7 pazīmes, kas var liecināt par cinka trūkumu organismā

© PN/Scanpix/Leta

Eiropas mediķi iesaka pievērst uzmanību šiem organisma signāliem, jo cinka trūkums var veicināt vieglāku uzņēmību pret Covid-19.

Eiropā veiktā pētījumā, kurā pārbaudīti 249 hospitalizētu Covid-19 pacientu (pacietnu vidējais vecums bija 63 gadi un 55% dalībnieku vija vīrieši) dati, atklājās, ka gandrīz visiem pētījuma dalībniekiem, kuri nomira, cinka līmenis asinīs bija ievērojami zemāks nekā tiem, kuri izdzīvoja. Pētījuma autori pat aprēķināja saistību starp cinka līmeni organismā un iespējām pārvarēt slimību, proti, katrs papildu mikrograms cinka asinīs samazina Covid-19 nāves risku par 7%.

pexels.com

1. Bieža apaukstēšanās

Bieža apaukstēšanās un novājināta imūnsisitēm var liecināt, ka organismā trūkst cinka.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Veselība

Ja vasaras sezonā par šķidruma uzņemšanu parasti ir vieglāk atcerēties, tad rudenī un ziemā ūdens dzeršana nereti tiek atstāta novārtā. Aukstākos laikapstākļos var būt grūtāk uztvert slāpju signālus, turklāt arī svīšana apģērba slāņos ir mazāk pamanāma, tā rezultātā radot maldīgu priekšstatu, ka hidratācija ir pietiekama un ķermenim ūdens nepieciešams mazāk nekā karstā laikā. Farmaceite Alīna Fleišmane uzsver, ka tas ir mīts, un skaidro, kāpēc ziemas sezonā par ūdens dzeršanu jāpiedomā jo īpaši rūpīgi.

Svarīgākais