Veselība

9.jūl 2024
Ikviens dzīves laikā ir saskāries ar sāpēm. Turklāt sāpes nav un nekad arī nebūs nekāda “medus maize”. Ko sāpes par sevi stāsta? To mums atklās sertificēta fizioterapeite Madara Sirmace, kas specializējas psihiskajā veselībā.
9.jūl 2024
Arvien biežāk tiek runāts par hroniskā noguruma sindromu un tā iespējamajiem iemesliem.
8.jūl 2024
Trauksme ir mūsdienu sabiedrības posts. Tomēr papildus tiem cilvēki bieži saskaras ar citiem garīgiem traucējumiem.
3.jūl 2024
Rozmarīns satur antioksidantus, pretmikrobu un pretiekaisuma savienojumus. Tas var dot labumu veselībai, tostarp samazināt cukura līmeni asinīs un atbalstīt smadzeņu veselību.
2.jūl 2024
Akcija “10 000 soļu dienā” ir pazīstama jau vairākās valstīs, arī Latvijā. Turklāt tās popularitāte pieaug straujiem soļiem, jo ietekme ir labvēlīga ne tikai uz aktīvāku dzīvesveidu, bet arī uz veselību. 
30.jun 2024
“Personīgā izaugsme ir mūža ceļojums, taču apņemoties ievērot šo praksi, jūs tikai augsiet un attīstīsieties - gan individuāli, gan kā partneris savam mīļotajam cilvēkam un citiem ģimenes locekļiem, jo jūsu izvēles un ikdiena ietekmē tos cilvēkus, ar kuriem esat saistīti,” raksta blac.media/health.
30.jun 2024
Bieži vien vasara ir īstais laiks, lai sāktu savu ceļu uz labāku un veselīgāku dzīvi. Īsts pārmaiņu laiks, lai pārskatītu savus ēdienreižu paradumus. Vai jūs ēdat veselīgi, vai tā, kā sanāk?
30.jun 2024
Samierināties ar lielām problēmām, piemēram, klimata pārmaiņām vai koronavīrusa pandēmiju, kara draudiem un nestabilitāti var būt grūti un nepārvarami. Pārmaiņu ietekme ir biedējoša un tikai pasliktināsies, ja nekavējoties nerīkosimies, raksta climatecouncil.org.au.
29.jun 2024
Austrālijas zinātnieki veica pētījumu un noskaidroja, kādas fiziskās aktivitātes atjauno garīgo veselību. No 26% līdz 33% pasaules iedzīvotāju cieš no garīgām slimībām dažādos dzīves periodos.
29.jun 2024
“Ķermeņa sadzirdēšana ir prasme, nevis teorētiskas zināšanas, ko izlasīt žurnālā vai noklausīties lekcijā,” atklāj sertificēta fizioterapeite Madara Sirmace, kas specializējas psihiskajā veselībā.
27.jun 2024
Ja smadzenes nesaņem iespēju atpūsties un atgūties, tad cieš garastāvoklis, veiktspēja un veselība. Dodot savam prātam laiku klaiņošanai un sapņošanai, tas uzlādējas ar jaunu enerģiju.
26.jun 2024
Trešdaļai Latvijas iedzīvotāju piemīt kāds netikums, kas traucē veselīgam dzīvesveidam. Visbiežāk cilvēki norādījuši uz neizgulēšanos, smēķēšanu un neveselīgu ēšanu.
22.jun 2024
Grilētas gaļas ēšana kopā ar alkoholu var izraisīt nopietnas veselības problēmas, piemēram, akūtu pankreatītu. Par to runā gastroenteroloģe Natālija Paņina, vēsta Medikforum.
21.jun 2024
Vasara bez grilēšanas un gardu ēdienu baudīšanas nav iedomājama, bet var gadīties, ka no neveselīgu ēdienu baudīšanas, pārēšanās un vēl dažādu citu iemeslu dēļ rodas gremošanas sistēmas problēmas.
19.jun 2024
Zobu tīrīšana ir daļa no mūsu ikdienas rūpēm par savu personīgo higiēnu. Par zobiem ir jārūpējas, ikdienā tos kārtīgi tīrot, jau no brīža, kad ir izšķīlies pirmais zobiņš. Turklāt tieši zobi gan pieaugušajiem, gan, jo īpaši bērniem, kad personība tikai vēl veidojas, ir viens no labas pašsajūtas un pašapziņas veidotājiem.
17.jun 2024
“Lēmumi par pārtikas izvēli ikdienā ir balstīti uz dažādiem faktoriem, arī izmaksām. Daudzi cilvēki uzskata, ka veselīgi pārtikas produkti maksā vairāk nekā pārtikas produkti, kas satur mazāk svarīgas uzturvielas,” raksta extension.usu.edu.
17.jun 2024
Kardioloģe atklāja savu iecienītāko pēcpusdienas uzkodu, ko iesaka tiem, kas vēlas stiprināt savu sirdi.
16.jun 2024
“Zobu bojājumi ir vieni no visbiežāk sastopamajām hroniskajām slimībām bērnu vidū. Īpaši skolas vecuma bērniem, jo viņi ikdienā patērē daudz saldumu un limonādes, kas satur cukuru.
14.jun 2024
Hronisku sāpju ārstēšana ir komplekss process, kurā liela nozīme ir vairāku komponentu apvienošanai, no kuriem svarīgākais ir pacienta līdzestība. Taču nereti hronisku sāpju ārstniecību un arī pacienta līdzestību apgrūtina dažādi mīti.
8.jun 2024
Glaukoma ir acu slimība, kas bojā acs redzes nervu un var izraisīt redzes zudumu un pat aklumu. Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas datiem glaukoma ir otrs biežākais akluma cēlonis pasaulē. Ne mazāk satraucoša situācija ir Latvijā. Eksperti norāda, ka novēlotas acu veselības pārbaudes dēļ daudziem pacientiem glaukoma tiek konstatēta novēloti, kas kļūst par galveno redzes invaliditātes izraisītāju.