Ceturtdiena, 18.aprīlis

redeem Jadviga, Laura

arrow_right_alt Vakara Ziņas

Dāvids Kalandija bravūrīgi braukā bez tiesībām

© F64 Photo Agency

Dziedātājs Dāvids Kalandija, kurš plašāk zināms no Eirovīzijas nacionālās atlases, kur pirms pāris gadiem iekļuva finālā, un kā Zigmara Liepiņa dziesmas «Ja tu man esi» krievu un angļu versijas izpildītājs, bieži manīts pie automašīnas stūres – par spīti tam, ka viņam nav vadītāja apliecības, par ko viņš arī sodīts.

Uzradies «labvēlis»

Par spīti tam, ka autovadītāja apliecības esamība vai neesamība viegli pārbaudāma CSDD publiski pieejamajā datubāzē, Dāvids Kalandija ietiepīgi turpina mānīties, sakot, ka vadītāja apliecība viņam ir. Par to, ka Kalandija joprojām pārvietojas bez vadītāja apliecības un iedzīvojies soda naudā, »VZ« kāda persona anonīmi informēja ar e-pasta starpniecību, kurā diezgan kļūdainā latviešu valodā bija rakstīts: «2012. gada 13. jūlijā Jūs publicējāt avīzē rakstu par dziedātāju Dāvidu Kalandiju, kur bija bildes, kā viņš brauc ar auto un apgalvo, ka ir nokārtojis eksāmenu un saņēmis vadītāja apliecību. Tie ir klaji meli. Šis cilvēks ne tikai nav saņēmis tiesības, bet pārvietojas regulāri ar svešām automašīnām un taisa sodus, kurus vēlāk atsakās apmaksāt. Tā līdz šim laikam nav apmaksāts sods par 2012. gada decembrī veiktu pārkāpumu par braukšanu bez autovadītāja tiesībām. Līdz šim laikam viņš nav nokārtojis tiesības, bet braukā ar automašīnu «Chrysler», ko viņam kā jau «īstam vīrietim» kārtējo reizi iegādājusies kārtējā meitene – mīlestības upuris. Ar šādu savu rīcību viņš turpina apdraudēt apkārtējos. Viņš tā arī nav apmaksājis šo sodu un negrasās to darīt. Noteikti būs tiesāšanās. Diez vai tāds cilvēks var pārstāvēt Latviju starptautiska mēroga konkursos!?»

Piedraud, ka «būs problēmas»

Dāvids Kalandija telefonsarunā ar »VZ« nebija pārāk laipns. Vispirms jau viņš noliedza, ka pērn jūlijā būtu sacījis, ka viņam ir vadītāja apliecība (foto parāda, ka toreiz viņš izdarījis pārkāpumu, jo vadīja automašīnu), un apgalvoja, ka zinot, kurš sūtījis vēstuli. «Tā ir mana bijusī meitene, kas tagad vēlas atriebties,» viņš sacīja. To, ka par braukšanu viņam uzlikts sods, Kalandija gan apstiprināja. «Man cilvēks sēdēja blakus. Viņš bija «pālī», tāpēc man vajadzēja vadīt automašīnu,» sacīja 21 gadu vecais dziedātājs, piebilstot, ka pašlaik viņam autovadītāja apliecība esot. Uz iebildi, ka šādus faktus viegli pārbaudīt (ko »VZ« pirms sarunas arī izdarīja, konstatējot, ka dziedātājam nav derīgas autovadītāja apliecības, vien medicīniskā uzziņa) un kāda jēga mānīties par sīkumiem, Kalandija kļuva agresīvs: «Tādus sūdus likt nevajag! Lai nebūtu problēmas ne jums, ne man. Nevajag likt, citādi būs problēmas un runāšana!» To, kādi ir Kalandijas melu iemesli, »VZ« noskaidrot neizdevās. Vai tā būtu neērta sajūta, ka vīrieša cilvēks nevar nokārtot autovadītāja eksāmenus, vai arī kas nopietnāks, īsti nav skaidrs, tomēr tas, ka likumu Kalandija vismaz divreiz ir pārkāpis, ir pierādāms dokumentāri.