Lai gan labi apzināmies, ka ik dienas jāuzņem pietiekami daudz šķidruma, tas ne vienmēr izdodas. Dehidratācija ir nopietns risks veselībai – uz katru ķermeņa svara kilogramu diennaktī nepieciešams uzņemt 30 mililitrus ūdens. Taču ko darīt, ja tik daudz ūdens tīrā veidā uzņemt ir sarežģīti? Aptieku tīkla “Apotheka” sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane dalās ar neparastām ūdens garšas variācijām, kas padarīs ikdienas hidratāciju vēl gardāku un veselībai draudzīgāku.
Sinoptiķi beidzot arī mūsu platuma grādos sola vasarīgu karstumu, tāpēc aktuāls kļūst jautājums, ar ko veldzēt slāpes. Dažādu dzērienu plaukti veikalos ir ļoti bagātīgi, ražotāji piedāvā dzērienus visām gaumēm, un te patiesi var apjukt. Latvijas mazumtirdzniecības tīkls “ELVI” sadarbībā ar uztura speciālisti un pavāri Jevgēniju Jansoni ir izveidojis populārāko dzērienu aprakstu, novērtējot to piemērotību ikdienas lietošanai, sākot ar veselīgākām alternatīvām un beidzot ar našķiem dzērienu formātā.
Medicīnas eksperti iesaka dienu sākt nevis ar kafiju, bet gan ar glāzi ūdens istabas temperatūrā. Šāds rīta rituāls, pēc ekspertu domām, palīdz uzturēt organisma hidratāciju, uzlabo iekšējo orgānu darbību un samazina kafijas blakusparādību risku.
Pēdējā laikā sociālajos tīklos izplatās ieteikumi pievienot šķipsniņu sāls dzeramajam ūdenim, lai uzlabotu hidratāciju. Tomēr, vai šī prakse patiešām ir efektīva un nepieciešama ikdienas dzīvē? Skaidro "Eatingwell" eksperti.
Ne vairāk kā trīs glāzes dienā – 36 % iedzīvotāju ikdienā dzer kritiski maz ūdens, savukārt visvairāk ūdeni patērē jauni cilvēki vecumā līdz 30 gadiem, liecina “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktā aptauja.
Ūdens ir būtisks visu mūsu ķermeņa sistēmu pareizai darbībai. Tomēr, neskatoties uz acīmredzamo hidratācijas nozīmi, daudzi cilvēki savos dzeršanas paradumos pieļauj vienu ļoti izplatītu kļūdu.
Katru reizi, kad iemalkojat ūdeni no atkārtoti lietojamas pudeles, atstājat aiz sevis baktērijas, kas dienas laikā var savairoties miljoniem. Kā ar to cīnīties, jautā “BBC”.
Daudzi no mums ir pieraduši uz nakti pie gultas nolikt glāzi ūdens, lai remdētu slāpes, kas rodas, pamostoties nakts vidū. Tomēr izrādās, ka šis var būt ļoti kaitīgs ieradums, raksta “Cosmopolitan”.
Starptautiska zinātnieku komanda, izmantojot Ķīnas “Zhurong” Marsa izpētes robota datus, lai identificētu slēptos iežu slāņus zem planētas virsmas, kas pārliecinoši liecina par sena ziemeļu okeāna klātbūtni, vēsta “Science Daily”.
Pētnieki no ASV Nacionālā veselības institūta (NIH) atklājuši, ka nepietiekama šķidruma uzņemšana var palielināt hronisku slimību risku un saīsināt dzīves ilgumu, ziņo “New Atlas”.
Kam pievēršat uzmanību, lai uzlabotu savu veselību? Regulāras fiziskās aktivitātes, protams, arī augu izcelsmes maltītes. Kvalitatīvs miegs, stresa mazināšana, alkohola ierobežošana un saziņa ar citiem cilvēkiem ir vispārzināmi galvenie labklājības uzlabošanas veidi.
Daudzi ir iecienījuši karstos dzērienus, piemēram, kafiju vai tēju, un kdienā šim procesam parasti neveltām daudz laika - vienkārši nospiežam pogu elektriskajai tējkannai. Tomēr ikvienam būtu svarīgi zināt, kāpēc nav ieteicams vārīt ūdeni divreiz, raksta “unian.net”.
Mūsu ķermenim ir nepieciešams tīrs ūdens – tas ir sen zināms fakts. Bet cik daudz vajadzētu dzert? Un kā tieši tas ietekmēs veselību? Zinātnieki veica plašu analīzi, lai atbildētu uz šiem jautājumiem. Cik glāzes ūdens jāizdzer dienā, lai zaudētu svaru un uzlabotu sirds un nieru veselību?
Ieteikums izdzert vismaz astoņas glāzes ūdens – jeb aptuveni divus litrus dienā – bieži atrodams dažādos medicīnas un daļēji medicīniskos avotos. Daudzi cilvēki to dara, uzskatot, ka vairāk ūdens dzeršana ir izdevīga. Tomēr zinātniskie pierādījumi par šo jautājumu ir pretrunīgi.
Rīdzinieki var būt mierīgi – mērs apgalvo, ka gaiss un ūdens galvaspilsētā ir labas kvalitātes. “Rīgā, iespējams, ir vislabākais ūdens Eiropā,” tā, runājot par Rīgas pilsētvidi un veselību, TV24 raidījumā “Dr.Apinis” teica Rīgas pilsētas mērs Vilnis Ķirsis (JV).
Cilvēce “pirmo reizi savā vēsturē” ir izsitusi globālo ūdens ciklu no līdzsvara, veicinot pieaugošu ūdens katastrofu, kas izpostīs ekonomiku, pārtikas ražošanu un cilvēku dzīvības, liecina jauns nozīmīgs ziņojums.
Jau kopš mazotnes vecāki, vecvecāki, pēc tam arī bērnudārza audzinātājas un skolotājas sākumskolā uzstāj, ka ir jādzer ūdens. Tā ir mācība, kas apgūstama pietiekami agri, lai saprastu vēlāk, ka ikdiena bez ūdens nav iedomājama. Un tas viss - veselības labad.