Padomi labai veselībai

Vakar, 8:45
Blaugznas jeb skalpa ādas zvīņošanās ir ļoti bieži sastopama problēma, un kādā dzīves brīdī tā var skart pat katru otro iedzīvotāju. Blaugznu veidošanās parasti sākas pubertātes vecumā un biežāk skar vīriešus, tomēr tās nereti ir sastopamas arī zīdaiņiem kā piena krevele un cilvēkiem pēc 50 gadu vecuma. Blaugznu attīstību ietekmē arī sezonalitāte, un vairāk cilvēku sūdzas par skalpa zvīņošanos tieši aukstajā un mitrajā laikā, tas ir, rudenī, ziemā un pavasarī. Kāpēc blaugznas veidojas un kā no tām atbrīvoties, stāsta dermatoloģe, veneroloģe un Rīgas Stradiņa universitātes lektore Dr. Alise Balcere un farmaceite Ivanda Krastiņa.
2.mai
Laiks aiz loga paliek arvien patīkamāks, siltāks un saulaināks, bet pašsajūta neuzlabojas, jūtat spēku izsīkumu, enerģijas trūkumu? Iespējams, ka jums ir pavasara astēnija. Kas ir pavasara astēnija? Psiholoģijā vārds "astēnija" apzīmē spēku izsīkumu. Pavasara astēnija vienkāršoti būtu pavasara nogurums.
30.apr
Pavasarī notiek ne tikai izmaiņas dabā, bet arī mūsu ķermenī. Bieži vien daudzi no mums, iestājoties pavasarim, izjūt nogurumu un nespēku. Pavasaris ir ideālais laiks, kad ieviest izmaiņas ne tikai mājoklī, veicot lielo pavasara tīrīšanu, bet arī savā ķermenī. Šeit apkopojām vairākus padomus, kuri palīdzēs jums kļūt enerģiskākiem, priecīgākiem!
24.apr
Dietoloģe Eimija Gudsone ir pārliecināta, ka lielākā daļa pasaules iedzīvotāju ikdienā uzņem mazāk olbaltumvielu, nekā nepieciešams. Nav viens konkrēts daudzums, cik daudz gramu olbaltumvielu cilvēkiem vajadzētu dienas laikā uzņemt, katram tas ir individuāli. Eksperte izceļ, ka gados vecākiem cilvēkiem, sportistiem, tiem, kas atgūstas pēc slimības vai ievainojumiem, cenšas zaudēt svaru, nepieciešams sekot līdzi olbaltumvielu patēriņam.
14.apr
Cilvēkus varētu iedalīt divas grupās - saldummīļi un tie, kuri priekšroku labāk dod sāļām uzkodām. Tāpat, kā no alkohola, cigaretēm, arī no saldumiem jeb tajā esošā cukura var rasties atkarība. Cukura atkarība mūsdienās kļūst par arvien aktuālāku problēmu. Liels cukura patēriņš ir saistīts ne tikai ar svara pieaugumu, bet arī paaugstina insulīna līmeni asinīs un spēj veicināt virkni dažādu saslimšanu. Tieši rafinētais cukurus, kas tiek pievienots klāt pārtikas produktiem, veicina atkarību!
11.apr
Mainoties gadalaikiem, mainās ne tikai laikapstākļi, bet arī mūsu pašsajūta. Daudzi, iestājoties pavasarim, piedzīvo nogurumu un enerģijas trūkumu. Lai šajā pavasarī uzlabotu savu pašsajūtu, svarīgi ir ne tikai ieturēt veselīgas maltītes un būt aktīviem, bet arī uzlādēt organismu ar vitamīniem un minerālvielām, lai justos labi un būtu enerģijas pilni baudīt patīkamo laiku!
10.apr
"Gada farmaceites 2024" Irinas Korčaginas 10 padomi labai veselībai. 
9.apr
Iestājoties pavasarim, daudzi cilvēki piedzīvo spēku izsīkumu un enerģijas trūkumu. Šādu stāvokli mēdzam dēvēt par pavasara nogurumu. Zinātnieki joprojām nav atraduši vienu izskaidrojumu, kāpēc, mainoties gadalaikiem, piedzīvojam pēkšņu spēku izsīkumu, taču tas varētu būt saistīts gan ar ārējām, gan iekšējām izmaiņām. 
4.apr
Svaiga elpa, veselas smaganas un baktēriju iznīcināšana - tās ir tikai dažas priekšrocības, kuras sniedz regulāra mutes skalojamā līdzekļa lietošana. Zobārsti iesaka lietot mutes skalojamo līdzekli, taču, ja tas tiek lietots nepareizi, var rasties pretējs efekts. Zobārsts Taruns Nagpals nosauc piecas izplatītākās kļūdas, lietojot mutes skalojamo līdzekli!
3.apr
Svara zaudēšana, īpaši pirms vasaras sezonas, ir aktuāls temats daudziem. Lai zaudētu svaru un iegūtu ideālo ķermeni vasaras sezonai, daudzi cilvēki ir gatavi sevi "spīdzināt", ievērojot dažādas drastiskas diētas. Tomēr ne vienmēr, kas sākotnēji var šķist labi patiešām tā var būt. Dietologi nosauc četras drastiskas diētas, kuras nevajadzētu ievērot un skaidro, kā tās var ietekmēt veselību!
2.apr
Novecošanās ir dabisks process no kura neviens nav pasargāts. Kļūstot vecākiem, mūsu āda zaudē elastību, parādās krunciņas. Lai ilgāk saglabātu ādu tvirtu, varam lietot dažādus kosmētiskos līdzekļus un veikt dažādas procedūras. Ādas novecošanos var palēnināt, taču ne apturēt. Eksperti nosauc septiņas lietas, kas veicina ātrāku ādas novecošanos!
1.apr
Uzturvielu trūkums var ietekmēt matu veselību un tie var sākt pastiprināti izkrist. Eksperti iesaka, paralēli lietojot dažādus matu kopšanas līdzekļus un vitamīnus, kas palīdz novērst matu izkrišanu, ieteicams pārskatīt arī savu ēdienkarti. Ieviešot uzturā dažādus pārtikas produktus, piemēram, olas, zaļumus un treknas zivis, varat panākt to, ka mati sāk ātrāk augt!
24.mar
Lai gan dienas pamazām kļūst arvien garākas un gaišākas, pavasaris ir laiks, kad daudzi piedzīvo izteiktu enerģijas trūkumu un nogurumu. Arī imunitāte pēc garās ziemas šķiet novājināta, un saslimšanas – gan lielākas, gan mazākas – nereti seko cita citai. Kā pavasarī atjaunot organisma spēkus un stiprināt imunitāti, skaidro farmaceite Alīna Fleišmane.
23.mar
Ikvienai sievietei, kura ir saskārusies ar pirms menstruāciju sejas ādas problēmām, ir labi zināms, ka hormonu izmaiņas var tiešā veidā iespaidot sejas ādu. Taču hormonālā ietekme uz ādas veselību ir ilgstoša un mainās visā dzīves laikā. Hormonālās svārstības var izraisīt dažādas ādas pārmaiņas gan menstruālā cikla laikā, gan grūtniecības periodā, gan arī menopauzē. Savlaicīgi uzzinot, ar kādām izmaiņām āda var saskarties, tām būs vieglāk sagatavoties un nepieciešamības gadījumā arī ārstēt – to uzsver farmaceite Zane Melberga un “MDF” ginekoloģe, USG speciāliste Dr. Irina Storožakova.
22.mar
Kā pareizi lietot dažādus sīrupus, suspensijas gan saaukstēšanās simptomu, gan gripas un klepus ārstēšanai, kā arī imunitātei, skaidro farmaceite Gunita Petrovica.
21.mar
Ja jūs tiecaties atmest smēķēšanu vai nesen to esat izdarījis, uzziniet, kas notiek ar jūsu organismu, kad šis kaitīgais ieradums ir atmests!
20.mar
Zāles pret galvassāpēm aptiekas apmeklētāji farmaceitiem lūdz visai bieži. Taču būtu vērtīgi bez steigas konsultēties ar farmaceitu par svarīgāko, kas saistīts ar bezrecepšu pretsāpju zāļu lietošanu. Turklāt iespējams, ka pretsāpju zāļu uzņemšanu var un vajag samazināt vai pat izvairīties no to lietošanas, veicot izmaiņas savā ikdienas rutīnā.
18.mar
Sporta zāle un citas aktīvā dzīvesveida vietas ir lieliskas veselības stiprināšanai, taču, neievērojot higiēnu, šeit viegli iespējams radīt labvēlīgus apstākļus infekciju izplatībai.
14.mar
Uzturs, kuru mēs patērējam, var būtiski ietekmēt mūsu fizisko sagatavotību, izskatu, dzīves kvalitāti un veselību. Tas ir tāpēc, ka cilvēka ķermenis ir atkarīgs no dažādām uzturvielām. Uzturvielām bagātu pārtikas produktu ēšana var palīdzēt jums izskatīties un justies labāk! 
9.mar
Ēšana vēlu vakarā var ne tikai ietekmēt jūsu svaru, bet arī miega kvalitāti! Pētījumos ir pierādīts, ka, ja pirms gulētiešanas notiesāsiet produktus ar augstu tauku vai ogļhidrātu saturu, jums var būt grūtības iemigt un miegs var būt trausls. Lai naktī labāk gulētu, ieteicams izvairīties vakaros no šo produktu un dzērienu lietošanas!