Centrāltirgū varēs izmērīt asinsspiedienu

30.aprīlī, Centrāltirgus Sakņu paviljona apmeklētājiem būs iespēja izmērīt asinsspiedienu, saņemt konsultācijas par sirds slimību riskiem, kā arī uzzināt, kādus sirdij veselīgus produktus var iegādāties tirgū, aģentūru LETA informēja biedrības "ParSirdi.lv" vadītāja Inese Mauriņa.

Kā liecina Latvijas Kardiologu biedrības dati, gandrīz 50% Latvijas pieaugušo iedzīvotāju ir paaugstināts asinsspiediens, un tas ir viens no biežākajiem sirds slimību cēloņiem. Saslimšanu lielākoties veicina mazkustīgs dzīvesveids, neveselīgs uzturs un smēķēšana.

Ar pasākumu Centrāltirgū tiks noslēgts Paaugstināta asinsspiediena mēnesis un akcija "Izmēri asinsspiedienu, nosaki riskus!", kuras mērķis ir aicināt sabiedrību sekot līdzi savai sirds veselībai, īpašu uzmanību pievēršot paaugstinātam asinsspiedienam.

Pasākuma atklāšanā plkst.11 klātesošos uzrunās kardioloģe Iveta Mintāle, pacientu biedrības "ParSirdi.lv" vadītāja Inese Mauriņa un Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs. Mediju pārstāvji tiks iepazīstināti ar mediķes Ivetas Mintāles sagatavoto sirds veselībai derīgo pārtikas produktu grozu ar tirgū pieejamajiem sezonas produktiem.

Latvijā

Reģistrētais jaunu ārvalstu investīciju apjoms no 2023.gada septembra līdz 2024.gada jūnija beigām sasniedzis 8,7 miljardus eiro, trešdien Lielo un stratēģiski nozīmīgo investīciju projektu koordinācijas padomes sēdē norādīja ekonomikas ministrs Viktors Valainis (ZZS).

Svarīgākais