Kāpēc banāni ir ogas, bet zemenes nav? Interesanti fakti

© unsplash.com

Mēs visi zinām, ka banāns ir auglis, bet zemene - oga. Taču, ja iedziļināmies botāniskajās definīcijās, izrādās, ka patiesībā banāns ir oga, kamēr zemenes tādas nav. Kā tā? Skaidro “unian.net”.

Ja skatāmies uz banānu no botāniskā viedokļa, tas nav auglis, bet gan daudzsēklu oga. Banāns atbilst visām ogas definīcijām:

  • attīstās no viena zieda vienas olnīcas;
  • tam ir sulīgs mīkstums bez sēklas;
  • tam ir sēklas - savvaļas banānos tās ir rupjākas, kultivētos banānos tās ir praktiski neredzamas;
  • tam ir plāna miza, mīkstums un iekšējais apvalks, bet tam nav cieta apvalka, sēklas un vairāki augļi vienā.

Tomēr vai banānus var turpināt saukt par augļiem? Noteikti, jo tikai no botāniskā viedokļa tie ir ogas, bet ikdienas izpratnē tie ir augļi. Ar tiem domājam ēdamus augu augļus, ko var ēst svaigus - un banāni ietilpst šajā kategorijā.

Pixabay.com

Kāpēc zemenes nav ogas?

Atkal jāaplūko botānisks skaidrojums:

  • zemeņu augļi nav to mīkstums, bet gan sēklas;
  • tām nav ogām raksturīgo trīs slāņu - mizas, mīkstuma un iekšējās čaulas.

Zemenes patiesībā ir viltus, salikts daudzsēklu auglis. Bet tas, protams, nepadara tās mazāk garšīgas, un arī ikdienas dzīvē, visticamāk, zemenes turpināsim saukt par ogām.

Dzīvesstils

Testosterons ir galvenais hormons, kas ietekmē vīriešu fizisko un garīgo veselību. Tas regulē muskuļu masu, tauku vielmaiņu, enerģiju, garastāvokli un libido. Tomēr tā deficīts rodas ne tikai vecākiem vīriešiem, bet arī jauniem vīriešiem. Kāpēc rodas šī problēma un kā to diagnosticēt?

Svarīgākais