Šķiet, ka visas zināmās tējas variācijas jau ir izmēģinātas - parastā melnā tēja, tēja ar citronu vai apelsīna šķēli, angļu tēja ar pienu. Tomēr izrādās, ka var pagatavot arī tēju ar sāli un sviestu. Vai ir vērts to izmēģināt, raksta “unian.net”.
Tēja ir dzēriens, ko iecienījuši miljoniem cilvēku visā pasaulē, turklāt ir tik daudz tās šķirņu. Tējai ir daudz ieguvumu veselībai, un viens no tiem ir cukura kontroles uzlabošana, raksta “Eating Well”.
Zaļā tēja un matcha var šķist diezgan līdzīgas, tomēr tās nav identiskas ne pēc garšas, ne pagatavošanas metodes un antioksidantu aktivitātes. Kur slēpjas atšķirība un kura ir veselīgāka, raksta “Realsimple”.
Tā vietā, lai dzertu otro vai pat trešo kafijas tasi, labāk uzvārīt melno tēju - šis dzēriens satur ne tikai kofeīnu, bet arī papildu uzturvielas, kas palīdzēs paaugstināt enerģijas līmeni, uzlabos koncentrēšanos un atbalstīs garastāvokli, raksta “Eating Well”.
Meklējot atbildi uz jautājumu, ko dzert, lai uzlabotu veselību, zaļā tēja viennozīmīgi ieņem pirmo vietu, tomēr, ja vēlaties dzīvot ilgāk, ir vēl viens dzēriens, kuru ir vērts iekļaut savā uzturā, raksta “Eating Well”.
Daudzi ir iecienījuši karstos dzērienus, piemēram, kafiju vai tēju, un kdienā šim procesam parasti neveltām daudz laika - vienkārši nospiežam pogu elektriskajai tējkannai. Tomēr ikvienam būtu svarīgi zināt, kāpēc nav ieteicams vārīt ūdeni divreiz, raksta “unian.net”.
Mikroplastmasas piesārņojums, iespējams, kļūs par mūsu laika galveno apdraudējumu - jaunā Barselonas Universitātes Ģenētikas un mikrobioloģijas katedras pētījumā konstatēts, ka tējas maisiņi var būt mikro- un nanoplastmasas piesārņojuma avots, raksta “Interesting Engineering”.
Droši vien ikviens ir dzirdējis par kumelīšu vai piparmētru tējas nomierinošajām īpašībām, tomēr ir vēl kāda nenovērtēta tēja, kas var palīdzēt pret bezmiegu, raksta “healthdigest.com”, atsaucoties uz pētījumu.
Tējas maisiņiem ir divas galvenās alternatīvas. Pirmā ir beramo lapu tēja. Bet, ja tiešām nevarat atteikties no tējas maisiņiem vai daudz esat kustībā un pārbraucienos, tad vienmēr varat pagatavot tējas maisiņus pats.
Tējas maisiņš ir pirmā pieredze, ko daudzi no mums gūst, iepazīstoties ar tēju, taču, lai patiesi izjustu tējas pasauli, ir jāmeklē beramā lapu tēja. Ir daudz iemeslu, kāpēc jāizvairās no tējas maisiņiem, kad runa ir par vidi un tējas pagatavošanu. Kas tad padara tējas maisiņus toksiskus?
Daudzi no mums nevar iedomāties dienu bez vakara tējas, daži cilvēki dzer šo aromātisko karsto dzērienu ne tikai aukstajā sezonā, bet arī vasaras karstumā. Tomēr vai esat kādreiz domājuši par to, kā tas ietekmē organismu?
Tēja visā pasaulē ir ļoti populārs dzēriens, un daudzi bez tās nevar iedomāties nevienu dienu pat vasaras karstumā. Tomēr ir cilvēki, kas vienu tējas maisiņu izmanto vairākas reizes. Cik tas ir droši, skaidro dietologi.
Tie, kuri nevar doties atvaļinājumā vasarā, parasti nav sajūsmā par karsto laiku. Patiešām, šādās dienās jebkurš dzīvoklis no mājīga patvēruma pārvēršas par karstu un smacīgu slazdu - it īpaši, ja mājā nav iespējams uzstādīt gaisa kondicionētāju.
Austrālijas Jaundienvidvelsas universitātes zinātnieki veica pētījumu un atklāja, ka tēja ir labākais dzēriens sirds veselībai. Pētījuma rezultāti publicēti žurnālā Current Developments in Nutrition, ziņo Tengri Life, atsaucoties uz laikrakstu The Sun.
Rozmarīns satur antioksidantus, pretmikrobu un pretiekaisuma savienojumus. Tas var dot labumu veselībai, tostarp samazināt cukura līmeni asinīs un atbalstīt smadzeņu veselību.
Roibuša tēju lieto jau 1700 gadus, taču tās ieguvumi veselībai ir atklāti tikai nesen. Šī tēja, kas iegūta no Dienvidāfrikas augu Aspalathus linearis raudzētām lapām, satur vairākas sastāvdaļas, kas uzlabo veselību.
Labākais veids, kā sākt dienu, ir patīkams tējas laiks, vai ne? Gan tējas cienītāji, gan ikdienas tējas dzērēji var gūt labumu no lieliskas tējas tases, lai noteiktu dienas toni. No plašā pieejamā klāsta var būt grūti izvēlēties tikai vienu rīta tēju, raksta alar.my.