Tunisijas valdošā islāmistu partija "Ennahda" piektdien paziņoja, ka tā ir akceptējusi vidutāju piedāvāto ambiciozo plānu - izveidot tehnokrātu valdību un atrisināt divus mēnešus ilgstošo politisko krīzi.
Tunisijas premjerministrs Ali Larajeds ceturtdien solījis, ka valdība pieliks visus pūliņus, lai ar dialoga starpniecību atrisinātu politisko krīzi, kas izcēlusies valstī pēc opozīcijas politiķa slepkavības.
Jautājumi par to, vai esmu pārliecināta, ka gribu braukt uz Āfriku un vai tas tiešām man vajadzīgs, jo tur taču esot nemierīgi un arābu temperaments nekad neesot prognozējams, vispirms izbrīnīja, pēc tam vēlreiz lika palūkoties ziņu lentēs un visubeidzot – nogurdināja.
Eiropas Komisija (EK) atzinusi un atbalstījusi Francijas valdības lēmumu apturēt pasažieru vilcienu satiksmi no Itālijas, lai pārbaudītu pasažieru, starp kuriem varbūt tunisiešu nelegālie imigranti,dokumentus, ziņo aģentūra France-Presse.
Dienu pēc paziņojuma par Tunisijas slepenpolicijas izformēšanu šīs valsts augstākā tiesa pieņēmusi arī lēmumu aizliegt līdz šim pie varas bijušo Konstitucionālās demokrātijas kustības (RCD) partiju.
Savās pārdomās par situāciju Ziemeļāfrikā dalās Somijas parlamenta deputāts Peka Hāvisto, kas ir arī Somijas Ārlietu ministrijas īpašais sūtnis Āfrikas Ragā un Sudānā, no 2005. līdz 2007. gadam bijis Eiropas Savienības īpašais sūtnis Sudānā, bet pirms tam strādājis ANO institūcijās.
Tunisijas valdība noraidījusi Itālijas iekšlietu ministra Roberto Maroni ierosinājumu dislocēt šajā valstī itāliešu policistus, kuri palīdzētu apkarot nelegālo imigrāciju. Pēdējās nedēļas laikā Itālijai piederošajā Lampedūzas salā, kas atrodas tikai 110 kilometru no Tunisijas krastiem, ieradušies vairāk nekā 4000 nelegālo ieceļotāju, kas licis Itālijai vērsties pēc ES palīdzības problēmas risināšanā.
Nepilnus divus mēnešus pēc tam, kad Tūnisijā sākās pirmie pret prezidentu Zinelabidinu Ben Alī vērstie protesti, nopietnas izmaiņas skārušas visu arābu pasauli. Jau nedēļu turpinās protesta akcijas Ēģiptē, kritusi valdība Jordānijā, aktivizējušās opozīcijas kustības Jemenā, Alžīrijā, Sudānā, par tautas neapmierinātību ziņas pienāk pat no autoritatīvajām Sīrijas un Lībijas un nosacīti stabilās Marokas.
Nevarētu sacīt, ka 30 gadu pastāvējušais prezidenta Hosnī Mubaraka režīms Ēģiptē būtu saļodzījies, taču nav šaubu, ka notiekošais šajā valstī pamazām sāk atgādināt Tunisijas nemierus, kuru rezultātā no valsts nācās bēgt prezidentam Zinalabidinam Ben Alī – tā protesta akcijas, kas naktī uz trešdienu notika vairākās Ēģiptes pilsētās un prasīja vismaz trīs cilvēku dzīvības, raksturo politikas analītiķi.
Pašlaik pie varas esošā Tunisijas valdība izdevusi starptautisku aresta orderi, lai varētu arestēt bijušo valsts prezidentu Zinelabidīnu ben Alī, ziņo BBC news.
Pēc Tunisijas prezidenta Zinelabidīna ben Alī gāšanas lielu sabiedrības pretestību izjūt arī pagaidu valdība, kuru veido prezidenta kādreizējie līdzgaitnieki. Situācija sarežģīta ir arī valstīm, kas bijušo prezidentu bija atzinušas par savu sabiedroto, un tagad tām īsā laikā ir jāmaina attieksme pret notiekošo šajā Āfrikas valstī.
Desmitiem Tunisijas policistu pievienojušies vairākiem tūkstošiem protestējošo, kas šodien izgājuši protesta mītiņā valsts galvaspilsētas ielās, ziņo aģentūra France- Presse.
Kad kāda nelaime piemeklē zemi, kuras nosaukums nav pat zināms, tad pat uz traģiskiem notikumiem var raudzīties bez lielām emocijām. Kad nelaime piemeklē zemi, kuru ir sanācis apceļot un ar kuru saistās spilgtas atmiņas, notikumus vairs nevar vērtēt bezkaislīgi.
Tunisijas jaunais premjerministrs Mohameds Ganuči 18. janvārī paziņojis, ka tiks sodītas visas amatpersonas, kuras iesaistītas iedzīvotāju protestu apspiešanā. Tikmēr Tunisijas ielās joprojām turpinās protesta akcijas, ziņo BBC.
Pēc pagājušās nedēļas plašajiem protestiem, kuru laikā no amata atkāpās prezidents Zinelabidīns ben Alī, par valsts pagaidu vadītāju ir kļuvis parlamenta priekšsēdētājs, kurš aicinājis veidot vienotības valdību.
Tunisijā ir aizturēts gāztā prezidenta Zinelabidīna ben Ali drošības dienesta vadītājs ģenerālis Ali Seriati aizdomās par sazvērestību pret jauno valsts vadību.