\\Autori

RKReinis Kļavis

7.mar 2015
Populāru nekustamo īpašumu tirgotāju mājaslapās nu jau ilgāku laiku gozējas arī sabiedrībā zināmu cilvēku mitekļi. Kā atklāja »VZ«, no dzīvokļiem Rīgā nolēmušas atteikties mūzikas ierakstu kompānijas «Mikrofona ieraksti» valdes priekšsēdētāja Elita Mīlgrāve, žurnāliste Alla Petropavlovska, kā arī dziedātāja un uzņēmēja Elizabete Zagorska. Neviena mājokļa cena nav zemāka par 100 000 eiro.
 
11.okt 2014
Liepājas teātra aktieru Ineses Jurjānes un Ulda Stelmakera traģiskā bojāeja šovasar satrieca daudzus teātra mīļotājus, nemaz nerunājot par paša teātra kolektīvu. Sakritība, bet arī teātra jauniestudējumu repertuārā šogad izpaliek viegla rakstura lugas, lai gan tas plānots vairāk nekā pirms gada. Intervijā "VZ" Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins – par aktuālo šosezon, par nākotnes plāniem un to, kā viņš iegadījies valsts iestāžu opozicionāru rindās.
 
7.okt 2014
Līdz ar jauno mācību gadu kļūst aktuāla arī špikošana. Par jauniešu meistarību šaubu nav, viņi ņem talkā modernākās tehnoloģijas, un viss notiek. Bet kā špiko pašmāju populārākie pasākumu vadītāji – tradicionāli vai moderni?
 
2.okt 2014
Leģendārās viesnīcas «Hotel de Rome» interjera priekšmeti – restorāna «Otto Schwarz» trauki, Viļa Rīdzinieka un Roberta Johansona Rīgas skatu fotogrāfijas, akvareļi, skulptūras, gleznas, grafika, porcelāns – tas viss 2. oktobrī tiek izsolīts galerijā «Birkenfelds».
 
15.sep 2014
No neoficiāliem avotiem »VZ« tapis zināms, ka aizvadītajā nedēļā miris viens no savulaik valstiska mēroga pedofilijas skandālā notiesātajiem, video modeļu aģentūras «Logos centrs» vadītājs Jurijs Jurjevs. Tiesa viņam savulaik piesprieda vairāk nekā četrus gadus cietumā. Pēc soda izciešanas viņš no publicitātes vairījās.
 
4.sep 2014
Šosezon ar Rīgas «Dinamo» komandu līgumu noslēdzis pieredzējušais hokejists, mūsu pašu vieglatlētes Inetas Radevičas laulātais draugs Pjotrs Ščastļivijs. Intervijā »VZ« viņš neslēpj, ka iemīļojis Rīgu, un pasūrojas, ka pirmo spēli pašmāju līdzjutēju priekšā nācies zaudēt.
 
21.aug 2014
Pirms 20 gadiem daiļamatu meistars Juris Zīle pēc pasūtījuma izgatavoja aptuveni metru garu vikingu kuģa modelīti. Tagad 70 gadu vecā meistara kontā var ieskaitīt divus īstus vikingu kuģus, no kuriem pēdējo viņš četrarpus gadu laikā izgatavojis viens pats un pabeidzis tikai pirms mēneša. Patlaban peldlīdzeklis izlikts gan starptautiskās, gan vietējās kuģu tirdzniecības vietnēs internetā par 300 000 – 400 000 eiro.
 
20.aug 2014
Precīzu skaitļu mīļotājiem atkal būs iespēja uzzināt to, kuri uzņēmēji pērn cietuši lielākos zaudējumus, kuri visvairāk nopelnījuši un ko ar šo naudu galu galā iesākuši. Ar trim žurnālam «Kapitāls» sagatavotiem sarakstiem šonedēļ klajā nācis pētnieks Lato Lapsa.
 
18.aug 2014
Ar deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanu šonedēļ atskanējusi svilpe priekšvēlēšanu vilciena atiešanai. Uz simts Saeimas deputātu vietām pretendē 1156 kandidāti no 13 sarakstiem, un viņu vidū netrūkst nedz pieredzes bagātu politiķu, nedz dažādu nozaru speciālistu, nedz arī cilvēku, par kuriem īsti nav skaidrs – kāda iemesla dēļ viņu vārds atrodams listē. Līdz 4. oktobrim gaismā droši vien nāks ne viens vien skelets, bet, kamēr tie vēl dus skapjos, »VZ« piedāvā nelielu apskatu par interesantākajiem personāžiem, kas sastopami politisko partiju sarakstos.
 
16.jun 2014
Tāpat kā tūkstošiem sporta cienītāju, arī sabiedrībā zināmi cilvēki nav vienaldzīgi pret Ernesta Gulbja panākumiem Francijā. Vēl jo vairāk, ja viņi paši spēlē tenisu. »VZ« aptaujāja vairākus līdzjutējus, kuri neslēpa savu prieku par tautieša panākumiem.
 
30.mai 2014
Noskrējušas visus iespējamos maratonus, sieviešu un stipro skrējienus, slavenības briest nākamajam masu sporta pasākumam – Rīgas 14. velomaratonam, kas norisināsies 1. jūnijā.
 
28.apr 2014
Uzņēmēja Valda Kalnozola aizraušanās ar austrumu cīņām bija zināma jau iepriekš, taču nu viņš to pārvērtis par ģimenes nodarbi. Trīs reizes nedēļā kopā ar dēlu Oskaru Valdi miljonārs apmeklē teikvondo cīņas nodarbības, kas, pēc paša vārdiem, viņā rada papildu pašpārliecinātību un disciplinētību, kas dzīvē varētu noderēt arī dēlam.
 
13.apr 2014
It kā hokejā adrenalīna būtu par maz, hokeja kluba Rīgas «Dinamo» galvenais treneris Artis Ābols to meklē arī citos sporta veidos: izrādās, jau divus gadus viņš vaļasbrīžos nodarbojas ar autosportu un pat startē sacensībās – «Žiguļu kausa» izcīņā.
 
25.feb 2014
Narkodīleru zīmogs uz pieres, naidīgi skatieni uz ielas un mūziķu karjeras beigas – šādās tumšās krāsās pēc »VZ« raksta «Riču ģimene iesaistīta narkotiku skandālā» nākotni iekrāso romu ansamblis, kas sevi dēvē par Riču ģimeni.
 
28.jan 2014
Ar bagātīgi klātiem galdiem un dažādām izklaidēm aizvadītās nedēļas nogalē Vecrīgā tika atklāta jauna četrzvaigžņu viesnīca – «Wellton Centrum Hotel & Spa». Interesanti, ka tās īpašnieki, Vadims un Olga Muhini, vēl nav pat sasnieguši 25 gadu vecumu.
 
15.jan 2014
Nekopts izskats, maisiņi zem acīm un pusdienas vienatnē ārpus mājas – šādi simptomi neliecina par veselīgu klimatu aktiera Aleksa Boldvina ģimenē, kurā pirms četriem mēnešiem pieteicās meitiņa Karmena.
 
27.dec 2013
Pasaule ir daudz interesantāka, nekā mums šķiet. Tā uzskata arī anomālo parādību pētnieks Jevgēņijs Sidorovs – fiziķis ar bagātu iztēli un fantāziju. Nu jau gadiem ilgi viņš pēta neparastas parādības Latvijā un citur pasaulē, meklējot tām racionālu izskaidrojumu un vienlaikus arī mēģinot iedziļināties pasaules uzbūves slēptākajos slāņos.
 
27.dec 2013
Ik dienu Latvijā notiek lietas, par kurām var vien saķert galvu un novaidēties: «Kur cilvēkiem prāts!» Domājams, tikai daļa no tām nonāk līdz plašākai publicitātei, tomēr arī tādu galu galā, izrādās, nav maz. »VZ« apkopoja komiskākos un neparastākos atgadījumus, kas aizvadītajā gadā notikuši mūsu zemē.
 
26.dec 2013
Anna Auziņa pati sevi dēvē par raganu. Dziednieks šķietot tāds novazāts vārds, bet par ekstrasensu Latvijā jau, šķiet, sevi dēvē katrs otrais.
 
22.dec 2013
Dziedātājs Dāvids Kalandija, kurš plašāk zināms no Eirovīzijas nacionālās atlases, kur pirms pāris gadiem iekļuva finālā, un kā Zigmara Liepiņa dziesmas «Ja tu man esi» krievu un angļu versijas izpildītājs, bieži manīts pie automašīnas stūres – par spīti tam, ka viņam nav vadītāja apliecības, par ko viņš arī sodīts.
 
15.dec 2013
Aizvadītajā nedēļā Rīgas «Dinamo» pašmāju arēnā tikās ar Jaroslavļas «Lokomotiv», kur atraktīvā cīņā guva uzvaru. Ložās vietējo regulāro, par hokeju fanojošo slavenību un viņu viesu vidū varēja manīt arī ne tik ierastus apmeklētājus, piemēram, krievu aktieri Sergeju Svetlakovu.
 
9.dec 2013
Pēc līguma nepagarināšanas ar Rīgas «Dinamo» par bezdarbnieku patlaban uzskatāms hokejists Raitis Ivanāns (34). Kādā intervijā viņš pat pajoko, ja neizdosies atrast savu vietu hokeja pasaulē, varbūt nāksies strādāt celtniecībā.