"Dinamo" treneris Ābols gatavojas "Žiguļu kausam"

© Vakara Ziņas

It kā hokejā adrenalīna būtu par maz, hokeja kluba Rīgas «Dinamo» galvenais treneris Artis Ābols to meklē arī citos sporta veidos: izrādās, jau divus gadus viņš vaļasbrīžos nodarbojas ar autosportu un pat startē sacensībās – «Žiguļu kausa» izcīņā.

«Tajā dienā, kad braucu ar žiguli, varu pilnībā atslēgties no hokeja. Tas ir tāds adrenalīns!» atzīst «Dinamo» treneris Artis Ābols. Žiguļu padarīšanā viņu ievilcis viens no Rencēnu autokluba dibinātājiem, VAZ entuziasts Uģis Banders. «Tas bija, kad mums bija treniņnometne Valmierā. Vispirms viņš piegāja pie Laviņa un jautāja, vai nevēloties izlaist ar žiguli pa trasi, bet Rodžers tikai atmeta ar roku – lai ejot pie Ābola. Kad vērsās pie manis, bija tikai viens jautājums – kad?» atceras Ābols. Šāda interese par autosportu ir diezgan viegli izskaidrojama, jo arī Ābola tēvs braucis autokrosa sacensībās, tiesa, ar smago mašīnu. Līdz ar to bērnība pavadīta autosporta gaisotnē. Pats treneris pie žiguļa stūres sēdies jau sešu gadu vecumā. «Tas bija labi, ka žiguļiem bija tādas lielas un tievas stūres. Tā es pa spraugu zem stūres loka vismaz varēju ceļu redzēt,» stāsta Ābols. Izbraukšana ar Rencēnu autokluba žiguli rezultējusies ar to, ka pirms diviem gadiem par 700 latiem nopirkts savs žigulis, kas pārbūvēts sporta vajadzībām. Kas tieši tam darīts, Ābols neņemas spriest, jo, kā pats izsakās, «es neskrūvēju, es tikai braucu». Tiesa, visos «Žiguļu kausa» posmos viņam aizņemtības dēļ ne tuvu nav izdevies startēt. Pavairāk braukt sanācis pagājušajā sezonā, kad Latvijā bija īsta ziema un Ābolam izdevies iekļūt labāko desmitniekā. Šosezon startēts tikai vienās sacensībās, tomēr treneris ir apņēmības pilns jau aprīļa beigās doties uz sacensībām kaimiņvalstīs.

Vakara Ziņas

«Katrā braucienā pārsteidzošākais ir cilvēki – gan tie, ar kuriem vienojošs ir ceļš, gan tie, ar kuriem šai ceļā ir lemts satikties. Tas ir neticami, cik spēcīgus, radošus un gaišus cilvēkus mēs sastopam ceļā un ikvienā vietā, kur nonākam,» saka mūziķis, dziesmu autors, Latvijas Radio 5 direktors un «Velomūzikas» idejas autors Kārlis Kazāks.