Vāja imunitāte var izraisīt virkni veselības problēmas, tāpēc imunoloģe Natālija Gerula un farmaceite Agnese Ritene skaidro, kā laicīgi pamanīt brīdinājuma signālus, ka laiks doties pie ārsta.
Cilvēka imūnsistēma ir ķermeņa aizsardzība sistēma, kas pastāvīgi cīnās ar slimību izraisošiem mikroorganismiem, kuri neizbēgami ir vidē, kurā atrodamies. Imunitāte ir organisma spēja identificēt un pretoties dažādām baktērijām, mikrobiem, toksīniem un citām vielām, kas izraisa slimības. Organisms ir gudrs, tas sajūt, ja tajā nokļuvušas nevēlamas vielas, un sūta sava veida aizsardzību - mikroķermenīšus un ārstējošas šūnas, kas palīdz iznīcināt un izvadīt no ķermeņa nevēlamās vielas. Tieši šī aizsardzība izpaužas paaugstinātā temperatūrā un citos saslimšanas simptomos.
"Lai arī imūnsistēma ir sarežģīts mehānisms, svarīgi atcerēties, ka lielākais šķērslis stiprai imunitātei ir neveselīgs dzīvesveids - hronisks stress, nepietiekams miegs, neveselīgs uzturs, arī vitamīnu trūkums uzturā," stāsta farmaceite un Tukuma aptiekas vadītāja Agnese Ritene.
Ja pieaugušam cilvēkam augšējo elpceļu slimības tiek novērotas atkārtoti vai vairāk nekā sešasreizes gadā, tas ir pirmais signāls, ka jādodas pie ārsta, jāveic asinsanalīzes vai citi izmeklējumi, lai noskaidrotu saslimšanas iemeslus. Imunoloģe Natālija Gerula aicina pievērst uzmanību herpes infekcijai, jo biežas aukstumpumpas teju vienmēr liecina par novājinātu imunitāti. Līdzīgi ar saaukstēšanos - ir normāli, ja cilvēkam ir iesnas divas līdz trīs reizes gadā, taču, ja saaukstēšanās ir pastāvīga vai ieilgusi, jābūt uzmanīgiem, īpaši cilvēkiem ar hroniskām elpceļu slimībām, kas var izraisīt veselībai bīstamu slimības saasinājumu.