Padomi labai veselībai

22.mai
Vai jūtaties uzblīdusi, nogurusi vai vienmēr izsalkusi pat pēc ēšanas? Pie tā var būt vainojams šķiedrvielu trūkums. Šķiedrvielu deficīts var izpausties dažādos veidos.
21.mai
No 5. līdz 13.jūlijam Rīgā notiks XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki - vieni no nozīmīgākajiem notikumiem bērnu un jauniešu kultūras dzīvē. Svētki būs spraigi, emocionāli un fiziski intensīvi. Lai bērnam šī pieredze būtu patīkama, droša un veselīga, ļoti svarīga ir savlaicīga un pārdomāta sagatavošanās. 
20.mai
Trauksme ir ķermeņa dabiska reakcija uz dažām stresa vai bīstamām situācijām. Jūs varat izjust satraukumu, ja esat noraizējies par kaut ko, ko piedzīvojat vai kas drīz notiks. Piemēram, eksāmens, publiska uzstāšanās, darba intervija vai saviesīgs pasākums. Normas robežās trauksme var būt veselīga, bet reizēm nemiera un stresa rezultātā varam nespēt valdīt pār sevi un trauksme var pārņemt ikdienu. Kā tikt galā ar trauksmi?
19.mai
Ikvienam būtu svarīgi noskaidrot savas ģimenes slimību vēsturi, lai uzzinātu ar kādām slimībām sirguši tuvinieki, lai savlaicīgi zinātu vai pastāv kādi lieli veselības riski. Ir vairākas slimības, kuras var būt iedzimtas, piemēram, cukura diabēts, astma, sirds slimības, Alcheimers un demence, artrīts u.c. Lai pasargātu sevi un parūpētos par savu veselības stāvokli, svarīgi ir noskaidrot savas ģimenes slimības vēsturi.
16.mai
Insultu var piedzīvot ikviens cilvēks jebkurā vecumā. Insults ir asinsrites traucējumi vienā vai vairākos galvas smadzeņu asinsvados. Insulta iespējamību var palielināt augsts asinsspiediens, augsts holesterīna līmenis asinīs, dažādas sirds slimības, palielināts svars, diabēts. Tomēr ir arī vairāki ikdienas paradumi, kurus daudzi no mums piekopj, kas var palielināt insulta risku.
15.mai
D vitamīns organismam ir nepieciešams, lai labāk uzsūktos kalcijs, tāpat arī tas ir svarīgs kaulu attīstībai, imūnsistēmas darbībai un iekaisuma mazināšanai. Dzīvojot mūsu platuma grādos, ir viegli iedzīvoties D vitamīna deficītā, jo saule nespīd tik bieži, kā siltajās zemēs.
14.mai
Ir produkti, kas var paaugstināt holesterīna līmeni asinīs un ir tādi, kas to var pazemināt. Šoreiz pievērsīsim uzmanību otrajiem - produktiem, kas spēj pazemināt augstu holesterīna līmeni asinīs!
12.mai
Ne vairāk kā trīs glāzes dienā – 36 % iedzīvotāju ikdienā dzer kritiski maz ūdens, savukārt visvairāk ūdeni patērē jauni cilvēki vecumā līdz 30 gadiem, liecina “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktā aptauja.
10.mai
Uztura speciāliste Nikola Kuko nosauc sešus iemeslus, kāpēc ik dienu vajadzētu apēst vienu kivi, raksta "The Sun".
8.mai
Ikviens no mums ir pazīstams ar terminu "holesterīns". Ir zināms, ka augsts holesterīna līmenis ir veselībai bīstams. Bet kas tieši ir holesterīns un kādi produkti var veicināt augstu holesterīna līmeni, skaidro kardiologs Romits Batčaharijs.
7.mai
Īpaši kokteiļi toksīnu izvadīšanai, ekstrēmas diētas, dārgas tējas un sulu kūres – pavasaris ir laiks, kad jo īpaši aktuālas kļūst dažnedažādas metodes, kas sola atbrīvoties no ziemas periodā uzkrātajiem kilogramiem un veikt ķermeņa atjaunošanu. Lai gan rūpes par veselību, nenoliedzami, ir svarīgas visa gada garumā, pirms ķeries pie dažādām diētām un metodēm, kas sola ātru rezultātu, ir būtiski atšķirt mītus no zinātniskiem faktiem. Ko vērts zināt par detoksikāciju un kas patiesībā palīdz ķermenim attīrīties, skaidro farmaceite Alīna Fleišmane.
6.mai
Gan lielie, gan mazie joprojām cīnās ar ziemas atstātajām sekām – zemu enerģijas līmeni un vitamīnu trūkumu. Dārzeņi un augļi ir būtiska sabalansēta uztura sastāvdaļa, tomēr, kā atklāj Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) veiktais pētījums, Latvijā to patēriņš pusaudžu vidū ir nepietiekams – dienā vidēji tikai katrs piektais pusaudzis (20%) ēd augļus un katrs ceturtais (25%) dārzeņus. Bērnu slimnīcas uztura speciāliste Lizete Puga kopā ar veselīga uztura kustības “Ēstprieks” iedvesmotāju “Maxima Latvija” skaidro, kam pievērst uzmanību, plānojot ģimenes ēdienkarti, un kā pavasarī gudri papildināt uzturu ar dārzeņiem un atgūt enerģiju.
3.mai
Blaugznas jeb skalpa ādas zvīņošanās ir ļoti bieži sastopama problēma, un kādā dzīves brīdī tā var skart pat katru otro iedzīvotāju. Blaugznu veidošanās parasti sākas pubertātes vecumā un biežāk skar vīriešus, tomēr tās nereti ir sastopamas arī zīdaiņiem kā piena krevele un cilvēkiem pēc 50 gadu vecuma. Blaugznu attīstību ietekmē arī sezonalitāte, un vairāk cilvēku sūdzas par skalpa zvīņošanos tieši aukstajā un mitrajā laikā, tas ir, rudenī, ziemā un pavasarī. Kāpēc blaugznas veidojas un kā no tām atbrīvoties, stāsta dermatoloģe, veneroloģe un Rīgas Stradiņa universitātes lektore Dr. Alise Balcere un farmaceite Ivanda Krastiņa.
2.mai
Laiks aiz loga paliek arvien patīkamāks, siltāks un saulaināks, bet pašsajūta neuzlabojas, jūtat spēku izsīkumu, enerģijas trūkumu? Iespējams, ka jums ir pavasara astēnija. Kas ir pavasara astēnija? Psiholoģijā vārds "astēnija" apzīmē spēku izsīkumu. Pavasara astēnija vienkāršoti būtu pavasara nogurums.
30.apr
Pavasarī notiek ne tikai izmaiņas dabā, bet arī mūsu ķermenī. Bieži vien daudzi no mums, iestājoties pavasarim, izjūt nogurumu un nespēku. Pavasaris ir ideālais laiks, kad ieviest izmaiņas ne tikai mājoklī, veicot lielo pavasara tīrīšanu, bet arī savā ķermenī. Šeit apkopojām vairākus padomus, kuri palīdzēs jums kļūt enerģiskākiem, priecīgākiem!
24.apr
Dietoloģe Eimija Gudsone ir pārliecināta, ka lielākā daļa pasaules iedzīvotāju ikdienā uzņem mazāk olbaltumvielu, nekā nepieciešams. Nav viens konkrēts daudzums, cik daudz gramu olbaltumvielu cilvēkiem vajadzētu dienas laikā uzņemt, katram tas ir individuāli. Eksperte izceļ, ka gados vecākiem cilvēkiem, sportistiem, tiem, kas atgūstas pēc slimības vai ievainojumiem, cenšas zaudēt svaru, nepieciešams sekot līdzi olbaltumvielu patēriņam.
14.apr
Cilvēkus varētu iedalīt divas grupās - saldummīļi un tie, kuri priekšroku labāk dod sāļām uzkodām. Tāpat, kā no alkohola, cigaretēm, arī no saldumiem jeb tajā esošā cukura var rasties atkarība. Cukura atkarība mūsdienās kļūst par arvien aktuālāku problēmu. Liels cukura patēriņš ir saistīts ne tikai ar svara pieaugumu, bet arī paaugstina insulīna līmeni asinīs un spēj veicināt virkni dažādu saslimšanu. Tieši rafinētais cukurus, kas tiek pievienots klāt pārtikas produktiem, veicina atkarību!
11.apr
Mainoties gadalaikiem, mainās ne tikai laikapstākļi, bet arī mūsu pašsajūta. Daudzi, iestājoties pavasarim, piedzīvo nogurumu un enerģijas trūkumu. Lai šajā pavasarī uzlabotu savu pašsajūtu, svarīgi ir ne tikai ieturēt veselīgas maltītes un būt aktīviem, bet arī uzlādēt organismu ar vitamīniem un minerālvielām, lai justos labi un būtu enerģijas pilni baudīt patīkamo laiku!
10.apr
"Gada farmaceites 2024" Irinas Korčaginas 10 padomi labai veselībai. 
9.apr
Iestājoties pavasarim, daudzi cilvēki piedzīvo spēku izsīkumu un enerģijas trūkumu. Šādu stāvokli mēdzam dēvēt par pavasara nogurumu. Zinātnieki joprojām nav atraduši vienu izskaidrojumu, kāpēc, mainoties gadalaikiem, piedzīvojam pēkšņu spēku izsīkumu, taču tas varētu būt saistīts gan ar ārējām, gan iekšējām izmaiņām.