gulēšana

22.dec 2024
Pirmkārt, mēs zinām, ka astroloģija ir nezinātniska zinātne. Un mēs atzīstam, ka (medicīniski ieteicamais!) optimālais miega līmenis ir no 7 līdz 9 stundām naktī. Otrkārt, tas taču ir jautri padomāt par uzvedības kategorizācijām un to, ko tās var pastāstīt par mums pašiem. Treškārt, kad to bauda šādā veidā, domājams, ka tas ir diezgan nekaitīgi.
19.dec 2024
Cilvēki, kas guļ uz kreisā sāna, ir veselīgāki un viņiem ir mazāk gremošanas problēmu nekā tiem, kas guļ uz labā sāna vai muguras, saka Ali Rezaei, gastroenterologs no Cedars-Sinai medicīnas centra Losandželosā, raksta izdevums “YourTango”.
9.dec 2024
Paaugstināts stresa un trauksmes līmenis izraisa miega traucējumus tūkstošiem cilvēku. Pat ja viņi ir ļoti noguruši, viņi nespēj aizmigt, kas noved pie vēl plašāka miega trūkuma izraisītu problēmu loka.
24.nov 2024
Šis raksts noderēs tiem, kas cīnās ar ilgu iemigšanu, bet vēlas aizmigt maksimāli ātri, jo zināms, ka miega kvalitāte ietekmē ikdienas pienākumu veikšanu un labsajūtu.
16.nov 2024
Vai esat pamanījis, kādā pozā jūs guļat? Vai uz sāniem? Vai uz muguras? Vai uz vēdera? Izrādās, ka tam visam ir jāpievērš uzmanība, ja vēlaties kvalitatīvu miegu.
13.okt 2024
Kuram patīk celties no rītiem? Ja nevarat agri piecelties, tad šeit būs 6 lieliski padomi, lai pamostoties justos moži.
24.sep 2024
Dzīvnieku īpašnieki bieži vien tik ļoti lolo savu dzīvnieku, ka izvēlas pa nakti ieslīgt ar viņiem gultā. Lai gan medicīnas speciālisti iepriekš ieteica negulēt kopā ar mājdzīvniekiem, jaunākie pētījumi liecina, ka šāda prakse var pozitīvi ietekmēt fizisko un emocionālo veselību.
19.sep 2024
“Nepietiekams miega trūkums jūsu organismā samazina ne tikai garīgās spējas, bet apdraud arī fizisko veselību. Pētījumi liecina, ka miega trūkums tieši ietekmē ķermeni un tā rezultātā var rasties dažādas veselības problēmas, sākot no svara pieauguma līdz novājinātai imūnsistēmai,” raksta healthline.com.
17.jun 2024
Somnologi iesaka novērot sevi, lai aprēķinātu, cik daudz laika nepieciešams normālam miegam, informē Tengri Life, atsaucoties uz DoctorPiter.
19.mai 2024
Vai vienmēr esat noguris neatkarīgi no tā, cik daudz gulējat? Vai jūtaties kašķīgs, kad agri jāceļas? Vai jūs vienmēr esat noguris un nevarat saprast, kāpēc? jautā alar.my.
4.mar 2024
Daudziem cilvēkiem vismaz dažreiz ir grūtības aizmigt. Lai gan dažām grūtībām aizmigt būs nepieciešama medicīniska palīdzība, tomēr veselīgu miega ieradumu izveidošana var atvieglot iemigšanu un aizmigšanu.
29.jan 2024
Vidusmēra cilvēks gultā pavada 26 gadus, un miega eksperti brīdina, ka lielākā daļa no mums izmanto nepareizus gulēšanas paradumus, raksta mirror.co.uk.
7.aug 2023
Svara zaudēšana nav viegls process. Lai gan veselīga uztura ievērošana un treniņi noteikti palīdzēs saglabāt formu, izrādās, ka nelielu daudzumu liekās kalorijas var zaudēt arī miega laikā. Uzziniet, kā to panākt!
2.apr 2023
Bērnībā daudzi gulēja pie iedegtas gaismas, jo doma par gulēšanu tumsā iedvesa bailes. Arī daži pieaugušie mēdz gulēt pie iedegtas naktslampiņas. Izrādās, ka šāds paradums var atstāt iespaidu uz mūsu veselību.
23.okt 2022
Katram no mums ir sava iecienītākā poza, kā gulēt. Vieniem labāk patīk gulēt uz muguras, citiem savukārt uz vēdera. Noskaidrojiet, kā katra gulēšanas poza var ietekmē jūsu veselību.
29.sep 2022
Mēs zinām, ka miegs ir ļoti svarīgs. Ja miegā pavadām par maz stundu, tad tas var atstāt negatīvu iespaidu uz mūsu veselību. Izrādās, ka arī pārlieku ilga gulēšana, var nebūt veselīga!
8.mar 2021
Reti, kuram nav bijis tā, ka īsi pirms došanās gulēt prātā "iešaujas" doma, ka varbūt varētu kaut ko apēst. Šāda vēlme kaut ko apēst var saistīties ne tikai ar parastu vēlmi panašķēties, bet arī ar to, ka vakariņu vai visas dienas laikā esat ļoti maz ēduši. Tomēr pastāv vairāki būtiski faktori, kas var notikt ar tavu ķermeni, ja ēdīsi maltītes vai našķosies īsi pirms gulētiešana!
7.mar 2021
Apmēram līdz viena gada vecumam mēdz būt ierasts, ka bērniņš guļ kopā ar vecākiem - notiek zīdīšana, mamma var justies nogurusi, un bērniņš arī mierīgāk guļ, jūtot tuvu cilvēku klātbūtni.
27.feb 2021
Aptuveni katru desmito (14%) cilvēku pēdējā gada laikā nomocījušas krākšanas problēmas miegā, liecina jaunākais "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss" pētījums. Miega medicīnas speciālisti norāda, ka krākšana nav nevainīga parādība miegā, gluži pretēji - atstājot to bez vērības, var iedzīvoties arī nopietnās saslimšanās.
24.jan 2021
Pētnieki ir atklājuši, kādas problēmas var izraisīt gulēšana uz vēdera, raksta "health.comments.ua".