Veselība

26.aug 2020
Daži cilvēki izvēlas savu māju/dzīvokli tīrīt katru nedēļu, citi - ik pēc 15 dienām, bet citi to dara vēl retāk. Neatkarīgi no tīrīšanas grafika, dažus priekšmetus un vietas vēlams noslaucīt katru dienu. Portāls "Bright Side" nosaucis priekšmetus, kuriem viegli piekļūst baktērijas, kas var kaitēt veselībai.
24.aug 2020
Koši zaļi zaļumi piešķir ēdienam krāsu, garšu un svaigumu un tie ir veselīgi. Iepazīstinot ar augu vērtību, speciālisti atgādina - slimības gadījumā medikamentus ar zaļumiem gan aizstāt nedrīkst!
23.aug 2020
Cilvēki vasarā mēdz ēst vairāk svaigu augļu un dārzeņu, tāpēc daudzi no mums domā, ka mūsu imunitāte ir pietiekami nostiprināta ar vitamīniem un minerālvielām. Speciālisti apgalvo, ka pat tad, ja mēs ēdam veselīgi, mums varētu būt vitamīnu un minerālvielu trūkums.
23.aug 2020
Visi zina, ka citroni ir labi, jo tajos ir daudz C vitamīna. Mēs to pievienojam tējai un izmantojam ārstējot saaukstēšanos. Tomēr tie nav visi citronu neticamās īpašības. Izrādās, ka arī citrona šķēle, kas atstāta pie gultas pa nakti, spēj darīt brīnumus.
22.aug 2020
Bērni vasarā aktīvi pavada laiku dzīvojoties pa smilšu kastēm vai pludmales smiltīm, dodoties uz lauku mājām, nometnēm, sabiedriskām vietām, tostarp zoodārziem. Esot kontaktā gan ar citiem bērniem, gan ar dzīvniekiem un kopumā ievērojami aktīvāk pavadot laiku svaigā gaisā, ir salīdzinoši lielāka iespēja iegūt parazītus, piemēram, utis, spalīšus vai blusas. Lai sevi un bērnus pasargātu no iespējamas inficēšanās ar parazītiem, farmaceite Zane Melberga dalās padomos, kā no tiem izvairīties un ko iesākt, ja inficēšanās tomēr notikusi.
22.aug 2020
Ja meža veltes pirms lietošanas uzturā gandrīz vienmēr tiek noskalotas zem tekoša ūdens, tad ar pašmāju dārzā audzētu labumu mazgāšanu tiek grēkots biežāk. Kāpēc, tikai mazgājot ogas, dārzeņus un zaļumus, iespējams pasargāt sevi no inficēšanās ar diviem mūsu reģionā sastopamajiem parazītiem - cērmēm un ehinokoku, skaidro infektoloģe Sniedze Laivacuma, savukārt farmaceite Līga Cīrule stāsta, kurām cilvēku grupām jābūt īpaši piesardzīgām.
22.aug 2020
Eksperti no divām universitātēm pētījuši saistību starp ilgstošu rīsu, kuros ir ļoti zems arsēna līmenis, lietošanu uzturā un veselības problēmām, piemēram, sirds un asinsvadu slimībām, raksta "Daily Mirror".
21.aug 2020
Veselībai svarīga ir ne tikai produktu izvēle, bet arī laiks, kurā tos ēd. Piemēram, ābolu ēšana nepareizā laikā var izraisīt zarnu problēmas, nevis uzlabot gremošanu.
20.aug 2020
Daudzi nezina, ka, piemēram, olu čaumalas var pārveidot par kalcija pulveri, ārbūza mizas var marinēt, bet ziedkāpostu lapas var kļūt par garšīgu zupu. Tie ir tikai daži piemēri par produktu pārpalikumiem, kurus parasti izmetam miskastē. Turklāt šie pārpalikumi ir ļoti veselīgi.
19.aug 2020
Cilvēki nevar būt veseli, ja planēta nav vesela, šodien Pasaules talkas ieskandināšanas pirmajā pasākumā Rīgas pilī teica Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece.
19.aug 2020
Ģimenes ārste Zane Zitmane skaidro, ka regulāra mošanās naktīs ne vien pasliktina darbaspējas, bet arī var liecināt par nopietnām saslimšanām - cukura diabētu, urīnpūšļa problēmām, sirds mazspēju, savukārt vīriešiem - arī prostatas saslimšanu.
19.aug 2020
Keratīns ir olbaltumvielu veids, kas atrodams matos, ādā un nagos. Bieži tiek teikts, ka keratīna uztura bagātinātāji palīdz novērst matu izkrišanu, palielina nagu augšanu un uzlabo ādas struktūru. Tomēr daudzi veselīgi pārtikas produkti palīdz ķermenim sintizēt keratīnu. Portāls "healthline" uzskaitījis produktus, kas palīdz organismam palielināt keratīna daudzumu.
17.aug 2020
Kaut arī dateles neuzskata par superēdienu, tās ļoti tuvu šim apzīmējumam. Tās dod tik daudz ieguvumu veselībai, ka mums vajadzētu tās ēst biežāk! Turklāt tās ir saldas un ļoti labi garšo. Atliek tikai pamēģināt nedēļu ēst šos garšīgos augļus, lai justu pozitīvas izmaiņas organismā. 
16.aug 2020
Neskaitāmie darba e-pasti, projektu atskaites un prezentāciju veidošana darba ikdienā. Mīļākā filma vai seriāls, Instagram un Facebook pārbaude, un ikdienas čats telefona aplikācijā. Vidēji 6 stundas 42 minūtes dienā mēs pavadām internetā un vēl vairāk laika patērējam, skatoties ierīču ekrānos.
16.aug 2020
Lai gan tiek uzskatīts, ka alkoholam ir negatīva ietekme uz mūsu organismu, ārste-dietoloģe Arina Smolova atklāj, ka rozā un sarkanvīnu lietošana (ar mēru, protams) palēnina novecošanās procesus organismā un mazina holesterīna līmeni, raksta "newsyou.info".
16.aug 2020
Pagājušajā gadā kopējais ārstu skaits Latvijā saruka par 236 jeb 3,6%, tādējādi kopumā gada beigās valstī bija 6332 ārsti, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
16.aug 2020
Toksīni ir sastopami visur - gaisā, dzeramajā ūdenī, pārtikā. Pat iecienītākais viedtālrunis ir netīrumu krātuve, kurā ir pietiekami daudz baktēriju, lai nopietni slimotu. Ik dienas toksīni tiek uzkrāti mūsu ķermenī un, ja ilgstoši neko nedarām, varam nopietni saslimt. Lūk, 8 simptomi, kas palīdzēs laikus attīrīt organismu.
15.aug 2020
Acis ir kā mūsu vizītkarte, kas spēj paust, kā mēs jūtamies gan emocionāli, gan fiziski. Acu zona ir arī tā, kur parasti tiek lietots visvairāk dekoratīvās kosmētikas, arī ūdensnoturīgās. Āda ap acīm ir jutīgāka un maigāka, tādēļ to vieglāk var ietekmēt nepareiza kosmētikas izvēle un neveselīga dzīvesveida sekas. Kā pareizi rūpēties par ādu ap acīm, lai izskatītos labi? Konsultē BENU Aptiekas skaistuma konsultante Natālija Gavriļčenko.
15.aug 2020
Pēdējam vasaras mēnesim esot jau vidū, cilvēki, nereti pārgalvīgi, steidz noķert pēdējos saules starus, aizmirstot par visvienkāršāko piesardzību. Sauļošanās ir jābūt strikti kontrolētai, jo tā var būt bīstama ne tikai bērniem vai izteikti gaišas ādas tipa cilvēkiem, bet arī tiem, kas raduši saulē uzturēties regulāri. Cilvēki sauļojoties bieži neapzinās ar to saistītos riskus vai uzskata, ka potenciālie ieguvumi veselībai sauļojoties atsver tos. Aicinot iedzīvotājus karstajās dienās izturēties pret savu veselību atbildīgi, Gjensidige Latvija atgādina par saules izraisītajiem riskiem.
15.aug 2020
Zinātnieki no Kornēlijas universitātes koledžas atklājuši "pārsteidzošu" banānu īpašību. Tiesa gan, runa ir par banāniem, kas ir pārgatavojušies, raksta "newsyou.info".