceturtdien paziņoja Nacionālā veselības komisija.
 
19.feb
Šobrīd Latvijā nav apstiprināts neviens saslimšanas gadījums ar jauno koronavīrusu COVID-19, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).
 
19.feb
Kruīza kuģi "Diamond Princess" Japānas ostas pilsētā Jokohamā trešdien sāka atstāt pasažieri, kuriem koronavīrusa "Covid-19" tests ir negatīvs, jo ir beigusies koronavīrusa dēļ kuģim noteiktā 14 dienu karantīna. Vismaz 542 cilvēkiem uz šī kuģa koronavīrusa tests ir pozitīvs, un tā pasažieri un apkalpes locekļi ir otra lielākā inficēto grupa ārpus koronavīrusa uzliesmojuma epicentra Ķīnā. Uz kuģa atradās 3700 pasažieri un apkalpes locekļi no vairāk nekā 50 valstīm un reģioniem. Apmēram 500 pasažieriem, kuriem vīrusa tests ir negatīvs, pēc karantīnas perioda beigām ir atļauts nokāpt no kuģa. Pasažieri, kuriem nav konstatēti koronavīrusa simptomi un kuriem šī vīrusa tests ir negatīvs, saņēma oficiālu apliecību, ka viņi nerada infekcijas risku. Vairākas valstis jau pirms karantīnas perioda beigām apņēmās repatriēt savus pilsoņus no šī kuģa, parādoties ziņām par straujo inficēto skaita pieaugumu.
 
19.feb
Jaunā koronavīrusa "Covid-19" upuru skaits Ķīnā ir pārsniedzis 2000, pieaugot līdz 2004 pēc tam, kad pēdējo 24 stundu laikā ar šo vīrusu nomira 136 cilvēki, trešdien paziņoja Nacionālā veselības komisija.
 
18.feb
Krievija otrdien paziņoja, ka jaunā koronavīrusa "Covid-19" izplatības ierobežošanai no 20.februāra uz laiku aizliegs iebraukt valstī visiem Ķīnas pilsoņiem, vēsta Krievijas ziņu aģentūras.
 
18.feb
Ķīnas vēstniecība Tallinā kritizējusi pagājušajā nedēļā publiskoto Igaunijas Ārējās izlūkošanas dienesta ziņojumu, kurā cita starpā pieminēti iespējamie apdraudējumi no Ķīnas puses, un pieprasījusi izlabot apgalvojumus, kas vēstniecības ieskatā neatbilst patiesībai, raksta avīze "Postimees".
 
18.feb
Akciju cenas Eiropā pirmdien pieauga, kamēr investori izvērtēja jaunā koronavīrusa "Covid-19" sekas ekonomikā.
 
18.feb
Jaunā koronavīrusa "Covid-19" upuru skaits Ķīnā ir sasniedzis 1868 pēc tam, kad pēdējo 24 stundu laikā ar šo vīrusu miruši 98 cilvēki, tai skaitā 93 uzliesmojuma epicentrā Hubei provincē, otrdien paziņoja nacionālā veselības komisija.
 
18.feb
Laikā, kad teju katru dienu tiek vēstīts, cik cilvēki gājuši bojā no jaunā koronavīrusa, Jānis Skutelis "Pusnakts šovā septiņos" ironizē, kā nesaslimt ar kādu vīrusu.
 
17.feb
Nolūkā ierobežot jaunā koronavīrusa "Covid-19" izplatību Japāna pirmdien paziņojusi, ka atcels publiskos pasākumus, kas iepriekš plānoti, lai svinētu imperatora Naruhito dzimšanas dienu.
 
17.feb
Jaunā koronavīrusa uzliesmojuma dēļ Ķīna varētu atlikt ikgadējo parlamenta sesiju, pirmdien vēsta valsts mediji.
 
17.feb
Jaunā koronavīrusa "Covid-19" upuru skaits pieaudzis par 105 cilvēkiem un sasniedzis 1770, pirmdien paziņojušas Ķīnas varasiestādes. Pēdējo 24 stundu laikā reģistrēti 2048 jauni inficēšanās gadījumi, kopējam inficēto skaitam kopš epidēmijas sākuma pagājušā gada decembrī visā kontinentālajā Ķīnā sasniedzot 70,548. Tajā pašā laikā 10 844 pacienti, kas bijuši inficēti ar "Covid-19", ir izveseļojušies un izrakstīti no slimnīcām.
 
17.feb
Nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" gaisa kuģu salona apkalpes locekļi ir informēti par rīcību jaunā koronavīrusa aizdomu gadījumā, norādīja lidsabiedrības pārstāve Alise Briede.
 
17.feb
1665 bojāgājušie un vairāk nekā 68 500 inficēto Ķīnā, kā arī četri upuri aiz Ķīnas robežām (viens arī Francijā) un vairāk nekā 500 inficēto – tāda svētdien bija pneimonijai līdzīgo slimību Covid-19 izraisošā vīrusa izplatības statistika. Ķīnas varasiestādes uzsvērušas, ka vīrusu pakāpeniski izdodas iegrožot, taču, lai to paveiktu, jārīkojas izlēmīgi, un par karantīnas nosacījumu pārkāpšanu paredzēts pat nāvessods. ANO paspārnē esošā Pasaules veselības organizācija (WHO), atzīstot, ka Ķīna dara visu, kas tās spēkos, gan nav steigusies paziņot, ka globālās briesmas ir garām.
 
17.feb
Ar jauno koronavīrusu "Covid-19", kas pirmo reizi tika konstatēts pagājušā gada decembrī Ķīnā, visā pasaulē inficējies jau vairāk nekā 71 000 cilvēku.
 
17.feb
Jaunā koronavīrusa "Covid-19" upuru skaits pieaudzis par 105 cilvēkiem un sasniedzis 1770, pirmdien paziņojušas Ķīnas varasiestādes.