Veselība

11.okt 2020
Šobrīd ceļošanas iespējas ir ierobežotas, tomēr daudzi pavada lielu daļu mūža tādā režīmā, it kā pastāvīgi mainītu laika zonas. Ar to saskaras, piemēram, naktsmaiņu darbinieki un tie, kam darbs sākas ļoti agri. Tiek izjaukts organisma dabiskais ritms, jo cilvēkam visu laiku jāmostas agrāk, nekā gribētos. Tā notiek arī tad, ja cilvēks nedēļas nogalē guļ ilgāk nekā darba dienās.
11.okt 2020
Pārliecinoši lielākā daļa jeb 68% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju gatavojas saaukstēšanās sezonai, kas aktualizējas līdz ar rudens iestāšanos, liecina aptauja*. Vairums no tiem (49%) vairāk pievērš uzmanību veselīgam dzīvesveidam – uzturam, svaigam gaisam un sportiskām aktivitātēm. Dati rāda, ka šoruden par savas veselības stiprināšanu vairāk liek piedomāt arī visā pasaulē pieaugošā saslimstība ar Covid-19.
11.okt 2020
Daudzi no mums uzskata, ka ēdieni, kuri iekļauti veselīgo produktu kategorijā, ir droši ēdami. Taču patiesībā arī veselīgie produkti var saturēt vielas, kas kaitē organismam.
10.okt 2020
Gandrīz katram piektajam Latvijas iedzīvotājam trūkst D vitamīna. Visbiežāk nepietiekams D vitamīna līmenis novērojams senioriem (21 %), sievietēm (21 %) un cilvēkiem ar augstāko izglītību (25 %), noskaidrots ikgadējā sabiedrības veselības pētījumā*. Kā skaidro farmaceiti – visbiežāk D vitamīna trūkums izpaužas kā nogurums, nespēks, kaulu, locītavu un muguras sāpes, arī pastiprināta svīšana.
10.okt 2020
Ja, sperot soli, papēdī ir ļoti asas sāpes, visticamāk, vainojams papēža piesis. Kā ar to tikt galā, stāsta fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Guna Vītoliņa.
10.okt 2020
Līdz 2020.gada beigām ir palikuši nedaudz vairāk kā trīs mēneši, taču šķiet, ka trauksmes un stresa līmenis, ko mēs visi šogad esam pieredzējuši, jau sen ir pārsniedzis visas saprātīgās robežas. Ārsti brīdina, ka pastāvīgs un nekontrolēts stress var nopietni ietekmēt sirds un asinsvadu slimību gadījumu skaita pieaugumu.
10.okt 2020
23 gadus vecā studente no Indijas Pritija atklājusi savu notievēšanas noslēpumu - kā viņai izdevās atbrīvoties no 34 kilogramiem liekā svara, raksta "The Times of India".
9.okt 2020
"Rimi Gardēži" apkopojis ieteikumus, kā piekopt veselīgu dzīvesveidu.
9.okt 2020
Nogurums, bāla sejas āda, elpas trūkums un reiboņi ir vien dažas no pazīmēm, kas liecina par dzelzs trūkumu organismā, no kā cieš viss ķermenis. Kā atpazīt dzelzs trūkumu un kā to ikdienā iespējams uzņemt nepieciešamajā daudzumā, skaidro  farmaceite Zane Melberga.
8.okt 2020
Palielinoties Covid-19 inficēto iedzīvotāju skaitam, Vidzemes slimnīcā no šodienas tiek pastiprinātas drošības prasības, lai ierobežotu vīrusa izplatību, pasargātu pacientus, personālu un iedzīvotājus no iespējamās inficēšanās, informē Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila.
8.okt 2020
Veselības ministrija gatavo ziņojumu valdībai par situāciju e-veselībā un šīs sistēmas nākotni. Ministrijas plānos ir konkursa kārtībā izvēlēties profesionāļus, kuri varētu atbilstoši veselības nozares vajadzībām “uzzīmēt e-veselības ceļa karti”, Neatkarīgajai apstiprināja veselības ministre Ilze Viņķele.
7.okt 2020
Aizsardzība pret vīrusiem, ieskaitot jauno koronavīrusu, ir spēcīga imunitāte. Apskatīsim, kā to stiprināt ar uzturu.
6.okt 2020
„Manai draudzenei bija bail iet vienai pašai uz klīniku. Protams, viņa ir pieaugusi, bet tā sajūta, kad tev pasaka – jāpārbauda, vai jums nav onkoloģiska saslimšana... Es piekritu viņu pavadīt. Gaiteņi cilvēku pilni... Viņi visi gaida, lai tiktu pie ārsta? Tās bija šausmas, ko ieraudzīju. Tur elpoja pati nāve,” nepazīstama sieviete man, svešam cilvēkam, izstāsta savas izjūtas. Visticamāk, mēs vairs nekad nesatiksmies, un es nekad neuzzināšu, kas notika ar viņas draudzeni. Cerams, ka viņai viss ir labi...
4.okt 2020
Katrs otrais Latvijas iedzīvotājs atzīst, ka fiziskās aktivitātes uzlabo viņu emocionālo pašsajūtu, noskaidrot aptaujā*. To akcentē arī konsultatīvā psiholoģe un psihoterapijas speciāliste Natālija Breitberga, norādot, ka pat neliela fiziska slodze ir ļoti efektīvs veids, kā atbrīvoties no ikdienā uzkrātā stresa un justies labāk ne tikai fiziski, bet arī morāli.
4.okt 2020
Līdz 2020.gada beigām ir palikuši nedaudz vairāk kā trīs mēneši, taču šķiet, ka trauksmes un stresa līmenis, ko mēs visi šogad esam pieredzējuši, jau sen ir pārsniedzis visas saprātīgās robežas. Ārsti brīdina, ka pastāvīgs un nekontrolēts stress var nopietni ietekmēt sirds un asinsvadu slimību gadījumu skaita pieaugumu.
4.okt 2020
No insulta ir iespējams izvairīties pat, ja veselība nav ideāla. Ārsta izrakstītos medikamentiem holesterīna līmeņa normalizēšanai un trombu veidošanās profilaksei, kā arī zāles asinsspiedienam ir jālieto regulāri, kontrolējot asinsspiedienu un sadarbojoties ar ārstu, kurš terapiju nozīmējis vai uzrauga. Par to visu sīkāk Veselības centru apvienības neiroloģe Dace Bērziņa un farmaceite Ieva Virza.
4.okt 2020
Vistas gaļa tiek uzskatīta par vienu no veselīgākajām gaļām. Tā satur maz tauku un daudz olbaltumvielu. Taču mediķi uzsver, ka vista var būt arī neveselīga.
4.okt 2020
Pētnieks Dens Buteners, apceļojot valstis, kurās ir daudz ilgdzīvotāju, vēlējies uzzināt, ko ēd šo valstu iedzīvotāji, lai varētu nodzīvot līdz simts gadiem.
3.okt 2020
Dietologs un medicīnas zinātņu doktors Mihails Ginsburgs atklāj, cik ābolu jāapēd dienā, lai cilvēka organismam būtu labums no tiem, ziņo "Nation News".
2.okt 2020
Vai tev šķiet, ka par bišu produktiem jau sen zināms pilnīgi viss? Tā nav! Attīstoties zinātnei un augot tehnoloģiskajām iespējām, izdodas arvien labāk izpētīt vielas, produktus un to lieliskās īpašības. Šis tas svarīgs atklāts arī par medu un bišu maizi.