asinsspiediens

11.sep
Jau sen tiek uzskatīts, ka pirms gulētiešanas ir optimāli lietot zāles pret augstu asinsspiedienu, lai samazinātu rīta sirdslēkmes un insultu risku. Jauni dati tika prezentēti 2024. gada Eiropas Kardiologu biedrības kongresā.
9.aug
Pastāvīgi paaugstinātu asinsspiedienu noteikti nav iespējams pazemināt bez dzīvesveida izmaiņām un medikamentiem. Bet, ja spiediens palielinājies nedaudz un tas ir vienreizējs notikums, var izmēģināt šo metodi.
17.mai
Ik gadu 17. maijā tiek atzīmēta Starptautiskā hipertensijas diena, kurā pievēršam uzmanību paaugstināta asinsspiediena profilaksei un dzīvesveidam, kas samazina tā risku.
5.jan
Aptiekās trūkst divu lētāko valsts kompensējamo medikamentu asinsspiediena un sirdsdarbības regulēšanai, ceturtdien vēsta Latvijas Televīzija.
5.aug 2023
Asinsspiediens ir viens no galvenajiem cilvēka veselības rādītājiem – jebkuras novirzes no normas var būtiski ietekmēt veselību un pašsajūtu. Paaugstināts asinsspiediens veicina virkni dažādu saslimšanu, īpaši negatīvi ietekmējot sirds un asinsvadu veselību, savukārt pazemināta asinsspiediena gadījumā iespējams novērot tādus simptomus kā nogurumu, reiboņus un grūtības koncentrēties. Kāpēc ir svarīgi zināt asinsspiediena rādītājus, kā pareizi mērīt asinsspiedienu un ko iespējams darīt, lai to saglabātu normas robežās, stāsta farmaceite Mārīte Šukele.
5.feb 2023
Pēdējā gada laikā iedzīvotāji no profilaktiskajām veselības pārbaudēm visbiežāk veikuši asinsspiediena mērījumus, liecina jaunākā "Mana aptieka & Apotheka" Veselības indeksa aptauja.
17.mai 2022
Starptautiskajā Hipertensijas dienā kardiologi atgādina par augsta asinsspiediena riskiem un mudina pārbaudīt asinsspiedienu. Latvijā paaugstināts asinsspiediens ir vismaz trešdaļai iedzīvotāju, un tas ir ļoti nozīmīgs sirds un asinsvadu slimību riska faktors.
4.mar 2022
Britu ārsts Kriss Stīls rīta šovā "This Morning" nosaucis trīs ēdienus, kuri, lietojot tos ikdienā, varot palīdzēt pazemināt asinsspiedienu.
23.jan 2022
Eksperti apgalvo, ka, dzerot tēju no žāvētām hibiska lapām,iespējams pazemināt augstu asinsspiedienu, raksta "MedikForum".
26.jūl 2021
Arteriālā asinsspiediena svārstības ietekmē ne vien sirds un asinsvadu sistēmu, bet visa organisma darbību. Asinsspiediens var paaugstināties arī dažādu medikamentu, uztura bagātinātāju un ikdienā lietotu produktu rezultātā. Par ko, saistībā ar asinsspiediena paaugstināšanos, ir vērts konsultēties ar farmaceitu?
27.jun 2021
Kardiologs, Latvijas Kardiologu biedrības prezidents Andrejs Ērglis, viesojoties kanāla Rīga TV 24 raidījumā "Dr. Apinis", paudis viedokli par asinsspiediena nozīmi.
21.mai 2021
Stress un satraukumi spēj ietekmēt teju visas orgānu sistēmas, tai skaitā sirdi, kā arī veicināt hipertensiju jeb paaugstinātu asinsspiedienu. Ko darīt, lai rūpētos par sirds veselību, un kas šobrīd ir īpaši būtiski hipertensijas pacientiem – stāsta Veselības centra 4 filiāles Diagnostikas centrs un Valdlauči kardioloģe un EHO speciāliste Ilze Zandarte un farmaceite Ļubova Blaževiča.
8.mai 2021
Veselības portāla "Eat This, Not That!" speciāliste Sāra Krova apkopojusi paradumus un ēdienus, kurus mainot vai izslēdzot no ēdienkartes, varam ievērojami uzlabot veselību ilgtermiņā, kā arī novērst augsta asinsspiediena rašanos.
8.apr 2021
Mainot ikdienas paradumus, ir iespējams normalizēt asinsspiedienu, ja vien tas jau nav izvērties hroniskā slimībā, un vienlaikus samazināt sirds slimību risku.
26.feb 2021
Pandēmija ir mainījusi mūsu paradumus un cilvēki turpmāk daudz vairāk pievērsīs uzmanību savai veselībai. Arī ilgstošā sēdēšana, mazāk kustīgs dzīvesveids un paaugstināts stress ir ietekmējis veselību lielai daļai cilvēku.
14.okt 2020
„Augu drogu pagatavojumi, ieskaitot zāļu tējas, ir nozīmīgi palīgi sirds mazspējas un koronārās nepietiekamības sākumstadijas gadījumos, aterosklerozes komplikāciju aizkavēšanā un ārstēšanā, arī kā tiem piemīt antiaritmiska iedarbība un asinsspiedienu pazeminošas vai paaugstinošas īpašības,” stāsta Dr.biol. Dailonis Pakalns.
24.sep 2020
Veselīgs uzturs ir būtisks, lai pazeminātu asinsspiedienu un uzturētu optimālu tā līmeni. "Healthline" norāda uz pētījumiem, kuri ir parādījuši, ka dažu pārtikas produktu iekļaušana uzturā, īpaši to, kuros ir daudz vērtīgo uzturvielu, piemēram, kālijs un magnijs, samazina asinsspiediena līmeni. Lūk, 7 no šiem produktiem.
17.mai 2020
Lai vērstu uzmanību vienam no biežākajiem insulta un infarkta cēloņiem – augstam asinsspiedienam jeb arteriālajai hipertensijai - ik gadu 17.maijā tiek atzīmēta Hipertensijas diena.
1.mai 2019
Akcijā "Maijs - hipertensijas mēnesis" gandrīz 200 Latvijas aptiekās varēs bez maksas izmērīt asinsspiedienu, pavēstīja pacientu biedrības "Parsirdi.lv" vadītāja Inese Mauriņa.
25.mai 2018
Pa­aug­sti­nāts asins­spie­diens ir viens no bū­tis­kā­ka­jiem sirds un asins­va­du sli­mī­bu cē­lo­ņiem – tas var vei­ci­nāt ko­ro­nā­ru sirds sli­mī­bu, mi­okar­da in­far­ktu un in­sul­tu, kā arī atero­skle­ro­zi, kas ne­ga­tī­vi ie­tek­mē dzī­vī­bai sva­rī­gu or­gā­nu fun­kci­jas. Iz­vai­rī­ties no šiem bie­diem var, lai­kus rū­pē­jo­ties par ve­se­lī­bu, prak­ti­zē­jot ve­se­lī­gu dzī­ves­vei­du un vei­cot asins­spie­die­na paš­kon­tro­li, kas ir liet­de­rī­ga jeb­ku­rā ve­cu­mā.