Asinsspiediens

27.jun 2021
Kardiologs, Latvijas Kardiologu biedrības prezidents Andrejs Ērglis, viesojoties kanāla Rīga TV 24 raidījumā "Dr. Apinis", paudis viedokli par asinsspiediena nozīmi.
21.mai 2021
Stress un satraukumi spēj ietekmēt teju visas orgānu sistēmas, tai skaitā sirdi, kā arī veicināt hipertensiju jeb paaugstinātu asinsspiedienu. Ko darīt, lai rūpētos par sirds veselību, un kas šobrīd ir īpaši būtiski hipertensijas pacientiem – stāsta Veselības centra 4 filiāles Diagnostikas centrs un Valdlauči kardioloģe un EHO speciāliste Ilze Zandarte un farmaceite Ļubova Blaževiča.
8.mai 2021
Veselības portāla "Eat This, Not That!" speciāliste Sāra Krova apkopojusi paradumus un ēdienus, kurus mainot vai izslēdzot no ēdienkartes, varam ievērojami uzlabot veselību ilgtermiņā, kā arī novērst augsta asinsspiediena rašanos.
8.apr 2021
Mainot ikdienas paradumus, ir iespējams normalizēt asinsspiedienu, ja vien tas jau nav izvērties hroniskā slimībā, un vienlaikus samazināt sirds slimību risku.
26.feb 2021
Pandēmija ir mainījusi mūsu paradumus un cilvēki turpmāk daudz vairāk pievērsīs uzmanību savai veselībai. Arī ilgstošā sēdēšana, mazāk kustīgs dzīvesveids un paaugstināts stress ir ietekmējis veselību lielai daļai cilvēku.
14.okt 2020
„Augu drogu pagatavojumi, ieskaitot zāļu tējas, ir nozīmīgi palīgi sirds mazspējas un koronārās nepietiekamības sākumstadijas gadījumos, aterosklerozes komplikāciju aizkavēšanā un ārstēšanā, arī kā tiem piemīt antiaritmiska iedarbība un asinsspiedienu pazeminošas vai paaugstinošas īpašības,” stāsta Dr.biol. Dailonis Pakalns.
24.sep 2020
Veselīgs uzturs ir būtisks, lai pazeminātu asinsspiedienu un uzturētu optimālu tā līmeni. "Healthline" norāda uz pētījumiem, kuri ir parādījuši, ka dažu pārtikas produktu iekļaušana uzturā, īpaši to, kuros ir daudz vērtīgo uzturvielu, piemēram, kālijs un magnijs, samazina asinsspiediena līmeni. Lūk, 7 no šiem produktiem.
17.mai 2020
Lai vērstu uzmanību vienam no biežākajiem insulta un infarkta cēloņiem – augstam asinsspiedienam jeb arteriālajai hipertensijai - ik gadu 17.maijā tiek atzīmēta Hipertensijas diena.
1.mai 2019
Akcijā "Maijs - hipertensijas mēnesis" gandrīz 200 Latvijas aptiekās varēs bez maksas izmērīt asinsspiedienu, pavēstīja pacientu biedrības "Parsirdi.lv" vadītāja Inese Mauriņa.
25.mai 2018
Pa­aug­sti­nāts asins­spie­diens ir viens no bū­tis­kā­ka­jiem sirds un asins­va­du sli­mī­bu cē­lo­ņiem – tas var vei­ci­nāt ko­ro­nā­ru sirds sli­mī­bu, mi­okar­da in­far­ktu un in­sul­tu, kā arī atero­skle­ro­zi, kas ne­ga­tī­vi ie­tek­mē dzī­vī­bai sva­rī­gu or­gā­nu fun­kci­jas. Iz­vai­rī­ties no šiem bie­diem var, lai­kus rū­pē­jo­ties par ve­se­lī­bu, prak­ti­zē­jot ve­se­lī­gu dzī­ves­vei­du un vei­cot asins­spie­die­na paš­kon­tro­li, kas ir liet­de­rī­ga jeb­ku­rā ve­cu­mā.
22.apr 2018
Regulāri lietojot uzturā augstā temperatūrā ceptu gaļu, pieaug paaugstināta asinsspiediena risks.
24.feb 2018
Augsts asinsspiediens ir viens no lielākajiem sirds un asinsvadu slimību draudiem un nāves cēloņiem - ik gadu pasaulē paaugstināta asinsspiediena dēļ mirst 9,4 miljonu cilvēku. Latvijas epidemioloģiskā pētījuma dati liecina, ka paaugstināts asinsspiediens ir 52,8% vīriešu un 41,8% sieviešu.
22.feb 2018
Augsts asinsspiediens ir viens no lielākajiem sirds un asinsvadu slimību draudiem un nāves cēloņiem – ik gadu pasaulē paaugstināta asinsspiediena dēļ mirst 9,4 miljoni cilvēku. Latvijas epidemioloģiskā pētījuma dati liecina, ka paaugstināts asinsspiediens ir 52,8 procentiem vīriešu un 41,8 procentiem sieviešu.
29.sep 2017
Vēl aizvien sirds un asinsvadu slimības ir biežākais mirstības cēlonis ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā. Būtiskākais sirds slimību riska faktors ir paaugstināts asinsspiediens, kas sastopams teju pusei Latvijas iedzīvotāju - kardiovaskulāro un citu neinfekcijas slimību riska faktoru šķērsgriezuma epidemioloģiskais pētījums liecina, ka paaugstināts asinsspiediens ir 52,8% vīriešu un 41,8% sieviešu. Lai iesaistītu sabiedrību sirds veselības veicināšanas aktivitātēs un pievērstu uzmanību saslimšanas riskiem, 29. septembrī tiek atzīmēta Pasaules Sirds diena.
26.mai 2017
Paaugstināts asinsspiediens apdraud sirds un asinsvadu veselību, jo īpaši, ja asinsvados jau ir notikušas aterosklerotiskas izmaiņas. Asinsspiediens laiku pa laikam jāpārbauda katram cilvēkam un, ja tas ir paaugstināts, jādodas pie ārsta, lai pārbaudītu savu veselību, saņemtu ieteikumus un vajadzības gadījumā arī zāles. Daļa cilvēku nejūt, ka asinsspiediens ir paaugstināts, un to var atklāt, tikai veicot mērījumus. Ļoti daudziem tas jādara regulāri, lai redzētu, kā iedarbojas nozīmētie medikamenti, un saprastu, kādi faktori ietekmē spiediena svārstības.
17.mai 2017
Vairāk nekā puse pacientu ar augstu asinsspiedienu jeb hipertensiju nelieto medikamentus atbilstoši ārstu norādījumiem.
27.apr 2017
Vairāk nekā puse pacientu ar augstu asinsspiedienu jeb hipertensiju nelieto medikamentus atbilstoši ārstu norādījumiem – 18 procenti hipertensijas slimnieku atzīst, ka ik pa laikam pārtrauc lietot medikamentus, ja jūtas labāk, liecina pacientu biedrības ParSirdi.lv un Euroaptiekas veiktā aptauja.
26.feb 2017
Ār­sti bie­ži uz­sver, ka pa­aug­sti­nāts asins­spie­diens ir kā mī­na ar lai­ka deg­li – tas ap­draud sirds un asins­va­du ve­se­lī­bu, jo īpa­ši, ja asins­va­dos jau ir no­ti­ku­šas atero­skle­ro­tis­kas iz­mai­ņas.
30.sep 2016
Paaugstināts asinsspiediens apdraud sirds un asinsvadu veselību, jo īpaši, ja asinsvados jau ir notikušas aterosklerotiskas izmaiņas. Asinsspiediens laiku pa laikam jāpārbauda katram cilvēkam un, ja tas ir paaugstināts, jādodas pie ārsta. Daļa cilvēku nejūt, ka asinsspiediens ir paaugstināts, un to var atklāt, tikai veicot mērījumus. Ļoti daudziem tas jādara regulāri, lai redzētu, kā iedarbojas nozīmētie medikamenti, un saprastu, kādi faktori ietekmē spiediena svārstības.
5.aug 2015
Viens no būtiskākajiem sirds slimību riska faktoriem ir paaugstināts asinsspiediens (virs 140/90 mmHG) jeb arteriālā hipertensija. Tas nelabvēlīgi iedarbojas uz asinsvadu sieniņām, līdz ar to negatīvi ietekmē cilvēkam svarīgu orgānu – sirds, galvas smadzeņu, nieru, acu – funkcijas.