Liepājas restorānam Oskars jau piecpadsmit gadu. Tas audzis un mainījies gadu gaitā un tagad, var teikt, ir viena no iecienītākajām liepājnieku un pilsētas viesu atpūtas vietām. Trešo gadu restorānā par šefpavāru strādā Rolands Lukjanovs.
Liepājas restorānam Oskars jau piecpadsmit gadu. Tas audzis un mainījies gadu gaitā un tagad, var teikt, ir viena no iecienītākajām liepājnieku un pilsētas viesu atpūtas vietām. Trešo gadu restorānā par šefpavāru strādā Rolands Lukjanovs. Puisis zina, ko dzīvē vēlas sasniegt.
Mēs labprāt ēdam ābolmaizes un ābolkūkas. Starp abiem šiem veidiem palaikam grūti novilkt robežu, tomēr ābolmaize parasti ir rauga mīklas izstrādājums, bet ābolkūka cepta no kārtainās vai biskvīta mīklas.
Reiz kāda slavena pavāra teiktais «.. ja jums mājās nav nekā ēdama, atveriet ledusskapi, paņemiet lasi un pagatavojiet..» jau sen ir folklorizējies un apaudzis ar asprātīgiem viedā teikuma turpinājumiem. Bet, ja tā padomā – kāpēc gan ne.
Finansiste Laine Dūne, kurai patīk gatavot ēst, vasaras sezonā uzturā cenšoties iekļaut ēdienus, kas netiek cepti. Ikdienā priekšroku dod vienkāršai un veselīgai maltītei, kas sarūpēta mājās, bet ārpus tām tiekot baudīta reti.
Arī vasaras svelmē, īpaši pēc smaga un intensīva darba dārzā, reizēm sakārojas kas kreftīgāks par sauju ogu, tāpēc Māja piedāvā sātīgu un asu ēdienu receptes, ko celt galdā izsalkušiem talciniekiem.
Laikā, kad ražas laiks tuvojas savai kulminācijai un dārzā un mežā valda dabas dāvanu pārbagātība, ir īstais brīdis to visu celt galdā un integrēt labi zināmos, kā arī jaunos un neierastos garšu savienojumos.
Laikā, kad ražas laiks tuvojas savai kulminācijai un dārzā un mežā valda dabas dāvanu pārbagātība, ir īstais brīdis to visu celt galdā un integrēt labi zināmos, kā arī jaunos un neierastos garšu savienojumos.
Bērnībā šis bija viens no tiem našķiem, ko pieaugušie mācēja sarūpēt allaž, kad mums, mazajiem, sakārojās kā garšīga. Veikalu piedāvājums gaužām skops, tajos atrodamā izvēle ne tuvu tāda, kāda tā šodien: kas atlika? Radīt saldumus pašiem.
Kad pie rīta kafijas govs piena vietā vai kādas kūkas receptē sastāvdaļu sarakstā parādās riekstu vai cits piens, tad kāds ar izbrīnu droši vien pajautās – kā tas garšo, cik tas ir veselīgs un vai spēj aizstāt govs vai kazas pienu?
Vasarā, it sevišķi, ja ir karsts, kārojas pēc atspirdzinoša, vēsa dzēriena vai kokteiļa. Viens no variantiem – smūtijs, kas pagatavots no svaigiem augļiem vai dārzeņiem, kam pievienoti saldēti augļi, medus vai sasaldēts jogurts.
Patisons piesaista uzmanību ar savu formu. Arī mazi bērni, kurus parasti nesajūsmina doma, ka pusdienās viņiem dos kaut ko kabačveidīgu, ir vieglāk pierunājami nogaršot patisonus, kuri tik interesanti izskatās – kā lidojošie šķīvīši, karaļu kroņi vai Pelnrušķītes karietes.
Lavandas ziedus mēs lielākoties pazīstam ar to brīnišķīgo, nomierinošo aromātu – no tiem gatavo ēterisko eļļu ar ārstnieciskām īpašībām un kā dekoratīvu elementu.
Vasara nav laiks, kad virtuvē gribas pavadīt garas stundas, taču ēst vajag un ar kaut ko garšīgu savus mīļos palutināt arī vajag. Noteikti vajag! Kad gatavas nāk meža un dārzu ogas, aizraujošiem kulinārijas eksperimentiem paveras neierobežotas iespējas.
Latvijas iedzīvotāji, kuri pabijuši Gruzijā, slavēt slavē šīs viesmīlīgās zemes ēdienus un vīnus. Pat tie, kuru attieksmē pret cittautu virtuvi parasti jūtama skepse, atbrauc atraisījušies, pārkāpuši pašu uzliktos ierobežojumus ēdienkartē un reizēm – izbrīnīti par to, cik daudz dažādu gardu lietu spējuši apēst un cik vīna izdzert.
Vasarā, gatavojot gaļas, zivju un dārzeņu ēdienus, neiztikt bez kečupa vai tomātu mērces. Grilēšanas un ēdiena pasniegšanas procesā tradicionāli gaļai vislabākā piedeva ir kečups.