Veselība

20.sep 2020
Āda ir kā sega, kas pārklāj visu ķermeni, sargājot dziļāk esošos audus un orgānus un ļaujot tev justies drošībā. Un tieši tādēļ āda ir pelnījusi vislabāko kopšanu un rūpes. Farmaceite Ērika Pētersone piebilst, ka āda ir mūsu veselības atspulgs, kas spēj signalizēt par slimību.
20.sep 2020
Ierīvēšanās ar spirtu, kāju karsēšana un sīpola ēšana - tās ir tikai dažas, lielākoties no iepriekšējām paaudzēm pārņemtas metodes, kuras pielieto ģimenēs gadījumos, kad ir saaukstēšanās un temperatūra. Farmaceite Zane Melberga norāda, ka slimošanas sākumposmā laikus sākta ārstēšanās ar tautas līdzekļiem var slimību padarīt vieglāku, taču ne pilnībā izārstēt. Kādi ir pieci populārākie tā saucamie "tautas paņēmieni" un ko cīņai pret saaukstēšanos un temperatūru iesaka farmaceite?
20.sep 2020
Laba veselība ir svarīga ikviena cilvēka dzīvē, bet veidi, kā to stiprināt, ir visdažādākie. Sabiedrībā atpazīstamas personības dalās pieredzē, kā stiprina veselību rudenī.
19.sep 2020
Daudziem cilvēkiem mūsdienu aizņemtajā pasaulē galvassāpes ir kļuvušas par arvien biežāku parādību. Lai gan galvassāpēm var būt arī medicīnisks iemesls, bieži vien tās parādās dzīvesveida ietekmē – galvassāpes veicina stress, dehidrācija, darbs vēlās nakts stundās un pārstrādāšanās. Lai sāpes mazinātu, pats galvenais ir uzzināt to cēloni. Par to, kāpēc sāp galva un kā galvassāpes mazināt, stāsta farmaceite Līga Cīrule.
19.sep 2020
Mēs visi vēlamies izskatīties jaunāki un dzīvot pēc iespējas ilgāk. Šajā ziņā arī mūsu uzturam ir būtiska nozīme, jo tas ne tikai var ietekmēt mūsu dzīves ilgumu, bet arī palīdzēt ilgāk saglabāt skaistu, jauneklīgu ādu. Portāls "Bright Side" nosaucis produktus, kuri palīdzēs ilgāk saglabāt jaunību.
18.sep 2020
Iesākoties rudenim, arvien vairāk cilvēku saskaras ar neizskaidrojamu nogurumu, miegainību, vēlmi slinkot un neko nedarīt. Ja nogurums ir pārejošs un tas neietekmē ikdienas darbus, satraukumam nav pamata. Taču, ko darīt, lai atjaunotu enerģiju, un vai pie tās zuduma tiešām vainīgs tikai drēgnais laiks, skaidro farmaceite Ivanda Krastiņa.
18.sep 2020
Atgriežoties vēsākam un drēgnākam laikam, aktuālāka kļūst arī saaukstēšanās un vīrusi. Šis ir noslogotāks periods gan bērniem un jauniešiem, gan pieaugušajiem - vairāk stresa, lielāka slodze, vairāk uzturēšanās iekštelpās, kas var vājināt imunitāti. Arī senioriem šajā laikā jākļūst uzmanīgākiem no iespējamas saaukstēšanās un vīrusiem. Kā šajā laikā stiprināt imunitāti un pēc iespējas pasargāt sevi no saslimšanām? Padomos dalās ģimenes ārste Zane Zitmane un farmaceite Zanda Ozoliņa.
17.sep 2020
Locītavu sāpes ir ļoti nepatīkamas un rada lielu diskomfortu. Lai arī nav pierādīts, ka noteikta diēta to izārstētu, pētījumi ir parādījuši, ka noteikti pārtikas produkti un garšvielas palīdz šādos gadījumos un iedarbojas kā dabīgi ārstniecības līdzekļi.
16.sep 2020
Mēs visi vēlamies izvairīties no aptaukošanās. Portāls "Bright Side" ir uzskaitījis dažas visbiežāk sastopamās uztura kļūdas, kuras, iespējams, neamz nenojaut, ka pieļauj ikdienā.
16.sep 2020
Kā izradās, šokolāde ir ne tikai iecienīts gardums. Tā jāed arī gadījumā, ja cilvēks izjūt sāpes, raksta "adme.ru".
15.sep 2020
Protams, olas, auzu pārslas, maize ir veselīgas brokastu ēdienu izvēles. Taču, ja šie tradicionālie produkti ir apnikuši vai negaršo, pastāv arī neierastākas, bet ne mazāk veselīgas alternatīvas. Ņujorkas uztura speciāliste Ērika Giovināzo portālam "Health" ir uzskaitījusi veselīgus brokastu ēdienus.
12.sep 2020
Vairāk nekā puse jeb 52% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka viņiem ir pamatzināšanas veselības pratībā, savukārt neskaidros jautājumus risina pie veselības aprūpes speciālistiem, liecina veiktā aptauja*.
12.sep 2020
Ikdienas sejas kopšanas rituāls ir ļoti nozīmīgs, lai arī ilgtermiņā sejas ādas izskatītos veselīga un kopta. Ādas novecošanās process pakāpeniski sākas jau no 25 gadu vecuma, taču tas vēl nenozīmē, ka jāsāk lietot pretgrumbu krēmi – pats svarīgākais ir ādas attīrīšana, mitrināšana un saules aizsargkrēma lietošana. Ar gadiem šīs problēmas kļūst aktuālas visām sievietēm, tāpēc par pareizu ādas kopšanu jādomā jau laikus, skaidro kosmētiķe Katrīna Blumberga.
12.sep 2020
Ak, vai – līdz ar aktīvāku rosību nereti atgriežas arī vecā kaite – netīkamā tirpoņa rokā. Kāpēc tā rodas, un ko darīt, stāsta Veselības centru apvienības neiroloģe Dace Bērziņa.
12.sep 2020
Uztura speciālistes Arlēne Semeko un Katerīna Marengo portālam "Healthline" nosaukušas produktus, kas dienas laikā var palīdzēt paaugstināt enerģijas līmeni. Protams, šādu produktu ir daudz vairāk un mēs visi noteikti zinām par kafijas, melnās šokolādes, banānu vai zemeņu spēju sniegt mums papildu enerģiju. Šeit uzskaitīti vēl septiņi produkti, kas līdzēs saglabāt mundrumu.
11.sep 2020
Latvijā uztura bagātinātājus kopumā lieto 53% iedzīvotāju (14% ikdienā, 30% - dažkārt, 9% - reizi sezonā kā ārstniecisko ciklu), 33% uztura bagātinātājus ikdienā nelieto, bet vēl 14% konkrētu atbildi sniegt nevarēja. Visbiežāk lietotie uztura bagātinātāji ir D vitamīns (44%), magnijs (26%), zivju eļļa (22%), C vitamīns (22%) un B grupas vitamīni (20%), secināts jaunākajos BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultātos, kas iegūti sadarbībā ar SKDS.
11.sep 2020
Veseli zobi, smaganas un skaists smaids ietekmē ne tikai veselību, bet arī pašvērtējumu un dzīves kvalitāti. Katrā vecuma posmā ir savi izaicinājumi zobu kopšanā. Kādi tie ir un, kā no tiem izvairīties, lai zobi priecētu un sagādātu pēc iespējas mazāk raižu, skaidro farmaceite Zane Melberga.
11.sep 2020
Mēs atkārtojam to dienu pēc dienas un pat nenojaušam, ka mūsu iearastās darbības var būt bīstamas. Kā mēs kaitējam savām acīm un ko darīt, lai saglabātu izcilu redzi? Latvijas oftalmologs Andrejs Solomatins pastāstīja par 8 ikdienas ieradumiem, kas ir bīstami acīm.
10.sep 2020
Veselīgs ēdiens ne vienmēr ir garšīgs. Bet tas neattiecas uz banāniem. Tāpēc ir divtik patīkami uzzināt, ka tie ne tikai iepriecina garšas kārpiņas, bet dod arī ļoti daudz labuma veselībai.
8.sep 2020
Vides piesārņojums ir cēlonis 13% no nāves gadījumiem Eiropā, un tas veicina tādas neinfekciozas saslimšanas kā vēzis un sirds slimības, teikts otrdien publicētā Eirops Vides aģentūras (EEA) ziņojumā.