Padomi labai veselībai

Vakar, 8:45
Vasara rit pilnā sparā un ik pa laikam mūs pārsteidz jauni karstuma viļņi. Karstajās vasaras dienās nepieciešams īpaši parupēties par sevi un savu labsajūtu, lai karstais laiks nenodarītu pāri.
27.jun
Miega trūkums nelabvēlīgi ietekmē ne tikai mūsu pašsajūtu, bet arī veselību un izskatu. Cilvēkiem ieteicams gulēt no septiņām līdz deviņām stundām dienā. Interesanti, ka arī pārlieku ilga gulēšana var radīt veselības problēmas. Noskaidrojiet, kā miega bads un pārlieku ilga gulēšana ietekmē mūsu pašsajūtu.
24.jun
Ko visbiežāk redzam Jāņu apsveikumos? Protams, ozollapu vaiņaga ieskautu zeltainu ķimeņu siera rituli! Simbolizējot sauli, šādi paaudžu paaudzēs esam godinājuši saulgriežu laiku, kad dienas ir brīnišķi garas, gaišas un siltas. Sīkāk par sieru un tā vērtību veselībai "Veselības centru apvienības" sertificētā uztura speciāliste Anita Baumane un farmaceite Juta Namsone.
16.jun
Pākšaugus ir vērtīgi lietot ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem, ja tos termiski apstrādā un atbilstoši pagatavo. Lēcās un pupiņās ir augstāka dzelzs koncentrācija nekā citos augu valsts produktos, tāpēc mazuļa uzturā pākšaugus rekomendē ieviest samērā agri – jau no 6–8 mēnešu vecuma. "Rimi Bērniem" eksperte, sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina skaidro, kāpēc pākšaugi bērna uzturā ir ieteicami.
14.jun
Vēl pirms mazliet vairāk nekā desmit gadiem tika uzskatīts, ka holesterīns ir slikts, kaitīgs veselībai un ka ar uzturu jāuzņem ne vairāk kā 0,2–0,3 grami holesterīna dienā – apjoms, kuru satur 1–1,5 olas. Tomēr pētījumi nav apstiprinājuši olās esošā holesterīna saistību ar insultu un asinsvadu slimībām, saka uztura speciāliste Alise Kindzule Dunavska.
9.jun
Pēdējās desmitgadēs diskusija par veselīgu uzturu un tā lomu cilvēka veselības un labsajūtas nodrošināšanā kļuvusi īpaši aktuāla. Tomēr par spīti zinātnieku, uztura speciālistu, mediķu un citu ekspertu vienprātībai jautājumā par to, ka veselīgs uzturs viennozīmīgi labvēlīgi ietekmē cilvēka pašsajūtu un veselību, viedokļi par to, kuri produkti ir veselīgi, bet kuri – nē, atšķiras. Kafija, kartupeļi, maize, makaroni, sarkanā gaļa, cukurs un sāls – tie ir tikai daži produkti, kuri nereti automātiski tiek ievietoti kategorijā “neveselīgs”. Cik tas ir pamatoti, skaidro sertificēta uztura speciāliste, “Narvesen” eksperte Lizete Puga.
7.jun
Vasarā daudziem ne reizi vien izdodas apdegt saulē. Saulē var apdegt ne tikai tie, kas devušies mērķtiecīgi sauļoties, bet arī vienkārši uzturoties brīvā dabā, neizmantojot saules aizsarglīdzekļus. Ja arī jums šovasar iznāks apdegt, ņemiet vērā šīs tautas metodes, kā dziedēt apdegumus!
6.jun
Pēkšņa panikas lēkme var pārsteigt, izbiedēt un likt piedzīvot ārkārtīgi nepatīkamas sajūtas, turklāt tā var sākties jebkurā vietā un laikā. Reiz piedzīvota, tā bieži vien neaizmirstas un rada bailes ko tādu sajust atkārtoti.
5.jun
Piens un piena produkti ir viena no svarīgākajām produktu grupām, kas pēc Veselības ministrijas rekomendācijām būtu jāiekļauj bērnu un pieaugušo uzturā katru dienu. Rimi bērniem eksperte, sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina skaidro piena produktu ietekmi uz veselību, kā arī atklāj, vai pēdējos gados izskanējušiem negatīvajiem viedokļiem par piena produktiem ir pamatojums.
5.jun
Labs un kvalitatīvs, pietiekami ilgs miegs ir svarīgs, lai mūsu organisms atjaunotos un prāts atpūstos. Ja esam slikti gulējuši, tas noteikti ietekmēs mūsu nākamās dienas pašsajūtu. Eksperti norāda, ka, ievērojot šos paradumus, ir garantēts, ka izgulēsieties labi.
28.mai
Higiēnas preču veikalos pieejami dezodoranti un antiperspiranti. Vai jūs zināt, kāda ir to atšķirība un kurā gadījumā nepieciešams lietot vienu vai otru?
28.mai
Šogad pavasaris ir pārsteidzis ar karstām gaisa temperatūrām, kas mudina cilvēkus vairāk doties svaigā gaisā, bet jāatceras, ka gan saule, gan karsts laiks ietekmē mūsu veselību. Kā mūsu veselību ietekmē karsts laiks, kas jāatceras cilvēkiem ar sirds vai hroniskām saslimšanām un ko darīt, ja parādās saules vai karstuma dūriena simptomi, stāsta farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.
24.mai
Variācijas, kā pagatavot smūtijus, ir neizsmeļamas, mainot dažādas sastāvdaļas, var iegūt arvien jaunas garšu buķetes. Smūtiji var būt barojoši, sātīgi un pat veicināt svara zudumu. Lai pagatavotu smūtiju, kas palīdzēs mazināt svaru, ieteicams sekot līdzi šiem četriem zemāk minētajiem ieteikumiem!
23.mai
Olbaltumvielas jeb proteīni ir viena no svarīgākajām uzturvielām. Svarīgi ir uzņemt pārtiku ar augstu olbaltumvielu saturu, jo proteīni palīdz ne tikai mazināt izsalkumu, aktivizēt vielmaiņu, bet arī veidoties muskuļiem. 
23.mai
Veselīgs smaids ir viena no skaistākajām rotām, kas ir mums līdzās ik dienas. Tomēr, neievērojot pareizu mutes kopšanas rutīnu un sekojot mītiem, varam pakļaut sevi nopientām veselības problēmām. Kādi ikdienas ieradumi kaitē zobu izskatam un veselīgumam, kādi ir izplatītākie mīti un kā palīdzēt zobus uzturēt veselīgus un baltus, skaidro zobārste Darja Ķīse un farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.
22.mai
Vispārīgi cukuru var iedalīt divos veidos - pievienotais un dabīgais cukurs. Pievienotais cukurs ir tas, kurš papildus tiek pievienots klāt pārtikas produktiem, maltītēm, bet dabīgais cukurs ir tas, ko kāds produkts, piemēram, auglis pats par sevi satur. Šoreiz noskaidrosim, kuri augļi dabīgi satur vismazāk cukura.
17.mai
Vai tev nereti mēdz aizkrist ausis? Tas nav nekas patīkams. Uzzini, kāds varētu būt iespējamais iemesls.
17.mai
Uzziniet, kuras ir veselīgākās un labākās eļļas, kuras ieteicams izmantot maltītes pagatavošanai!
16.mai
Novecošana ir dabisks un pakāpenisks process ikviena cilvēka organismā, kas izpaužas fiziski, psihiski un sociāli. Sievietēm kļūstot vecākām, rūpes par savu veselību paliek arvien svarīgākas, jo ķermenis piedzīvo būtiskas pārmaiņas. To, kā rūpēties par sievietes veselību, skaidro farmaceite Zane Melberga.
14.mai
Kuram gan tā nav noticis, ka pēkšņi vēders sāk burbuļot un kurkstēt visnepiemērotākajā brīdī, piemēram, pasākuma laikā vai pilnīgā klusmā. Kāpēc tā notiek, kas izraisa vēdera kurkstēšanu, ja neesam izsalkuši?