Mūsdienās paaugstināts asinsspiediens jeb arteriālā hipertensija ir vismaz trešajai daļai cilvēku. Ārsti uzskata, ka tas ir cieši saistīts ar pārmērīgo nervu spriedzi, kādā dzīvojam. Tas ir jāārstē – pat, ja organisms pie paaugstināta asinsspiediena pierod, jo tas var būt sākums daudz nopietnākiem traucējumiem.
14. novembris ir Pasaules diabēta diena, kura pēc Starptautiskās diabēta federācijas un Pasaules Veselības organizācijas iniciatīvas tiek rīkota kopš 1991. gada. Tieši šis datums izvēlēts par godu Frederikam Bantingam, vienam no insulīna atklājējiem, kurš dzimis 14. novembrī. Šī diena domāta, lai pievērstu sabiedrības uzmanību šai ļoti izplatītajai slimībai.
Nākamnedēļ, 12.novembrī, Latvijā notiks sirds veselībai veltīta akcija, kuras laikā viens no AS "Pasažieru vilciens" vagoniem pārtaps par īpašu Sirds veselības vagonu un piedāvās ikvienam interesentam pārbaudīt asinsspiedienu.
30.aprīlī, Centrāltirgus Sakņu paviljona apmeklētājiem būs iespēja izmērīt asinsspiedienu, saņemt konsultācijas par sirds slimību riskiem, kā arī uzzināt, kādus sirdij veselīgus produktus var iegādāties tirgū, aģentūru LETA informēja biedrības "ParSirdi.lv" vadītāja Inese Mauriņa.
Pacientu biedrība ParSirdi.lv sadarbībā ar Latvijas Kardiologu biedrību aprīli pasludinājusi par Paaugstināta asinsspiediena mēnesi. Iedzīvotāji ir aicināti piedalīties dažādās aktivitātēs, lai uzlabotu veselību un mazinātu risku saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām, kas ir galvenais mirstības cēlonis Latvijā.
Viena no būtiskākajām sabiedrības veselības problēmām Latvijā ir augsts asinsspiediens, kas skar teju pusi iedzīvotāju, pirmdien Latvijas Televīzijas raidījumā “Labrīt, Latvija!” sacīja Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents kardiologs Vilnis Dzērve.
To sauc par „baltā halāta efektu” — pacienta asinsspiediens pārbaudes laikā pie ārsta paaugstinās, un, kā vēsta nesen publicēta pētījuma rezultāti, šis efekts vēl krasāk jūtams tiem cilvēkiem, kam jau tā ir paaugstināts asinsspiediens.