Vācija apsver iespēju atcelt ieceļošanas aizliegumu ķīniešu tūristiem

© pixabay.com

Vācijas valdība apsver iespēju atcelt ieceļošanas aizliegumu ķīniešu tūristiem, kas ir viens no pēdējiem atlikušajiem pasākumiem Covid-19 izplatības novēršanai.

Kā paziņoja Ārlietu ministrija, tiek apspriesta pilnīga pēdējo atlikušo ieceļošanas un vīzu ierobežojumu atcelšana.

Vācijas valdība 1.martā atcēla lielāko daļu ierobežojumu cilvēkiem, kas ieceļo valstī no Ķīnas..

Tomēr joprojām ir spēkā ieceļošanas aizliegums tūristiem no Ķīnas. Tikmēr citas Eiropas Savienības (ES) valstis, piemēram, Austrija un Šveice jau izsniedz vīzas Ķīnas tūristiem.

Pirms pandēmijas ķīniešu tūristi bija viens no galvenajiem ienākumu avotiem tūrisma nozarei, 2019.gadā iztērējot aptuveni 200 miljardus dolāru visā pasaulē, liecina ASV bankas "Citi" aplēses.

2019.gadā Vāciju apmeklēja 1,5 miljoni cilvēku no Ķīnas, bet 2022.gadā šis skaitlis samazinājās līdz gandrīz 180 000.

Pasaulē

Igaunijas valdošā koalīcija, kuru veido Reformu partija, Sociāldemokrātiskā partija un partija “Igaunija 200”, pagājušās nedēļas nogalē publiskoja savu nodokļu reformas projektu, kas no Latvijas skatu punkta ir gandrīz vai šokējošs. Paredzēts, ka no 2025. gada jūlija pievienotās vērtības nodoklis (PVN) tiks paaugstināts par diviem procentpunktiem līdz 24%, bet no 2026. gada janvāra par diviem procentpunktiem līdz 24% tiks palielināts arī iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN).

Svarīgākais