Veselība

15.aug 2020
Ikviens vēlas skaistu smaidu. Lai to nodrošinātu, regulāri ejam pie zobārsta, atsakāmies ēst saldus ēdienus. Tomēr pārtikas produkti, kas šķiet nekaitīgi, bieži izrādās bieds mūsu zobiem. Piemēram, pat tomāti un maize spēj patiesībā tiem kaitēt.
14.aug 2020
Pirts ir mūsu senču svētnīca – vieta, kur gan tiešā, gan pārnestā nozīmē mazgāties baltam, kur pēc nedēļas darba atstāt ne tikai netīrumus, bet arī raizes. Pirts ir visātrākais un vienkāršākais veids, kā atjaunot un līdzsvarot sevi visos līmeņos – ķermenī, prātā un dvēselē.
13.aug 2020
Veselībai svarīga ir ne tikai produktu izvēle, bet arī laiks, kurā tos ēd. Piemēram, ābolu ēšana nepareizā laikā var izraisīt zarnu problēmas, nevis uzlabot gremošanu.
12.aug 2020
Toksīni ir sastopami visur - gaisā, dzeramajā ūdenī, pārtikā. Pat iecienītākais viedtālrunis ir netīrumu krātuve, kurā ir pietiekami daudz baktēriju, lai nopietni slimotu. Ik dienas toksīni tiek uzkrāti mūsu ķermenī un, ja ilgstoši neko nedarām, varam nopietni saslimt. Lūk, 8 simptomi, kas palīdzēs laikus attīrīt organismu.
11.aug 2020
Vienu mirkli vesels un priecīgs, otru – praktiski paralizēts. Tā iespējams raksturot migrēnas pacientu. Migrēna ir otrās biežākās galvassāpes pasaulē – ar to sirgst piektā daļa cilvēces. Tomēr tās nav tikai vienkāršas galvassāpes. Tās ierasti pavada nelabums, slikta dūša līdz pat vemšanai, pastiprināta jutība pret trokšņiem un gaismu, kā arī bieži vien nespēja turpināt jebkuru fizisku ikdienas darbību. Daļa cilvēku migrēnu piedzīvo tik bieži, ka tie darba nespējīgi bez iespējas saņemt oficiālu invaliditāti, jo neviens tests uz pasaules nespēj uzrādīt, ka cilvēks cieš no migrēnas. To var noteikt tikai zinošs ārsts balstoties uz noteiktu simptomu kopumu. Neiroloģes un sāpju ārstes – Dr. Linda Zvaune un Līga Mekša – skaidro, kas ir migrēna un ar ko ikdienā saskarās migrēnas pacienti.
11.aug 2020
Lai gan vīrieši zaudē matus biežāk nekā sievietes, matu izkrišana ietekmē abus dzimumus. Matu izkrišanai nav viena iemesla - cēloņi var būt vienkārši un īslaicīgi (piemēram, vitamīnu deficīts), taču ir arī sarežģītāki gadījumi piemēram, veselības problēmas. Par laimi, ir arī daudz veidu, kā matu izkrišanu ārstēt.
10.aug 2020
Ikviens vēlas skaistu smaidu. Lai to nodrošinātu, regulāri ejam pie zobārsta, atsakāmies ēst saldus ēdienus. Tomēr pārtikas produkti, kas šķiet nekaitīgi, bieži izrādās bieds mūsu zobiem. Piemēram, pat tomāti un maize spēj patiesībā tiem kaitēt.
8.aug 2020
Nepatīkamas sajūtas un sāpes krūtīs daudzus satrauc, jo viss, kas saistīts ar sirdi, ir nopietni. Sirdsklauves ir jūtamas dažādos veidos, vismaz reizi dzīvē ikviens to var piedzīvot. Bet ko darīt, ja jūsu sirds pukst, it kā tā gatava izlēkt?
7.aug 2020
Ar intoksikāciju – stāvokli, kas radies saindēšanās rezultātā –, gadās saskarties nereti, tieši siltos laika apstākļos pat biežāk nekā citkārt. „Akūtos gadījumos svarīgi nekavējoties vērsties pēc neatliekamās medicīniskās palīdzības, bet citkārt var noderēt ārstniecības un citi augi,” teic Dr.biol., farmaceits Dailonis Pakalns.
7.aug 2020
Galvenie priekšnoteikumi labai veselībai ir kustība, emocionālais līdzsvars, svaigs gaiss un sabalansēts uzturs. Vasara ir labākais laiks, lai spēcinātu organismu un stiprinātu tā dabiskās aizsargspējas, tāpēc farmaceite Zane Melberga dalās ar pieciem padomiem – ko darīt vasarā, lai stiprinātu imunitāti pirms sākusies vīrusu sezona.
7.aug 2020
Katrs trešais (28 %) Latvijas iedzīvotājs pēdējā gada laikā saslimstot uzsācis pašārstēšanos, vadoties pēc internetā atrodamās informācijas, vēl jo vairāk – katrs ceturtais (20 %) to darījis regulāri, pat vairākas reizes, liecina Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss. Tikmēr eksperti norāda, ka pašārstēšanās ir daudz bīstamāka nekā varētu šķist, un aicina neriskēt ar savu veselību, vieglprātīgi paļaujoties uz internetā atrodamo informāciju.
6.aug 2020
Zem Slimību profilakses un kontroles centra lupas (SPKC) nonākusi invazīvā skaistumkopšana - procedūras, kuru laikā tiek mērķtiecīgi pārdurta āda. Viena no šādām procedūrām ir tetovēšana, process, kurā vienlīdz svarīga ir gan higiēnas normu ievērošana, gan mākslinieciskā kvalitāte - ar radīto zīmējumu uz ādas cilvēkam būs jādzīvo visu mūžu. Par tendencēm tetovēšanas mākslas attīstībā un klientu paradumos stāsta Latvijas Tetovēšanas biedrības vadītājs Edgars Freimanis un praktizējošs tetovētājs ar ilgstošu starptautisku darba pieredzi, Baltijas Tetovēšanas konvencijas organizators Maksims Zotovs.
6.aug 2020
Matu mazgāšana šķiet diezgan vienkārša. Bet ir dažas kļūdas, kuras, iespējams, pat neapzināmies, ka pieļaujam, bet kas var izraisīt matu dehidratāciju, lūšanu vai pat galvas ādas infekcijas. Portāls "Bright Side" nosaucis 8 biežākās kļūdas, kuras pieļaujam, mazgājot matus.
4.aug 2020
Pēc dietologu domām šie pieci veselīgie produkti patiesībā kaitē mūsu miegam, tāpēc no tiem vajadzētu vairākas stundas pirms miega atteikties.
3.aug 2020
Īpaši ceļgala traumu riskam pakļauti sportisti – futbolisti, basketbolisti –, jo viņi spēles laikā bieži strauji maina virzienu, pagriežot ķermeni. Tajā brīdī var notikt krusteniskās saites plīsums, turklāt 20% gadījumu rodas arī meniska plīsums. „Taču arī bez traumas sāpes, stīvums, grūtības kāpt – liecina par nopietniem izmaiņu procesiem ceļos,” apkopojot galvenos ieteikumus ceļu locītavu veselībai saka  Aiwa Clinic traumatologs ortopēds Visams Rafaels.
3.aug 2020
Daudzi pārtikas produkti satur pārtikas piedevas, kas identificētas ar E-kodiem. Savukārt ārsti apgalvo, ka daudzas no šīm piedevām var būt bīstamas veselībai un pat izraisīt vēža attīstību.
2.aug 2020
Visi šie produkti ir labi jau paši par sevi, bet, ēdot tos kopā, būs iespējams vēl efektīvāk absorbēt tajos esošās barības vielas.
1.aug 2020
Vasaras laikā īpaši aktuāls kļūst jautājums par pretparazītu līdzekļu lietošanu profilakses nolūkos. Risks saskarties ar dažādiem parazītiem vasarā nenoliedzami palielinās – biežāk tiek ēsti nemazgāti produkti – dārzeņi un augļi tieši no dobes –, savukārt bērni daudz vairāk laika pavada, spēlējoties bērnu laukumos un smilšu kastēs, kur augsne var būt inficēta. Kā atpazīt, ka organismā nokļuvuši parazīti, un kā sevi no tiem pasargāt, skaidro farmaceite Līga Cīrule.
1.aug 2020
Turpinoties vasarīgiem laikapstākļiem, arvien vairāk iedzīvotāju izvēlas pavadīt savu brīvo laiku pie ūdenstilpnēm. Lai arī karstā dienā atveldzēšanās ūdenī ir ļoti patīkama, jābūt uzmanīgiem, jo tā var sagādāt arī dažādas veselības problēmas. Par saslimšanām, kas var būt tieši saistītas ar peldēšanos, un padomiem, kā no tām izvairīties, stāsta farmaceite Anna Kivleniece.
31.jūl 2020
Magnijs ir ārkārtīgi svarīgs minerāls mūsu organismam. Magnijs organismā ir iesaistīts daudzās ķīmiskās reakcijās, darbojas dažādās enzīmu sistēmās un tam piemīt kardioprotektīva – sirdi sargājoša – iedarbība. Portāls "Healthline" uzskaitījis veselīgus pārtikas produktus, kas satur daudz magnija.