“Lēmumi par pārtikas izvēli ikdienā ir balstīti uz dažādiem faktoriem, arī izmaksām. Daudzi cilvēki uzskata, ka veselīgi pārtikas produkti maksā vairāk nekā pārtikas produkti, kas satur mazāk svarīgas uzturvielas,” raksta extension.usu.edu.
“Zobu bojājumi ir vieni no visbiežāk sastopamajām hroniskajām slimībām bērnu vidū. Īpaši skolas vecuma bērniem, jo viņi ikdienā patērē daudz saldumu un limonādes, kas satur cukuru.
Hronisku sāpju ārstēšana ir komplekss process, kurā liela nozīme ir vairāku komponentu apvienošanai, no kuriem svarīgākais ir pacienta līdzestība. Taču nereti hronisku sāpju ārstniecību un arī pacienta līdzestību apgrūtina dažādi mīti.
Glaukoma ir acu slimība, kas bojā acs redzes nervu un var izraisīt redzes zudumu un pat aklumu. Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas datiem glaukoma ir otrs biežākais akluma cēlonis pasaulē. Ne mazāk satraucoša situācija ir Latvijā. Eksperti norāda, ka novēlotas acu veselības pārbaudes dēļ daudziem pacientiem glaukoma tiek konstatēta novēloti, kas kļūst par galveno redzes invaliditātes izraisītāju.
Labāk ir novērst kariesu nekā to ārstēt – kas jādara, lai izvairītos no slimības. Kariess ir nepatīkama lieta. Sākumā tas izskatās pēc neliela plankuma uz zoba, bet ar laiku, ja to neārstē, tas pārvēršas par bedrīti, sāk sāpēt pats zobs un var izkrist. Bet no tā var izvairīties, ja ievēro dažus vienkāršus padomus.
Pētījums liecina, ka sarkanās gaļas aizstāšana ar zivīm, piemēram, siļķēm, sardīnēm un anšoviem, varētu glābt 750 000 dzīvību gadā un palīdzēt pārvarēt klimata krīzi, vēsta "The Guardian".
Tuvojoties vasaras sezonai, ir svarīgi saprast, kādas minerālvielas ir nepieciešams uzņemt, lai vasarā justos enerģijas pilni, īpaši, ja ikdienā tiek veiktas fiziskās aktivitātes. Kuras ir svarīgākās minerālvielas aktīvai vasarai un kā atpazīt, ka organismā minerālvielu trūkst, stāsta BENU aptiekas farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.
Katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs par savu veselību ikdienā drīzāk nerūpējas vai nerūpējas vispār, savukārt vairāk nekā puse jeb 56% tai pievērš zināmu uzmanību, tomēr dara to neregulāri, liecina "Mana aptieka & Apotheka" jaunākā Veselības indeksa pētījuma dati.
Ik gadu 17. maijā tiek atzīmēta Starptautiskā hipertensijas diena, kurā pievēršam uzmanību paaugstināta asinsspiediena profilaksei un dzīvesveidam, kas samazina tā risku.
Esošajā situācija nevaram atļauties taupīt uz prioritātēm - drošību, tai skaitā veselības sistēmas noturību, pauž veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).
Atzīmējot "Sirds (maz)Spējas dienas", no šodienas iedzīvotāji varēs saņemt bezmaksas sirds veselības konsultācijas ar kardiologiem par sirds mazspēju, biežākajām blakusslimībām, izplatītākajiem riska faktoriem, iespējām mainīt dzīvesveidu un citiem jautājumiem sadarbībā ar tiešsaistes ārstu konsultāciju klīniku "Medon", informē biedrība "ParSirdi.lv".
Par vienu no nozīmīgākajiem farmācijas jomas atklājumiem tiek uzskatīts tieši aspirīns, kas ticis izmantots pret sāpēm, drudzi un lai novērstu un ārstētu sirds un asinsvadu slimības.
Mēs visi zinām, ka ēšana pirms gulētiešanas var novest pie liekā svara, tāpēc jebkura diēta ietver dienas pēdējo ēdienreizi ne vēlāk kā trīs stundas pirms gulētiešanas. Bet profesionāļiem šajā jautājumā ir atšķirīgs viedoklis. Pēc ārstu domām, ir virkne pārtikas produktu, kas, jas tos ēd vakarā, ne tikai neradīs lieko svaru, bet arī stimulēs tauku dedzināšanu, vēsta prozoro.net.ua.
Britu klīniskā psiholoģe Džena Unvina sacīja, ka cilvēkiem visbiežāk veidojas atkarība no piecu veidu apstrādātiem pārtikas produktiem – picas, šokolādes, čipsiem, cepumiem un saldējuma, vēsta "Daily Mail".
Gribasspēks ir viena no galvenajām prasmēm, kas nepieciešama, lai cilvēks gūtu panākumus jebkurā darbā. Bez šīs kvalitātes ir grūti sasniegt mērķus un sasniegt to, ko vēlaties, kā darīt to, ko nevēlaties, un nedarīt to, no kā vēlaties atteikties.
Brīdī, kad cilvēka dzīvē ienāk fiziskas un emocionālas traumas, kāds tuvinieka zaudējums vai hroniskas slimības, atlabšana saviem spēkiem var kļūst sarežģīta. Dažkārt zūd pamats zem kājām, kas izpaužas kā nemiers, depresija vai grūtības ar sevi tikt galā,” raksta ucsfhealth.org.
Par depresijas nopietnību sabiedrības kopējā veselībā tiek runāts arvien biežāk. Tomēr joprojām pastāv virkne mītu par depresiju, tās attīstību, ārstēšanu un antidepresantu lietošanu.