Veselība

14.mar
D vitamīns ir būtisks kauliem un zobiem, imūnsistēmai, smadzeņu veselībai un iekaisuma regulēšanai. Ķermenis ražo D vitamīnu, reaģējot uz saules iedarbību.
10.mar
Eksperti atklājuši un paskaidrojuši, kā alkohols var tūlīt pēc tā lietošanas ietekmēt cilvēka organismu, raksta "huffpost.com".
8.mar
Baltijas valstu veselības ministri šodien tiksies, lai apspriestu kritiski svarīgo medikamentu nodrošinājumu, aģentūru LETA informēja Veselības ministrija (VM).
5.mar
Fizioloģija starp dzimumiem atšķiras, veidojot citādus paradumus un nepieciešamības, arī uzturā.
5.mar
No 5.marta līdz 7.martam sievietes varēs veikt bezmaksas mērījumus sirds veselības profilaksei, informē pasākuma rīkotāji.
29.feb
Latvijā dzīvo aptuveni 236 iedzīvotāji ar asinsreces jeb koagulācijas traucējumiem, bet tikai pusei no tiem ir pieejami atbilstoši medikamenti, vēstīja Latvijas Hemofilijas biedrības valdes priekšsēdētāja Baiba Ziemele.
29.feb
Ir zināms, ka gadiem ejot, kolagēna ražošana organismā pazeminās, tādēļ var samazināties locītavu kustīgums un ādas elastība. Lai izvairītos no kolagēna samazināšanās problēmām, ir iespējams papildus lietot kolagēnu kā uztura bagātinātāju.
26.feb
Visiem zināmais C vitamīns, kuru labāk pazīstam kā imunitātes aizsargu, tiek izmantots arī dažādu kosmētisko līdzekļu sastāvā. Tas veicina gan novecošanas pazīmju, gan iekaisuma procesu mazināšanu.
23.feb
Vīrusu un slimošanas periods var atstāt dažādas nepatīkamas sekas, kas var būt saistītas ar izmaiņām zarnu mikroflorā. Tādēļ ir būtiski rūpēties par to, lai organisms spētu atjaunot veselīgu līdzsvaru.
21.feb
Pēc garajiem ziemas mēnešiem mēs visbiežāk jūtamies izvārguši un noguruši, saules un vitamīnu trūkums dara savu. Bet tas nebūt nenozīmē, ka uzreiz jāķeras pie sintētisko vitamīnu dzeršanas, jo mamma Daba parūpējusies par vitamīnu sprādzienu jau februārī un martā, kad šķiet, ka viss vēl guļ ziemas miegā.
15.feb
Ziemas laiks ietekmē mūsu ādas stāvokli, un jo īpaši to var izjust maigā bērniņu āda, kā arī jauno māmiņu ādai ir nepieciešamas delikātas rūpes. Noderīgos padomos gan mazuļu, gan topošo un jauno māmiņu ādas kopšanai dalās BENU Aptiekas vadītāja Rīgas Dzemdību namā, farmaceite Ineta Kalnbirze.
14.feb
Kontracepcijas līdzekļu vēsture ir sena un daudzpusīga – šim nolūkam izmantoti visdažādākie līdzekļi. BENU Zāļu enciklopēdijas kampaņas mīlestības svētku izdevumā ieskatīsimies mūsdienu kontracepcijas līdzekļu izgudrošanas gaitā. Vairāk stāsta BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
8.feb
Kakla sāpes ir viens no biežākajiem saaukstēšanās un sezonālo vīrusu simptomiem, un viens no iecienītākajiem līdzekļiem pret tām ir sūkājamās tabletes kaklam. Taču vai visas šāda veida tabletes darbojas vienādi? Kā izvēlēties atbilstošākās? Skaidro BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
1.feb
Ziema var būt izaicinošs gadalaiks locītavu veselībai, īpaši senioriem, jo aukstajā un slidenajā laikā biežāk gribas palikt mājās, tādējādi arī biežāk mēdz izpalikt gan pastaigas svaigā gaisā, gan dažādas citas fiziskās aktivitātes.
29.jan
Kanēlis ir garšviela, kuru izmanto dažādu ēdienu gatavošanā. Tas ir ne tikai labs garšu pastiprinātājs, bet ir arī ļoti veselīgs. Atsevišķos pētījumos pierādīts, ka, pievienojot klāt ēdieniem kanēli, iespējams, veicināt svara zudumu.
8.jan
Kamēr sūdzību par dzirdi nav, lielākā daļa cilvēku šo dabas doto maņu uztver tik pašsaprotami, ka par ausu veselību ikdienā īpaši neaizdomājas. Tomēr ir vairāki dzīvesveida paradumi, kas mēdz bojāt dzirdi.
24.dec 2023
Vai zinājāt, ka mierinājumu, gaismu, ģimenisku siltumu un svētku sajūtu sološās svecītes eglē var ietekmēt plaušu veselību un ka uguņošana rada ne tikai troksni un izbīli cilvēkiem un dzīvniekiem, bet arī gaisa piesārņojumu? "Ko vēl ne? Nu vairs nav jārūpējas tikai par gremošanas sistēmu un smadzeņu veselību svētku galda un alkohola pārmērīga patēriņa dēļ, bet vēl arī par plaušām? Tā jau var visu prieku samaitāt," kāds satrauksies. Taču "Mēness aptiekas" farmaceite Daiva Āboliņa mierina, ka turpmāk uzskaitītie riski plaušu veselībai bez lielām pūlēm ir mazināmi. Farmaceite uzsver, ka tieši gadu mijā un sezonās tumšākajā laikā ir daži citi riski, kas īpaši pieaug, un tos nevar atstāt bez ievērības. Sarindosim visus apdraudējumus mūsu elpošanas sistēmai tieši vadoties pēc šī brīža aktualitātes!
13.dec 2023
Jautājums – vai veselības nozarei tuvojas zelta laiki –, protams, ir retorisks. Mēs visi vēlētos, lai Latvijā veselības aprūpe būtu ja ne labi, tad vismaz atbilstoši vidējiem Eiropas Savienības rādītājiem finansēta. Tikai tad mēs varētu teikt, ka tā ir ieguvusi plānu apzeltījuma virskārtiņu.
11.dec 2023
Sausa roku āda ir normāla parādība, ar kuru laiku pa laikam saskaras lielākā daļa cilvēku. Vairumā gadījumu pietiek ar mitrinošu krēmu vai losjonu un mājās pieejamiem līdzekļiem, kas palīdz novērst roku sausumu.
11.dec 2023
Ņemot vērā kopējo diabēta pacientu skaitu Latvijā, kas mērāms tūkstošos, nepilni simt cilvēki, kuri šīs slimības komplikāciju dēļ ir zaudējuši spēju staigāt, iespējams, nav daudz. Tomēr kāju amputācija ir tikai vienas no sekām, ar ko saskaras diabēta pacienti.