Bīstamais vīruss

1.aug
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar koronavīrusu apstiprināta vēl 100 cilvēkiem, bet nav reģistrēts neviens nāves gadījums ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19, pirmdien paziņojis Statistikas departaments.
 
1.aug
Brīvdienās Covid-19 kumulatīvais rādītājs Latvijā palielinājies no 892,7 ceturtdien līdz 948,9 svētdien, kas ir augstākais rādītājs kopš 11.aprīļa, kad tas bija 991,9, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
1.aug
Ekonomikas ministrija ir izstrādājusi iespējamos atbalsta nosacījumus gadījumam, ja rudenī Minitru kabinets nolemj ieviest ierobežojumus, lai mazinātu Covid-19 izplatību. Iespējamība, ka rudenī tiks ieviesti ierobežojumi - sociālā distancēšanās, medicīnisko sejas masku lietošana, augsta riska inficēšanās vietās attālināts darbs – ir diezgan augsta, jo par to liecina gan Veselības ministrijas paredzētie trīs Covid-19 attīstības scenāriji, gan arī Ekonomikas ministrijas sagatavotie noteikumu projekti par atbalstu Covid-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem, kas nosūtīti uzņēmēju organzācijām izvērtēšanai.
 
29.jūl
Daudzas valstis jau piedzīvo kārtējo Covid vilni, un tas vēl nav sasniedzis maksimumu. Līdz šim saslimstības pieaugums nav izraisījis augstu mirstības līmeni, taču hospitalizāciju skaits nepārtraukti pieaug. Liels vakcināciju skaits neapšaubāmi palīdz apturēt pašreizējo vilni, taču pilnībā vakcinētiem cilvēkiem joprojām var parādīties simptomi, vēsta MedikForum.
 
28.jūl
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar koronavīrusu apstiprināta vēl 1273 cilvēkiem, bet nav reģistrēts neviens nāves gadījums ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19, ceturtdien paziņojis Statistikas departaments.
 
28.jūl
Trešdien Latvijā veikti 4527 Covid-19 izmeklējumi. Reģistrēti 1575 koronavīrusa gadījumi, ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs.
 
27.jūl
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar koronavīrusu apstiprināta vēl 1459 cilvēkiem, bet nav reģistrēts neviens nāves gadījums ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19, trešdien paziņojis Statistikas departaments.
 
27.jūl
Otrdien Latvijā veikti 5510 Covid-19 izmeklējumi. Reģistrēti 2111 jauni koronavīrusa gadījumi, ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs.
 
26.jūl
Austrijas valdība otrdien paziņoja, ka tā atceļ karantīnas prasības cilvēkiem, kas inficēti ar koronavīrusu.
 
26.jūl
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar koronavīrusu apstiprināta vēl 1820 cilvēkiem un reģistrēti trīs nāves gadījumi ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19, otrdien paziņojis Statistikas departaments.
 
26.jūl
Pieaugot Covid-19 pacientu skaitam, Daugavpils slimnīcā uz dezinfekcijas laiku slēdz neiroloģijas nodaļu, pastāstīja Daugavpils slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs.
 
26.jūl
Aizvadītajā diennaktī Latvijā veikti 4669 Covid-19 izmeklējumi. Reģistrēti 1368 koronavīrusa gadījumi, ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs.
 
25.jūl
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar koronavīrusu apstiprināta vēl 91 cilvēkam un reģistrēts viens nāves gadījums ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19, pirmdien paziņojis Statistikas departaments.
 
25.jūl
Aizvadītajā nedēļā, no 18.jūlija līdz 24.jūlijam, jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 56%, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.
 
25.jūl
Pēdējo trīs dienu laikā Latvijā veikts 7281 Covid-19 izmeklējums. Reģistrēti 2566 jauni koronavīrusa gadījumi, ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs.
 
24.jūl
Omikrona paveida izplatības dēļ eksperti iedzīvotājiem atgādina par nepieciešamību vakcinēties. Visi, kuri nav pabeiguši vakcināciju, aicināti saņemt balstvakcīnu, kas vairumā gadījumu nozīmē trešo poti. Bet atsevišķām iedzīvotāju grupām iesaka arī ceturto poti, vēstīja TV3 Ziņas.
 
24.jūl
Latvijā rudens un ziemas Covid-19 epidēmijas ietekme izpaudīsies četras līdz piecas nedēļas pēc jauna vīrusa paveida atklāšanas vai uzliesmojuma citās valstīs, paredz Veselības ministrijas (VM) izstrādātais un valdībā iesniegtais informatīvais ziņojums par epidemioloģiskās drošības draudiem saistībā ar Covid-19 infekciju.
 
23.jūl
Vakcinācijas radītā imunitāte pret Covid-19 krīt 6-12 mēnešu laikā, un riska grupās esošajiem cilvēkiem būtu jāvairās no lielas pulcēšanās un jānēsā mutes un deguma aizsargmaskas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs, profesors Ģirts Briģis.
 
22.jūl
ASV prezidenta Džo Baidena simptomi pēc pozitīvās Covid-19 analīzes ir uzlabojušies, un viņa galvenie veselības rādītāji, ieskaitot asinsspiedienu, joprojām ir normāli, piektdien pavēstīja viņa ārsts Baltajā namā.
 
22.jūl
Zāļu valsts aģentūrā (ZVA) pašlaik padziļināti izskata kādu pieteikumu par maksimālās kompensācijas – 142 290 eiro – izmaksu vakcinācijas pret Covid-19 izraisītu blakņu dēļ, vēsta LTV raidījums "Panorāma".