Veselība

8.sep 2020
Cilvēki uzreiz pēc ēšanas mēdz justies miegaini un vēlas pasnaust. Bet, kā izrādās, tieši no tā vajadzētu izvairīties. Gulēšana vai pat neliela snauda tūlīt pēc ēšanas var izraisīt diskomfortu.
6.sep 2020
Dodoties pie acu ārsta vai optometrista noteikti būsiet dzirdējis tādu jēdzienu kā acu spiediens. Ne velti tam tiek pievērsta uzmanība, jo paaugstināts acu spiediens var izraisīt nepatīkamas sekas. Par to, kā sevi savlaicīgi pasargāt, stāsta optometriste Jeļena Stūriška.
6.sep 2020
Krievu ārsts-dietologs Aleksejs Kovaļkovs, atklājis vienkāršu veidu, kā uzlabot veselību un paildzināt dzīvi par desmit gadiem, ziņo RIA Novosti.
6.sep 2020
ASV Produktu sanitārās uzraudzības iestādes eksperti nosaukuši vairākus produktus, kas var būt bīstami cilvēka veselībai, ziņo "Ren.TV".
6.sep 2020
Ja vasarā daudz vairāk laika tiek pavadīts svaigā gaisā, tad rudenī, atgriežoties ikdienas darba režīmā, acis tiek noslogotas vairāk, un ir vieglāk pamanīt, ka redze pasliktinājusies. Cik bieži jādodas pie acu ārsta, kādi ikdienas ieradumi redzei ir kaitīgi un kādu produktu iekļaušana uzturā stiprina acu veselību, skaidro sertificētā farmaceite Mārīte Šukele.
5.sep 2020
Bērna pilnvērtīgai augšanai ļoti svarīgs ir miegs, svaigs gaiss un veselīgs uzturs, tāpat veselam organismam vajadzīga sportošana. Šobrīd aug iekštelpu bērnu paaudze, kuriem fizisko aktivitāšu pamats ir jāorganizē apzināti. Kādu sporta veidu izvēlēties - individuālo vai komandas? Un kādi ir sportošanas plusi no psiholoģiskā aspekta? Skaidro Rimi Bērniem eksperte psiholoģe Iveta Aunīte.
5.sep 2020
Var droši apgalvot, ka Latvijas iedzīvotāji ar mežu ir visai tuvās attiecībās, jo ogošana un sēņošana teju vai ierakstīta mūsu DNS. Izrādās, ka pastaigām mežā ir arī labvēlīga ietekme uz cilvēku fizisko un psiholoģisko veselību, sarunā norāda Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece. Viņa ir ģimenes ārste un regulāri dodas pastaigās pa mežu, kā arī iesaka to darīt citiem.
5.sep 2020
Atmiņai ir nozīmīga loma ikviena cilvēka ikdienā, bez tās nav iespējams dzīvot pilnvērtīgi, un pat ikdienišķas darbības var sagādāt milzu grūtības. Atmiņas sarežģītos procesus būtiski ietekmē smadzeņu darbība, un tāpēc tā tiešā veidā atkarīga no mūsu dzīvesveida. Kā iespējams uzlabot atmiņu un kādi vitamīni un minerālvielas nepieciešami smadzeņu darbībai, skaidro sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane.
5.sep 2020
Ārsti ir pārliecināti, ka diena jāsāk ar gardām, bet vēl svarīgāk - ar veselīgām - brokastīm, lai sniegtu organismam enerģiju un visas nepieciešamās uzturvielas, raksta "golos.ua".
5.sep 2020
D vitamīns ir ārkārtīgi svarīgs vitamīns, kam ir spēcīga ietekme uz vairākām ķermeņa sistēmām, norāda portāls "Healthline". Izrādās, ka D vitamīna deficīts ir ļoti izplatīts un tiek lēsts, ka aptuveni 1 miljardam cilvēku visā pasaulē ir zems D vitamīna līmenis asinīs. Lūk,8 D vitamīna deficīta pazīmes un simptomi.
2.sep 2020
Mēs visi vēlamies izvairīties no aptaukošanās. Portāls "Bright Side" ir uzskaitījis dažas visbiežāk sastopamās uztura kļūdas, kuras, iespējams, neamz nenojaut, ka pieļauj ikdienā.
31.aug 2020
Karstā vasaras saule un ūdens peldes ir tikai daži no faktoriem, kas ietekmē matus, tāpēc rudens ir īstais laiks, lai tos atjaunotu un pievērstu tiem pastiprinātu uzmanību. Kā uzlabot matu veselību un skaistumu, 5 ieteikumos dalās farmaceite Zane Melberga.
31.aug 2020
Kafijai piemīt daudz labu īpašību, bet bez pozitīvās ietekmes ir arī dažas negatīvas puses, par kurām ikvienam būtu jāzina.
30.aug 2020
Krievijas ārste-dietoloģe Mariata Muhina atklājusi, kādi ir veselīgākie čipsi, kas nekaitē cilvēka veselībai, raksta "Nation News".
30.aug 2020
Šāgada Latvijas pākšaugu raža jau ienākusies. Tātad – ir īstais laiks tos iekļaut ikdienas vai vismaz iknedēļas ēdienkartē, jo pākšaugi ir patiešām vērtīgi. Starp citu, pākšaugu grupai pieder ne tikai mums tik zināmās pupas un zirņi, bet arī, piemēram, lēcas un zemesrieksti. „Vai zināt, kas ir struļčs,” vaicā Veselības centru apvienības uztura speciāliste Anita Baumane.
30.aug 2020
Kāda Āgenskalna iedzīvotāja Rīgā dalījusies ar piedzīvoto pie Māras dīķa. Inguna palīdzējusi sirmgalvim, kurš pēc operācijas izrakstīts no slimnīcas, taču bezspēkā saļimis uz parka soliņa.
28.aug 2020
Strauji tuvojas septembris un jauns mācību gads, kas šogad būs citādāks nekā ierasti. Lai arī pirmais septembris ir svētki visiem skolēniem, viņu vecākiem un skolotājiem, patiesi ir arī tas, ka daļai jaunais mācību gads var radīt stresu, īpaši šogad – koronavīrusa dēļ notiek pārmaiņas un ir neziņa par to, kas tuvākajā laikā ir gaidāms. Lai skolas gaitas sagādātu vairāk prieka nekā raižu, farmaceite Zane Melberga iesaka pievērst pastiprinātu uzmanību bērna emocionālajai veselībai un imunitātes stiprināšanai. Kā to paveikt, skaidro farmaceite.
28.aug 2020
39% Latvijas iedzīvotāju zobus tīra tikai vienreiz dienā, 54% to dara divreiz dienā, 2% - trīsreiz dienā, bet 3% respondentu snieguši atbildi, ka zobus netīra vispār*. Savukārt zobu diegu katru vai gandrīz katru dienu lieto 17% iedzīvotāju, 3 līdz 4 reizes nedēļā to dara 8%, reizi nedēļā - 11%, pāris reizes mēnesī vai retāk - 14%, bet gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju (48%) zobu diegu nelieto vispār.
28.aug 2020
Rudenī, īpaši septembrī, kad laikapstākļi ir mainīgi – rīti ir drēgni, taču dienas siltas –, ir pavisam viegli apaukstēties. Turklāt šajā laikā aktivizējas arī dažādi vīrusi, taču tos ir salīdzinoši viegli pievarēt, ja ir spēcīga imunitāte. Kā šajā laikā stiprināt organismu, izmantojot dabas veltes, un kādiem ikdienas ieradumiem jāpievērš uzmanība, skaidro sertificētā farmaceite Laila Zālīte.