Veselīgs dzīvesveids

1.mar 2021
Lai ēstu veselīgi, patiešām nav nepieciešams divas stundas stāvēt pie plīts. Protams, ja ēst gatavošana sagādā prieku, to droši var darīt. Taču tikpat labi var doties uz veikalu un iegādāties visu nepieciešamo. Piepūlēties nāksies vien tik daudz, lai produktus nomazgātu, atvērtu iepakojumu, sagrieztu un saliktu uz šķīvja. Vai arī – lai gatavošanai pievērstos īsu brīdi: piemēram, izvārītu paciņu Latvijā ražotu pērļu grūbu vai citu graudaugu, uz pannas sasautētu dārzeņus vai zivs gabaliņus, atzīst uztura speciāliste Zane Timpare
26.aug 2020
Fiziski aktīvs dzīvesveids ir cilvēka veselības stūrakmens. Vēl jo svarīgāka kustēšanās brīvā dabā kļūst laikā, kad kolektīva sportošana nav pieejama un daudz laika jāpavada dzīvesvietā, kā tas notika ārkārtējās situācijas laikā šajā pavasarī. Lai viens otru mudinātu dzīvot aktīvāk un uzturētu mundrāku garu nomācošajā periodā, specializētās kredītu bankas Bigbank kolektīvs izveidoja savu Endomondo izaicinājumu, kurā jau iesaistījusies gandrīz puse kolektīva un tas kļuvis par lielisku alternatīvu šovasar nenotiekošajām ierastajām tautas sporta sacensībām.
13.mai 2014
Veselības ministrija (VM) ir nodevusi publiskajai apspriešanai grozījumus Ministru kabineta (MK) aptieku darbu regulējošajos noteikumos, paredzot pilnībā aizliegt aptieku lojalitātes programmas un lojalitātes kartes, biznesa portālu "Nozare.lv" informē "Aptieku attīstības biedrības" valdes priekšsēdētāja Inga Zemdega-Grāpe.
13.mai 2014
Jelgavas novada Staļģenē zemnieku saimniecībā "Vībotnes" jau novākta pirmā zemeņu raža, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja saimniecības pārstāve Gita Ratniece.
30.apr 2014
Pinnes jeb acne vulgaris ir visizplatītākā ādas problēma – strutains ādas iekaisums, kas sākotnēji rodas hormonu ietekmē: ādā pastiprināti darbojas tauku dziedzeri, lielā daudzumā producējot biezus taukus, un to saķepšana traucē ādas virskārtas pārragošanās un nolobīšanās procesu.
29.apr 2014
Deguns ir stipri izvirzīta sejas daļa, tāpēc nav brīnums, ka tieši pa degunu ķildnieki piesola cits citam strīda karstumā un arī dažādos negadījumos deguns bieži vien saņem pirmo triecienu.
22.apr 2014
«Iestājoties pavasarim, organisms piedzīvo pārmaiņas, ko izraisījis dažādu organismam nepieciešamo mikroelementu un saules gaismas trūkums ziemā.
21.apr 2014
«Arvien vairāk un vairāk sabiedrībā apzinās, ka nav tādu tablešu, kuras lietojot desmit dienās var zaudēt liekos kilogramus, kas uzkrāti desmit gados,» saka ārsts Kaspars Ivanovs, Lotos pharma dibinātājs un valdes priekšsēdētājs.
14.apr 2014
Mūsdienu dzīvesveids radījis veselu virkni faktoru, kuri negatīvi ietekmē cilvēku veselību. Mazkustīgums un nepareizs uzturs, spriedze un pārstrādāšanās, attiecību sarežģījumi un nesakārtota sadzīve – tie ir tikai daži.
photo_camera
11.apr 2014
Gaisā jau virmo pavasaris, bet joprojām aktuālas ir vīrusu infekcijas un saaukstēšanās slimības. Pēc ziemas organisms ir novājināts, tāpēc ārstnieciskā un profilaktiskā nolūkā var izmantot aromterapiju – dažādas ēteriskās eļļas.
8.apr 2014
Vai pavasara nogurums ir dabiska parādība, dzīvesveida nepareizību sekas vai mārketinga izdomājums? Tie mediķi, kuri noskaņoti kategoriski, uzskata: ja cilvēka dienas režīms, uzturs, fiziskā un garīgā slodze atrodas pastāvīgā līdzsvarā, tad nekāds pavasara nogurums nerodas.
6.apr 2014
Muguras sāpes bieži tiek uzskatītas par neatņemamu mūsu laikmeta problēmu. Senāk par tām sūdzējās galvenokārt smaga fiziska darba strādnieki, šodien viņus sliktā nozīmē pārspējuši tie, kuri daudz sēž – darbā, mājās, pie stūres.
3.apr 2014
Stresu mēs diendienā vainojam dažādās problēmās, taču ne vienmēr pamanām, kā un pa kuru laiku tas piezadzies un ka esam kļuvuši nervozāki.
29.mar 2014
Asinsspiedienu laiku pa laikam der pārbaudīt ikvienam, arī tam, kurš jūtas labi un apgalvo, ka vispār nezinot, kas tas asinsspiediens tāds ir. Daļa cilvēku nemaz nejūt, ka asinsspiediens pastāvīgi ir paaugstināts, un tas atklājas, tikai veicot mērījumus.
photo_camera
21.mar 2014
Pavasarī ir svarīgi attīrīt savu organismu jeb veikt detoksikāciju. Tai vispiemērotākais laiks ir gadalaiku maiņa, kad organisms pielāgojas jauniem apstākļiem, var sākt mainīt ēšanas paradumus un dzīvesveidu.
18.mar 2014
«Bieži vien cilvēki cer, ka līdz ar pavasara atnākšanu vairs nebūs jāraizējas par saaukstēšanos. Taču organisma rezerves, iespējams, ir jau krietni izsmeltas rudenī un ziemā, tādēļ pavasarī aizsargspējas ir novājinātas,» saka ārsts Kaspars Ivanovs, SIA Lotos pharma dibinātājs un valdes priekšsēdētājs.
15.mar 2014
Pavasaris dabā atnāks. Noteikti atnāks, taču mums jau raksturīgi visu pasteidzināt – arī gadalaiku maiņu. Nu gribas iegūt apliecinājumu, ka dabas iešana pretī gaismai vairs nav aiz kalniem, nu tā gribas ātrāk ieraudzīt pirmo zaļo asna dzinumu, pirmo... Kā? Jāizveido mazs zaļumu dārziņš, un pavisam drīz būs apliecinājums!
14.mar 2014
«Veselības centrs 4» pagājušā gada nogalē uzsāka jaunu projektu - video konsultācijas, kurās piedalās «Veselības centra 4» speciālisti, tiešraidē atbildot uz iesūtītajiem jautājumiem.
14.mar 2014
Apmeklēt fizioterapeitu der ikvienam, arī tam, kurš nupat saņēmis ārsta izziņu ar slēdzienu – praktiski vesels. «Nav bijis neviena pacienta, kuram es varētu teikt: ko jūs pie manis atnācāt, man ar jums nav ko darīt! Katrs cilvēks var justies vēl labāk,» saka Headline privātklīnikas fizioterapeite Dace Driba.
11.mar 2014
Daba nav bijusi pret visiem vienādi vēlīga, piešķirot atmiņas potenciālu – to var redzēt jau skolas solā. Toties labā ziņa ir tā, ka ikviens cilvēks var diezgan daudz darīt, lai savu atmiņu uzlabotu līdz tādam līmenim, ka uz to ikdienā iespējams paļauties.
8.mar 2014
Tuvojoties pavasarim, pieņemts tīrīt mājokli, pagalmu, dārzu. Vai jātīra arī organisms? Par to cilvēku domas dalās, gluži tāpat kā par paņēmieniem šā mērķa īstenošanai. Reizēm izskan galēji pretrunīgi viedokļi par to, vai jāpalīdz izvadīt no ķermeņa kaitīgās vielas ar speciālu uztura bagātinātāju palīdzību.
2.mar 2014
Mazuļi vai pusaudži, kautrīgi vai runīgi, droši, bikli vai pat tādi, kuri par sliktu uzvedību biedēti ar ļauno dakteri un lielo šprici – bērni paliek bērni, un, kad rodas vajadzība pēc LOR speciālista konsultācijas, ārstam ar visiem jācenšas saprasties.