Veselība

2.okt 2020
Miega kvalitāte ietekmē mūsu veselību, taču ķermeņa labsajūtai svarīga ir arī poza kādā guļam. Portāls "Bright Side" nosaucis 4 iemeslus, kāpēc gulēšana uz muguras ir vispiemērotākā veselības uzlabošanai.
1.okt 2020
Nav noslēpums, ka medum ir pozitīva iedarbība uz mūsu veselību, taču bez palīdzības vīrusu laikā, tam piemīt arī citas ārstnieciskas īpašības. Uztura speciāliste Sintija Sasa nosaukusi piecus ieguvums veselībai no medus.
30.sep 2020
Ikdienā pat nepamanām, ka daudzi mūsu ēšanas un higiēnas ieradumi patiesībā kaitē ādai un liek tai ātrāk mūs vizuāli padarīt vecākus. Lai no tā izvairītos, iepazīsties ar 6 ikdienas paradumiem, kuri mēdz būt par cēloni grumbām.
29.sep 2020
Neatkarīgi no tā vai atveseļojies pēc slimības vai operācijas, uzņemtie pārtikas produkti un dzērieni var vai nu palīdzēt, vai kavēt atveseļošanos. Portāls "Healthline" norāda, ka daudzi pārtikas produkti samazina iekaisumu, uzlabo imūnsistēmas darbību un veicina dziedēšanas procesus. Šie 8 pārtikas produkti var palīdzēt ķermenim atjaunoties.
28.sep 2020
Miega trūkums var negatīvi ietekmēt mūsu ķermeni un prātu, tāpēc ir svarīgi zināt, kā ar to cīnīties. "Bright Side" dalījies ar praktiskiem padomiem, kā cīnīties ar bezmiegu un uzlabot miega kvalitāti.
27.sep 2020
Locītavu sāpes ir ļoti nepatīkamas un rada lielu diskomfortu. Lai arī nav pierādīts, ka noteikta diēta to izārstētu, pētījumi ir parādījuši, ka noteikti pārtikas produkti un garšvielas palīdz šādos gadījumos un iedarbojas kā dabīgi ārstniecības līdzekļi.
26.sep 2020
Pēdējā desmitgadē miokarda infarkts ir kļuvis daudz jaunāks. Ja agrāk tika uzskatīts, ka pirms 50 gadu vecuma par sirds problēmām nav ko domāt, tagad arvien biežāk infarkts piemeklē cilvēkus, kuriem vēl nav 40. Kardiologi uzskata, ka pie vainas ir vesela virkne problēmu.
26.sep 2020
Covid-19 dēļ noteiktās ārkārtas situācijas laikā samazinājās onkoloģisko pacientu plūsma uz ārstniecības iestādēm, lai gan ne zaļais koridors, ne vēža ārstēšana nebija nedz apturēta, nedz ierobežota, pamanījusi Veselības ministrija. Valdībai ir steidzami jāzvana lielais trauksmes zvans, jo mums ir bažas, ka pēc gada mēs iegūsim daudz vairāk pacientu vēža vēlīnajās stadijās, kuri nebūs saņēmuši veselības aprūpi laikus, sarunā ar Neatkarīgo uzsver krūts vēža pacientu biedrības “Vita” vadītāja Irina Januma.
25.sep 2020
Lai gan parasti uz ķirbi raugāmies kā uz dārzeni, ķirbis ir oga. Pamatīgi liela oga, kas satur daudz vērtīgu uzturvielu un ir garšīgi apēdama dažādos veidos un receptēs, teic VCA uztura speciāliste Anita Baumane.
25.sep 2020
Vāja imunitāte var izraisīt virkni veselības problēmas, tāpēc imunoloģe Natālija Gerula un farmaceite Agnese Ritene skaidro, kā laicīgi pamanīt brīdinājuma signālus, ka laiks doties pie ārsta.
24.sep 2020
D vitamīnu nereti sauc par saules vitamīnu. Taisnība! Taču cerēt uz to, ka mūsu, Ziemeļu saule aplaimos ar pietiekamu D vitamīna devu būtu naivi - aptuveni 82% Latvijas iedzīvotāju tā trūkst. Kādēļ ir tik svarīgi sasniegt optimālo šī vitamīna līmeni un kur slēpjas lielā D spēks?
24.sep 2020
Vēstulē amatpersonām Latvijas Onkologu asociācija (LOA) un Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācija (LOĶA) prasa 2021.gada valsts budžetā iekļaut finansējumu vairāk nekā 40 miljonu eiro apmērā, lai pacientiem nodrošinātu inovatīvas zāles, marķierus, komplicētus izmeklējumus un iekārtas, kā arī sarežģītas un rekonstruktīvas operācijas, informēja organizāciju pārstāvji.
24.sep 2020
Veselīgs uzturs ir būtisks, lai pazeminātu asinsspiedienu un uzturētu optimālu tā līmeni. "Healthline" norāda uz pētījumiem, kuri ir parādījuši, ka dažu pārtikas produktu iekļaušana uzturā, īpaši to, kuros ir daudz vērtīgo uzturvielu, piemēram, kālijs un magnijs, samazina asinsspiediena līmeni. Lūk, 7 no šiem produktiem.
23.sep 2020
Premjeram Krišjānim Kariņam (JV) būtu jāvērtē veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) atbilstība amatam, šādu viedokli šorīt Latvijas Radio pauda Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) vadītājs Valdis Keris.
23.sep 2020
Nagi ir viena no cilvēku vizītkartēm, tāpēc to kopšana un izskats ir ļoti svarīgi. Izrādās, ka ir daudz dabīgu līdzekļu, kas var palīdzēt sasniegt vēlamo nagu izskatu un uzlabot to veselību, neapmeklējot salonus.
22.sep 2020
Smagi plakstiņi rītos vai kājas, kas vakarpusē kļuvušas kā bluķi nav reta parādības – tūska var piemeklēt ikvienu. Šai diskomfortu radošai problēmai ir jāatrod iemesls un jācenšas novērst. Pārsteidzoši, bet visai bieži iemesls ir pavisam ikdienišķs.
22.sep 2020
Sāls ir viena no populārākajām garšvielām, ko esam raduši pievienot maltītēm. Nereti pat pārspīlējot. Taču sāls ir saistīta arī ar daudzām veselības problēmām, piemēram, augstu asisnspiedienu. "Healthline" piedāvā veselīgākas garšvielu alternatīvas, ar kurām iespējams sāli ēdienos aizvietot.
21.sep 2020
Šie produkti var iznīcināt svarīgas olbaltumvielas un dehidrēt organismu, bet mūsu āda būs pirmā, kas no tā cietīs, liekot mums ātrāk izskatīties vecākiem.
20.sep 2020
Sievietes veselības uzturēšanā nozīmīga loma ir ginekologam – 78 % aptaujāto Latvijas sieviešu norāda, ka viņām ir savs ginekologs, liecina „Veselības centru apvienības” (VCA) septembrī veiktā aptauja.
20.sep 2020
Zināms, ka labs miegs ir ļoti svarīgs cilvēka labsajūtai, tomēr retais zina, ka miegs ietekmē arī apetīti nākamajā dienā. Miega speciāliste Dr. Natālija Bērziņa brīdina, ka nākamajā dienā pēc slikti gulētas nakts vairāk gribēsies ēst.